Şimdi Ara

Damacana Su Fırsatları (19lt.) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.371
Cevap
132
Favori
811.597
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazda en son tatlandırıcı ünite bulunduğundan yapay da olsa bir tad sağlanıyor tabiiki.. Membran eğer kaliteli seçilirse kullanılan suya ve kullanım sıklığına bağlı olarak ömrü 2-3 yıla kadar da uzayabilir. Yanlız diğer filtrelerin (housing, aktif karbon) ömürleri daha kısadır. Yine kullanıma bağlı olarak 3-6-12 ayda bir değişiminde fayda var.
  • Sayfa değişince benim soru kaynamış anlaşılan, tekrarlıyorum..

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Reverse osmos cihazı tüm dunyada yaygın olarak kullanılıyor ve mineral eksikliğine dair bir veri yok, varsa da ihaml edilebilir orandadır.. Gelişmişleri deniz suyunu içme suyu için arıtmada da kullanılıyor.. Bence haftada 30 lira su parası verileceğine bir kere 400 lira verip musluktan arıtılmış su içmek mantıklı geliyor

Bu cihaz hakkında biraz ayrıntı yazabilirmisiniz. Hangi cihazı kullanıyorsunuz, nerden aldınız. Bu cihazın diğer su arıtıcılar gibi belli bir süre sonra filtrelerinin değişimi gerekmiyormu. Değişim zamanı geldiğinde filtre bulamazsınız ya genelde. Bunda böyle bir durum olmayacakmı..

• Evet ya... ARKADAŞLAR GÜZEL BİR SU ARITMA CİHAZI TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

Marka, varsa yaklaşık fiyat... Eskiden İstanbulun suyu kötüydü, Ankaranın çok iyiydi. Şimdi Ankara suyu da İstanbul ile aynı oldu, su artıma şart oldu.

OVACIK marka damacana su kullanıyorum. Sağlık Bakanlığı onaylı ve tadı diğer bir kaç markadan daha güzel. Ama her damacanaya 5 YTL vermektense güzel bir artıma cihazı almayı düşünüyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

Bu cihaz hakkında biraz ayrıntı yazabilirmisiniz. Hangi cihazı kullanıyorsunuz, nerden aldınız. Bu cihazın diğer su arıtıcılar gibi belli bir süre sonra filtrelerinin değişimi gerekmiyormu. Değişim zamanı geldiğinde filtre bulamazsınız ya genelde. Bunda böyle bir durum olmayacakmı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidan -- 2 Eylül 2008; 18:48:12 >

• EVET BENDE İSTİYORUM SU ARITMA CİHAZI.....NE OLUR YARDIM.....
  • damacanadan başladık arıtma ile bitirdik konuyu

burada yazılanlardan sonra artık damacana su almamaya karar verdim

ilk zamanlarda beğenerek hayatsu alıyordum ama son aldıklarımın musluktan akan sudan farkı yoktu (pet şişede satılan hayat su ile arasındaki kalite bariz hissediliyor)

numune alıp tahlil ettireceğim suyu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozyatağı -- 2 Eylül 2008; 22:02:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kozyatağı

damacanadan başladık arıtma ile bitirdik konuyu

ilk zamanlarda beğenerek hayatsu alıyordum ama son aldıklarımın musluktan akan sudan farkı yoktu (pet şişede satılan hayat su ile arasındaki kalite bariz hissediliyor)

Aynı şey Pınar Madran su içinde geçerli. Son aldıklarımın musluktan akan sudan farkı yok. Zaten damacana üstündeki etikette eskiden Doğal Kaynak Suyu yazarken artık Doğal Mineralli Su diye yazıyor. Üstündeki analiz değerleride farklı. Yani o eski alıştığım tat yok oldu. Bende arayış içindeyim bu aralar..
  • Biz de eskiden kuvars su kullanıyorduk ama Ataşehir'e taşınınca, burada dağdelen marka su kullanıyoruz. İkisinin de tadından memnunduk. Kuvars daha ucuza geliyordu, dağdelen 5,5 ytl, kuvars 4,5 ytl idi. Dağdelen'in sitesi oldukça ayrıntılı, analiz raporları da eklenmiş. Bakmak isteyen arkadaşlar için adresi

http://www.dagdelen.com.tr/
  • Arkadaşlar daha önce de söylenmiş RO (Reverse Osmosis) sistemlerde cihazın markası çok önemli değil. En önemli olan membranın markası. Bu konuda da iki tane kendini ispatlamış marka var. Biri filmtec diğeri osmonics. Ben Filmtec tavsiye ederim. Diğer 3 filtre olan sediment ve karbon filtreler ön filtreleme yapıyorlar. Bu filtrelerde de pentek, kx matrikx, omnipure, aquapure gibi tanınmış markaları kullanmakta fayda var. Son kalan filtre olan post karbon filtre ise membrandan çıkan suyu tatlandırmak için kullanılıyor. Filtre temini konusunda bir sıkıntı çekmezsiniz çünkü membran ve filtre büyüklükleri standart (genelde tezgah altı sistemlerde 10" filtre kullanılıyor) olduğu için su arıtma işi yapan birçok yerden bu filtreleri temin etmeniz mümkün. En çok dikkat etmeniz gereken aldığınız cihazdaki filtrelerin orijinal olup olmadığı. Üzerinde Filmtec yazıyor ama sahte de olabiliyor.

