Şimdi Ara

## Intel, Samsung'un DDR3 SO-DIMM Belleklerini Onayladı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel, Samsung'un DDR3 SO-DIMM Belleklerini Onayladı ##

Centrino platformu ile dizüstü bilgisayar pazarının önemli bir kısmı ve dolayısı ile kontrolünü elinde bulunduran Intel, Mayıs ayı ile birlikte Montevina kod adıyla geliştirdiği yeni mobil platformu Centrino 2'yi duyuracak. Firmanın yeni platformu 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan düşük güç tüketimli yeni işlemciler, DirectX 10 desteği sunan dahili grafik işlemcili yeni yonga setleri, DDR3 ve WiMax gibi önemli teknolojileri beraberinde getireceği hem Intel adına hemde sektör içerisinde yer alan üreticilerin önemli bir kısmı adına son derece önemli. Intel'in DDR3'ü masaüstünden sonra dizüstüne de taşıyacak olması nedeniyle bellek üreticileri DDR3 formundaki SO-DIMM bellek hazırlıklarına da bir süre önce başladılar. Bu konuda elimize ulaşan yeni bilgiye göre Intel, bellek üretiminde pazarın lider oyuncularından biri olan Samsung'un yeni DDR3 SO-DIMM belleklerine onay verdi. Gelen bilgilere göre Intel, Samsung'un 60nm üretim teknolojisi ile hazırladığı DRAM yongalarını kullanan, 800MHz ve 1066MHz'lik belleklerini test ederek onay vermiş durumda. Samsun tarafından ikinci çeyreğin sonu itibariyle kullanıma sunulması beklenen yeni DDR3 SO-DIMM belleklerin fiyatları hakkında net bir bilgi henüz bulunmuyor.

• FX hocam ben mi yanlış anladım yoksa DDR3 800 ve 1066 Mhz lik belleklerden mi bahsediliyor?

bari voltaj değerlerini düşük tutsalar da pil ömrüne katkısı olsa. onun dışında pek bi problem olmaz heralde kullananlar icin..
  • Güzel , rekabet yoğun olucak buda bizim işimize yarıcak

Teşekkürler.
  • hayırlı olsun bu ortaklık
  • Saat hızları az
  • Masa üstü PC lerin sonlarıda yakındır eminimn yakında o.c potansiyeli yüksek 4 çekirdekli işlemcili 2 çekirdekli ekran kartına sahip diz üstü bilgisayarlarda çıkar fiyatta 10.000 dolar olur :)
  • her marka herşeye el atmaya çalışıyo.. tadı kaçtı iyice bu piyasanın..
  • bence saat hızları ideal aksi takdirde astronomik rakamlarda piyasaya çıkıyor, bu ramlerin ideal fiyatlı olanlarından masaüstüne de çıksa ya 1066-1333 mhz lik ddr3 ler istiyoruz , alamamız tamamen duygusal yani

bu arada belki dizüstüler küçüle küçüle gelecekte başka isimlerle anılabir ancak masaüstünün taşınma gibi bir vaati olmadığından 'dizüstü' kulanımından daha uzun süre yaşayacağını düşünüyorum

• Intel kralı oynuyor, AMD sanki yok gibi ona göre... Birgün seni de tahttan indirirler!!!

• AMD, AM3 slota geçişi ile birlikte dizüstünde atılıma başlayacaktır, şu anda dizüstü bilgisayarlarda resmen yoklar ama Intel inde çok iyi dizüstüler çıkardığı söylenemez, dizüstü alanlar çok şeylerden feragat ediyorlar, ödedikleri paralarda masaüstü bilgisayarlardan fazla....
  • intel herzaman bir adım önde gidiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.