Şimdi Ara

## LG KE990 Viewty ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
10.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

## LG KE990 Viewty ##

(GSM Arena'dan alıntıdır)

Şu günlerde kısa aralıklarla yeni cep telefonu duyuruları yapan LG Mobile, yalnızca EDGE desteği sunan KE990 Viewty'yi tanıttı. KE990 ile özellikle 3G (UMTS) alt yapısına sahip olmayan ülkeler hedeflenmiş. Ayrıca HSDPA desteğinin çıkarılmasının üretim maliyetlerini az da olsa düşüreceği ve bu durumun daha rekabetçi ortam şartlarını ortaya çıkarağı düşünülebilir.

Ülkemizde geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen KU990 ile KE990 arasında teknik açıdan ''HSDPA'' dışında bir fark bulunmuyor. Ancak yeni telefonda objektif kapağına yer verilerek önemli bir eksiklik giderilmiş. Zira lensin zamanla çizilme olasılığı söz konusuydu. KE990'nın ne zaman ve hangi fiyat aralığında piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

Teknik özellikler:

Şebeke: Triband (GSM 900 / 1800 / 1900) / (GSM 850 / 1800 / 1900)
    EDGE desteği: Var
    Boyut ve ağırlık: 103.5 x 54.4 x 15.3 mm / 112 gram
    Ekran: 3.0 inç 240x400 piksel 262.144 renk dokunmatik TFT
    Bellek: 100 MB dahili + microSD desteği
    Kamera: 5 MP, Schneider Kreuznach lens, otomatik odaklama, manuel odaklama, xenon flaş, IS
    Video kaydı: 640x480@30 FPS / 320x240@120 FPS
    FM radyo: Var, RDS desteği
    WI-FI: Yok
    Bluetooth: Var, v1.2
    A2DP profili: Var
    Desteklenen dosya formatları: MP3 / MPEG4 / WMV / AAC / DivX
    Döküman görüntüleyici: Var (DOC / XLS / PDF)
    Batarya: 1000 mAH (250 saate kadar bekleme; 2.5 saate kadar konuşma süresi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 1 Nisan 2008; 14:20:36 >

• çok güzel fotoğraf makinasına benziyor. aa pardon telefonmuş
  • LG bu işi öğrendi
  • biraz büyük duruyor.
  • gzl tel ama wi-fi olmaması bence kotu olmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: futbolmaniac

gzl tel ama wi-fi olmaması bence kotu olmuş.

wifilisi başka bir model olarak çıkacak KF700 kod adıyla
  • Hem Image Stabilizer hemde Manuel Focus seçenekleri süper olmuş. Xenon Flash'da cabası. Bu tel ile çekilmiş fotoğrafları gerçekten merak ediyorum. Umarım bu özelliklerin yanında kaliteli bir yazılımda koymuşlardır. Tabi Lens'in de Schneider olmasını unutmamak lazım

Nokia'a örnek olsun bu tel
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Hem Image Stabilizer hemde Manuel Focus seçenekleri süper olmuş. Xenon Flash'da cabası. Bu tel ile çekilmiş fotoğrafları gerçekten merak ediyorum. Umarım bu özelliklerin yanında kaliteli bir yazılımda koymuşlardır. Tabi Lens'in de Schneider olmasını unutmamak lazım

Ne yaptın kardeş be n95 bir ekol çektiği fotolar ve videolar müthiş özellikle video çekimine hastayım bende sony w55 var ondan iyi video çekiyor.Gps-wifi-ekran kalitesi multimedya özellikleri... neyse nokia reklamı yapmayayım.Lg bence tasarımı güzel yapıyor ama kullandığım son 2-3 modeli bana işkence geldi yazılım kullanılabilirliği-şarjı-özellikleri pek içaçıcı değil ama adamların tasarım bölümüne söylenecek söz yok çok karizmatik teller ortaya çıkarıyorlar.Yukardaki modelde güzele benziyor ama 1000 ytl seviyesinde çıkarsaki öyle umuyorum nokia karşısında pek şansı yok.

