- x
Arabaya bebek koltuğu nasıl takılır?
28 Cevap52298 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

84 Mesaj
29 Mart 2008; 15:36:48 

Arkadaşlar aranızda arabasına bebek koltuğu (ana kucağı) alıp da takanlarınız varsa bana yardımcı olabilir mi?
Takılış aşamasının fotolarını yayınlarsanız çok sevindirirsiniz beni ve benim gibi beceriksizleri...
Ben bir türlü takamadım ne yaptıysam olmuyor... En sonunda ter bastı ben de bıraktım işin ucunu...

2675 Mesaj
29 Mart 2008; 17:24:57 

ana kucağı ve bebek koltuğu farklı şeyler.

bebek koltuğunu emniyet kemeri ile sabitliyosunuz...öne ise takılmaz.takılır ise ön airbag ler iptal edilerek olur.

Fikrin kadar varsın!

962 Mesaj
29 Mart 2008; 19:25:46 

arka koltuğa koy çocuk yolculuk esnasında arka cama bakacak. öne bakmayacak. sonra emniyet kemerini koltuğum üzerinde yerleri var oralardan geçir. Tabi bu 15 kg a kadar olan ve 1 yaşın altındaki çocuklar için olan koltuk için. diğerini büyük olanı ben de bilmiyom. Ufak olanı 2 günde anca keşfetmiştim.

84 Mesaj
29 Mart 2008; 19:58:18 

Hocam sizi anlıyorum ama benim sorunum bunları bir türlü becerememem: arka emniyet kemerleri kısa geliyor ya da benim anlamadığım bir şey var. Ondan dolayı fotoğraflı bir cevap istedim . İlginiz ve yardımseverliğinizden dolayı teşekkür ederim...

1550 Mesaj
29 Mart 2008; 23:56:54 

valla ben de cozemedim onu eskiden ana kucagi denilenden vardi bebekken bizimki o zaten on koltugu biraz arkaya cekince sikisiyordu o yuzden baglamadim daha dogrusu baglamayi beceremedim fotograf gosteriiyor ama elli yerden geciyor senin dedigin gibi kisa geliyor
simdi koltuk var oda fotografa bakiyorum bir sey anlamadim arkasindaki araliklardan geciriyorum bagliyorum

ama dikkat edilecek konu yaklasik bir yasina kadar bebegin yuzu arkaya bakacak fren anin da guvenlik icin cunku boyunlarini tutamiyorlar kucukken

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

962 Mesaj
30 Mart 2008; 9:02:44 

Fotoğraflı yaparım da bu siteye foto koymak büyük dert onu da ben beceremiyom. Bak anlatayım ben sana. koltğu ortya koyacaksan orta emniyet kemerini çucuğun dizlerinin üzerinden geçiyomuş gibi koltuğun üzerinden geçir. koltuğun yanlarında yeri var onların altından geçir. çocuğun dizleri boşta kalacak. Yan koltuğa koyacaksan kemerin bir kuşağı dizlerinden bir kuşağı koltuğun arkasından geçecek arkada takacak yeri var. dizleri derken dizlerine geğmeyecek kemer. İlk yağtığımda benim ki de yetişmemişti ama sonra keşfettim. Koltuğun üzerinde resimli göstermiş tam benim keşfettiğim gibiymiş ama anlamak zor oldu.

84 Mesaj
30 Mart 2008; 17:08:48 

Hocam benim arabada (tipo) arkada bir sağ bir sol emniyet kemeri var
Dolayısı ile olmadı. yada dediğin gibi keşfedecek biri lazııımmmmmmmmm

9704 Mesaj
31 Mart 2008; 10:40:15 

kısa gelme olayı mümklün değildir.Çünkü emniyet kemerleri sağ arka koltukta oturanlar için bir insanın göbek mesafesini kaale alarak geniş bir açı yapacak şekilde dizayn edilmiştir.Halbuki çocuk koltuklarında karın mesafesi çok az bir aralık 20 cm den az bir mesafedir.Bu yüzden fazla değil emniyet kemeri uzun kalması normaldir.Fazlalık otomati ksarmalı ise sarılarak manuel emniyet kemerinde ise boşluk alınarak yapılır.

kullandığınız ürünün markasını yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.

60 Mesaj
31 Mart 2008; 12:20:33 

sayın otomobil uzmanı, cevaplarınızı merakla ve zevkle okuyorum, bence gerçekten bu işin uzmanısınız, tebrikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaklar -- 31 Mart 2008; 12:21:02 >

2002 POLO COMFORTLİNE İLE MUTLUYUM, MUTLUSUN, DUBLE MUTLU! AYRICA GERÇEKTEN MUTLUYUM!

9704 Mesaj
31 Mart 2008; 13:20:32 

estagfurullah , bildiğim şeyler sorulursa bu konuda teknik aktarma yapıyorum sadece.
quote:

Orjinalden alıntı: aytaklar

sayın otomobil uzmanı, cevaplarınızı merakla ve zevkle okuyorum, bence gerçekten bu işin uzmanısınız, tebrikler.

