Şimdi Ara

MAGNAT MOTİON SUB 300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar...bu subwoofera kafayı takmış bulunuyorum fakat pek kullanana rastlayamadım. bu subwooferı kullanan ya da dinleyen varsa tavsiye eder mi etmez mi artıları eksileri nelerdir öğrenmek istiyorum...sistemim yamaha rx-v459, jbl ec25 center, frontlar jamo s606, surround tannoy mx-1.. MAGNAT MOTİON SUB 300 bu sistemime yeterli olur mu sanırım 100 watt mış. sesi açtıkça bozuk ses verrir mi çünkü eskiden bir yamaha kullanıyodum biraz açınca ses berbat oluyodu:) (yamaha yst-sw015) bu magnat iş görürmü?

• ya kimseden bi fikir yok mu arkadaşlar? 400-500TL civarı sub tavsiyesi de mi yok?
  • o fiyata iyi bir 2. el definitive sub alabilirsin diye biliyorum. araştırırsan bulursun sanırım. Magnat ta iyi marka sanırım ama Definitive kadar olduğunu sanmam
  • yorum için sağol ama 'sanmam' gibi cümleler değil de mantıklı ve tecrübe edilmiş fikirler varsa daha iyi olur...
  • Magnat hoparlörlerini ve Sublarını 20 yıldır çeşitli zamanlarda kullandım.Çok deneyimli ve sağlam bir ALMAN markasıdır.
    Motion serisi giriş serisi ve güç ve malzeme kalitesi konusunda şüpheliyim.Yüksek seste çakılabilir.

Avantgarde serisi biraz daha kozmetik bir seri var ama aynı amfi ve bası kullanıyor o yüzden onuda tavsiye etmem

Vektor Serisi daha başarılı dır ama onun sub'ını bulman zor .

Ancakhttp://urun.gittigidiyor.com/magnat-Omega-sub-300A_W0QQidZZ6977806 OMEGA serisi sadece sub olarak çıkan bir seri ve ben OMEGA SUB 38 olan modelini kullanmıştım ve 30m'2 lik bir odayı sallıyordu diyebilirim bunun sub 300A modeli direkt ithalatçısında 480 YTL gibi bir fiyatı var güçlü sağlam ve bayağı derinlere inen bir modeldir.

Ama biraz daha verip bir üst model olan THX serisine de yönelebilirsin ama 650 YTL civarına çıkmış olursun.

Bu arada yanılmıyorsam PELIN LTD getiriyor bu basları kendileriyle irtibata geçersen taksit konularında yardımcı olurlar.

info@pelinltd.com.tr

• arkadaşlar son bir soru. sizin elinizde 700 TL paranız olsaydı jbl e250 mi alırdınız yoksa magnat sub 300 mü? müzikale daha yakın tavsiye olsun:) ikisi arasında kaldım da... yada başka bir subwoofer tavsiye varsa nedeniyle birlikte öneri kabulümdür:) teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratdogru

arkadaşlar son bir soru. sizin elinizde 700 TL paranız olsaydı jbl e250 mi alırdınız yoksa magnat sub 300 mü? müzikale daha yakın tavsiye olsun:) ikisi arasında kaldım da... yada başka bir subwoofer tavsiye varsa nedeniyle birlikte öneri kabulümdür:) teşekkürler...

hocam bende magnat alpha 30 A subwoofer var. 12 inch 90 yada 100 watt olması lazım. ama pek memnun değilim, öyle oda salladığı falan yok.
    dynaudio audience stereo hoparlörlerimin baslarından az daha iyiler, öyle söyleyeyim.
    bu subı almadan önce jbl'in 8 inch 70 wattlık bir sub'ını dinlemiştim, inan insanın ciğerlerini titretiyordu,ama ben kağıt üzerindeki verilere kanıp magnat almıştım. şimdi niye jbl almadım diye yanıyorum.

eğer imkanın varsa mutlaka ama mutlaka iki ürünüde dinle.hangisi daha güçlü ve daha hızlı bas veriyorsa onu al derim ben.

not: definitive pek tavsiye etmem, hiç bir ciddi avrupa dergisinde ne testi çıkmıştır nede incelemesi. eğer çıkabiliyorsan miller and kreisel (m&k diye geçer) dünyanın en iyi subwoofer üreticilerinden biridir. keza rel ve velodyne markalarıda iyidir ama fiyatlarını bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 7 Nisan 2008; 20:04:43 >

