Şimdi Ara

## Nvidia Cephesinde Fiyat İndirimleri Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia Cephesinde Fiyat İndirimleri Yolda ##

Nvidia'nın bugün GeForce 9800GTX'i duyurması önümüzdeki günlerde de GeForce 9800GTS ve muhtemelen GeForce 9800GT modellerini anons edecek olması ile birlikte firmanın özellikle G92 tabanlı ürün gamında önemli bir şişme yaşanacak. Bunun önüne geçebilmek ve özellikle GeForce 9800GTX'e ve devamında gelecek diğer modellere yer açabilmek adına GeForce 8800GT ve GeForce 8800GTS modellerinin fiyatlarında indirime gidilmesi bekleniyor. Kısa süre içerisinde indirimli fiyatların listelere yansıması beklenirken yapılacak oran hakkında şu an çok net bir bilgi bulunmuyor ama GeForce 8800GT için 160-170 Avro, GeForce 8800GTS modeli içinse 200 Aro seviyesi telaffuz edilmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Nisan 2008; 15:27:32 >

• Ooo çok güzel yaza demekki bayağı uygun fiyata inecek kartlar. Atinin atılımcı fiyat indirimlerinin de bunda faydası olmalı.
  • O ne sacmalik ya, 9800GTX'e "yer acmak" icin 8800GT'ye indirime gitmek ne demek yani... Tam tersi olmasi gerekmiyor mu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: annihilator

O ne sacmalik ya, 9800GTX'e "yer acmak" icin 8800GT'ye indirime gitmek ne demek yani... Tam tersi olmasi gerekmiyor mu...

Firmaların farklı satış ve pazarlama staretjileri bulunmaktadır. Günümüzde pek çok kullanıcı için en iyisi en pahalıdır gibi bir kanı hala devam etmektedir. Nvidia GeForce 9800GTX'i daha iyi konumlandırılabilmek için G92 tabanlı diğer modellerde fiyat indirimine giderek hem G92 stoğunu eritmeyi hemde GeForce 9800GTX ve devamında gelecek 9800GTS gibi modellerin alması muhtemel pozisyonları rahatlatabilmek için fiyat indirimine gitmeyi planlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 1 Nisan 2008; 15:28:51 >
  • Nvidia nezamandır performans kartlarını ucuzlattı? brakın bu hikayeleri ya diyelim ucuzladı bizim fiyatlara yansıcakmı hayır!
  • nvidia ne yaparsa yapsın g92 chipini görünüşü ve adını değiştirip satmış olacaktır. şuan da kimse 3 tane alayımda TriSLI yapayım demez. kaldi ki insanlara SLI fazlası ile yetecektir. Bence nvidia satışlarını artırmak için ve atinin satışlarını artırmasına misilleme olarak görüyorum. nvidia başarılar diyorum.(ama daha çok fiyat indirmesi lazım özellikle 9800GX2 modelinde)
  • 8800gt 220 dolar, G92 GTS de 250 dolar olabilir büyük ihtimalle. 9800GTX 339 dolardan alınabilecekmiş çünkü.
  • G92 gts 250$ olursa kimse 340 dolara 9800GTX almaz, ayni kartlar cunku
  • indirim yansıyana kadar türkiyede yaz biter daha atinin indirimlerinin hiç biri yansımadı fiyatlara
  • Abi ati 3870 ile 8800 gt aynı fiata geriliyor ama kullanıcı bu durumda 3870 tercih etmez. 8800 çok isim yaptı, Ati gene fiyat indircek gene bize yansımıyacak. Kullanıcı almıyor stok erimiyor sizde görüyorsunuz. Son kullanıcı politikası gelişmeye başladı artık. Bizler gerekeni protesto etmeyi öğreniyoruz. hd 3690(3830) bu şartlarda 120 dolar olamaz artık. Ama bizim ülkeden herşey beklenir gene satmaz. Yıllardır nvidia kullanıyorum pişmanım, fx5200 ilk çıktığı zaman almıştım aynı zamanda çıkan atiler crysis bile açıo 5 fps ile, ben cod 2 yi bile minimumda zor oynuorum. Bundan sonra ati amd doğru yolu buldum.
  • quote:

O ne sacmalik ya, 9800GTX'e "yer acmak" icin 8800GT'ye indirime gitmek ne demek yani... Tam tersi olmasi gerekmiyor mu...

sende 2 tane8800gt olduğu için kızdın dimi
  • walla fiyatların düşmesini beklemekten sıkılmışken iyi haber
  • quote:

Orjinalden alıntı: bikerboyz07

Abi ati 3870 ile 8800 gt aynı fiata geriliyor ama kullanıcı bu durumda 3870 tercih etmez. 8800 çok isim yaptı, Ati gene fiyat indircek gene bize yansımıyacak. Kullanıcı almıyor stok erimiyor sizde görüyorsunuz. Son kullanıcı politikası gelişmeye başladı artık. Bizler gerekeni protesto etmeyi öğreniyoruz. hd 3690(3830) bu şartlarda 120 dolar olamaz artık. Ama bizim ülkeden herşey beklenir gene satmaz. Yıllardır nvidia kullanıyorum pişmanım, fx5200 ilk çıktığı zaman almıştım aynı zamanda çıkan atiler crysis bile açıo 5 fps ile, ben cod 2 yi bile minimumda zor oynuorum. Bundan sonra ati amd doğru yolu buldum.

Ona bakarsan ben de fx 5200ile kastıra kastıra oblivion oynamıştım,şans eseri elime ati 9200 geçti menüye bile giremedim.Nvidia kartları oyunlara daha optimize fps dalgalanması da atiye göre daha az.Keğıt üstünde ati daha üstün görünüyor ama pratikte bu olmuyor.Atiyi severim ama bi türlü beklediğim atağı yapamadı.Ati aynı zamanda fiyatları düşürmekte de gecikti.Biraz daha kullanıcı dostu olsalar halbuki kendileri de bundan maksimum fayda sağlayacaklardı.ATI ilk fiyat indirimini 9600gtlerin çıkış tarihine denk getirdi,yani ne zaman sıkıştı o zaman işte,halbuki ithalatçıların stokları dolu önce onları eritmeleri gerek,bu da belli bir süre alacağı belli birşey,halbuki 9600 gt için bu sözkonusu değil çünkü yeni bir kart ve olması gereken fiyattan girdi piyasaya.Ati, ATI alan üsküdarı geçti.Umutlarımız r770e kaldı.İnşallah hem performans hem fiyat bakımından daha rekabetçi olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 1 Nisan 2008; 16:08:37 >

• nvidia , intelin p4 le yaptığının aynısını g92 ile yaptı , burdan nvidiaya kocaman bir

bu kartların alayı paçoz,hiç biride high-one ounlarda istenen performansı vermiyor. geriye kalanlarla arada 3-5 fps oynaycak diyee dünyanın parasını veriyoruz. tabiki her malın bir alıcısı vardır. ben 200$ dan fazla vga ya verilmez kanaatindeyim.
  • 9800GTX çok pahalı ucuzlaması lazım.
  • quote:

G92 gts 250$ olursa kimse 340 dolara 9800GTX almaz, ayni kartlar cunku

Biz almayız çünkü biliyoruz. Ama bilmeyenlerin sayısı çok.
  • gtx tam fiyasko yeni olan onu nasıl satacaklar çok merak ediyorum tabii bazı bilinçsiz kullanıcılar 9000 ni görünce saldıracaklar büyük ihtimal
  • 9600 GT alın bakın keyfinize...Sadece Crysis oynarken biraz fedakarlık edeceksiniz..Diğer tüm oyunları AA+AF Yüksek çözünürlüklerde akıcı oynatır..ATI nin 3870 inden daha hızlı AA+AF de...

64 Stream işlemci ile kart çıkarken Nvidia 9600GT nin başarısından emin diye haberler çıkıyordu..Ama ben şaşırıyordum 64 stream ile başarısız kart olabilir diyordum herkez öyle diyordu genelde..

Zaman geçtikçe Nvidia'nın neden 9600GT nin başarısından emin olduğu çıktı ortaya
  • G92 9800 GTX in 512 mb olanını alan yazık eder vereceği paraya. 1 aya kadar 1-2 gb lık modelleri çıkacaktır kesin. Beklemekte fayda var.
    High end ekran kartı düşünenlere en az 1gb 9800 veya 8800 serisi (minimum 256 bit olmalı) almalarını öneririm. Bunların arasında fiyatlarına göre tercihlerini yaparlar artık. Ancak 512 mb 9800 veya 8800 alıp paranıza yazık etmeyin diyorum. Zaten söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Artık foruma girmeye bile üşenir oldum.
  • 8800GTS(92) ile 9800gtx arasında performans arasında az bir fark var çıkacak olan 9800GT GTS osaman 8800GTS(92) ye denk olacak yada kartlar arasında hep %5 er 10 ar lık arklarmı olacak cok sacma...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.