Ben Ocean marka almıştım yurt dışından ithal edilmiş bir cihaz. Asıl markası PureValue. İthalatçı burada kendi markasını basıyor. Eşe dosta derken 4 tane aldık bu cihazdan kullanan herkes memnun. Fiyat olarak 340 YTL idi ben aldığımda. Aşağıdaki linkte benim aldığım cihaz PureValue RO cihazları ve diğer birkaç marka RO cihazı, filtre ve diğer komponentler ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

http://www.goodwaterwarehouse.com/cat/1_pros.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SwordsMan -- 12 Eylül 2008; 9:57:43 >

• ihlas derım fiatı pesin 1 150 vadelı 1300 13 ay memnunıyetı kullananlara sorun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

Orjinalden alıntı: Kozyatağı

damacanadan başladık arıtma ile bitirdik konuyu

Aynı şey Pınar Madran su içinde geçerli. Son aldıklarımın musluktan akan sudan farkı yok. Zaten damacana üstündeki etikette eskiden Doğal Kaynak Suyu yazarken artık Doğal Mineralli Su diye yazıyor. Üstündeki analiz değerleride farklı. Yani o eski alıştığım tat yok oldu. Bende arayış içindeyim bu aralar..

Türkiyenin en iyi suyu erikli ve niksar ama niksar türkiyeye satılmıyor yutdışına gidiyor bulmak çok zor ...

Eriklide pahalı zaten

• 1300 mu.. nasıl bir cihazmış..300-400 lira arası tezgah altı 600-700 civarı tzgah üstü ROlar mevcutken..

quote:

Orjinalden alıntı: squas

ihlas derım fiatı pesin 1 150 vadelı 1300 13 ay memnunıyetı kullananlara sorun
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

1300 mu.. nasıl bir cihazmış..300-400 lira arası tezgah altı 600-700 civarı tzgah üstü ROlar mevcutken..

quote:

Orjinalden alıntı: squas

ihlas derım fiatı pesin 1 150 vadelı 1300 13 ay memnunıyetı kullananlara sorun

Altın kaplama olabilir .

• Hamidiye su kullanıyorum. Fiyatı:5 ytl
  • Erikli suya tekrar zam gelmiş zaten pahalıydı. 7.70 olmuş. suyu değiştirme vaktimi geldi ne ???
  • Yıllardır güvenerek içtiğim, Başbakanlık Kavacık suyu nun içindeki mikropları görünce şok oldum...

Arıtma cihazı almak için bir yer buldum. Adamlar suyu analiz edilmesi gerektiğini söylediler. Geldiler, hem çeşme suyunu hem de kavacık damacana suyu birlikte test ettik. İnanılmaz bir şekilde, 3 güne bir 5ytl verdiğim, yıllardır içtiğim iyi suyun(Güyya), çeşme suyundan hiçbir farkı olmadığını gördüm. Suyu ayrıştırınca bütün mikropları ortaya çıktı.. Yazıklar olsun, yıllardır zehirlenmişiz.. Bir de Başbakanlığa bağlı, nasıl oluyor hiç mi denetim yapılmaz ? Bu ülkede yaşamak cidden çok zor...

Arıtma cihazından çıkan su ise gayet temiz...

Arıtma cihazının markası Waterbox.. Var mı kullanan ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilsemo

Yıllardır güvenerek içtiğim, Başbakanlık Kavacık suyu nun içindeki mikropları görünce şok oldum...

Arıtma cihazı almak için bir yer buldum. Adamlar suyu analiz edilmesi gerektiğini söylediler. Geldiler, hem çeşme suyunu hem de kavacık damacana suyu birlikte test ettik. İnanılmaz bir şekilde, 3 güne bir 5ytl verdiğim, yıllardır içtiğim iyi suyun(Güyya), çeşme suyundan hiçbir farkı olmadığını gördüm. Suyu ayrıştırınca bütün mikropları ortaya çıktı.. Yazıklar olsun, yıllardır zehirlenmişiz.. Bir de Başbakanlığa bağlı, nasıl oluyor hiç mi denetim yapılmaz ? Bu ülkede yaşamak cidden çok zor...

Arıtma cihazından çıkan su ise gayet temiz...

Arıtma cihazının markası Waterbox.. Var mı kullanan ?

suyun içindeki minerallerle tepkimeye giren bir kimyasal ile suyunuz kirli rengi değişti bakın diyorlar ama arıtma sisteminden geçince mineral filan kalmadığı için suyun rengi değişmiyor mikrop yok diyorlar. çevre bakanlığından sertifikalı su analizi yapan yerlerde suyunuzu bi analiz yaptırın bakalım aynı sonuç çıkacak mı?

Arkadaşımın evinde iken kapı çaldı açtık kapıyı arıtma cihazı satmak için kapı kapı dolaşan pazarlamacılar biri suyunuz analiz edelim falan filan tamam gel dedik aldık mutfağa . 7.70 liraya satılan Erikli damacana suyunu çeşme suyunu mikroplu çıkardı neden dedik damacanalar pis filan, iyi dedim marketten 250cc lik su alıp geleyim deneyelim yanaşmadı.. Ben munzur su içiyorum tunceliden geliyo almanya ya bile satıyorlar munzurdaki lezzet hiçbirinde yok.

• Satıcıların ellerindeki test kitleriyle bakteri felan ölçülmez zaten. Tamamen aldatmaca. Siz kendiniz numune alarak DSİ veya Sağlık bakanlığının laboratuvarlarında analiz ettirin.
  • tabii onun için dsi tmo valılık gıbı kurumlar arıtma cıhazı alıp kullanıyolar
  • nestlede zam yapmış çıldırdım ya millet bu kadar kampanya falan yaparken adamlar zam yapmış iki şişeye 15 ytl verdim tepemin tası attı valla arkadaşalar bu adamlar resmen soymaya başladı bizi yani kullanan olarak aslında beni yakın tatta bi su tavsiye edebilirmisiniz... saygılar...
  • arıtma kesın cozum
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.