- x
*KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ*
1260 Cevap199524 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1998 Mesaj
8 Kasım 2009; 14:44:37 

Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum var. 2008 Sorento düşünüyoruz. Cevaplarsanız sevinirim:

1- 170 Hp'lik araç, KM'de ne kadar yakıyor? Kayınpederimin 2005 Starex 100 hp minibüsü var uzun şase. Bir depo ile uzun yolda 650 KM gidiyor. Starex'den az mı, çok mu yakar?

2- Şu anda 2004 full Megane HB dizel kullanıyorum. Sorento alsam, Megane'yi özler miyim?

3- Donanım olarak tek araç mı? Farklı donanımları varsa, hangi donanımlı Sorento'yu tercih etmeliyim?

4- Servis bakım km aralığı ne kadardır? Normal bakım ne kadar tutar?

5- Tavsiye edeceğiniz başka şeyler varsa, bekliyorum...

2012 Citroen C5 Dynamique 112 hp MCP

PSN: anamurcat33

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Kasım 2009; 15:56:36 

1- Sorento deposu 80 litre uzun yolda 700-770 km yol gidersiniz 80-120 arasında giderseniz...Şehir içi ise 620-700 km falan.. Starex'in deposunun kaç litre olduğu da önemli.

2-Megane'ı asla özlemezsiniz onun konforunun kaç katı Sorentoda mevcut zaten :) Çoğu Suv aracından da performansı yüksek :)

3-Donanım olarak piyasadaki her araç genellikle aynı 2007 sonrası kasalara X-Force deniyor zaten, onlarda da 2.5 EX almaya özen gösterin. Bir kaç artısı var. O kadar para verip LX almayın kesinlikle :) 3 modeli var bildiğim kadarıyla 2.4 LX 2.5 CRDi EX 2.5 CRDi LX..

4-Biz de yeni aldık aracımızı ondan dolayı kesin bir bilgim yok..

5-Sorento güzel bir tercih hayırlı olsun. Yukarıdaki yorumları da okursanız daha iyi bir kullanıcı olursunuz eminim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 8 Kasım 2009; 15:58:38 >

20 Mesaj
9 Kasım 2009; 16:24:26 

Arkadaşlar 2003 model Sorento EX aldım. Bu aracın deposu kaç litredir ve bir depo ile ne kadar km gider? (140 beygir)

Kia Sorento 140 BG 2.5 CRDI EX - Gümüş

110 Mesaj
9 Kasım 2009; 18:30:13 

Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle
Sanırım 80 Lt. alıyor. B
Bende 10 gün önce 2004 modelini aldım. Ama kitapçığı falan olmadığı için benimde fazla bilgim yok.
Sorması ayıp ne kadara aldın.

Teşekkürler

20 Mesaj
9 Kasım 2009; 19:00:34 

quote:

Orijinalden alıntı: eguvenc

Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanman dileğiyle
Sanırım 80 Lt. alıyor. B
Bende 10 gün önce 2004 modelini aldım. Ama kitapçığı falan olmadığı için benimde fazla bilgim yok.
Sorması ayıp ne kadara aldın.

Teşekkürler

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sizinde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
33.500'e aldım.

Birde bildiğim kadarıyla araç otomatik olmalı ama tiptronik. Yani 2004'ten sonra otomatik +Tiptronik olmuştu sanırım. Bu nasıl oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fimusesel -- 9 Kasım 2009; 19:04:49 >

Uzaklaştırılmış
9 Kasım 2009; 19:32:38 

Arkadaşlar bundan önceki yorumları okursanız daha güzel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz ama yine de söyleyeyim ;

Depo 80 LT, bu depoyu tam doldurunca şehirler arası 700-800 arası şehir içi ise 600-680 km yol gidersiniz rahat tabi arabanın bakımına özelliklerine sürüşünüze de bağlı bu söylediklerim 90-130 arası hızla giderseniz geçerli.

