Şimdi Ara

HDMI İN girişi olan en uygun ses sistemi ACİL YARDIM ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hdmi girişli ses sistemlerine baktıgımda 1000 ytl den düşük bulamadım ..sizin gördügünüz uygun fiyatla varmı arkadaşlar ..tavsiyeleriniz icin cok teşekkürler...

bu arada baglantı tam olarak bilgisayardan hdmi kablo ile ses sistemine oradan tekrar hdmi kablo ile televizyona gidecek ...

• Bildiğim kadarıyla HDMI girişi olan sistemler minimum 2000YTL 'den başlar.
  • Sony'nin giriş modelleri var

hoparlorlu set

SONY HT DDW890 EV SİNEMA PAKETİ
    975 ytl hepsiburada

hoparlorsuz sadece receiver

SONY STR DG700 HDMI
    849 ytl hepsiburada

STR-DG510/S
    616 ytl morfare

arastırırsan daha da ucuza bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 31 Mart 2008; 12:27:52 >

• tşkler unpop bende bu sistemi inceliyordum en uygun 800 ytl 12 takside bulabildim ...bütceyi aşıyor gerci ama düşünüyorum
  • hdmı in çıkışlı digital anfi receiver almanın ona boşa para yatırmanın ne faydası var ki.. zaten dvd ayrı anfi ayrı değilmi...dıgıtal sesi anfinin optık dıgıtal girşinden neden almıyorsunuz.yani hdmı çıkışlı dvd yi hdmı girişli bir anfiye bagladığımızda optık dıgıtal kablo ile baglanandan dahamı iyi ses alıyoruz..hayır aynı ses.. çünkü anfideki optık dıgıtal giriş dvd deki dıgıtal sesleri anfiye aktarır..eee anfi ayrı dvd ayrı sistemler içinde kalkıp hdmı girişli bir anfi almak neden .... birde hdmı çıkışlı istiyorsanki o ayrı bi konu bu da anfiyi daha başka bir ses kayağına baglamak için kullanmak demek.yani anfideki sesi başka ses kaynağına katarmak için kullancaksan o zaman hdmı out çıkışlı al. tabi salonun büyükse ve 1 tane anfi yetmiyor aynı sesi ben başka anfiye aktarıp sesi 2 ye katlıcam diyorsan al...

sözün kısası anfi ayrı dvd ayrı sistem kurmak isteyenler:

şöyle sinema anfisi olabilecek dıgıtal optık girişi olan(hem dvd hem tv için olanından,büyük ihitmal dolby dıgıtal dts anfi receiverlerin hepsinde vardır)bir dolby dıgıtal dts anfi receiver alın.hoparlö konusdunda anfiye uygun olanı alın(5.1 hoparlör konusunda bende technics sa-dx 950 ye hoparlö arıyorum.ama bu ohm lardan anlamdıgım için ve pek tatmşnkar cevap gelmediği için bekliyorum.ev sineması sistemindeki başlıklar altında benim açtığım konuyu bakarak görebilirsiniz)bu arada dvd için hdmı çıkışı olandan alın.çünkü hdmı çıkışını lcd tv nizin hdmı in girşine takıp görüntüyü kalite alabilrisiniz.hdmı anfi ayrı dvd ayrı sistemlerde bu işe yaramaktadır.tabi bu arada lcd tv yide hdmı girişli alın de demiş oldum.hdmı bu sistemlerde bu işe yarıyor yani sadece dvd deki güzel görüntüyü lcd ye atıyor.

• şimdi ev dvd okuyan hemde çok kanallı anfi bi arada pek duymadım zaten,hdmi çıkışı olan anfide mutlaka genelde girişide mevcuttur.hdmi destekli bi dvd player a yine hdmi girişi olan bi anfiye baglarsınız anfinin hdmi çıkışından da tabiki artık sürekli bulunabilen hdmi girişli bi lcd tv ye baglarsınız ,böylece dvd ile tv arasındaki ses ve görüntü anfiden geçer gider kablo trafigi azalır.ancak giriş seviyesi hdmi baglantılı anfiler eskilerine göre güç çıkışı olarak biraz daha zayıf kalıyor.ancak yinede örn rx-v363 yamaha ile piyasada daha önce varolan rx-v 461 arasında performans farkı fazla degil arada 363 e fazladan 100/200 ytl verilebilir tabi satılmaya başlanınca ülkemizde.ben şuan araştırıyorum usa da 200 usd lik bi fiyatı varki alınası bi model 363 giriş serisi ancak usa dan getirilmesi sıkıntılı , birde 220 volt destegi yoksa 220/110 volt dönüştürücü kaliteli bişi edinmek şart.

