Şimdi Ara

Ev sinema sistemi onerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    46'' sony icin ev sinema sistemi kurmayı dusunuyoruz.Acikcasi oda da yalitim olmadigi icin(oda 30m2) pek de profosyonel bir sistem olsun demiyoruz.Ben bazı hazır sistemler cikardim sizce bunlar nasil
    Sony DAV dz830
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17221&productid=evsonydavdz830

PHILIPS HTS9800W/12 KABLOSUZ EV SİNEMA SİSTEMİ
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17026&productid=evphhts9800w

PHILIPS HTS 8100/12 SOUNDBAR DVD Lİ EV SİNEMA SİSTEMİ
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17026&productid=evphhts8100

SAMSUNG HT-TX500 EV SİNEMA SİSTEMİ
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17744&productid=evsamhttx500

Arkadaslar benim icin onceklikli olan dvd player'ın ozelligidir.Yani her turlu orjinal/orjinal olmayan dvdyi sorunsuz ca acabilecek ve full hd 1080p olan bir televizyona uygun ozellige sahip turkce karakter sıkıntısı yaratmayan bir sistem.Yine Divx de sorun yaratmayanSonra ise ses sistemi tabii :D Sizin de kullandıgınız bildiginiz bir sistem varsa lutfen yardimci olun

• samsung da altyazı sorununun yaşandığı söylendi hemde birçok defa hiçbirini kullanmadım ama samsung dan uzak dur derim dav-dz830 un da iyi bir ürün olduğunu duymuştum kolay gelsin
  • bence sen vermiş olğun linklerdeki ürünlerle ilgilenme her kez profosyonel sistemlere yöneldi elindekileri çıkarmaya çalışıyor sen aynı hatayı yapma arada rakkam olarak uçurum bir fark yok iyi etüt et
  • arkadaşım profesyonel ses sistemi derken örnek verirmisin biraz.. herkes elindekini çıkarmaya bakıo demişsin ama açmamışsın hiç konuyu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: FLuaRiX

arkadaşım profesyonel ses sistemi derken örnek verirmisin biraz.. herkes elindekini çıkarmaya bakıo demişsin ama açmamışsın hiç konuyu??

acıklamaya calısayım. kısaca hersey dvd ıcerındekı anfının kısıtlı yetenegı sayesınde pasıf suba ve hoplara can vermeye calısması yada pasıf sub ıcerısınde yıne kısıtlı entegre anfının hem suba hemde hoplara can vermeye calısması. yanı kısaca aslında kolonların performansından bırsey beklemeyın her ıkı durumdada pasıf subun kısıtlı yetenegıne mahkumsunuz. fılm ızlemek sızın ıcın bır keyıfse paranızı cope atmayın derım. 30metrekare oldukca genıs bır alan.
  • slm evt benim yerime junesun cevap vermiş bu konu o kadar derinki buralara sığmaz çok ayrıntı var ama saol sun junesun kısaca sana özetlemiş
  • Ufak bir ekleme de ben yapayım.
    teknoloji gittikçe ilerliyor. paket sistemler alınırsa birbirinden bağımsız olarak DVD, Anfi ve hoparlorlerini değiştirme şansın olmayacak. Komple değiştirmek zorunda kalacaksın. eğer yarı prof. olan sistemlerden alırsan daha rahat edersin. teknoloji değiştikçe sen de parça parça ev sinemanı değiştirirsin ya da tamamlarsın. Ses kalitesinin yanında en güzel tarafı da bu olsa gerek. her zaman genişlemeye açık bir sistem. benim için en önemlisi bu zaten.

Saygılar.

quote:

arkadaşım profesyonel ses sistemi derken örnek verirmisin biraz.. herkes elindekini çıkarmaya bakıo demişsin ama açmamışsın hiç konuyu??
  • Bu tip sistemlere böyle paralar vermek sadece parayı sokağa atmak olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JuneSUN

quote:

acıklamaya calısayım. kısaca hersey dvd ıcerındekı anfının kısıtlı yetenegı sayesınde pasıf suba ve hoplara can vermeye calısması yada pasıf sub ıcerısınde yıne kısıtlı entegre anfının hem suba hemde hoplara can vermeye calısması. yanı kısaca aslında kolonların performansından bırsey beklemeyın her ıkı durumdada pasıf subun kısıtlı yetenegıne mahkumsunuz. fılm ızlemek sızın ıcın bır keyıfse paranızı cope atmayın derım. 30metrekare oldukca genıs bır alan.

okey güzel yazmışsın pekii?? ben samsung TXQ120 alıcam anadoulunun stoklarına girince.. yaklaşık 2,300 ytl.. sen diorsunki hazır sistemler alma elinde patlar, herkes elinden çıkarmaya bakıor vs. arkadaşım bana sölermisin bu bütçede dediğin gibi ve Q120 özelliklerinde veya daha üstü ses sistemi nasıl toplayabilirim? bana örneklerle yardımcı olurmusun?