Araçlarınız hayırlı olsun :)

Ayrıca 2003 modellerinde de tiptronik vites seçeneği var yani 2004'ten itibaren değil bir yanlışınız olmalı :)

110 Mesaj
9 Kasım 2009; 23:33:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Fimusesel

[İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sizinde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
33.500'e aldım.

Birde bildiğim kadarıyla araç otomatik olmalı ama tiptronik. Yani 2004'ten sonra otomatik +Tiptronik olmuştu sanırım. Bu nasıl oluyor?

Yahu ben kazık mı yedim yoksa bende 2004 modelini 38000 aldım
Fotoğrafı bir önceki sayfada var eğer görmek istersen...
İlk defa dizel, otomatik ve de triptonik araç kuulanacağım. Anlayacağın bende acemiyim.

Hareket etmeden önce 1 dakika çalıştırma işine alışmaya çalışıyorum. Daha önceki aracım Ford C-MAx'di.

Ben aracımı ilk çalıştırmada ve diğer zamanlarda geri viteste hareketinin ağır kalmasından rahatsızım sadece sen de bu sorun oluyormu?

20 Mesaj
10 Kasım 2009; 6:55:29 

quote:

Yahu ben kazık mı yedim yoksa bende 2004 modelini 38000 aldım
Fotoğrafı bir önceki sayfada var eğer görmek istersen...
İlk defa dizel, otomatik ve de triptonik araç kuulanacağım. Anlayacağın bende acemiyim.

Hareket etmeden önce 1 dakika çalıştırma işine alışmaya çalışıyorum. Daha önceki aracım Ford C-MAx'di.

Ben aracımı ilk çalıştırmada ve diğer zamanlarda geri viteste hareketinin ağır kalmasından rahatsızım sadece sen de bu sorun oluyormu?

Kusura bakma mesajını yeni gördüm.

Benim ilk tiptronik aracım değil ama dizel + tiptronik olarak ilk. Henüz araç Ankaraya gelmediği için deneme fırsatım olmadı. ( Vadeli aldım, o yüzden) Araç elime geçtiği zaman sıkıntılarımı sana bildiririm. ( En geç 25 kasım da elimde olur)

Ek olarak kazık yemek değilde sanırım senin aracın benimkine nazaran daha aksesuarlı. O yüzden albenisi yüksek. Bunu bilen satıcıda biraz daha büyük meblalar isteyor e haliyle pazarlığı da ona göre bitiyor. Hem bir defa almışsın şimdi önemli olan alışma sürecinden sonra aracın sana sorun çıkarmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fimusesel -- 12 Kasım 2009; 20:20:48 >

20 Mesaj
10 Kasım 2009; 17:07:46 

Arkadaşlar 2003 ve 2004 model Sorentolarda Esp yok mu ?

Uzaklaştırılmış
10 Kasım 2009; 20:08:36 

Sorentolara ESP 2007 modelinde çıkan X-Force modellerinde eklendi :) Yani 2003-2006 arası sorentolarda ESP yok malesef.

Zaten X-Force ile düz modellerdeki tek fark ESP ve imaj farkı xD (İç döşeme ve dış görünüm vs..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 10 Kasım 2009; 20:13:23 >

Uzaklaştırılmış
10 Kasım 2009; 20:11:24 

Ayrıca yeni satın alan arkadaşlara bir tavsiyem aracının motor gücü yüksek olduğu için yağmurlu veya yağmursuz havalarda 4x2 modunda kullanırken sakın kalkışlarda ani gaz vermeyin arkası savruluyor :) 4x4 modunda alırsanız bu problem ortadan kalkıyor :)

Ve P modunda 4x4'e alın aracınızı :) İyi sürüşler

110 Mesaj
10 Kasım 2009; 22:15:31 

quote:

Orijinalden alıntı: trsadasda

Ayrıca yeni satın alan arkadaşlara bir tavsiyem aracının motor gücü yüksek olduğu için yağmurlu veya yağmursuz havalarda 4x2 modunda kullanırken sakın kalkışlarda ani gaz vermeyin arkası savruluyor :) 4x4 modunda alırsanız bu problem ortadan kalkıyor :)

Ve P modunda 4x4'e alın aracınızı :) İyi sürüşler

Verdiğin bilgi için teşekkürler
BİLGİLERİN DEVAMINI BEKLİYORUZ...