• WALLAHİ SEDOMAN..BENCE HDMI'Sİ OLAN LCD VE OPTİK GİRİŞLİ ANFİ ALSAK DAHA KARLI GİBİ.LCD DEN ANFİYE SES GÖNDERECEĞİMİZE GÖRE GÖRÜNTÜ AKTARMAYACAĞIMIZA GÖRE BENCE HDMI SI OLAN ANFİ YE PARA VERMEK GEREKSİZ BENCE.HALA BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM.
    ŞİMDİ KABLO SIKINTISI DEMİŞSSİN AMA BENİM DEDİĞİM SİSTEMDE 2 KABLO İLE İŞ BİTİO DVD DIGITAL OPTİK ÇIKIŞI ANFİNİN DIGITAL OPTİKİN GİRŞİNE TAKILIR.BU BİRİNCİ KABLO...HDMI KABLOSU İLEDE DVD DEN GÖRÜNTÜ LCD YE ATILIR . BU DA 2. KABLO..

SENİN DEDİĞİN BAĞLANTIDA İSE HDMI KABLOSUNU LCD ANFİ ARASI TAKIN. DVD ANFİ ARASIDA HDMI KABLO KULLANIN DEMİŞSİN. YANİ SENİN DEDİĞİN BAĞLANTIDADA 2 KABLO VAR BENDEDE. AMA DERSENKİ HDMI LER SESİ DAHA İYİ AKTARIYOR.YANİ OPTİK KABLONUN İLETTİĞİ SES HDMI NIN İLETTİĞİ SESDEN DAHA KÖTÜ İSE O ZAMAN DOĞRU.AMA PEK FARK OLURMU Kİ HDMI KABLONUN İLETTİĞİ SES İLE OPTİK KABLONUN İLETTİĞİ SES ARASINDA..AMAAAN VALLAHİ BENDE OPTİK KABLO İLE ANFİYE BAGLADIĞIM BEKO DVD VAR SÜPER DOLBY DIGITAL VE DTS SES VERİO SİNEMA TAM ANLAMIYLA TABİ DANDİK HOPARLÖLERLE BİLE.HOPARLÖLER AIWA MÜZK SETİNDEN VE SHOV SUBWOOFER....VE 1 MERKEZ BİR DE SORROUN HOPARLÖLERLE

• arkadaşlar aslında ben kurdugum 2 kablodan ibaret olan sistemimi bir acıklayayım neden hdmi in ve out ozellikli bir avr ihtiyacım oldugunuza bu baglamda

ben dvd vs ile ugraşmıyorum ...dvd den ziyade bilgisayarımda mkv uzantılı blue-ray veya hd-dvd riplerini kullanmayı düşünüyorum...

öncelikle bu iş icin uygun bir amd board kullanıyorum 690g chipsetli microstarın bu mainboardının uzerınde hdmi cıkış mevcut + realtek hdmi audio..

aynı zamanda bilgisayarımda uydu icin skystar kart mevcut

çeşitli uydu kanallarını bilgisayarımda izlerken veya mkv filimlerimi bunları lcd me taşıyorum bu baglamda seside 6.1 5.1 kaynaktan almak amacım...

bu şekilde yaparak 2 in 1 out receiver kullanırsam receiver in ustunde 1 adet tv nın uzerınde de fazladan 1 adet yanı toplam 2 adet hdmi da fazladan kalmıs oluyor bunlara ılerıde bule-ray veya ps3 baglıyabılırım ıkısınden bırınden 5.1 ödünü vererek tabi...

işte bu baglamda geliştirilebilirlik teknoloji esneklik ileriye dönük rahat upgrade imkanı yaratan ve sadece şimdilik tabi 2 kablo ile ses ve görüntü taşıyabildigim bu sistemi düşünüyorum....

tabi bu düşüncede uygulamada henüz yapmadım avr arıyorum ..forumdan bu sistem bu şekilde olursa şu problem olur gibi bir yanıt bekliyorum sadece ....

hdmi in ve outu olan uygun avr ler mevcut .hoparlör setinede sahip sony nin 790 lı bir modelı kasım ayında kampanya ıle 385 e satılmıs onu kacırdık bakıyoruz ..800 kusure 6.1 sony var yıne hoparlör setli ama oda bütceyi aşıyor..dvd entegre ev sinema sistmelerinde ise hdmi in bulunmuyor bulunanıda cok pahalı degmiyor o paraya ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 6 Nisan 2008; 22:15:37 >

