Şimdi Ara

## 2GB Bellekli Radeon HD 3870 X2 Modelleri Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## 2GB Bellekli Radeon HD 3870 X2 Modelleri Yolda ##

Grafik endüstrisine ve özellikle 3D tasarım ile ilgilenen kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan profesyonel ekran kartlarını bir kenara bırakırsak, 2GB bellekli ekran kartları son kullanıcı cephesinde de yavaş yavaş kendini gösterecek gibi görünüyor. Nvidia tarafında MSI ve Jetway'in 2GB GDDR3 bellek ile donatılan GeForce 9600GT ve 8800GT modellerini sergilemesinden sonra benzer hareketlilik AMD-ATi cephesinde de yaşanacak gibi görünüyor. Zira elimize ulaşan yeni bilgilere göre AMD-ATi'nin bazı partnerleri 2GB bellek kapasitesine sahip olan yeni HD 3870 X2 modelleri üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere ATi'nin yüksek performans segmetine yönelik olarak hazırlanan çift grafik işlemcili HD 3870 X2 modeli referans tasarımda 1GB GDDR3 bellek ile kullanıma sunulmuş fakat geçtiğimiz günlerde firmanın önde gelen partnerlerinden PowerColor, 1GB DDR4 bellekli Radeon HD 3870 X2 modelini de anons etmişti. Genel anlamda 2GB gibi oldukça yüksek bellek kapasitesinin kullanıcı bazında satışları arttırabileceği düşünülürken performans noktasında ise 1GB ve 2GB bellekli modeller arasında ciddi fark olması beklenmiyor. Hatırlanacağı üzere aylar önce Diamond 1GB bellekli Radeon HD 2900XT modelini kullanıma sunmuş ve hatırı sayılır bir başarı elde etmişt. Fiyat noktasında ise 2GB bellekli model 1GB bellekli modele göre sizin de tahmin edebileceğiniz üzere çok daha pahalı olacak.

• acaba bu 2gb'lık x2 ler a12 rev. ile mi gelecek ...?
  • yuhh yaa teknolojinin bu kadar'ı 2 ay önce hd 3870'lere süperr diyodum şimdi orta seviye ekran kartı oldu
  • bunların cekirdek ve ozellikle bellek hızları
    cok kral olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 2 Nisan 2008; 12:16:23 >
  • Ati-amd Durmak Yoq YoLa devam Diyor
  • Yuh be 2gb de geliyor.. Biz daha 3870 alamadık , adamlar X2 + 2gb üretti. Fiyatlarda düşüş olsa bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Yuh be 2gb de geliyor.. Biz daha 3870 alamadık , adamlar X2 + 2gb üretti. Fiyatlarda düşüş olsa bari

+kalıbım
  • o fiyata değer mi? acaba!!!
  • Tuğer yaşadı
  • Gereksiz olmus. 2gb lik video bellek ihtiyacina cok coook uzagiz. Ama yine kullanacaklarina gore degilde ozelliklerindeki 1000 li sayilarin cokluguna gore kart alan kullanicilar alacaktir bu karti da 1000 dolar bile olsa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

Tuğer yaşadı

İsmimiz çıktı forumda

Radeon'da 2 GB gereksiz olmuş. Eğer, X2'nin 1 GB belleği, bildiğimiz doğal "1 GB" gibi çalışıyorsa, yani X2 meselesinin bellek kullanımına olumsuz etkisi yoksa, hayli gereksiz. Şu aşamada GeForce için bile gereksiz.

Gelecekte ne olur, şimdiden bilemiyorum tabii.
  • x2'nin 1GB'lik bellegi dogal 1GB gibi calismiyor, bildigimiz CF/SLI konfigurasyonlarindaki gibi GPU basina 512 seklinde calisiyor
  • Fiyatı ne civarda olacak?
  • quote:

x2'nin 1GB'lik bellegi dogal 1GB gibi calismiyor, bildigimiz CF/SLI konfigurasyonlarindaki gibi GPU basina 512 seklinde calisiyor

Öhm, öyleyse 512 mi, 1024 mi, yoksa herhangi bir rakam olarak görmeyerek mi kabûl ediyoruz 1 GB X2'yi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Nisan 2008; 13:19:01 >
  • isterse 4 GB olsun saat hızları bence daha önemli bakalım bunuda düşünüp nasıl bişeyle karşılaşacağız...
  • arkadaşlar daha piyasada 2 GB değil ram HDD bile kullanmayan pcler var ama 2 GB ekran kartı harbi korkutuyo beni daha geçen biri geldi iş yerine 98 kurdum ben ya
  • nolcak sonumuz :s bunu kasaya nasıl dığdırcaz, anakarttın soğutucu borularının üstüne geliyo.. hoş ben alıp takamam ama alıp takıcalar olucaktır ellbet.

2 gb cok gereksiz geldi bana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

quote:

x2'nin 1GB'lik bellegi dogal 1GB gibi calismiyor, bildigimiz CF/SLI konfigurasyonlarindaki gibi GPU basina 512 seklinde calisiyor

Öhm, öyleyse 512 mi, 1024 mi, yoksa herhangi bir rakam olarak görmeyerek mi kabûl ediyoruz 1 GB X2'yi?

1GB X2 hakkinda bir suru tartisma oldu bildigin gibi, sonucta ekran kartinin ustunde 1GB RAM oldugu icin pazarlama taktigi olarak 1GB yazmakta haklilar, ama o ekran karti 513 MB'lik data tutamaz, mesela.

Ayni sekilde benim sistemim de 2x8800GT 512 MB ve sonucta 1GB'lik grafik bellek cipi var uzerlerinde ama sistem efektif olarak 512MB. Ornegin 768MB GTX'in bellek fazlaligi sebebiyle performans dusuklugu gostermedigi bazi 2560 cozunurluklu testlerde 8800GT SLI bu performans dusuklugunu gosterebiliyor ve GTX'in altina iniyor, cunku 512MB'den fazla veri tutamiyor.

• Neden çift çekirdekli 2GPU koymazlar bunlara?
  • 2 gb yapacaklarına chiplerini güçlendirmeye ve tek kartta crysis tarzı derin grafiklere sahip oyunları 100+ fps lerde oynatabilecek çözüm yollarına gitseler daha cok rekabet olacak die düsünmekteyim. Ayrıca bir kac tane daha chipset üreticisine ihtiyacı var teknolojik piyasanın..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.