• definitive neden tavsiye etmiyorsunuz
    dergilerde testi yok diye mi

quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

quote:

arkadaşlar son bir soru. sizin elinizde 700 TL paranız olsaydı jbl e250 mi alırdınız yoksa magnat sub 300 mü? müzikale daha yakın tavsiye olsun:) ikisi arasında kaldım da... yada başka bir subwoofer tavsiye varsa nedeniyle birlikte öneri kabulümdür:) teşekkürler...

hocam bende magnat alpha 30 A subwoofer var. 12 inch 90 yada 100 watt olması lazım. ama pek memnun değilim, öyle oda salladığı falan yok.
    dynaudio audience stereo hoparlörlerimin baslarından az daha iyiler, öyle söyleyeyim.
    bu subı almadan önce jbl'in 8 inch 70 wattlık bir sub'ını dinlemiştim, inan insanın ciğerlerini titretiyordu,ama ben kağıt üzerindeki verilere kanıp magnat almıştım. şimdi niye jbl almadım diye yanıyorum.

eğer imkanın varsa mutlaka ama mutlaka iki ürünüde dinle.hangisi daha güçlü ve daha hızlı bas veriyorsa onu al derim ben.

not: definitive pek tavsiye etmem, hiç bir ciddi avrupa dergisinde ne testi çıkmıştır nede incelemesi. eğer çıkabiliyorsan miller and kreisel (m&k diye geçer) dünyanın en iyi subwoofer üreticilerinden biridir. keza rel ve velodyne markalarıda iyidir ama fiyatlarını bilemem

• ben definitive kötüdür almayın demiyorum, sadece kendi fikrimi söyledim.

ben kendime ev sinema sistemi kurarken az araştırma yapmamıştım, alman olsun ingiliz olsun çok sayıda dergi alıp okudum.ve okuduğum hiç bir dergide definitive'in modelleri yoktu, başka amerikan firmaları vardı (jbl,harman kardon,meridian,m&k,mark and levinson vb....) ama definitive'e rastlamadım.ben sadece bunu belirttim herkesin kriterleri farklıdır saygı duymak lazım.

mesela bp10 modeline internetten baktım, iki yollu pasif bir hoparlör, 1 inch ve 6 buçuk inchlik sürücüleri var ama spec kısmında 20hz-30khz yazılmış,bu bana pek inandırıcı gelmiyor. bir kere 6 buçuk inchlik sürücü 20 hz zor verir, verse bile orta frekansı veremez bu seferde.binlerce dolarlık subwooferlar bile 20 hz'ye inemiyor,6.5 inchlik sürücümü inecek?

artı bu speclerin kaç db 'de verildiği yazılmamış, endüstrü standartı +-3 db'dir. ama magnat ve definitive gibi markalar frekans aralıklarını +-6 db'de verirlerki daha geniş bir frekans aralığını kapsar gibi gözükürler.

-mesela dünyanın en iyi hoparlör firmalarından biri olan bowers and wilkins'in internet sitesine girerseniz, frekans aralığını gösteren speclerin +-3db olarak verildiğini görürsünüz. binlerce euroluk 703 model hoparlörü bile 38hz-25khz vermektedir.(1 tweeter bir mid ve 2 tanede bass sürücüsü olduğunu hatırlatırım, definitive de ise bir tweeter ve iki adet 6.5 inchlik sürücü var)

benim magnatta kağıt üzerinde 20 hz'e inebiliyor, ama gelin birde bana sorun inebiliyormu diye.

kısacası, bu konuda deneyimi olan firmaların ürünlerini alın, avrupa kaynaklı dergileri takip edin, hoparlörlerin kağıt üzerindeki özelliklerine çok önem vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 8 Nisan 2008; 11:30:01 >

• daha önce de gelmiştir bu soru hocam kullanıcı adınız niye magnat-hifi,aslında magnat markası konusunda fanatik değilsiniz o yüzden,bir de şu var almanlardan başka fazla kullanan yok heralde magnatları çünkü yorum aradığınızda genelde almanların yorumları çıkıyor.
  • evet haklısınız
    fakat definitive'lerde pasif radyatör kullanılması düşük frekansı bir nebze artırıyor
    bu radyatörler filmlerde güzel sarsıntıya neden oluyor ama iş müziğe gelince malesef çok iyi değiller
    bu nedenle jbl tercih sebebi olabilir diyorum
    ama ben olsam müzik için cerwin-vega düşünürdüm

quote:

ben definitive kötüdür almayın demiyorum, sadece kendi fikrimi söyledim.