• bu modellerde neden wifi kullanmadiysa..
  • - leri :

wi-fi olmalı
    bluetooth profili 2.0 olmalı

+ ları

herşeyi
  • böyle yüksek standartlardaki bir telefona neden wi fi koymazlar aklım almıyor valla
  • 3G/UMTS ozelligi olan versiyonuna gore 5mm daha kalin olmasini gerektirecek ne var diye dusunuyordum bende,meger lensi korumak icin konulan,lens kapaginin acip kapamaya yarayan cikintisi ,kalinliktaki bu 5mm lik farki olusturuyormus.
  • quote:

Orjinalden alıntı: madmax50

quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Hem Image Stabilizer hemde Manuel Focus seçenekleri süper olmuş. Xenon Flash'da cabası. Bu tel ile çekilmiş fotoğrafları gerçekten merak ediyorum. Umarım bu özelliklerin yanında kaliteli bir yazılımda koymuşlardır. Tabi Lens'in de Schneider olmasını unutmamak lazım

Ne yaptın kardeş be n95 bir ekol çektiği fotolar ve videolar müthiş özellikle video çekimine hastayım bende sony w55 var ondan iyi video çekiyor.Gps-wifi-ekran kalitesi multimedya özellikleri... neyse nokia reklamı yapmayayım.Lg bence tasarımı güzel yapıyor ama kullandığım son 2-3 modeli bana işkence geldi yazılım kullanılabilirliği-şarjı-özellikleri pek içaçıcı değil ama adamların tasarım bölümüne söylenecek söz yok çok karizmatik teller ortaya çıkarıyorlar.Yukardaki modelde güzele benziyor ama 1000 ytl seviyesinde çıkarsaki öyle umuyorum nokia karşısında pek şansı yok.

Telefonun 850-950 arası fiyatı.120 fps video çekimini gördünmü hiç ? yada 640*480 wide screen video ?Emin ol n95 ten çok daha iyi bir telefon fiyatıda nerdeyse yarısı kadar

• HSDPA yok onunde video aramalari icin kamera yok 5mm daha kalin sadece bir lens koruması icinmi acaba ??? ayrica pilide daha kucuk bekleme surelerinden bu gozukuyor .. bence sacma bir telefon olmus galiba cok daha ucuza cikarmayi planliyolar
  • 320*240 120 fps iyi bir değermi ? 950 fiyat çok kötü gps yok wifi yok
  • 950 ytl fiyat kotumu ? o takoz n95 e werilecek paradan cok daha fazlasini hak ediyorken bukadar ucuz olmasi bence tam bir sans.... bir wi fi we parali gps icin deymeyecek kadar cok eksisi olan bir telefon N95 .... cabuk bozulan gurultulu kizak sistemi takoz sekli kalitesiz ses vermesi flashinin kotu olmasi manuel focus olmamasi 120 fsp de video cekememesi ekraninin kucuk olmasi divx testlerinden gecememesi sekilsiz olmasi smdilik hatirlayabildiklerim ayrica 320x240 suanda youtubede ve telefonda izlediginiz videolarin cozunurlugu kadardir 30 fsp dede 640x480 cekiyor ki bu deger de cok yuksek
  • Yeni telefonlarda hep böyle ufak tefek degisikliklerle yeniden cikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 2 Nisan 2008; 5:10:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Excrea

950 ytl fiyat kotumu ? o takoz n95 e werilecek paradan cok daha fazlasini hak ediyorken bukadar ucuz olmasi bence tam bir sans.... bir wi fi we parali gps icin deymeyecek kadar cok eksisi olan bir telefon N95 .... cabuk bozulan gurultulu kizak sistemi takoz sekli kalitesiz ses vermesi flashinin kotu olmasi manuel focus olmamasi 120 fsp de video cekememesi ekraninin kucuk olmasi divx testlerinden gecememesi sekilsiz olmasi smdilik hatirlayabildiklerim ayrica 320x240 suanda youtubede ve telefonda izlediginiz videolarin cozunurlugu kadardir 30 fsp dede 640x480 cekiyor ki bu deger de cok yuksek

1000 ytl verip
    gps+kaliteli fotoğraf makinesi+wifi+multimedya çalar+süper bir telefon evet boyutları biraz büyük ama çok ihtişamlı bir telefon bir telefona 1000 ytl vermem ama böyle bir makine için verilir.Çünkü aynı anda 4 cihazın işini birden güzel yapıyor.Zaten gereksiz bir tartışma oluyor farkındayım n95 gibi bir telle LG telefon karşılaştırılmaz.

