Şimdi Ara

## Asus'dan 1600MHz FSB Destekli mATX Anakart; P5KPL-CM ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'dan 1600MHz FSB Destekli mATX Anakart; P5KPL-CM ##

Donanım dünyasının lider isimlerinden Asus'un yeni bir anakartı daha kullanıma sunuldu. Firmanın P5KPL-CM kod adını verdiği anakartı Intel'in G31 yonga setini kullanıyor ve daha çok giriş seviyesinde yer alan sistemler ile HTPC çözümlerini hedef alıyor. Micro ATX formda olan anakartın dikkat çeken noktalarından biri ise 1600MHz FSB desteği sunabildiğinin Asus tarafından özellikle belirtilmesi. Tabi bu desteğin hız aşırtma ile sağlandığını da belirtelim. Zira Intel cephesinde resmi olarak 1600MHz FSB hızına doğal destek veren tek çipset henüz çok yeni olan X48. Asus'un yeni anakart 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Penryn işlemciler de olmak üzere Intel'in LGA 775 formundaki güncel işlemcileri ile sorunsuzca kullanılanbiliyor. Sahip olduğu yonga seti itibariyle Intel'in GMA X3100 entegre grafik işlemcisine sahip olan ankart pasif soğutma ile desteklenmiş durumda. 2 adet DIMM slotu üzerinden 4GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek kullanımına olanak tanıyan anakart harici ekran kartı kullanmak isteyenler için bir adet PCIe X16 slotunu da üzerinde barındırıyor. Ek olarak 2x PCI, ve bir adet te PCIe X1 slotlarına sahip olan anakart ayrıca 4x SATA ve 1x PATA portları ile donatılmış durumda. Gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses gibi özellikler ile zenginleştirilen anakartın yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 85-90$ civarında.

• bu renkteki PCBye sahip anakrtlar bana 90 lı yıllardaki bilgisayarları hatırlatıyor hep ve nedense hafiften midem bulanıyor. 85 dolara alacağınız anakartın 1600 Mhz FSB desteği olması çok garip. katı kapasitör kullanımında bahsedilmemiş. bu durumda 1600 le kullanılırsa acaba ne akdar uzun ömürlü olur diye düşünmeden edemiyor insan...
  • off asus off baydı artık bu renk

farklı bi soğutma denenmiş. WAlla güzel bi anakart olucağa benziyo.
    bekliyelim bakalim.
  • Oldum olası bu,bok rengi tasarımlı anakartlarını beğenmem Asus'un
  • quote:

Orjinalden alıntı: forious

Oldum olası bu,bok rengi tasarımlı anakartlarını beğenmem Asus'un

• fiyatı güzelmişte insan daha çok ram istiyor
  • Asusun bu kadar kaliteli ürenler yapıpda kendine böyle bir renk seçmesine yorum yapmayacagım. onbord kart direct x 10 destekliyormu bahsedilmemiş ama Amdnin ve nvidianin onbord çözümlerinin yanında X3100 biraz dandik kalmış ve bu parayı hak ediyormu şüpheliyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

bu renkteki PCBye sahip anakrtlar bana 90 lı yıllardaki bilgisayarları hatırlatıyor hep ve nedense hafiften midem bulanıyor. 85 dolara alacağınız anakartın 1600 Mhz FSB desteği olması çok garip. katı kapasitör kullanımında bahsedilmemiş. bu durumda 1600 le kullanılırsa acaba ne akdar uzun ömürlü olur diye düşünmeden edemiyor insan...

• soğutma kule gibi!!! P43 ler ne zaman cıkacak
  • quote:

Katılıyorum.

Tabi Asus'un üst düzey kartlarında (ALifestyle ve Republic of Gamers serisi) kullandığı siyah PCB mükemmel görünüyor
  • Renk berbat, ikinci bir PCI-x slotu olsa iyi olurdu, bellek slotu az... En önemlisi, AMD tabanlı değil.(Bir AMD taraftarı olarak)
  • PATA portu olması ve 1600 mhz FSB gayet iyi, keşke tr fiyatıda bu seviyelerde olsa
  • beyler bende P5B var bok gibi falan bir daha ağzınızdan duymuyayım
    sizi siziiiiiiiiii
  • bende p5b kullanıyorum bios güncelledim 1333 ve 1066 ram desteği geldi pok rengi ama kaliteli
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

fiyatı güzelmişte insan daha çok ram istiyor

G31 chipseti 4GB den fazla ram desteklemediği için 2 tane ram slotu var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

fiyatı güzelmişte insan daha çok ram istiyor

G31 chipseti 4GB den fazla ram desteklemediği için 2 tane ram slotu var.

onu dıyorum neden desteklemıyor saçma

bu arada millet ilginç bir şekilde anakart renginden şikayetçi sanırım alıp salonlarının duvarına asacaklar böyle saçma tartışma görmedim
  • OC la 1600mhz Fsb desteği denmiş ama Asus un onboard destekli hiçbir kartı Oc olmuyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-veritas -- 30 Mart 2008; 0:01:23 >
  • quote:

Aynen bende
  • Tam bir OverlocK sistemi.VGA hariç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 30 Mart 2008; 0:19:04 >
  • çok garip bi tasarrım ayrıca anakart fiyat açısından uygun olsun die galiba katı kapasitör kullanılmamış bu durumda asusun her zamanki sorunu kapasitör şişmesinin önüne nasıl geçilecek o/c de onu düşünüyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.