Şimdi Ara

## AMD'nin Phenom 9950 İşlemcisi 3. Çeyrekte Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Phenom 9950 İşlemcisi 3. Çeyrekte Geliyor ##

AMD'nin 45nm üretim sürecine geçişi öncesinde yüksek performans segmenti için hazırlayacağı Phenom 9950 işlemcisine yönelik olarak firmanın takip edeceği yol haritası da elimize ulaştı. AMD mevcut iş planında değişikliğe gitmez ise Phenom 9950 modelinin pazara sunulması yılın üçünçü çeyreği içerisinde gerçekleşecek gibi görünüyor. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Agena kod adlı işlemci serinin diğer üyeleri gibi soket AM2+ formunda hazırlanıyor. 2MB L2 ve 2MB paylaşımlı L3 belleğe sahip olan doğal dört çekirdekli işlemci 2.6GHz'lik saat hızına ve 4000MHz'lik HT 3.0 veri yoluna sahip olacak. 140 watt'lık termal güç tasarımı ile geleceği ifade edilen işlemciyi takiben 45nm üretim teknolojisine sahip olan Deneb kod adlı yeni işlemciler yılın son çeyreği ile birlikte devreye girmeye başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Mart 2008; 23:36:16 >

• haber için teşekkürler fx57
  • Amd İntel'e yatişemeyince İntel meydanı boş buldu at koşturuyor. Umarımki bu sefer iyi bir işlemci çıkarta bilir.
  • fiyatı ne olacak acaba
  • dört gözle bekliyorum amdyi yaza sistemi çıkaracam Allah'ın izniyle bide şu 3. çeyrek ne zamana denk geliyor ? bi açıklarsanız sevinirim hatta hangi çeyrek nereye denk geliyor yazarsanız daha bi sevinirim
  • phenom işlemciyi kim alıyoki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

phenom işlemciyi kim alıyoki?

Ben, arkadabalarıma, arkadaşlarıma AMD toplayacağım bu yaz. Kimisine Athlon 6400@4GHz, kimine Athlon 6000@3.4Ghz, kimine Phenom 9550, kimine de Sempron E1200. Q6600'den yavaşmış 9650, olsun. AMD'nin avantajı da Cool'nQueet (serinli ve sessizlik özelliği), ekonomik olması vs. vs.
  • intel sucuks
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_550

dört gözle bekliyorum amdyi yaza sistemi çıkaracam Allah'ın izniyle bide şu 3. çeyrek ne zamana denk geliyor ? bi açıklarsanız sevinirim hatta hangi çeyrek nereye denk geliyor yazarsanız daha bi sevinirim

- Ocak, Şubat, Mart: 1. Çeyrek
    - Nisan, Mayıs, Haziran: 2.Çeyrek, 1. Yarı
    - Temmuz, Ağustos, Eylül: 3. Çeyrek
    - Ekim, Kasım, Aralık: 4. ve son çeyrek.
  • fiyatı büyük ihtimalle uygun olmak zorunda uygun fiyatlı işlemçi isteyenlere iyi olur
  • Haber için teşekkürler fx57. Umarım AMD başarılı olur..
  • Umarım Deneb serisinde önemli mimari iyileştirmeler vardır. Yoksa AMD aynı dönemde Nehalem mimarili yeni Intel işlemcilerle kapışmak zorunda kalacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

phenom işlemciyi kim alıyoki?

Ben, arkadabalarıma, arkadaşlarıma AMD toplayacağım bu yaz. Kimisine Athlon 6400@4GHz, kimine Athlon 6000@3.4Ghz, kimine Phenom 9550, kimine de Sempron E1200. Q6600'den yavaşmış 9650, olsun. AMD'nin avantajı da Cool'nQueet (serinli ve sessizlik özelliği), ekonomik olması vs. vs.

140watt senin için bişi ifade etmiyorsa tabi hemen amd al ama.

Watt başına Performasn intel önde ama haberin olsun.

• 45nmler am2+ mı olcak denebler yoksa am3 mü?
  • quote:

...AMD'nin avantajı da Cool'nQueet...

Cool'n'Quiet'in Enhanced Intel Speed-Step'ten masaüstünde avantajlı yanlarını biri anlatabilir mi?

Gerçekten bilmiyorum, farkların ne olduğunu.
  • quote:

dört gözle bekliyorum amdyi yaza sistemi çıkaracam Allah'ın izniyle bide şu 3. çeyrek ne zamana denk geliyor ? bi açıklarsanız sevinirim hatta hangi çeyrek nereye denk geliyor yazarsanız daha bi sevinirim

iste bilincli amd kullanicisi ne zaman cikacagini bilmedigi islemciyi almak istiyor onumuzdeki sene aralik ayina denk geliyor dense yine alacak ayakta alkisliyorum/ bir digeride sozlukten cool n quiet ne demek diye bakip amd almaya karar vermis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 31 Mart 2008; 8:51:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

45nmler am2+ mı olcak denebler yoksa am3 mü?

fx57 hocamızın da bize sunduğu haberlere göre AM3.. yamuluyorsam uyarın.
  • Amdnin aklı başına yaklaşık 1 sene sonra geliyor. o yüzden hem karizma hemde para kaybediyor. Yinede güzel haber (Rekabet açısından). Ayrıca intelin tek başına kalmaması açısından önemli
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

iste bilincli amd kullanicisi ne zaman cikacagini bilmedigi islemciyi almak istiyor onumuzdeki sene aralik ayina denk geliyor dense yine alacak ayakta alkisliyorum/ bir digeride sozlukten cool n quiet ne demek diye bakip amd almaya karar vermis

Arkadaşım kimse almak istediği yada isteklerine cevap verebilecek işlemcinin ne zaman çıkacağını bilmek zorunda değil,keza sende bunu eleştirmek zorunda değilsin.Sen E4400'ü ne zaman piayasaya çıkacağını bilerekmi aldın? Cool'n Quiet terimine sözlükten bakarak Amd almaya karar vermiş bir arkadaş göremiyorum burada,sen nasıl böyle bir sonuç çıkardın anlayamadım.Forumun amacı yardımlaşmak,bilgi paylaşımı,görüş alış-verişidir.Lütfen bilmeyen arkadaşları itip kakarak ve marka fanatikliği yaparak kimseyi azarlamayalım.Saygılar...

Haber için teşekkürler....

• "9550" ati yi hatırlattı bana::
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.