Şimdi Ara

## Sapphire'den Radeon HD 3650 OC Edition ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Sapphire'den Radeon HD 3650 OC Edition ##

AMD-ATi'nin ekran kartı üretimindeki en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'den yeni bir ekran kartı daha geliyor. Firma tarafından Radeon HD 3650 OC Edition olarak isimlendirilen kart özellikle arttırılmış saat hızları ile dikkat çekiyor. Tek slot tasarıma sahip olan ve 55nm üretim teknolojisi ile üretilen RV635 gpu'suna sahip olan ekran kartı 128-bit bellek veri yolu ve 120 adet paralel işlem birimi ile geliyor. 512MB GDDR3 bellek ile donatılan ekran kartının ATi'nin referans tasarımda 725MHz/1600MHz (gpu ve bellek) olarak belirlediği saat hızları Sapphire tarafından model isminden de anlaşıldığı gibi arttırılmış olarak geliyor. 800MHz/1600MHz gpu ve bellek saat hızına sahip olan Sapphire'in yeni ekran kartı PCIe 2.0 uyumluluğuna da sahip. UVD teknolojisi ile yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma sağlayabilen ayrıca Crossfire X teknolojisi ile çoklu ekran kartı kullanımına da yatkın olan Sapphire'in yeni modelinin yurt dışında yaklaşık 85 Avro'luk etiket fiyatı ile kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

## Sapphire'den Radeon HD 3650 OC Edition ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Mart 2008; 22:25:16 >

• Bunun yerine 8600 sonic daha uygun. Bence alınması pek mantıklı olmayan kartlardan birisi. Bence ati 3450-palit 8600 sonic-ati 3850-ati 3870-nvidia 8800 gt-ati 3870 x2-nvidia 9800 gx2. Kabataslak bu zincirden bir kart seçmek bence en uygunu
  • fan çok ilginç sanki süs olsun diye koymuşlar.. o yapraklar bi işe yaramaz gibi geldi bana. birde bu sapphire hep aynı tasarımı mı kullanıyor ne sanki en az üç modelinde daha görmüş gibiyim bu tasrımı.
  • 8600 buna göre daha iyi bir çözüm... kartın saatlerini ileri almışlar, yaz tarifesi hesabı...
  • bunun her tarafı oc olsa nolur
    3690 oc ed. olsa daha iyi olurdu
  • Sapphire yada zotak ağzıyla kuş tutsa almam!!!
  • Sapphire'yi anladikta , Zotac neden acaba ?
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    Sapphire yada zotak ağzıyla kuş tutsa almam!!!
  • ordaki iki ramı de soğutsalar iyi olurmuş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gktgys

bunun her tarafı oc olsa nolur
    3690 oc ed. olsa daha iyi olurdu

katılıyorum
  • quote:

valla seni bilmem ama bana normal kartı vermeye kalksalar gene alırım. hadi saphireyi geçtimde zotac konusunu anlamadım gitti süper marka daha ne olsun:)
  • 256mb düz modelini kullnıyorum hıaşırmayla gpu 825 bellekler ise 2000'e kadar çıkıyor daha yukarısını göremedim bu ne kadar o/c olur ve 512mb'nin getirisi ne olur bilemem ama benim kartım verdiğim paranın hakkını veriyo vatanın büyük bonus indiriminden almıştımda
  • quote:

Orjinalden alıntı: moffaka

quote:

valla seni bilmem ama bana normal kartı vermeye kalksalar gene alırım. hadi saphireyi geçtimde zotac konusunu anlamadım gitti süper marka daha ne olsun:)

sapphire anlayıpta zotac ı nie anlamıyosunuz ? ikiside aynı firmanın ati ve nvidia ayakları zaten ya 2 sinide anlayın :D yada 2 sinide alın :D

+ sahsi olarak 2 nci sapphire ekran kartımı kullanıyorum 1 sorun daha yasamıs diilim yasayanalr neler yasamıs bilelim bare ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m1Zan -- 29 Mart 2008; 3:46:50 >
  • 75MHz'lik gpu OC'si için extra para kim verirki?
  • pek bi işe yarayacağını zannetmem doğrusu.
  • arkadaslar bu pci 2.0 kartlar pc1 x16 ya uyarmi
  • en iisimi nvidia ati ye

saygıLar..
  • bu kartlar aa acılmadığında 40-50fps de güncel oyunları full detay oynatıyor 1024de , 1280dede akıcı oynatıcağı kesin 130-140ytl fiyatlarına göre perf. ları iyi esasen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.