Samsung HT-TXQ120 Ev Sinema Sistemi Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

Ses Çıkış Gücü : 1000W (167W*5+165W)
    Uyumlu Formatlar : CD/CD-R/CD-RW, SACD, DVD/DVD-R/DVD-RW, DVD-Audio/Video, DivX, MP3, WMA, JPEG
    Görüntü Özellikleri : Full HD 1080p video up-scaling
    Ses Özellikleri : Dolby Digital, Dolby ProLogic-II, DTS, DNSe, Sanal 9.1 Kanal Ses Hissi, Otomatik Ses Kalibrasyonu
    Bağlantılar : USB Sunucu: Doğrudan USB Giriş & Oynatma, HDMI In/Out
    Diğer Özellikler : CES 2007 Ödülü, EISA 2007-2008 Ödülü

• quote:

Çok komik ya çok gülüyorum bunlara 1000 watt o ufacık plastik kutular ancak rüyasında verir bin watt ses 1000 wattlık amfiyi yerinden kaldıramazsın

Kanmayın bu söz oyunlarına bu tip sistemlere en fazla 600-700 ytl verilir daha fazla verirseniz anlayınki paranızı boşa harcıyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JakX

quote:

Çok komik ya çok gülüyorum bunlara 1000 watt o ufacık plastik kutular ancak rüyasında verir bin watt ses 1000 wattlık amfiyi yerinden kaldıramazsın

Kanmayın bu söz oyunlarına bu tip sistemlere en fazla 600-700 ytl verilir daha fazla verirseniz anlayınki paranızı boşa harcıyorsunuz.

dostum ben çok iyi biliorum demiorum veya sen hiç bilmiosun da demiorm sadece diormki öner o zaman bi sinema sistemi bizde bilelim.. yardımcı ol işte ne güzel.. sen karalıosun yardımcıda olmuosun ki arkadaşım.. söle o zaman kazıklanmayalım 600-700 e hangisini alalım söle..

• quote:

quote:

quote:

dostum ben çok iyi biliorum demiorum veya sen hiç bilmiosun da demiorm sadece diormki öner o zaman bi sinema sistemi bizde bilelim.. yardımcı ol işte ne güzel.. sen karalıosun yardımcıda olmuosun ki arkadaşım.. söle o zaman kazıklanmayalım 600-700 e hangisini alalım söle..

Benim anlayamadığım sen neden alınıyorsun? O açıklamayı sen mi yazdın samsungda mı çalışıyorsun? Benim alay ettiğim o açıklamayı yazan adam. Bu işten anlayan birine bu sistem 1000 watt dersen o adam sana güler bu kadar basit.

Siz önce karşınızdaki insanı dinlemesini öğrenin ben sizin paranızı boşa harcamamanıza uğraşıyorum ama neden uğraşıyorumki al arkadaşım git paranı sokağa at napıyım sen bilirsin. Anlayana sivrisinek az.. Karalıyoruz biz sen bildiğin gibi devam et ne alırsan al bize inanmıycaksan biz iftiracıysak bize neden soruyorsun?

Yukarda yazmış adamlar işte onlarda boşa yazmış, bu kadar parayı plastik oyuncaklara harcayana ladar gider ciddi bi sinema anfisi ve ahşap towerlar alırsın. Adam yazmış işte paket sistem almayın diye gene paket sistemin özelliklerini koymuşsun alınmasını gerekenler asıl onlar. 100 tane mesaj bulabilirsin bu konuda burda yazan değerler sadece göz boyamadır gerçek değerlerin yanına bile yaklaşamaz diye.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim anlayamadığım sen neden alınıyorsun? O açıklamayı sen mi yazdın samsungda mı çalışıyorsun? Benim alay ettiğim o açıklamayı yazan adam. Bu işten anlayan birine bu sistem 1000 watt dersen o adam sana güler bu kadar basit.