Özellikle geri viteste araç neden ağır ilerliyor?
ilk çalıtırmada mı yoksa her seferindemi aracı 1 dk. çalıştıracağız?
Ve kullanımla ilgili her türlü bilgi...vs.

1031 Mesaj
10 Kasım 2009; 23:24:41 

2007 sonrası Sorento'larda Esp standart, bir takım yol tutuş geliştirmeleri ve süspansiyon iyileştirmeleri yapıldı, ayrıca motor gücü 170 bg'e çıkartıldı.

Uzaklaştırılmış
11 Kasım 2009; 0:30:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Little F.K

2007 sonrası Sorento'larda Esp standart, bir takım yol tutuş geliştirmeleri ve süspansiyon iyileştirmeleri yapıldı, ayrıca motor gücü 170 bg'e çıkartıldı.

Doğru bir de bunlar var :)

Geri vites de hani en fazla 3-4 metre sürdük aracı şuana kadar ondan dolayı bir yorum yapamayacağım belki tüm sorentoların hızı geri viteste yavaştır. Ama aracınızın diğer vites sorunlarından da bahsetmiştiniz acaba şanzımanda bir sorun olabilir mi ? Bir gösterseniz iyi olur.

1 Dk bekleme olayı ise şöyle eğer aracı 10-15 dk önce çalıştırıp 1 dk beklediyseniz yeniden çalıştırdığınızda beklemenize çok da gerek yok. Ama aracı 3-5 saat kadar çalıştırmadıysanız 1 dk beklemeniz önerilmektedir, bu sadece sorentoda değil turbo şarjlı tüm dizellerde söylenmektedir.

297 Mesaj
11 Kasım 2009; 9:51:55 

Arkadaşlar Sorento nun kullanım klavuzunu İngilizce olarak incelemek isteyenler aşağıdaki linkten indirebilirler.
Sayfanın altındaki linklerden model yılınıza uyanı sağ tıklayıp "farklı kaydet" ile indirin .pdf olarak.
İngilizce bilmiyorsanız bile klavuzdaki çizimlerden faydalanıp bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Ancak bu klavuzlardaki bazı aksesuar, özellik, ve uyarıların sadece Kanada da satılan Sorentolar için geçerli olduğunu unutmayın.

http://www.kia.ca/pages...nersManual.aspx?lang=en

Uzaklaştırılmış
11 Kasım 2009; 11:06:23 

Birazdan indirip bakıcam çok güzel bir bilgi family guy teşekkürler

110 Mesaj
11 Kasım 2009; 14:43:52 

quote:

Orijinalden alıntı: family guy

Arkadaşlar Sorento nun kullanım klavuzunu İngilizce olarak incelemek isteyenler aşağıdaki linkten indirebilirler.
Sayfanın altındaki linklerden model yılınıza uyanı sağ tıklayıp "farklı kaydet" ile indirin .pdf olarak.
İngilizce bilmiyorsanız bile klavuzdaki çizimlerden faydalanıp bazı sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Ancak bu klavuzlardaki bazı aksesuar, özellik, ve uyarıların sadece Kanada da satılan Sorentolar için geçerli olduğunu unutmayın.

http://www.kia.ca/pages...nersManual.aspx?lang=en

Öncelikle teşekkürler (ah birde İngilizce bilseydim

20 Mesaj
11 Kasım 2009; 22:17:10 

Uyarılar için teşekkürler.

Benim araçta kullanım kılavuzu vs. şeyler duruyormuş fakat araba Ankara değil.

