Şimdi Ara

## Intel'den 5 Yeni ATOM Karınca, Hedef VIA ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den 5 Yeni ATOM Karınca, Hedef VIA ##

Intel'in ATOM serisi yeni işlemcilerini hazırladığını daha önceki haberlerimizde ifade etmiş ve ilk detayları sizler ile paylaşmıştık. Özellikle düşük güç tüketimli donanımlara gereksinim duyan ultra-taşınabilir cihazlar ve sistemler için hazırlanan Intel'in ATOM serisi yeni işlemci ailesinin hedefindeki en önemli isim ise tahmin edebileceğiniz gibi VIA. Zira bilindiği üzere özellikle kompak cihazlara yönelik çözüm hazırlama konusunda hayli etkin olan VIA, EPIA serisi ultrak küçük ve "hepsi birarada" çözümlerinin yanı sıra yakında kullanıma sunacağı düşük güç tüketimli Isaiah işlemcileri ile birlikte hedef belirlediği segmentte pazar payını önemli ölçüde arttırmayı planlıyor. Intel'in yeni ATOM işlemcileri 45nm üretim teknolojisi ile üretiyorlar ve özel bir mimariye sahipler. 0.6 watt ile 2.4 watt arasında değişe termal güç tasarımları ile hayli dikkat çkieic olan işlemciler beraberlerinde dahili grafik işlemcili yonga setlerini de getiriyorlar. İşlemci modelleri, saat hızları ve 1000 adetlik alımlarda belirlenen fiyat için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

• fx hocam ben bu atom serisini anlayamadım ne yani işlemci 800 MHZ olarakmı çıkacak peki bu işlemcinin artısı sadece düşük güç tüketimi mi olacak işlem kapasiteleri çok düşük değilmi ayrıca bu işlemciler nerde kullanılıyor ben onuda çözmüş değilim ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

fx hocam ben bu atom serisini anlayamadım ne yani işlemci 800 MHZ olarakmı çıkacak peki bu işlemcinin artısı sadece düşük güç tüketimi mi olacak işlem kapasiteleri çok düşük değilmi ayrıca bu işlemciler nerde kullanılıyor ben onuda çözmüş değilim ki

Haberde detayları var ama yine de belierteyim bu işlemciler özellikle MID olarak bilinen Mobil İnternet Cihazları ve ultra-taşınabilgisayalarda kullanılacaklar. Yüksek performanstan öte düşük güç tüketimleri ile öne çıkan işlemciler için Intel'e yakın kaynaklar yeni modellerin VIA'nın aynı segmentte yer alan işlemcilerinden çok daha güçl ü olduklarını da dile getirmekteler.

• ii ya 12.1 laptoplara ve ev sinema sistemlerine ii olur ....
  • 1.8 ghz 2.4w
  • dönem tasarruf devri
  • Fiyatlarıda iyi
  • Laptoplar için güzel haber.. Pil derdi bi nebze azalıcak
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

fx hocam ben bu atom serisini anlayamadım ne yani işlemci 800 MHZ olarakmı çıkacak peki bu işlemcinin artısı sadece düşük güç tüketimi mi olacak işlem kapasiteleri çok düşük değilmi ayrıca bu işlemciler nerde kullanılıyor ben onuda çözmüş değilim ki

Haberde detayları var ama yine de belierteyim bu işlemciler özellikle MID olarak bilinen Mobil İnternet Cihazları ve ultra-taşınabilgisayalarda kullanılacaklar. Yüksek performanstan öte düşük güç tüketimleri ile öne çıkan işlemciler için Intel'e yakın kaynaklar yeni modellerin VIA'nın aynı segmentte yer alan işlemcilerinden çok daha güçl ü olduklarını da dile getirmekteler.

şimdi anladım tşk ederim hocam

• uzun pil ömrüne sahip portable cihazlar artar bu gidişle
  • VIA hedef büyütse de masaüstü PC ler için çipset, yongaseti ve işlemci çıkarsa o gün bilgisayar dünyası sarsılır, hadi VIA, biraz gaza bas.......
  • tasarruf tasarruf tasarruf evet devir tasarruf devri

• quote:

Orjinalden alıntı: musandia
    1.8 ghz 2.4w
  • Herşey güzel gerçekten değerler süper ötesi (TDP), İNTEL bu piyasada da tekel olucak gibi
  • O ne ya 2.4W şaka gibi.
  • İşlemci mimarisi kökten değişmediği sürece uzun şarj gerektirmeyen taşınabilir cihazlar hayal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

İşlemci mimarisi kökten değişmediği sürece uzun şarj gerektirmeyen taşınabilir cihazlar hayal.

Niye ki?Şuan bile gayet iddialı bence 1.8Ghz@2.4 watt.İleride ne olacak düşünemiyorum zaten.

Sanırım ileride Cep telefonlarına da bu tarz işlemciler yerleştirecekler.
  • Bir tane de resim var,vereyim:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.