ben kendime ev sinema sistemi kurarken az araştırma yapmamıştım, alman olsun ingiliz olsun çok sayıda dergi alıp okudum.ve okuduğum hiç bir dergide definitive'in modelleri yoktu, başka amerikan firmaları vardı (jbl,harman kardon,meridian,m&k,mark and levinson vb....) ama definitive'e rastlamadım.ben sadece bunu belirttim herkesin kriterleri farklıdır saygı duymak lazım.

mesela bp10 modeline internetten baktım, iki yollu pasif bir hoparlör, 1 inch ve 6 buçuk inchlik sürücüleri var ama spec kısmında 20hz-30khz yazılmış,bu bana pek inandırıcı gelmiyor. bir kere 6 buçuk inchlik sürücü 20 hz zor verir, verse bile orta frekansı veremez bu seferde.binlerce dolarlık subwooferlar bile 20 hz'ye inemiyor,6.5 inchlik sürücümü inecek?

artı bu speclerin kaç db 'de verildiği yazılmamış, endüstrü standartı +-3 db'dir. ama magnat ve definitive gibi markalar frekans aralıklarını +-6 db'de verirlerdeki daha geniş bir frekans aralığını kapsar gibi gözükürler.

-mesela dünyanın en iyi hoparlör firmalarından biri olan bowers and wilkins'in internet sitesine girerseniz, frekans aralığını gösteren speclerin +-3db olarak verildiğini görürsünüz. binlerce euroluk 703 model hoparlörü bile 38hz-25khz vermektedir.(1 tweeter bir mid ve 2 tanede bass sürücüsü olduğunu hatırlatırım, definitive de ise bir tweeter ve iki adet 6.5 inchlik sürücü var)

benim magnatta kağıt üzerinde 20 hz'e inebiliyor, ama gelin birde bana sorun inebiliyormu diye.

kısacası, bu konuda deneyimi olan firmaların ürünlerini alın, avrupa kaynaklı dergileri takip edin, hoparlörlerin kağıt üzerindeki özelliklerine çok önem vermeyin.

• evet geçen gün gittim ve magnatı da jbl i de dinledim. magnat gerçekten kötü bir sub değil ama jbl daha güçlü ve müzikte daha hızlı geldi bana. cerwin wega yı tavsiye eden arkadaşım, acaba hangi modeli dinledin bi tavsiyede bulunabilirmisin..ve aynen dediğiniz gibi bence de sinemada en iyilerden biri def.tech. fakat müzikte berbat tam manasıyla...magnattan vazgeçicem gibi..jbl in heybeti de sesi de çok iyiydi:D
  • bende avs serisinin 150w lık subwooferi vardı
    yurtdışından gelmişti ve tesadüfen görüp aldım

şu an cls serisinin subwoofer'ları bulunabilir ama fiyatları jbl e250 den biraz yüksek

quote:

evet geçen gün gittim ve magnatı da jbl i de dinledim. magnat gerçekten kötü bir sub değil ama jbl daha güçlü ve müzikte daha hızlı geldi bana. cerwin wega yı tavsiye eden arkadaşım, acaba hangi modeli dinledin bi tavsiyede bulunabilirmisin..ve aynen dediğiniz gibi bence de sinemada en iyilerden biri def.tech. fakat müzikte berbat tam manasıyla...magnattan vazgeçicem gibi..jbl in heybeti de sesi de çok iyiydi:D
  • mesela hangi modeli ve nerede bulabilirim
  • arama yapınca bir kaç sitede bulunabilir
    mesela srcelektronik.com sitesinde 12" ve 15" olarak iki modeli mevcut
    bir kaç sitede daha var

quote:

mesela hangi modeli ve nerede bulabilirim
  • quote:

artı bu speclerin kaç db 'de verildiği yazılmamış, endüstrü standartı +-3 db'dir. ama magnat ve definitive gibi markalar frekans aralıklarını +-6 db'de verirlerki daha geniş bir frekans aralığını kapsar gibi gözükürler.

Definitive specleri +-6dB olsa gene iyi, verilen specler absolute, yani -30dB civarı.