Uzaklaştırılmış
11 Kasım 2009; 22:21:48 

Bizim de var da adamın İstanbul'daki evindeymiş evraklar, Nisan-Mayıs gibi yollıycak kendisi :) Tanıdık zaten xD

Bu arada Ankara'nın neresindensiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 11 Kasım 2009; 23:32:47 >

20 Mesaj
11 Kasım 2009; 22:32:47 

quote:

Bizim de var da adamın İstanbul'daki evindeymiş evraklar Nisan-Mayıs gibi yollıycak kendisi :) Tanıdık zaten xD

Bu arada Ankara'nın neresindensiniz ?

Çankayadayım. Sen?

Uzaklaştırılmış
11 Kasım 2009; 23:31:12 

Eryaman- Optimum'un oralar :D Memnun oldum :)

20 Mesaj
12 Kasım 2009; 6:14:21 

quote:

Eryaman- Optimum'un oralar :D Memnun oldum :)

Bende.

Uzaklaştırılmış
12 Kasım 2009; 10:13:32 

Ooo :) hangi sitedesin ?

Bu arada : http://www.facebook.com...ia-Sorento/177804402232

Herkesi beklerim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 12 Kasım 2009; 11:36:53 >

110 Mesaj
13 Kasım 2009; 13:10:38 

Çok soru soruyorum ama
Acaba Sorentoların LX ve EX arasındaki fark nedir?

4279 Mesaj
13 Kasım 2009; 14:26:12 

x-force larda arka süspansiyon, yükseklik ayarlayan bir havalı yapıya sahip, arka tarafa fazla yük koyarsanız, süspansiyon sistemi kendini yerden yükseltiyor bir miktar..

Intel Q6600 --- ASUS P5Q-Pro
Sparkle SF-PX88GT512D3-HP --- Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066mhz
Logitech MOMO Racing + Logitech Dual Action
Coolermaster RC-690 --- Samsung HD321KJ
Samsung S3 mini --- iPad 16gb --- PSP 1001 --- iPod nano 6g 8gb
Canon 550D + 18-55MM IS + 50mm 1.8f + 55-250mm IS-II

Uzaklaştırılmış
14 Kasım 2009; 15:02:50 

Lx ile Ex arada hiç fark yok gibi aslında ama sanıyorum ki sadece deri - kumaş koltuk farkı falan var.(Galiba )

383 Mesaj
14 Kasım 2009; 23:36:39 

su far yıkamayı birtürlü bulamadım ılkten bılıyordum sonra unuttumyerını arabayı karıstırdım ama bulamadım yerını bir türlü

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 0:44:44 

Bizim düz kasalarda ön göğüste klimanın üstünde dörtlünün yanındaki düğmede.. (Farlar açıkken çalışıyor) Sizin de oralarda bir yerdedir heralde.. Ayrıca düğmeleri denerken farları açmayı unutma savyola :)

---

İşte şu resimdeki http://1.bp.blogspot.co...s1600/Navigsyon_SUV.jpg sağdan 2.düğme olmalı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 15 Kasım 2009; 0:52:18 >

110 Mesaj
15 Kasım 2009; 1:32:46 

Arkadaşlar;
Bugün yanlışlıkla ALTİMETREYİ sıfırladım. Nasıl düzelteceğim bilen biri varmı?

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 1:50:30 

Altimetre yükseklik ölçerdi değil mi ? Eğer oysa o sıfırlanıyor mu ? Yani sıfırladım derken neyden bahsediyorsunuz. Onu tam anlayamadım.

110 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:15:46 

Sunroof önündeki düğmelerden en soldakine gösterge altimetrede iken uzun süre basınca yükseklik "0"oluyormuş ne biliyim.
Ben sadece ayarlamaya çalışıyordum çünkü erzurumda yüksekliği nedense yanlış gösteriyordu.
Ama şimdi iyice yanlıiş gösteriyor. Çünkü sıfırladığım anı doğru kabul edip ona göre ölçüm yapıyor...

