Şimdi Ara

## Intel'in 946 ve 965 Serisi Yonga Setleri Yolun Sonuna Yaklaşıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'in 946 ve 965 Serisi Yonga Setleri Yolun Sonuna Yaklaşıyor ##

Intel'in Core 2 Duo serisi işlemci ailesi ile birlikte kullanıma sunduğu 965 serisi yonga seti ailesi firma adına önemli başarılar elde etti. Yüksek hız aşırtma kabiliyetinin yanı sıra PCIe desteği ve DDR2 bellek kullanımının yaygınlaşmasına yaptığı önemli katkı ile 965 serisi ciddi satış rakamlarına ulaşmayı başardı. 965 yonga seti ailesinin yanı sıra daha alt segmentlere yönelik olarak maliyet odaklı anakartlarda kullanılmak üzere hazırlanan 946 serisi yonga setleri de dahili oldukları fiyat segmentinde iddialı olmayı başardılar. Intel'in P965, Q963, Q965, Q965, 946GZ ve 946PL çipsetlerini kapsayan EOL sürecisi 28 Mart itibariyle başladı. 28 Eylül itibariyle üretimden kalkacak yonga setleri için son siparişleri alacak Intel yaklaşık 1 sene sonra 28 Mart 2009'da ise bahsettiğimiz yonga setlerinin son sevkiyatını gerçekleştirecek.

• Ben bu seriden hiç kullanmadan p35 lere geçmiştim!!! Vaybee kalkıyormuş
  • P965 güzel çipsetti ve çokda satıldı. X48 ve P45 ler geliyorken ve daha güncel X38 ve P35 ler varken alıcısı çıkmıyo tabi bu eski çipsetlerin. Anca marka pc lerde kullanılıyo hâla 945,946 gibi eski yongalar.
  • bu durum normal eskiler gider yenileri gelir.
  • Nerden nereye.815 chipsetten 945'e ordan P35.Bakalım yeni chipsetlri de kullanmak nasip olacak mı*
  • 965 iyi bir chipset eski olmasına rağmen bir çok şirket 45 nm desteği verdi bu da iyi bir haber benim gibi 965 chipset kullananlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 31 Mart 2008; 2:19:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

965 iyi bir chipset eski olmasına rağmen bir çok şirket 45 nm desteği verdi bu da iyi bir haber benim gibi 965 chipset kullananlara

oda bişey mi hocam. Asus P5LD2-X 945 chipset'li anakarta 45nm desteği verdiler.
  • benim anakartta 965 chipsetli gerçekten çok memnunum ama x48ler tamamen test edilip DDR3 ler tam olarak yaygınlaşmadan ben değişmeyi düşünmüyorum hız aşırtma konusunda ve stabilite konusunda gerçekten iyi bi anakart bi ara hız aşırtma ile ilgili sorunlarım çıktı ama tamamen kendi beceriksizliğimden olduğunu anladım
  • Eh artık zamanı çoooktan gelmişti..
  • Benim 965ds3 e de 45 nm desteği gelmiş ancak çipsetin donanım yapısı itibariyle doğal 45nm destekleyen çiplere göre bir fark varmı diye düşündürüyor. Daha detaylı bilgisi olan varmı bu konuda?
  • Olsun artik yani.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    Ben bu seriden hiç kullanmadan p35 lere geçmiştim!!! Vaybee kalkıyormuş
  • yeni yonga çıkarmak karı katlamak amaçlı kesinlikle....
    945 bile 45 nm ile çalışıyorsa 965,p35,45 ne gerek vardıkii??
    sadece bikaç ekstra özellik kazandırıp yeni bir reklam çalışmasıyla insanları çekmek para tuzağına...
  • Asus Commando Gigabyte 965p Dq6 gibi modellerle 965p çipseti çok iyi overclock potansiyeli Kazandı

Gerçekten iyi bir çipset
  • quote:

Orjinalden alıntı: Waves

Benim 965ds3 e de 45 nm desteği gelmiş ancak çipsetin donanım yapısı itibariyle doğal 45nm destekleyen çiplere göre bir fark varmı diye düşündürüyor. Daha detaylı bilgisi olan varmı bu konuda?

ben gigabyte 965s3 anakartım ile e8400 gayet güzel kullanıyorum yalnız overclock yaparken sorunlar yaşıyorum oda yeni biosun beta olmasından sanırım veya başka sebebten overclock yapıyorum 3.6 ghz açılıyor saatlerce stabil çalışıyor bütün testlerde ama bilgisayarı kapatım tekrar açmaya çalışınca birkaç sefer açmaya çalışıyor açamyınca defeult ayarlara dönüyor 3.00 olarak çalışıyor ama sorun değil beni yeni anakart masrafından kurtardıya yeter

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.