Şimdi Ara

2+1 ÖNERISI [SECIM YAPAMADIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce PHILIPS MMS430 kullandım. Bass yuksek seste bozulma yapıyordu ama o siddete kadar acmaya gerek kalmıyodu sesten odanın kapısını titretiyordu. Baslardan kapının zangır zangır titrediğini duyabiliyrdum.
    30W. SUB ve 2*10W uydular var.

2+1 ÖNERISI    [SECIM YAPAMADIM]

---------------------------------------------------------------------------------------------------
    SORULARIM:
    PHILIPS setim bozuldu. Su an yeni bi set almak istiyorum ama AEGO M ve LOGITECH z2300 arasında karar veremedim.
    aego fiyatı cok yuksek bu fiyata deger mi sub da zayıf deniliyo o yuzden dusunduruyor.

Aego m'nin basslarının yetersiz oldugu yazılmış PHILIPS MMS430 gibi kapıları titretmez mi peki?
    Philips'den cok daha güclü bi sistem zaten.

Philips de saglam bi set. Komşularımızı rahatsız edecek kadar ses acsak da sesde bozulma olmuyodu. AEGO m'nin yetersiz denmesinin nedeni nedir SUB phılıps'in sub'ından daha mı zayıftır?

Z2300 de bass için birebir deniyor. Fakat ses kalitesi ne kadar iyi bu sistemin?
    Kullandıgım mms430'la ses kalitesi olarak kıyaslarsak hangisi daha kaliteli ses verir?

LOGITECH Z2300 274 YTL
    Toplam Güç : 200 Watt (RMS)
    Bileşen Sayısı : 2x Uydu(80W),1x Subwoofer(120W)

AEGO M
    Toplam Güç : 90 Watt (RMS) 374 YTL
    Bileşen Sayısı : 2x Uydu(20W),1x Subwoofer(50W)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5D5240269 -- 2 Nisan 2008; 21:27:26 >

• ses kalitesi olarak:aego-m>mms430>z2300
    güç olarak: z2300>aego-m>mms430
    durum bu aego-m çok meth ediliyor ve bunu da sonuna kadar hak ediyor mükemmel bir müzikal kaliteye sahip z2300 ise ortalığı sallamaktan başka hiçbir işe yaramaz denilebilir mms430 ise 2sinden de daha alt sewiye bir alternatif olduğunu söyleyebilirim...ben bunların arasında kalsam kesinlikle aego-m i tercih ederdim ama z2300 de alsan eski sisteminden daha iyi olduğunu söylemeden geçemem iyisi mi sen aego-m i herhangi bir yerde dinle sonra neden kesinlikle tercih edilen olduğunu ve fiyat farkına değiceğini anlayacaksın...

• Cevap icin saol.
    Malatya'da oldugum icin deneme imkanım olmayacak ortak.
    Aego'nun sub 50w. mms430'un sub 30w. gucunde. Aego basları kötü denmesine ragmen Philips'den daha sağlam bas sesleri verebilir mi?
  • titremek istiyosan z2300.aego yu dinlemedim ama subwooferı güçsüz diyolar.geçenlerde 2. el forumunda bir arkadaş söylemişti.
  • astamiga kardeş anladığım kadarı ile basslara çok önem veriyorsun ve bassları iyi bir sistem istiyorsun beklentilerin doğrultusunda benim sana tavsiyem kesinlikle logitech Z2300 olur

saygılar...
  • Katılıyorum BL@DE
  • konu açmadan önce araştırın binlerce yorum yazıldı birsürü kullanıcı izlenimi var.
  • Filmde izlerim diyosan x530 al. bende mms460 var şuan mms230 la birebir aynı zaten subwoofer. kapı olaylarıda aynı ama x530 un bass lar cok daha tatlı ve bozulma olmuyo. Yok sadece müzik diyosan z2300 güzel aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 17 Haziran 2008; 20:26:21 >
  • Müzik dinleyen bir insana da nasıl z2300 önerilir anlamam basstan ne çaldığını anlayamıyorsun bence müzik dinleyeceksen logitech alacaksan z serisine yönel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nighteen

Müzik dinleyen bir insana da nasıl z2300 önerilir anlamam basstan ne çaldığını anlayamıyorsun bence müzik dinleyeceksen logitech alacaksan z serisine yönel.

z2300 de logitechin z serisinden şaka bi yana haklısın bass lar çok ağır geliyor..
  • PHILIPS MMS430 manyak bişi yaf!...gerçekten 2+1 olmasına rağmen etrafı zangır zangır sallıyor!..

ya bence PHILIPS MMS430 vazgeçme derim!...PHILIPS MMS430 un nasıl bozuldu anlamadım!..

benimki daha sapa sağlam hiç bi sorun yaşamadım!...

benim PHILIPS MMS430 olaki bozuldu..gider aynısından bidaha alırdım!..yada tamir ediliyorsa tamir ettirirdim!..

neyse seçim yine senin ama PHILIPS MMS430 kulanmaya dewam et derim
  • z 3 vs modeller kastedildi anlayan anladı.
  • Aego M in bassları kimilerine yetersiz gelebiliyor.

Ama bu Aego nun düşük bass üretmesinden değil, çoğu 2.1 sistemin doğallıktan uzak ve sesi renklendirmek amacı ile ekstra bass üretmesinden kaynaklanıyor. Aksine Aego M in oldukça doğal ve dengeli bassı var.

Zamanında sesine hasta olduğum yamaha ms50 nin bassları bile Aego dan sonra abartılı geliyor bana. Zaten Logitech Z5500 den bahsetmek bile istemiyorum.
  • senin zevkine göre değişir,ortalık inlesin diosan Z2300 al,kalite istiosan Aego M daha iyi,tabi kalitede ses kartınında etkisi gözardı edilemez
  • z2300
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

ses kalitesi olarak:aego-m>mms430>z2300
    güç olarak: z2300>aego-m>mms430
    durum bu aego-m çok meth ediliyor ve bunu da sonuna kadar hak ediyor mükemmel bir müzikal kaliteye sahip z2300 ise ortalığı sallamaktan başka hiçbir işe yaramaz denilebilir mms430 ise 2sinden de daha alt sewiye bir alternatif olduğunu söyleyebilirim...ben bunların arasında kalsam kesinlikle aego-m i tercih ederdim ama z2300 de alsan eski sisteminden daha iyi olduğunu söylemeden geçemem iyisi mi sen aego-m i herhangi bir yerde dinle sonra neden kesinlikle tercih edilen olduğunu ve fiyat farkına değiceğini anlayacaksın...

Güzel bir yaklaşım olmuş.

Bu arada Philips de Z2300 de Aego ile kıyaslanamayacak kadar zayıf kalitede ürünler. Bunu ancak tüm ürünleri cidden dinleyen ve Aego kullanan biri olarak gönül rahatlığıyla soyleyebilirim.

Aego ya rakip olabilecek aynı klasmandaki ürünler. AE5, BOSS, KLIPSCH gibi markalar ve ürünleri olabilir. Bırakın artık Logitech, creative, philips gibi ürünleri Aego ile kıyaslamayı, komik oluyo.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.