383 Mesaj
15 Kasım 2009; 22:15:38 

quote:

Bizim düz kasalarda ön göğüste klimanın üstünde dörtlünün yanındaki düğmede.. (Farlar açıkken çalışıyor) Sizin de oralarda bir yerdedir heralde.. Ayrıca düğmeleri denerken farları açmayı unutma savyola :)

---

İşte şu resimdeki http://1.bp.blogspot.co...s1600/Navigsyon_SUV.jpg sağdan 2.düğme olmalı :)

bı ara gıttıgımde yaparım bızım araba kısın yatar ıcerıde kurban bayramına kadar cıkarmayız arabayı o zaman lazım oldugu ıcın cıkartırız
bırsey sorcam bu arabalarda arabayı 2-3 ay calıstırmayınca akü bosalırmı bır sorun olurmu babam dıyor olur ben dıyorum olmaz?

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 11:30:26 

Anladım eguvenc, heralde onu serviste ayarlarlar sizin yapabileceğiniz birşey olduğunu pek sanmıyorum :(

Bu arada akü boşalmaz heralde 2-3 ayda ama yine de bilgisi olan birine sorsan iyi olur xD

383 Mesaj
16 Kasım 2009; 20:31:29 

trsadasda aracından memnunmusun aracın kac bınde?

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 23:29:41 

Aracımı alalı 1 ay falan oldu ama aracımdan aşırı memnunum yok yol tutuşu zayıf yok çok yakıyor yok cart curt diyenler yalan... :) 110.000 km de şuan xD Hayırdır neden sordun ?

383 Mesaj
17 Kasım 2009; 0:07:34 

ama vıraj cıkısları cok tehlıkelıydı kac kere kaza atladıkk bızım hız normaldıdı vırajı dönduk karsıdan bır araba sollamaya kalkcaktı bızı gördü hemen kırdı babamda heyecan yaptı allahtan esp gırdıde devreye de arabayı toparladı öyle durumlarda arka kısma dıkkat etmek lazım
normalde arkadan ıtıslı ya sorento 4+4 aldıgın zaman yakıt tüketimi artarmı arabada ne gıbı degısıklıkler olur?
bırde 4-4 aldıgın zaman esp otomatıkmen kapatılıyor neden böyle acayip sinir oldum

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 12:04:52 

O konuda haklısınız ESP'nin o gibi durumlarda etkisi büyük...Bizim de böyle bir olay başımıza geldi yol yeni yapılmış, çizgiler de 2şerli olmuştu diğer eski çizgiler daha yok olmamıştı..Adamın biri de uyuyormuydu neydi..Eski olan çizgiyi takip ederek bizim yola girdi, babam direksiyonu kırdı da ucuz atlattık...Kafa kafaya giriyorduk adamla... Esp yok ama bagaj yüklüydü allahtan, savrulma falan olmadı o yüzden :D

4x4'e aldığında bütün tekerlere güç dağılımı olduğu için tekerler birbirini destekler diye umuyorum birinin güçsüz olduğu durumda diğeri onu destekler..Bu yüzden yakıt tüketiminde değişim olacağını sanmıyorum. Arabadaki değişiklikler ise araba daha bir oturaklı oluyor ve arka taraftaki savrulma %80 90 azalıyor..

4x4'e alınca ESP'nin kapatılmasının da bu kia forumunun bir konusunda açıklaması vardı..Arazide araçta dengesizlik oluşmaması içindi galiba..Araziyle ilgili birşeydi ama şuan tam hatırlayamadım..