3254 Mesaj
31 Mart 2008; 16:38:53 

koltuğun arka tarafında emniyet kemerinin geçeceği yer var yani emniyet kemeri çocuk koltuğunun önünde değil arkasından geçecek.

84 Mesaj
31 Mart 2008; 21:08:24 

quote:

Orjinalden alıntı: vezir

kısa gelme olayı mümklün değildir.Çünkü emniyet kemerleri sağ arka koltukta oturanlar için bir insanın göbek mesafesini kaale alarak geniş bir açı yapacak şekilde dizayn edilmiştir.Halbuki çocuk koltuklarında karın mesafesi çok az bir aralık 20 cm den az bir mesafedir.Bu yüzden fazla değil emniyet kemeri uzun kalması normaldir.Fazlalık otomati ksarmalı ise sarılarak manuel emniyet kemerinde ise boşluk alınarak yapılır.

kullandığınız ürünün markasını yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olamaya çalışırım.

Comfy'nin ana kucağını aldım. Tipo marka arabama takamadım. İnternettne aldığım için de danışamadım. vallah var bir işler ama ...
Yani kemerin geçeceği yerler dahil her şeyi görebiliyorum ama bu noktaları birleştiremiyorummmm....
Arkadaşlarıma teşekkür ederim

729 Mesaj
1 Nisan 2008; 18:27:37 

Maxi Cosi kullanmıştım, umarım benzer bir metodla bağlanıyordur... Ana kucağını artık bıraktığımız için fotoğraf koyma imkanım yok şu anda.

Ana kucağını sağ arka koltuğa yerleştirmeyi anlatmaya çalışacağım.

1. Ana kucağını koltuğun üzerine koyun,
2. İki yanda da çocuğun dizi ile beli arasına gelen bir arada ve ana kucağının iki dış tarafında kemerin geçmesi için diller vardır. Ayrıca arkada çocuğun boynu hizasında da başka bir dil olmalı. Kemer üç noktadan bu diller ve ana kucağının arasında kalan yarıktan geçecektir.
3. Emniyet kemerini hafifçe uzatarak çekin, emniyet kemerinin tokası sol elinizde olsun. Kemerin tokasının altında kalan kısmını önce ana kucağının kapıya yakın tarafındaki dil ile ana kucağı arasındaki yarıktan sonra da sol taraftan geçirin. Toka bu arada emniyet kemeri yuvasına çok yaklaşmış olacaktır.
4. Tokayı yuvaya takmayın sağ elinizde kalsın ve bu pozisyonda sol elinizle emniyet kemerinin tokanın üzerinde kalan kısmını ana kucağının arkasına atlatıp, arkadaki dilin altındaki yarıktan geçirin,
5. Şimdi kemer tokasını emniyet kemeri yuvasına takın.
6. Sağ elinizle kemerin alt bağlantısının alduğu bölümden başlayarak kemerin boşluğunu alın, koltuğu sıkıca sabitlemiş olacaksınız.

Normalde önce bebeğinizi oturtup sonra bu işlemi yapmanız gerekli, dolayısı ile önceden pratik yapmakta fayda var.

Umarım faydalı olmuştur.

Bu arada satın aldığınız ürünün üzerindeki bir etikette grafikler ile bunun şekilli oalrak anlatılıyor olması lazım, siz de yok mu?

Saygılarımla

XC70 D5 AWD
XC90 T6 AWD

"Good judgment comes from experience,
and experience comes from bad judgment."
Fred Brooks

84 Mesaj
1 Nisan 2008; 18:57:27 

teşekkür fotoda olsaydı keşke

729 Mesaj
2 Nisan 2008; 1:52:44 

internette comfy diye bulamadim ama asagidaki linkde maxicosinin brosuru var, sayfa 9 daha once yazdıklarımın şekilli hali;

http://www.maxicosi.com.../maxicosi/CabrioFix.pdf

bir de asagıdaki linkde bunun genel kullanım filmi var, ortalara doğru bir yerde arabaya montaj anlatılıyor.

http://www.maxicosi.com.../instructions.aspx?id=6

umarım sizinki de aynı mantıkla bağlanıyordur.

XC70 D5 AWD
XC90 T6 AWD

"Good judgment comes from experience,
and experience comes from bad judgment."
Fred Brooks

84 Mesaj
3 Nisan 2008; 20:19:42 

teşekkürler çok faydalı oldu

2241 Mesaj
18 Şubat 2010; 16:56:30 

çok saol linkler çok işime yaradı volkan.d

quote:

Orijinalden alıntı: volkan.d

internette comfy diye bulamadim ama asagidaki linkde maxicosinin brosuru var, sayfa 9 daha once yazdıklarımın şekilli hali;

http://www.maxicosi.com.../maxicosi/CabrioFix.pdf

bir de asagıdaki linkde bunun genel kullanım filmi var, ortalara doğru bir yerde arabaya montaj anlatılıyor.

http://www.maxicosi.com.../instructions.aspx?id=6

umarım sizinki de aynı mantıkla bağlanıyordur.

