Şimdi Ara

sata hdd lütfen doğrluğunu teyid edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün açtığım sata hdd yardım konusu neticesinde bir sata güç kablosu ve power kablosu aldım anakartaki data çıkışını ve hdd ki çıkışı data kablosu ile birbirine bağladım cd sürücümün pover kablosunu çıkartıp satagüç kablosu ile birleştirip onuda hdd ye bağladım bağlantılar tamam sanırım buraya kadar doğru
    1pc çalıştığında yeni hdd yi tanımadı. 2biosumu ayarladım bootlu xp cd ile ön yükleme yaptım disk parçalama bölümüne geldiğinde yeni hdd yi gene tanımadı 3kullandığım hdd nin güçkablosunu çıkarttım yeni hdd ye taktım xp ön yükleme yaptı ve pc de bir hdd ye rastlanmadı uyarısı verdi bir tek eski hdd nin o geniş kablosunu çıkarmadım ondan olabilirmi yada ben nerde yanlış yapıyorum umarın kafanızı karıştırmamışımdır en acil tarafından yardımlarınızı bekliyorum

• anakartı ile verilen bi sata disketi olması lazım.Bilgisayarını win xp^den boot ettikten sonra alttaki yazıları takip et orada sata hdd için F2'ye basın diyor ona basıp tanıtmalısın hd''ni.
  • hayır böyle bir disketim yok anakartım asus p8xse bir link olabilirmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi processe -- 9 Mart 2005, 19:57:32 >
  • Eğer anakrtının chipseti intel ise o otomatik tanıyo olamsı lazım!
  • cipset intel fakat otomatik falan tanımadı eski hdd ile tüm bağlı kabloları söktüm xp bootlu cd ile ön yükleme yaptıktan sonra bilgisayarınızda hdd ye raslanamadı uyarısını yine verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi processe -- 9 Mart 2005, 21:06:04 >
  • Bu mesaj neden bana e maille geldi?
  • İlk önce anakartının sata sürücülerine ihtiyacın var genellikle anakartla beraber gelen bir diskette bulunur eğer bu disket çıkmadıysa anakart cd si içinde vardır. Windows kurulumu başlarken Üçüncü parti bir SCSI ya da RAID sürücüsü yüklemek isterseniz F6’ya basın yazısını gördüğünde F5 e bas daha sonra sata sürücülerini içeren disketi göster.
  • Asus bu serial ata driverını koymuyor.Anakart cdsinden siz yapacaksınız
  • yaw şunu hddyle birlikte verseler ya millette rahat etse..! Asusta koskoca firma herkesi böyle uğraştırıyor. yani asus bunu yaparsa diğerleri ne yapmaz değil mi ama şimdi?
  • Evet Bendede Asus P4P8X SE Board Var.Sata Aldım 80 GB Maxtor.Sorun Çıkarıyor.
  • asusun web sitesinde kartınızın sata driverını çekin.Bende imzamdaki board var.İşinizi görürse size disketi yapıp image ini yolluyayım.
  • sata hdler için driver mı gerekiyor?? bende bir reset sorunu var acaba kaynağı bu olabilir mi? Gigabyte g-k8nf-9 amd nforce4,raid ana kartım, 160 gb seagate sata hd var!
  • Evet Olabilir Buna Bir Çözüm BUlmak Lazım.Bilgisi Olanlar Topiğe Lütfennnn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.