383 Mesaj
17 Kasım 2009; 20:03:57 

valla gıcık olmustum yazın araba acayip yüklüydü bagaj agzına kadar doluydu arkayı göremıyordun üstüne demır yaptırdık üstüde doluydu aldık araba cekmez dıye 4-4 azına esp kapalı baba sen yavas yavas gıt dedım ne olur ne olmaz

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 23:08:03 

Savyola sen de abartmışsın xD Tamam önemli bir özellik ESP ama öyle yavaş gidilecek kadar da büyütmemek lazım..Geçen gün soldan gelen araç sağdaki yola girmek için önümüze kırdı..ESP olmamasına rağmen savrulma vs.. olmadı..O kadar abartmayın xD

383 Mesaj
17 Kasım 2009; 23:40:21 

bakıma ugradınızmı bızım 15bın geldı ama yaza cıkarken yapıcaz bakımı bırde pasta cıla ehliyeti alcam ooo o zaman hep ıstedıgım seyı sorentoyu rahatca sürücem5 aydır araba sürdügüm yok nerdeyse yazlıkta verıyordu babam ehliyeti alayım verır ıst arabayı :)

2008 kia sorento x force

Uzaklaştırılmış
17 Kasım 2009; 23:58:38 

Yok daha bakıma sokmadık aracı şu kurban bayramını atlatalım öyle sokmayı düşünüyoruz. Kış bakımı bir nevi..Şuana kadar zaten sahip olduğumuz araçlar yılda 2 kere bakıma girerdi yaz-kış xD

Bu arada hayırlı olsun ehliyet :) 2 yıl sonra ben de alacağım günü bekliyorum :D

Benim daha yaş 16 ama 2003'ten beri kendim kullanıyorum :D Şuan Ankaradayız, babam trafiğin çok yoğun olduğu yerlerde asla vermez..Ben de almam zaten de. Diğer yerlerde falan sürüyorum..Pasta cilayı falan iyi bilen bir yere yaptırın bizde 3-4 ay öncesine kadar Suzuki Grand Vitara vardı.

(Örn Resim : http://www.resimle.net/...suzuki_grand_vitara.jpg ) Bu aracımıza yaptırdık kapı kenarlarında falan hep beyaz cila izleri duruyordu onları temizlemek 1 günümü almıştı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 18 Kasım 2009; 0:01:25 >

383 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:27:08 

yok bende almadım daha ehliyeti kısmetse subat takı sınava gırcem aralıktakı sınavı kacırıyorum subattakıne gırcem martın sonu gıbı ehliyetli olcam yaza hazırlık bır nevi

2008 kia sorento x force

110 Mesaj
21 Kasım 2009; 1:02:26 

Yahu arkadaşlar bana 2004 model Sorento'nun kitapçıkları lazım. Kia sitesine 3 defa yazdım bir cevap çıkmadı. Elinde olan biri fotokopi çektirip gönderemezmi?
Parası neyse veririz be yaw...

Uzaklaştırılmış
21 Kasım 2009; 1:23:43 

Valla dediğim gibi bende de yok ama adam Mart Nisan gibi göndericek o zamana kadar ikimizden biri bulamazsa ben yollarım gelince.. :)

Ama olan biri yollarsa gerçekten çok makbule geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 26 Kasım 2009; 0:55:22 >

110 Mesaj
25 Kasım 2009; 22:41:49 

Hu Hu kimse yokmu yahu kaç gündür birşey yazılmıyor foruma.

Herkesin Kurban Bayramı Müdarek olsun...

Uzaklaştırılmış
25 Kasım 2009; 23:22:28 

Evet Tüm İslam dünyasının bayramı mübarek olsun. Nice sorentolu,sportageli bayramlara xD

110 Mesaj
7 Aralık 2009; 20:23:44 

quote:

Hu Hu kimse yokmu yahu kaç gündür birşey yazılmıyor foruma.

Uzaklaştırılmış
8 Aralık 2009; 0:47:52 

Burdayız burdayız :) Ama bizden başka kimse yok xD

591 Mesaj
13 Aralık 2009; 6:29:59 

Kasa değişmeden önce son kalan sorentolardan birini de biz aldık,çarşamba teslim edeceklermiş bakalım.

