Şimdi Ara

## En Hızlı GeForce 9800GTX Foxconn'dan; 780MHz/2360MHz ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## En Hızlı GeForce 9800GTX Foxconn'dan; 780MHz/2360MHz ##

Beklenilen firmaların aksine GeForce 9800GTX lansmanı itibariyle en hızlı modeli donanım dünyasının lider üreticilerinden biri olan Foxconn duyurdu. Quantum Force serisi dahilinde hazırlamakta olduğu yüksek performanslı anakartları ile gündemin üst sıralarındaki yerini korumayı başaran firma GeForce 9800GTX Extreme OC modeli ile ortaya iddialı bir model koymaya hazırlanıyor. Zira firmanın yeni ekran kartı ciddi şekilde arttırılan saat hızları dikkat çekiyor. Referans tasarımda 675MHz olan grafik işlemci çalışma hızı Foxconn'un yeni ekran kartında 105MHz'lik artış ile 780MHz'e, yine referans tasarımda 2200MHz olan bellek saat hızı da 160MHz'lik artış ile 2360MHz'e çıkarılmış durumda. Artan saat hızlarına paralel olarak standart modellere performans testlerinde fark atan Foxconn'un yeni ekran kartı segmentinin en iddialı modellerinden biri olmaya aday. 256-bit bellek veri yolu, 128 adet paralel işlem birimi ve 512MB GDDR3 belleğe sahip olan Triple SLI destekli ekran kartının fiyatı konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

## En Hızlı GeForce 9800GTX Foxconn'dan; 780MHz/2360MHz ##

• işte kardeşim oc dediğin bu öyle 5 mhz artırmakla olmuyor takdir ettim
  • Helal Olsun Foxconn 'a Adamlar Geliyor Valla.
  • bence su an 8800gt her oyuna yetiyor bence gt200 geldiginde birdaha dusunebiliriz performansları hakkında...
  • istedikleri kadar allasınlar pullasınlar 8800gt/gts/gtx den buna geçilmez.Ama tabi foxconn güzel iş çıkartmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eric13

işte kardeşim oc dediğin bu öyle 5 mhz artırmakla olmuyor takdir ettim

+1
    hızaşırtılmış model kelimesini tam olarak karşılıyor, gpu'ya 105 mhz , hele ki nvidiada ...
  • Elimdeki G92 GTS'nin bellek hızını 2360.56 MHz yapınca gerçekte 2345.14, 2360.58 MHz yapınca gerçekte 2376.00'da çalışıyor.

Foxconn'unki nasıl, merak ettim. 2345 mi, 2376 mı, yoksa 9800'ün saat hızı hesaplamasında bir değişiklik var ve bu ikisinden de farklı bir değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 1 Nisan 2008; 22:23:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: contempt

quote:

Orjinalden alıntı: eric13

işte kardeşim oc dediğin bu öyle 5 mhz artırmakla olmuyor takdir ettim

+1
    hızaşırtılmış model kelimesini tam olarak karşılıyor, gpu'ya 105 mhz , hele ki nvidiada ...

+1 katılıyorum
  • foxconn adam gibi şeyler üretmeye başladı.. x38 anakartını aldık hem ddr2 hem ddr3 sogutması güzeldi 9600 gt palit te taktık güzel calısıyordu. cok begendim. saygılar...
  • BU haberleri duymak güzel ama daha erken biraz daha beklemek gerek ASUS firmasından yakında bir ses çıkar diyorum yada diğer firmalardan
  • tüm markalar referans soğutucuyu kullandıktan sonra OC den anlayan için gereksiz
  • Overclockun fiyatını eklemezse iyi olur.
  • Çıkarmış olmak için çıkarmasınlarda, yani butip çok yüksek oc li kartlar stabilite sorunu yapabiliyor, benim kartımı aldığımda bağzı oyunlarda mavi ekran geliyordu, rivatunerla baktım gpu kendi kendine 725 mhz lere çıkıyor, araştırdım, bakındım msi öyle bir özellik koymuş, yük bindikce kartın hızı artıyordu, bende rivatunerla 700 mhz e sabitledim gpu yu herşey normale döndü.
  • 3870 gpu su gddr5 e müsaitken nvidia en yeni teknolojisinde bile ddr3 ten vazgeçemio

9800 piyasaya çıktııında en başarılısından bi 8800 ü ucuza almak daha mantıklı olacaktır
  • Başarilarin devami Foxconn...
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.A.J

tüm markalar referans soğutucuyu kullandıktan sonra OC den anlayan için gereksiz

Kesinlikle doğru oc. den anlayana bunlar sadece para tuzağı gibi gelir ama anlayana!!!!
  • ya ben bu 9800 yazısını görünce hep ati sanıyorum...
    Efsaneydi be 9800 serisi...
  • Bu Foxconnun daha iyi olduğu anlamına gelmez, genelde hep bu prosedür işliyor zaten, önce gpu referans değerlerle piyasaya sürülüyor, parası fazla olanların ağırlıkları alınır, daha sonra hepbir elden oc sürümler yayınlanır. 9800GTX için daha ne oc editionlar görürüz. Foxconn ve 9800GTX iyi bulmuşlar birbirlerini
  • iyiceymiş.
  • az önce POV 9800GTX ile riva tuner da sadece bir barı haraket ettirerek 820mhz gpu 3D Mark 06 aldım...
    testler yarın gece
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.