Görelilik kadar görkemli bir fikir daha gelir mi bu dünyaya...

273 Mesaj
13 Haziran 2010; 23:36:07 

çocuk koltuğu - bebek oto koltuğu bilgilendirme sitesi.

asansör

59 Mesaj
5 Temmuz 2011; 14:53:31 

Clio4 2012 1.5 75 Bg Dizel

Opel Corsa 2005 1.3 Cdti(SATILDI)
..::T A M İ R C İ ::..

177 Mesaj
5 Temmuz 2011; 17:42:07 

vay be bu iş bayağı uğraştırıyormuş çocuğum olmadığı için bilmiyorum:) ama eğer Allah ilerde çocuk nasip ederse isofix denen hikayeyi özellikle aramak gerekecek sanırım

11 Mesaj
6 Ağustos 2011; 15:53:45 

286 Mesaj
5 Eylül 2011; 11:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: edriye

şu linkte bir video var...http://www.bilgekral.com/2011/08/araba-bebek-koltugu-nasil-takilir.html

verdiğiniz linkler hata veriyor arkadaşlar.''This video is currently not available.please try again later.'' çalışan bir link verebilirseniz çok lazım bana da.

FİAT ALBEA 1.2 SPEEDGEAR

1382 Mesaj
19 Eylül 2011; 3:03:24 

quote:

Orijinalden alıntı: bey_as

verdiğiniz linkler hata veriyor arkadaşlar.''This video is currently not available.please try again later.'' çalışan bir link verebilirseniz çok lazım bana da.

http://www.çocukkoltuğu...oto-koltugu.php?catID=8

Artık 3 kişiyiz. Bir ben , bir keyfim ve birde keyfimin kahyası...

10932 Mesaj
19 Eylül 2011; 17:24:54 

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

17 Mesaj
29 Eylül 2011; 23:03:51 

quote:

Orijinalden alıntı: bnymnyrl

Arkadaşlar aranızda arabasına bebek koltuğu (ana kucağı) alıp da takanlarınız varsa bana yardımcı olabilir mi?
Takılış aşamasının fotolarını yayınlarsanız çok sevindirirsiniz beni ve benim gibi beceriksizleri...
Ben bir türlü takamadım ne yaptıysam olmuyor... En sonunda ter bastı ben de bıraktım işin ucunu...

Ana kucağının nasıl sabitleneceğini yarın araç içinde fotolarını çekip siteye eklerim.

17 Mesaj
2 Ekim 2011; 13:10:28 

quote:

Orijinalden alıntı: aksu09

Ana kucağının nasıl sabitleneceğini yarın araç içinde fotolarını çekip siteye eklerim.

Ana kucağı arka koltukların ortasına takılmalı. Herhangi bir kazada cam patlaması ve yan darbelerde daha emniyetli olması nedeniyle. Tercihen yüzü geriye bakmalı ama insan dikiz aynasından baktığında göresi geliyor. ilk olarak ana kucağının arkasındaki kısma kemer geçirilmeli, sonra üsten toka kısmı geçirilerek tokası takılmalı.

0

0

0

Ekteki dosya (3)

7 Mesaj
10 Nisan 2012; 23:12:49 

Araç koltuğunun arabalarda bulunması zorunlu bir hale getirildi diye benim aklımda kalmış.. Ancak oto koltuğu kaza anında küçük çocukları koruyabiliyor. Çünkü bir çok trafik kazasında çocuklar maalesef oto koltuğu olmadığı zaman araçtan savrulabiliyorlar.. Allah herkesi trafik kazalarında hele çocukları korusun ve sakınsın!

Asansör

558 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:27:30 

çocuk koltuğunun bazı açmazları var aslında. mesela adamın 3 çocuğu varsa ne yapacak?

fakat özünde mutlaka kullanılması gereken bir ekipman, kaza anında sadece bebek yada çocukları değil tüm sürücü ve yolcuların da takması hayata bağlıyor.

rahatsız ediyor diye takmayanlara ölünce yada sakat kalınca (yada başkalarının sakat kalmasına sebep olunca) rahatlık neye yarıyor diye sormak gerek.. nerde aklı başında görünen birini görsem araç koltuğuna oturur oturmaz kemerini bağlıyor.. kullanmak lazım

2917 Mesaj
10 Kasım 2012; 20:38:06 

baby2go 8932 aldım. ama sorun su. önde uzun bir kurdele gibi ip var. ve bunlar bebegın oturacagı yukarıdaki kanatlarla baglı. ne yaptıysam yukardaki kanatları genisletemedim

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri » Arabaya bebek koltuğu nasıl takılır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.664