14'Insignia 1.6T Cosmo AT

110 Mesaj
17 Aralık 2009; 21:21:28 

hayılı olsun kazasız belasız kullanın

Uzaklaştırılmış
19 Aralık 2009; 1:31:04 

Hayırlı olsun :)

1993 Mesaj
20 Aralık 2009; 0:20:02 

beyler şu konuya bir bakarmısınız tahmini masraf nedir acaba başına böle birşey gelen oldu mu?

Uzaklaştırılmış
20 Aralık 2009; 11:40:35 

http://forum.donanimhab...romTicket_/key_//tm.htm Bu konudan bahsediyorsunuz galiba ? Mesajlarınızdan bulabildim :)

Ne kadara mal olacağı hakkında pek bir bilgimiz olamaz usta değiliz ne de olsa ancak düzeltme yapılabilecekse ucuz bir miktarla kurtarabilirsiniz parçayı..Ama tamamen gittiyse o yer en az 500 olur diye düşünüyorum. (Bu fiyatıma güvenme )

4279 Mesaj
21 Aralık 2009; 19:37:41 

araç 4x4 e alınınca aktarmadan ve sürtünmeden doğan kayıplar nedeniyle yakıt tüketimi artar. aracı sadece hava sıcaklığı 4-5 derece üstündeyken ve yerler kuru iken 4x2 ye alın, geri kalan durumlarda 4x4 te dursun güvenliğiniz için. motoru pek güçsüz sayılmaz, lastikler tam asfalt lastikleri değil ve 7 derecenin altında tutuşları azalıyor. malum bide arazi aracı olmasından dolayı arka tarafta dengesizlik başgöstermesi muhtemel..

aracımzı satalı oldu baya ama takip ediyorum, yanlız değilsiniz

Uzaklaştırılmış
21 Aralık 2009; 20:08:27 

Dikmenibo bu neyin cevabıydı :D

4279 Mesaj
21 Aralık 2009; 21:30:36 

quote:

Orijinalden alıntı: savyola133

ama vıraj cıkısları cok tehlıkelıydı kac kere kaza atladıkk bızım hız normaldıdı vırajı dönduk karsıdan bır araba sollamaya kalkcaktı bızı gördü hemen kırdı babamda heyecan yaptı allahtan esp gırdıde devreye de arabayı toparladı öyle durumlarda arka kısma dıkkat etmek lazım
normalde arkadan ıtıslı ya sorento 4+4 aldıgın zaman yakıt tüketimi artarmı arabada ne gıbı degısıklıkler olur?
bırde 4-4 aldıgın zaman esp otomatıkmen kapatılıyor neden böyle acayip sinir oldum

trsadasda@
bunun

383 Mesaj
27 Aralık 2009; 23:36:32 

ya birde birşey sorcam sorentoda yagmur sensörünü nasıl devreye sokcaz ?

2008 kia sorento x force

297 Mesaj
29 Aralık 2009; 9:34:01 

Sorento nun donanımında yağmur sensörü yoktur.

17 Mesaj
30 Aralık 2009; 8:39:42 

Değerli forum üyeleri, 2008 model geçen sene kasım sonunda bayiden sıfır aldığım kia sportage ım var. üzerindeki xetec 650 dvd tv navigasyon bluetoothe sistemini bir üst modelle değiştirdim. Sorunsuz olan ilk cihazımı satmak istiyorum. tv anteni, navigasyon anteni, navigasyon programı vs ekipmanı ile 900 TL ye vereceğim. almak isteyen arkadaşlar olursa dr_ulusoy@hotmail.com mail adresine yazabilirler.

1255 Mesaj
30 Aralık 2009; 16:45:55 

bi gün benimde Sorentom veya Sportagem olcak ahanda buraya yazıyorum.. 2020 yılında kısmetse alcam o zaman gücüm yetecek

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..
Sayfa:   <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Kia » *KİA SPORTAGE,SOUL VE SORENTO KULÜBÜ*
Sayfa: <<     12 [14] 16 17 18 19 20 21      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547