• Herkese Selamlar,
    Arkadaşlar öncelikle her hdmi girişi olan receiver hdmi'dan gelen sesi hoparlörlere dağıtamaz. Özellikle bazı eski model avrler sadece hdmi switching yapabilir, yani birden fazla hdmi inputlarından gelen ses ve görüntüyü seçip hdmi çıkışına yönlendirmenize izin verirler. Bu avrlerde hdmi çıkışını tv'nize bağlarsanız sesi de tv'nin hoparlörlerinden alabilirsiniz. Daha önceki mesajlarda ismi geçen receiverlerdan sony str-dg700, yamaha rx-v361/461, manuallarında da belirtildiği gibi sadece hdmi switching yapabilen receiverlardır. Bunun anlamı dvd player'dan tek bir hdmi kablosunu receivera bağlayarak ses alamamanız ve sesi taşımak için ikinci bir digital ses kablosu (optik/ koaksiyel) kullanmanız gerektiğidir.
    Saygılar
  • o zaman benim dediğim gibi gerek kaldımı hdmı lı anfi receiver lere bence dıgıtal optık girişli anfi ses bakımından yeterse size bence hiiiiiiç hdmı lı anfi almanıza gerek yok.dıgıtal optık kablolarda(benim kablo altın uçlu)sesi dts dolby dıgıtal varsa anfinizde thx ses leri alıp en iyi şekilde iletebilir...
  • eğer receiverınızı yüksek bitrate'li yeni nesil ses formatlarını (DD+, DDTrueHD, DTS-HDMA gibi) dinlemek için kullanmayı düşünmüyorsanız hdmi giriş çok da gerekli değildir denebilir.. tabi birkaç hdmi çıkışlı kaynaktan gelen görüntüleri kolayca receivardan switch etmek istemiyorsanız..
    ancak HD-DVD ve blu-ray oynatıcılara sahipseniz hdmi dan ses alabilen bi receiver şarttır. çünki optik bağlantının bandwidth'i yetersiz olduğundan sesler orjinal çözünürlüklerinde değil, oynatıcı tarafından DD veya DTS'e indirgenerek gönderilir ve düşük çözünürlüklü ses alırsınız..
  • ctia saolasın duygularıma tercuman olmuşsun öncelikle..
    bir anfi arıyorumki hdmi in olsun ama aldıgı sesi işlesin switch yapmasın...

fiyatı uygun olsun sony 790 lı avr yapıyormu mesela deniyen varmı ?

şu fiyata şunu aldım yapıyor diyen veya ...
  • hdmi üzerinden hem ses hem görüntü aktarabilen sony dg 910 hakkında bilgisi olan varmı ?
  • Sonuçta çözüm buldunuzmu?
    quote:

Orjinalden alıntı: saruman

hdmi girişli ses sistemlerine baktıgımda 1000 ytl den düşük bulamadım ..sizin gördügünüz uygun fiyatla varmı arkadaşlar ..tavsiyeleriniz icin cok teşekkürler...

bu arada baglantı tam olarak bilgisayardan hdmi kablo ile ses sistemine oradan tekrar hdmi kablo ile televizyona gidecek ...

• http://www.makdis.com/site/page.asp?dsy_id=27629

kendim kuLLanıyorum cok memnunum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctia

Herkese Selamlar,
    Arkadaşlar öncelikle her hdmi girişi olan receiver hdmi'dan gelen sesi hoparlörlere dağıtamaz. Özellikle bazı eski model avrler sadece hdmi switching yapabilir, yani birden fazla hdmi inputlarından gelen ses ve görüntüyü seçip hdmi çıkışına yönlendirmenize izin verirler. Bu avrlerde hdmi çıkışını tv'nize bağlarsanız sesi de tv'nin hoparlörlerinden alabilirsiniz. Daha önceki mesajlarda ismi geçen receiverlerdan sony str-dg700, yamaha rx-v361/461, manuallarında da belirtildiği gibi sadece hdmi switching yapabilen receiverlardır. Bunun anlamı dvd player'dan tek bir hdmi kablosunu receivera bağlayarak ses alamamanız ve sesi taşımak için ikinci bir digital ses kablosu (optik/ koaksiyel) kullanmanız gerektiğidir.
    Saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: ctia

eğer receiverınızı yüksek bitrate'li yeni nesil ses formatlarını (DD+, DDTrueHD, DTS-HDMA gibi) dinlemek için kullanmayı düşünmüyorsanız hdmi giriş çok da gerekli değildir denebilir.. tabi birkaç hdmi çıkışlı kaynaktan gelen görüntüleri kolayca receivardan switch etmek istemiyorsanız..
    ancak HD-DVD ve blu-ray oynatıcılara sahipseniz hdmi dan ses alabilen bi receiver şarttır. çünki optik bağlantının bandwidth'i yetersiz olduğundan sesler orjinal çözünürlüklerinde değil, oynatıcı tarafından DD veya DTS'e indirgenerek gönderilir ve düşük çözünürlüklü ses alırsınız..

Sana sonuna kadar katılıyorum,olayı çok güzel anlatmışsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.