Şimdi Ara

## MSI'dan Yeni Dizüstü Bilgisayar; VR340 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'dan Yeni Dizüstü Bilgisayar; VR340 ##

Dizüstü bilgisayar pazarının önemli oyuncularından biri olan ve özellikle hazırladığı maliyet odaklı modeller ile kullanıcılar arasında popüler olmayı başaran MSI'dan yeni bir dizüstü bilgisayar daha geliyor. Firmanın VR340 kod adını verdiği yeni modeli 1280x1024 çözünürlüğünü destekleyen 13.3" boyutunda bir ekran ile donatılmış durumda. 2.2 Kg ağırlığında olduğu belirtilen VR340, Intel platformunu esas alıyor. Çift çekirdekli Intel işlemci kullanan yeni dizüstü bilgisayar yine Intel'in GL960 yonga setini üzerinde barındırıyor. Çift DDR2 slotu bulunan sistem ile 3GB'a kadar DDR2 bellek kullanabilmek te mümkün. 1.3MP'lik dahili kamerası ve mikrofonu bulunan ve bu sayede görüntülü iletişime de olanak tanıyabilen MSI'ın yeni dizüstü bilgisayarı pek tabii ki WiFi desteğine de sahip. Bir diğer kablosuz iletişim teknolojisi olan Bluetooth'un opsiyonel olarak sunulduğu VR340, 80GB'dan 250GB'a kadar SATA arayüzünü kullanan 5 farklı disk alternatifi ile kullanıcılara sunuluyor. Windows Vista Home Premium işletim sisteminin ön tanımlı olarak geldiği dizüstü bilgisayarın çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaysa henüz çok net bir bilgi bulunmuyor.

• Pek extra bir özellik yok sanırım fiyatıyla rekabete girecek yine, haber için tşkler...
  • dizaynı hoş değil
  • bilek kısımlarının gümüş rengi olması hoş olmamış

sağladığı upgrade özellikler fena durmuyor..
  • ekranın çevresindeki bu boşluklar fii tarihinden kalma görüntüsü veriyor
  • uygun fiyatlı bir dizüstü olur herhalde!!!
  • şu 499 $ lık dizüstünün bir üst modeli olsa gerek... bence ii yapmışlar evvelinkinde dahili webcam yoktu
  • msı şu oyuncak görüntülü kasalardan artık kurtulması gerekiyor.
  • msi şu takoz dizaynları bi bıraksa .
  • Eğer uygun fiyatlı bir ürün olursa emektar masaüstümün yerine düşünebilirim. 14.1", 1.3 megapixel kameralı, Windows Vista destekli, yeni nesil donanım kullanan bir notebook bulmak açıkçası zor oluyor. Bulsanız bile uygun fiyatlı olmaktan çok uzak. Birde üzerinde ucuzda olsa Core Duo işlemci olursa tadından yenmez!
    Daha önce VR320X kullanmıştım. Üzerindeki parçalar eski olduğundan Vista'da arıza çıkartmışlardı ve bende bu notebooku kullanmaktan vazgeçmiştim. Yine de bu olay MSI markasına bakış açımı değiştirmedi. Sonuçta eski çipsetler yüzünden MSI'yı suçlayacak değilim. Tipi konusunda da arkadaşlar biraz haklı gibiler. Siyah renk üzerinde o gri kısım sırıtmış gibi duruyor. Ama eminim gerçekte gördüklerinde büyük olasılıkla herkesin seveceği biz dizayn olabilir. Çünkü bazı güzel dizaynlar böyle temsili resimlerinde kötü görünebiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

şu 499 $ lık dizüstünün bir üst modeli olsa gerek... bence ii yapmışlar evvelinkinde dahili webcam yoktu

499$ a vermezler bu özellikleri.kırparlar geriye kalanı verirler.
  • fiyat yine 499 $ olacaktır. bence super keske vr330 olmasaydım.
  • MSI bence yine aynı şeyi yapmış. Bunun 14 inç olanıda var.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1359&maincat_no=135&cat2_no=418

• quote:

Orjinalden alıntı: hunter06

ekranın çevresindeki bu boşluklar fii tarihinden kalma görüntüsü veriyor

aynen katılıyorum...
    biraz da estetik lazım
  • dizayn 0
    özellik 2
    firma 2.9
    malesef tüm derslerden sınıfta kaldınız tekrar
  • quote:

Orjinalden alıntı: batuhangates

dizayn 0
    özellik 2
    firma 2.9
    malesef tüm derslerden sınıfta kaldınız tekrar

firma da 0
  • msi'i kara kaşı kara gözüne almıyoruz bu alet vr330 fiyatına çıkarsınlar o zaman aynı özellikte başka markaya 1000 YTL vermek biraz naiflik olur. muadilleriyle aynı fiyat olursa o zaman tipini beğenmedim dizaynı yaramaz amma kalas makina deme lüksünüz vardır. ama 700 liraya getirsinler isterse pembe getirsinler fark etmez ;)

işimi ucuza görsün abicim gerisi laf salatası
  • quote:

Orjinalden alıntı: Husqvarna

msi'i kara kaşı kara gözüne almıyoruz bu alet vr330 fiyatına çıkarsınlar o zaman aynı özellikte başka markaya 1000 YTL vermek biraz naiflik olur. muadilleriyle aynı fiyat olursa o zaman tipini beğenmedim dizaynı yaramaz amma kalas makina deme lüksünüz vardır. ama 700 liraya getirsinler isterse pembe getirsinler fark etmez ;)

işimi ucuza görsün abicim gerisi laf salatası

kesinlikle haklısın kardeşim ben vr330 kullanıyorum 700 ytl ye aldım ew arkadaşım asus a6q kullanıyo keşke okadar parayı vermeseydim dedi sadece internet için yada ufak çaplı fazla kasmıyan oyunlar için aldım zaten öle aman aman bi performans beklemiyorum ama hiç bi eksiğinide görmedim tamam kabul estetik olmaya bilir malzemeleri biraz kalitesiz ( bakalit - plastik kısımları) ama sonuçta içindeki inteli yada amdyi de msi üretmiyo ya fiyatı uygun bişi arıyanlara tavsiye ederim

• benim anlamadığım msi alimünyum-magnezyum alaşım diyor kasaları için ama öyle olduğunu pek düşündürmüyor ürünü görünce ve dokununca.
    1 seneye yakın kullanımda üzeri soyulan msi'lar gördüm.

bu 14.1" kasasına 13.3" ekran koyup kenarları neredeyse 3 parmak kalın ekran devri bitmişti, msi tekrar başlattı.
    millet kenarları ince tutmak için uğraşır, msi tersine gidiyor. 1998-1999 gibi vardı bu tip notebooklar.

ayrıca kasa için söyleyecek bir sözüm daha var; ibm notebookların kasasına özenmiyordu, neredeyse hepsini aynı yapıyordu, tipleri de kibrit kutusu gibiydi, köşeli falan.
    iyi ki lenovo aldı da kasalara biraz özenmeye başladı.

msi da gitgide kötüleştiriyor kasalarını.
    şahsi fikrim; zaten çoğumuz taksitli alıyoruz nb'ları. 100 lira fark ayda 10 lira etmiyor 12 taksitte.
    1 sene ayda 10 lira fazla öderim, gözüme de hitap eden notebook'u alırım.
    sonuçta en kötü 2-3 sene yanımda taşıyacağım bir alet notebook. seve seve kullanmak başka birşey.

eve çekiç almıyorum ki kardeşim senede 3 kere kullanayım sonra koyayım dolaba dursun?

• inceleme icin tesekkürler bastan sona okudum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.