Şimdi Ara

Saça limon sürmek zararlı mı??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
99.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

14 yıl önce omuzlarımdaydı saç, 34 yaşındayım artık ciddi bir azalma var tabi ki ama direniyoruz.

• Saça limon sürmek zararlı mı??

Saçı limon suyuyla şekillendrmek zararlı mı??

Tecrübesi olan????

• şekil vermeyi bilmiyorum da ben duşlarda 1 tane limonu kafama sıkıp sürüyorum : P

hafta da bir felan kepeklere iyi gelir dediler.

sürmeye niyetlenirsen cekirdeklerini almayı unutma
  • ßana KaLırsa Hiçbirşey Sürme. DoğaL HaLi En İyisi.
  • hımm duşta limon ha denemek lazım
  • saçında kırıklar olur tavsiye etmiyorum limon sürmeyi. küçükken annem cok sürerdi kafama
  • Herşeyin DoğaLı En İyisi.
  • Eğer sert ve sağlıksız saçlara sahip olmak istiyorsanız limon suyu kullanmaya devam edebilirsiniz! Ama eğer ki canlı bir görünüm istiyorsanız o zaman limon suyuyla vedalaşmanın vakti geldi. Bu eski va sağlıksız yöntem, limondaki asidin saçlara zarar vermesine ve tüm nemin yok olmasına neden oluyor. Limon suyu yerine E vitamini içeren şekillendiriciler ya da az miktarda jöle kullanabilirsiniz.
  • off yaw herkes ayrı söylüyo. Kimi sür kepeği döker diyo kimi zeytin yağı sür diyo

iyice karıştı kafam hiç bişey sürmücem bundan sonra.. Kro kro gezicxem
  • he he kro kro gezelim dediğin gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: Styric

off yaw herkes ayrı söylüyo. Kimi sür kepeği döker diyo kimi zeytin yağı sür diyo

JoLe, Limon vs. Süremek Sadece Saçı ŞekLe Sokmaz Fön vs. KuLLanabiLirsin Saçını Mahfetmedende ŞekiLLendirebiLirsin.
  • quote:

kimi zeytin yağı sür diyo

zeytin yağı işe yariyor ama tabi onuda hep yapmayacan bi kere yaptin mi yeter..fazlası zarar.saçın altındaki derisi soyulan arkadaşlar bir kereliğine kafalarına zeytinyağı sürsnler
  • Sarımsak damı SürüLüyodu ßenmi ÖyLe Duydum.
  • Sarmısağı saçkıran hastalığında saçın döküldüğü yerlere uygularlar ama sarmısak asidi bazen saçlı derinizi öyle bir yakar ki saçlarınıza kalıcı olarak veda edebilirsiniz, bilip bilmeden bu tür uygulamalar yapmamak lazım, limon konusuna gelince en iyisi limon sıkıp üzerine zeytinyağı dökmek, salatalarda güzel oluyor ama saça uymaz (limon kısmı, zeytinyağı saça zarar vermez)
  • quote:

Orjinalden alıntı: unalkoc

quote:

zeytin yağı işe yariyor ama tabi onuda hep yapmayacan bi kere yaptin mi yeter..fazlası zarar.saçın altındaki derisi soyulan arkadaşlar bir kereliğine kafalarına zeytinyağı sürsnler

Ben saçımı cansız ve kötü hissettiğim zamanlarda küçük bir kaba biraz saf zeytinyağı ve bir yumurtanın sarısını koyup karıştırıyorum.

Bu karışımı saçıma iyice sürüp yarım saat bekleyip sadece ılık su ile duruluyorum.

Ertesi sabah banyo yaparken normal şekilde şampuanla yıkıyorum. Saçım oldukça güçleniyor.

Bunu yaptıktan sonra gittiğim berberler saçınız çok canlı diyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msky77

quote:

Orjinalden alıntı: unalkoc

quote:

Ben saçımı cansız ve kötü hissettiğim zamanlarda küçük bir kaba biraz saf zeytinyağı ve bir yumurtanın sarısını koyup karıştırıyorum.

Bu karışımı saçıma iyice sürüp yarım saat bekleyip sadece ılık su ile duruluyorum.

Ertesi sabah banyo yaparken normal şekilde şampuanla yıkıyorum. Saçım oldukça güçleniyor.

Bunu yaptıktan sonra gittiğim berberler saçınız çok canlı diyor.

yumurtanın sarısını ilk defa duydum bir ara deneyeyim
  • Walla bende deniycem teşekkürler.

ama saclarım biraz rahatlaması için 4 e vurdurdum tekrar uzatıcam inşallah.

şimdi denemenin pek bi faydası olmaz sanırım
  • Ben yine de faydası olacağını düşünüyorum.

Hatta bir kaç ayda bir yapmalı ya da saçların güçsüz ve cansız olduğunu gördüğümüz zaman yapsak da faydasını görürsünüz.
  • zeytin yağı sürülüyomu ya kafan yağlımı dolaşcan
  • Evet yağlı dolaşacan. yumurtayı da kafada kırıyosun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.