Şimdi Ara

*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ* (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.339
Cevap
14
Favori
356.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birde 1.6 dizeli gelse, başka hiçbir firmaya muadili araç sattırmaz, başta Nissan'a...
  • saygıdeğer ve sevgideğer arkadaşlar. 5 gündür her akşam okuya okuya bayağı birşeyler öğrendim ve sonunda sayfaların hepsini hapsettim. bende 2 hafta önce 2009 model kia sportage aldım. ilk defa otomatik ve dizel araç kullanıyorum. bekleme süresini sizden öğrendim. öncelikle şunu belirteyim. ben öğretmenim ama bu konuda çok cahilim. bana ne gülün ne de başka birşey söylemeyin. 18 yıldır araba kullanıyorum. şimdi sorularımı sıralayayım.
    1- kimi arkadaşlar araç çalıştırıldığında yaz kış fark etmez 1 dakika beklemek yeterli, kimileri ise yazın 1 kışın 5 dakika demişler en güvenilir olanı hangisi.
    2- üzerinde 9880 yazan tahminim necvox dvd-tv-navigasyon falan filan var. harita güncellemesini nasıl yapabiliriz. navigasyonun kartı varmı varsa nerede resimle gösterirseniz memnun olurum. tv hiç göstermiyor. motor çalışmaz haldeyken tv ve dvd açtığımda öndeki ekran uyarı veriyor ingilizce güvenliğiniz açısından bu ekranda görüntü almanız sakıncalıdır gibi. bazı arkadaşlar el freni bir diş çekili olduğunda ekran gösteriyor demişler. aslında araç çalışmadığı durumlarda ekranın götermesi gerekmezmi. öyle ya kenara çektim istop ettim tv veya film izlemek istiyorum bunun ayarı varmıdır. kumandası mevcut bir ytuşa bastığınızda kısa sürelide olsa (yarım dakika gibi) gösterip ekran uyarı yazı geliyor.
    3- kollardaki lı on lov gibi ifadeler var bunlar nedir. yağmur sensörü ve far sensörü nasıl devreye girer resimli gösterirseniz memnun olurum.
    4- hareket halindeyken diyelim yokuş çıkıyoruz ve motor yorulmaya başladı. manuel e nasıl alırız durmamız gerekirmi. frene basmamız gerekirmi. gazdan ayağımızı çekmemiz gerekirmi. yoksa normal seyir halindeyken manuel e mi almak gerekiyor. birde manueldeyken vites atışlarında gazdan ayağımzı çekiyormuyuz yoksa farketmiyormu.
    son olarak kullanma klavuzunu nerden bulabiliriz internetten biryerden indirdim ancak yabacı dil ingilizce olsa çeviririz ancak değil.
    şimdiden ilgilenen arkadaşlar saygılar sunuyorum. inanın bunların cevabını yazmak bütün sitede okuduğum soruları toptan cevaplamış oluyoruz. gerisi bence teferruat.

• HEY MAŞALLAH SİTE TAMAMEN BOŞALTILMIŞ SÜREKLİ BAKIYOM CEVAP YAZAN YOK.
  • çok umutlanma hocam bu topik çok nadir yorum alıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_42257295/tm.htm

bu link daha hareketli, yeni sportage bölümü ama daha çok cevap alırsın tahminim.

ben yakın bir zaman önce 2005 modelimi sattım. bildiğim kadar cevap vereyim.

1. dizel sportage araçlarda hiç beklemene gerek yok. çalıştırdığın gibi gidebilirsin.

2. 2005 modelde olmadığı için bilgim yok. ben kendim takdırmıştım ama navi yoktu.

3. aynı şekilde 2005 modelde yok.

4. yokuşlarda motor gücünü kendisi ayarlayıp vites küçülttüğü için yorulma diye bir şey söz konusu olmuyor. vitesi manuel e almak istersenizde ne frene basmak nede gazdan ayağınızı çekmek gibi, herhangi bir şey yapmanız agerek yok. direk geçirebilirsiniz. hiç sorun veya tehlike yaratmaz. vites geçişlerinizde de tabiki gaz çekmenize gerek yok. bir tek 4x2 den 4x4 e geçişlerde aracı durdurup, kontağı kapatıp öyle geçirmeniz gerekiyor. hareket halindeyken asla 4x4 geçiş düğmesine basmayın diyorlar.

kullanım kalvuzu olarak ben 2005 i buradan indirmiştim.http://www.onlinefreeebooks.net/autos/car/2005-kia-sportage-owners-manual-pdf.html