Ben portsuz subların portlu sublara göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum, denediğim 500$ altı portlu sublar kendi şahsi fikrime göre yavaş kaldı, öyleki gerek oto gerek kendi kalibrasyonumda mesafelerini maksimum uzaklığa ayarlamak durumunda kaldım. Aldığım portsuz sub çok da kuvvetli olmamasına rağmen müzik ile çok daha iyi senkron yakalayabiliyor.

Tabiki portluların genel olarak daha aşağı frekanslara inebilme gibi bir avantajları da bulunuyor.

Açıkçası hız ve inebildiği frekans kadar özellikle müzikal kullanımda kontrolde önemli. Özellikle 100hz altı frekanslarda oda tepkisi de baya fark yaratıyor.

Gene Total Harmonic Distortion kritik bir faktör, özellikle subwooferlarda %100'e varan THD olması mümkün. Misal 25Hz'de ses vermeye çalışan bir sub kontrollu değilse 50hz'de yarattığı harmonik 25hz'deki asıl sinyal kadar kuvvetli olabiliyor. Az tecrübeli kulaklarda bu distortion sub'ın daha başarılı olduğu intibağını uyandırabiliyor.

• Daneel definitive tech ın -30 spec olduğuna emin misin? hayşeytan ben def.tec. ürünlerine bakıyorum bakıyorum hata payının değerini hiç yazmalardı kıl ederdi beni.
    ama eğlenceli ehh.daha yazcaktım çıkıyorum.
  • daneel söylediklerinde haklı olabilirsin ama Def tech dünyadaki en büyük 5 hoparlör üreticisinden biri. Gerçekten tek fokus oldukları pazar Amerika ve middleman denilen kişileri ve firmaları aradan çıkarıp az sayıda büyük reseller ile çalıştıklarından fiyatlarını da kalitelerini dikkate alırsak düşük tutabiliyorlar.

Bazı arkadaşların dediği gibi Avrupalı dergiler ve uzmanların testlerine katılmadıkları doğru ancak zaten avrupa da pek umurlarında değil. Ancak biz Türklerin müzik zevki avrupalılara değil amerikalılara yakın O yüzden arkadaşlar B&W ile JBL'i yanayana dinlediğinde JBL daha iyi geldi kulağıma diyor.
    Ben ilk def tec hoparlörü 1986 senesinde dinledim bir BP10'du ki hala bulabilirsin. inanılmaz farklı gelmişti sesi sağlam agresif ve sahneyi hep sanal olarak odanın ortasına taşıyan bipolar tasarım ve en önemlisi transmission line bass tasarımı.

Aşağıda bir örnek veriyorum. Definitive 'in son subwoofer'ı TRINITY SIGNATURE 20 Hz 'de 128 DB sağlıklı ses vermiş 16 hz 'de ise 117 DB ses vermiş bence önemli olan değerler bunlar. Bu basın fiyatı 2.990 USD ancak arandığında 1.900 USD'ye bulunuyormuş bence rakipsiz.

quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

quote:

Definitive specleri +-6dB olsa gene iyi, verilen specler absolute, yani -30dB civarı.

Ben portsuz subların portlu sublara göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum, denediğim 500$ altı portlu sublar kendi şahsi fikrime göre yavaş kaldı, öyleki gerek oto gerek kendi kalibrasyonumda mesafelerini maksimum uzaklığa ayarlamak durumunda kaldım. Aldığım portsuz sub çok da kuvvetli olmamasına rağmen müzik ile çok daha iyi senkron yakalayabiliyor.

Tabiki portluların genel olarak daha aşağı frekanslara inebilme gibi bir avantajları da bulunuyor.

Açıkçası hız ve inebildiği frekans kadar özellikle müzikal kullanımda kontrolde önemli. Özellikle 100hz altı frekanslarda oda tepkisi de baya fark yaratıyor.

Gene Total Harmonic Distortion kritik bir faktör, özellikle subwooferlarda %100'e varan THD olması mümkün. Misal 25Hz'de ses vermeye çalışan bir sub kontrollu değilse 50hz'de yarattığı harmonik 25hz'deki asıl sinyal kadar kuvvetli olabiliyor. Az tecrübeli kulaklarda bu distortion sub'ın daha başarılı olduğu intibağını uyandırabiliyor.

MAGNAT MOTİON SUB 300

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.