Şimdi Ara

## Asus'un Radeon HD 3850 X2 Modeli ve Detayları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus'un Radeon HD 3850 X2 Modeli ve Detayları ##

AMD-ATi'nin yılın ikinci çeyreğiyle birlikte HD 3870 X2'den sonra HD 3850'nin çift çekirdekli HD 3850 X2 modelini hazırlayacağını daha önceki haberlerimizde ifade etmiştik. Donanım dünyasının lider isimlerinden biri olan Asus'un özel tasarıma sahip olan Radeon HD 3850 X2 modeli ortaya çıktı. Önümüzdeki hafta seri üretime geçmesi beklenen ve Nisan sonuna doğru kullanıma sunulması beklenen kart çift fanlı özel soğutuusu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Çift slot tasarıma sahip olan kart 1GB GDDR3 bellek ile donatılmış durumda. 668MHz gpu ve 1656MHz bellek saat hızına sahip olan kart 256-bit bellek veri yoluna sahip. PCIe 2.0 ve DirectX 10.1 desteğine sahip olan Asus'uın çift grafik işlemcili Radeon HD 3850 X2 modelinin 350$'a kullanıma sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 28 Mart 2008; 21:08:12 >

• walla sadece sürücü ve oyun desteği yüzünden almıyom bu kartı...
  • güzel oldu rekabetci olur inş testler yapılsın sonuçları heyecanla bekliyorum
  • Orjinalden alıntı: fx57

kart 4GB GDDR3 bellek ile donatılmış durumda.
  • yakında ekran kartlarını harici bağlantıyla kullanacağız işte buraya yazıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

walla sadece sürücü ve oyun desteği yüzünden almıyom bu kartı...

+1
    ati ordan kaybediyor zaten.
  • 9800GX2 ye benzemiş... pek hoşuma gitmedi soğutma...
  • Performansı nasıl olur acaba?
  • 9800 gx2 ye mi benzemiş banamı öyle gelio
  • nesi 9800 e benziyor tek pcb üstünde kocaman fan oca yardım edeceği kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric13 -- 28 Mart 2008; 21:53:55 >
  • ATİ bu X2 işini çok sevdi herhalde yakında giriş seviyesi ekran kartının bile x2 si çıkar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

9800GX2 ye benzemiş... pek hoşuma gitmedi soğutma...

Nasıl benzetebildiğini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 28 Mart 2008; 21:57:49 >
  • 3850x2 + 3850 ile crossfirex kurabilecekmiyiz acaba ?
  • 1 gb gddr3 yerine 512mb olsun gddr4 olsun bence daha mantıklı ve performanslı olurdu
    yada 1gb gddr4

thanks fx57
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk_066

quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

walla sadece sürücü ve oyun desteği yüzünden almıyom bu kartı...

+1
    ati ordan kaybediyor zaten.

+1 :D

aynen tek sorun o yoksa kat kat daha yuksek teknoloji ile dahada ii isler cıakrıor ati nvidia ya gore ama malum durum ati dior benim mimarime gore olsa hersey daha ii olur e kardeism gitte sende sponsor ol para yatır biraz olsu nbitsn 10 oyundan 9 unda nvidia 1 nde ati destegi var !
  • Bence hiçbir şeye benzememiş
    Eskiden kavgalarda kullandıımız kalın sopaları andırıyor ama ...
  • Performans olarak normal 3870 x2 den pek farkı olmaz bence.
  • pcb siyah olup falnların altına 2-3 tane mavi led koysalar biraz daha çekici olacak bence alttaki kırmızı pcb ile biraz sırıtmış sanki
  • quote:

Orjinalden alıntı: hzrcn

3850x2 + 3850 ile crossfirex kurabilecekmiyiz acaba ?

olmaz mı 3870 ve 3850 serisini hepsinin her versiyonuyla crossfire yapabilirsin... atinin kendi sitesinde yayınlanan haber. 8.3 driveri cıktıgında yayınladılar.. saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orjinalden alıntı: NorthShield

9800GX2 ye benzemiş... pek hoşuma gitmedi soğutma...

Nasıl benzetebildiğini merak ediyorum

buda kara kutu gibi olmuş çepe çevre dik dörtgen bir sogutma sadece arka kısmı acık kartın o sebepten dedim... baya alındın kardeş senin de emeyin falan varsa tasarımda ayıp etmedim inş ... Aslında tipte pek önemli değil soğutma işini güzel yapıyosa sorun yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 28 Mart 2008; 22:50:44 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.