Siz önce karşınızdaki insanı dinlemesini öğrenin ben sizin paranızı boşa harcamamanıza uğraşıyorum ama neden uğraşıyorumki al arkadaşım git paranı sokağa at napıyım sen bilirsin. Anlayana sivrisinek az.. Karalıyoruz biz sen bildiğin gibi devam et ne alırsan al bize inanmıycaksan biz iftiracıysak bize neden soruyorsun?

Yukarda yazmış adamlar işte onlarda boşa yazmış, bu kadar parayı plastik oyuncaklara harcayana ladar gider ciddi bi sinema anfisi ve ahşap towerlar alırsın. Adam yazmış işte paket sistem almayın diye gene paket sistemin özelliklerini koymuşsun alınmasını gerekenler asıl onlar. 100 tane mesaj bulabilirsin bu konuda burda yazan değerler sadece göz boyamadır gerçek değerlerin yanına bile yaklaşamaz diye.

Samsungta çalışmıorm ama ses sistemini çok tutuorm canlı performansınıda biliorm (txq120) ama senin yorumları okuyunca aklım karıştı açıkçası.. tmm sana zahmet yarat bana bi toplama ses sistemi ama sen yazıcaksın yukarılara bakınca kafam karışıor benim.. Diceksinki şuu şuu şuu al kardeşim kullan aslan gibi ses sistemi.. haa bu arada topladığın ürünler Q120 nin fiyatını geçmicek 2,300.. ve zannedersem Q120 nin performansını dinlemedin hiç..

• slm arkadaşlar boşuna bir birinizi kırmayın bu işin markaları belli jakx yazmış biraz sert olmuş ama yazdığı şeyler doğru sistem önerisine gelince o fiyat aralığında o kadar çok seçenek varki sen ilk önce marka belirle nasıl olsa bütçe belli yamaha mı denonmu onkyomu hangisi bu markaların bir özelliği var ileride sistemini daha geliştirmek isterseniz takas yolu her zaman açık ama o yazdığınız markalarla bu işi yapamazsınız yaparsınızda 2000 ytl ye aldığınız ürünü komik paralara takas yaparsınız bunlar önemli tam tamına 26 yıldır bu işi profosyonel olarak yapıyorum bu yazdıklarım palavra hikaye veya diğer ürünleri karalama değil gerçekler dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spidr -- 22 Nisan 2008; 9:52:35 >
  • evet arkadaşlar kırmayalım yaw birbirimizi .

FLuaRiX dostum 2300 ytl büyük para detaylı incele ayrı ayrı al paket sisteme 10 basar bu şekilde alırsan . hem sona takasta kolay olur ilerde upgrade yapacağın zaman . al bitane avr ,1 çift front ,1 tane sub ,rear ları da sona al ne olmuş yani ? zaten rear çok önemli dil öyle center ,sub,front kadar , hemde daha ucuz .
    sen böyle yap beğenmessen hepimiz burdayız
  • fluarix sana pm mine fiyatları ve vade seçenekleri ile pm atıyorum incele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spidr -- 22 Nisan 2008; 12:03:35 >
  • Hazır ses sistemi paketinden vazgeçtim.Ancak bu ses sistemleri satan yerler İstanbul Avr de nerde var.
    Bide Soyle 2000 ytlyi geçmeyen bi ses sistemi + dvd olarak ne önerebilirsiniz.Yanlız bizim salonumuzda ses yalıtımı yok yani çoookta abartı olmayan bi ses sistemi???
  • Dün darty istinye parkta de Harman kardon Hs 500 seti 2.500 ytl'ye gördüm DVD+bas+4 hoparlör
    http://www.harmankardon.com/product_detail.aspx?Region=EUROPE&Country=TR&Language=ENG&cat=HTS&prod=HS%20500/230&sType=C
    Bunun dışında bi model kücüğü ise 1.700 ytl
    http://www.harmankardon.com/product_detail.aspx?Region=EUROPE&Country=TR&Language=ENG&cat=HTS&prod=HS%20350BQ/230&sType=C
    Herhalde bu ikincisini alcaz gibi ama araştırmaya devam ediyomm

• Arkadaşlar Sony DAV-DZ830 nasıl bir ürün? Kullanan veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?
  • walla hazır sistem işe yaramaz diyorsunuz ama:
    bende sony str de597 anfi ve pionner vs410 hoparlörlerden oluşan bir sistem var idi.
    inanın dav dz 830' un ses performansı ile kesinlikle kıyaslanamaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.