• allah senden razı olsun metro kardeş. diğer sayfalarda çalıştırdıktan sonra belli bir süre beklemek gerekir diyorlardı bende 1-2 dakika bekliyordum demekki gerek yok. hatta benim arabada alarm yok motor çalıştırmalı alarm sistemlerine baktım. ben hazırlanırken balkondan çalıştırırım iner inmezde hareket eder giderim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_44 -- 16 Eylül 2011; 10:54:37 >
  • harketli parçalar yağlansın diye belki bi 15-20 sn bekleyebilrsin ama motor ısınsın az yakayım falan diye hiç ısınmasını bekleme. kia motorları sağlamlık konusunda iyi, rahat 500 bin görüyorlar. sen turboya iyi bak yeter. önemli olan aracı stop etmeden önce 1 dk felan bekleyebilmek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metro03 -- 17 Eylül 2011; 21:53:10 >
  • Arkadaşlar,uzun bir aradan sonra Kia Soul ile aranızdayım :),yaklaşık 8 aylık bir arabasızlıktan sonra 2011 ful donanımlı bir soul alabildim,fotoğraflarını ekleyeceğim,sevgiler.
  • 10 gün kadar önce aldığım 2006 model 2000 cc dizel kia sportage aracımın orijinalde 112 bg olan gücünün chip tuning ile 140 bg lere çıkabileceğini öğrendim. araçtaki performans düşüklüğü ve yakıt tasarrufu nedeniyle bu işlemi yapmayı düşünüyorum. şu anda 90-100 km sabit hızla ortalama 9 lt/100 km gibi değerler alıyorum. bu değerler bana çok yüksek geldi. chip uygulamasından önce enjektör temizliği.. vs herhangi bir işlem yapmalı mıyım? bu araca sahip olanların veya uzman arkadaşların görüşlerini bekliyorum. teşekkürler... (NOT:Aracım çok temiz kullanılmış, servis bakımlı-yekili servis kayıtları var, hatasız, 67000 km de)
  • aracımdaki tek kusur (ki bunu bilerek ve fiyatından iskonto yaparak aldım) kronik (otomatik şanzıman)tork konvektörü arızası.... arıza ışığı yanıyor ancak kullanımda herhangi bir anormallik hissedilmiyor. bu şekilde kullanmanın ne sakıncaları olabiklir? ben şahsen yolda bırakana kadar böyle kullanmayı düşünüyorum, aksi halde değiştirme maliyetinin en az 2500 tl yi bulacağını söyledi servis.
  • Sportage Dizel otomatik, 2005 model 36000 tl'ye almayı düşünüyorum.Tavsiye edermisiniz?Yakıt,konfor vs özellikler hakkında tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

Hayırlı olsun, güzel bir seçim.

Birde 1.6 dizeli gelse, başka hiçbir firmaya muadili araç sattırmaz, başta Nissan'a...

Yazdıklarınınz hepsine tamamen katılıyorum ve bende iyiki Sportage almışım diyorum...
  • sanırım bu link te kimse yokkkkkkk
  • Bende de sportage var. Bir kaç kere vitesi boşa atmıştım. Motor arıza lambası yandı. Özel serviste söndürdüler. Bir kaç gün sonra gene yandı. Bi daha söndürttüm. Sonra bir kaç ay sonra yine yandı. Yetkili servise götürdüm, tork konventörü sıkışması dediler. Şanzuman yavaş yavaş uyarı veriyor dedi usta, ileride değişmesi gerekir dedi. Yeni bir program attılar. dönüş yolunda bir daha yandı, dedim artık alışmam lazım. Sonra kendiliğinden söndü. Bi daha da uyarı vermedi. Sıkışmanın geçmiş olduğunu umuyorum :-))

Siz siz olun araba çalışırken ışıkta falan beklerken bile boşa atmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senanka

Bende de sportage var. Bir kaç kere vitesi boşa atmıştım. Motor arıza lambası yandı. Özel serviste söndürdüler. Bir kaç gün sonra gene yandı. Bi daha söndürttüm. Sonra bir kaç ay sonra yine yandı. Yetkili servise götürdüm, tork konventörü sıkışması dediler. Şanzuman yavaş yavaş uyarı veriyor dedi usta, ileride değişmesi gerekir dedi. Yeni bir program attılar. dönüş yolunda bir daha yandı, dedim artık alışmam lazım. Sonra kendiliğinden söndü. Bi daha da uyarı vermedi. Sıkışmanın geçmiş olduğunu umuyorum :-))

acaba araç otomatik mi? Birde kaç model olduğunu yazarsanız daha bilinçlendirici olur. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresjeese

quote:

Orijinalden alıntı: senanka

Bende de sportage var. Bir kaç kere vitesi boşa atmıştım. Motor arıza lambası yandı. Özel serviste söndürdüler. Bir kaç gün sonra gene yandı. Bi daha söndürttüm. Sonra bir kaç ay sonra yine yandı. Yetkili servise götürdüm, tork konventörü sıkışması dediler. Şanzuman yavaş yavaş uyarı veriyor dedi usta, ileride değişmesi gerekir dedi. Yeni bir program attılar. dönüş yolunda bir daha yandı, dedim artık alışmam lazım. Sonra kendiliğinden söndü. Bi daha da uyarı vermedi. Sıkışmanın geçmiş olduğunu umuyorum :-))

acaba araç otomatik mi? Birde kaç model olduğunu yazarsanız daha bilinçlendirici olur. teşekkürler.

2006 otomatik. tork konventörü otomatik şanzuman aksamı zaten.

• yeni sportage de bu sorun kalktımı acaba ben daha yeni sponun otomaik alanını görmedim ama varsa bilgi verir elki bizlere...
  • arkadaşlar sportage için bagaj havuzu alan varmı?????
  • birde eğer bulan varsa nereden aldığını paylaşsın lütfen ben bulamıyorumda....
  • Arkadaşlar bu 2008 2.5 X-FORCE KİA SORENTO periyodik bakım ücreti tahmini ne kadardır ? 60.000 kmde smdiden tsk.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.