• madmax ypma ya kaliteli fotoraf makinesi dediginde manuel focus yok xenon flash yok 120 fsp video kaydi yok bunun neresi lg den kaliteli divx formatinda kaydedemiyo bile.... multimedia calar he olemi divx avi formati filmleri acammiyo bile yani film izlenemiyor ses kalitesi rezalet ki bunu en buyuk review sitelerinde gorebilrsin ama bunlarin hepsi lg de war ki divx teslerini gecebilen duyadaki ilk ve tek telefon ....n95 in neresi mutimedia anlamadim... cok ihtisamli he millet o telefonlarla takoz diye dalga geciyo sen lg viewty i al eline cik arkadaslarinin yanina bka bakalim nasil bir tepki geliyor cewreden ihtisami ozaman gor ha bide kucucuk ekranla nasil ihtisamli ve multimedia oluyo anlamis degilim... bi ton para vericegi gps ve evinden baska yerde olmayan wi fi icin n95 bukadar ovuluyor way anasini millet gereksiz oozelliklere amma merakli cebine sigmayan film izlenemiyen igrenc ses veren kucuk ekranli bozuk kizak sistemli kazik fiyat telefon alanlara burdan mutluluklar diliyorum

• Sen hayatında hiç n95 görmedin heralde iddialarını cevaplayayım.
    1.Sen hiç 120 fps kayıtlı video gördünmü ? insan gözü için 30 fps en uygundur ki filmler bu değerde olur.(25fps-30fps)
    2.divx izlenemiyor demişsin şuan telefonumda 60 tane divx var altyazılı ekstra program olmadan izliyorum ki zaten ilk aldığımda spiderman 3 filmi ücretsiz veriliyor.Divx oynatmaması düşünülemez.
    3.Ses kalitesi rezalet demişsin sesi açınca sanki laptop hoparlarü gibi ses veriyor çoğu zaman çevreyi rahatsız etmeyeyim diye kısıyorum.Kullanan bilir.
    4.Küçücük ekran demişsin öve öve bitiremediğin Lg ekranı 3.0 inch n95 2.8 inc yanyana fark edersin.
    5.Evimden başka yerde yok dediğin wifi Kadıköyde yim ve çoğu lokanta ve kafede var.İşyerimde zaten var oturup yemeğimi beklerken DH sitesinde keyif çatıyorum.
    6.Arkadaşlardan 600 lira verip gps cihazı alıp arabasına taktıranlar var.Ben telimi arabamın araçkitine bağlıyorum gps ve navigasyonum hazır bana gideceğim yeri okla tarif ediyor.
    7.Bozuk kızak demişsin 3 aylık telefonum ve arkadaşın 1 yıllık böyle bir sorunun izi dahi yok kimseden de duymadım.
    8.Kazık fiyat demişsin sen o Lg yi alda 2.el değerini gör 300 liraya satabilirsen ne mutlu.N95 2.el bile 200-250 lira kaybettiriyor.
    9.Telefonumdan çok memnunum özellikle kamerasından sony w55 makinem var resimleri ayırt edemiyorum.
    10.Çok uzadı bu mesele sadece insanlar yanlış bilgilendirilmesin diye yazdım.Zaten n95 kalitesini bilenler biliyor Dünyanın en iyi telefonu
    Excrea kardeşim sana da saygılar sunuyorum.Boşver bu muhabbeti hangi tel hoşuna gidiyorsa ona takıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 2 Nisan 2008; 18:40:34 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.