- x
HP Notebook Recovery CD siz Kurtarma.
113 Cevap158608 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

490 Mesaj
28 Mart 2008; 13:50:11 

Arkadaşlar HP notebook satın aldığınızda yanında sistem kurtarma cd si gelmemekte bildiğiniz gibi. Eğer recovery CD si yaratmadan vistayı siler başka bir işletim sistemi kurarsanız vistaya dönüş yapmanız biraz sıkıntılı oluyor. Geçenlerde konuyla ilgili bir olay başıma geldi. Bir tanıdığım bilgisayarını XP ye çevirmemi istedi (hp nin recovery cd si olmadıgından haberim yoktu). XP yi kurdum, gerekli sürücüleri hp sitesinden diğer modellerden bir şekilde uydurup (dv6000 için XP sürücüsü yok) kendisine teslim ettim. Birkaç ay sonra kendisi Vistaya dönüş yapmak için cihazını servise vermiş(büyük hata). Serviste bu laptopta orjinal işletim sistemi yok bahanesiyle servis veremeyiz, garantiden de sigortadanda çıkarıyoruz laptopunuzu şeklinde bir şeyler zırvalayıp laptopu geri vermişler. Vistayı geri yükleyip recovery CD si vermek için de 150 dolar istemişler (50 dolar recovery CD si, 100 dolar da cd yi takıp setup a tıklama parası ). Neyse getirdi vatandaş bilgisayarı geri böyle böyle diye. Her neyse, böyle bir durumda yapılması gerekenleri gözlemlerime dayanarak bir baslıkta toplayayım dedim.

1- Orjinal vistanıza dönmek istiyorsanız herhangi bir vista dvd siyle kurulum yaparken laptopunuzun altında yazılı olan CD keyi giriyorsunuz. Orjinal vistanız yüklenmiş oluyor, ancak sürücüleri manuel olarak tek tek indirip yüklemeniz gerekiyor. Ayrıca recovery CD si oluşturmak için recovery manager programınız olmuyor.

2- Bilgisayarı recovery partitiondan boot etmek. Pek çok sitede yazdığı gibi boot sırasında F10 ve F11 bir işe yaramıyor. Yapmanız gereken Recovery partitionu hariç diğer bölümleri bölümlendirilmemiş alan olarak belirlemek (Örneğin: Bilgisayarı XP cd sinden başlatıp sürücü bölümlendirme ekranında Recovery partitionu hariç her şeyi siliyorsunuz.) Ardından XP yüklemeden bilgisayara reset atıyorsunuz. Hard diskte sadece recovery partitionu kaldığından direkt olarak Recovery Manager programı çalışıyor ve bilgisayarınızı ilk aldığınız vistalı haline tüm sürücüleri yüklü şekilde sorunsuzca dönüştürebiliyorsunuz. Vistayı açtıktan sonra recovery manager kullanarak kurtarma cd si oluşturmayı unutmayın (HP kurtarma cd sini 50$ +kdv ye satmakta !!)

3- Eğer recovery partitionunuz da bir şekilde silinmişse, 1. çözümdeki gibi vistanızı ve sürücülerinizi kendinizin yüklemesinden başka çözüm yok.

Bu olaydan sonra HP den sogudum, 3 kurusluk CD yi 50 küsür dolara satıyor vatandaşlar. Setupına tıklamak için de 100 dolar para istiyorlar... nette sorunla ilgili aramalarımdan sonra bu sorunla karşılaşan pek çok insan olduğunu gördüm. Umarım faydalı olur.

3805 Mesaj
28 Mart 2008; 16:18:34 

Hic okumuyoruz cok ezberciyiz gercekten. Paketi acıp icindeki dokumanları soyle eline alınca bile recovery uyarı kagıdını goruyorsun ve uygulama cok basit anlatılmıs. Bir dvd r alıp birkac tıklamayla kısa surede islem kendiliginden bitiyor. Neden insanlar bu kadar kolay bir seyi yapmaz ve sonradan ugrasır durur anlamam. Hp uzerine dusen gorevi fazlasıyla yapmıs cok basite indirgeyerek cd seklindeki kagıtta acıklama yapmıs. Hem hdd den recovery hemde istenirse cd olusturulup recovery yapma secenegi. Bir cocuk bile kolaylıkla cd olusturabilir. Hp nin bunda hatası ne, birazda kendimize bakmamız lazım. Once recovery cd olusturup, sonrada driverların oldugu klasoru bir cd ye yazmamız lazım. Sonucta bu size her zaman lazım olacak birsey. Sonra ne olursa olsun isletim sistemine siz artık garantidesiniz. Tum uyarı ve hazırlanmıs kolaylıklara ragmen biz hala okumadan ezbere is yapıyorsak firmalar ne yapsın.

1229 Mesaj
28 Mart 2008; 16:18:45 

Evet, korsan Vista CD si ve orijinal key ile aktive etme konusuna katılıyorum. Başarılı olacaktır.

Ama ben şu Recovery Partitiondan boot olayına değinmek istiyorum.
Ben bilgisayarımı aldığımda oluşturduğum Recovery DVD lerine güvenip XP kurmuştum. Ardından XPden vazgeçip Recover DVDleri ile Vistaya döneyim dedim. Ama gördüm ki Recovery DVD leri bozuk, DVDlerden boot etmiyor. Benim de aklım sizin de dediğiniz gibi diğer partitionları silip Recovery den boot etmek geldi ama olmadı, boot olmadı. Son olarak da Acronis ile aldığım yedekler sayesinde Vistaya geri dönebildim.

Şimdi merak ediyorum. Ben Recovery Partitondan bootu başaramadım. Başarabilen var mı? Bende olmuyor.

NOT: Recovery DVD falan bahane, Acronis veya benzeri bir programla düzenli yedeğiniz herzaman bulunsun.

- RENAULT MEGANE SCENIC II Privilege 1.6 16v (Otm)
- COMPAQ F500 F505EA + 3GB RAM + Windows 7 64bit
- Hi-LEVEL t1002W TABLET 10.1"
- SAMSUNG G3 Station 1.5TB External HDD
- FUJIFILM FinePix S3280
- HTC Wildfire S

5 Mesaj
29 Mart 2008; 3:11:03 

Arkadaşlar bende pavilion dv5196 EA var 1.5 yıl önce aldım ve ilk acılışta adaptörü kullanarak 2 adet dvd ile recowery dvd'si yaptım gayet mükemmel çalışıyorlar, istediğim zaman dvd den istediğim zamanda F11 den kurtarma yapabiliyorum.Sizlerin bunu neden yapamadığınızı anlamış değilim belkide kullandığınız dvd ler kaliteli değildir,ama gördüğünüz gibi yapabilen var.

1229 Mesaj
29 Mart 2008; 9:45:54 

quote:

Orjinalden alıntı: kemaleryal

Arkadaşlar bende pavilion dv5196 EA var 1.5 yıl önce aldım ve ilk acılışta adaptörü kullanarak 2 adet dvd ile recowery dvd'si yaptım gayet mükemmel çalışıyorlar, istediğim zaman dvd den istediğim zamanda F11 den kurtarma yapabiliyorum.Sizlerin bunu neden yapamadığınızı anlamış değilim belkide kullandığınız dvd ler kaliteli değildir,ama gördüğünüz gibi yapabilen var.

Arkadaşım elbette yapabilen var, elbette yapılabiliyor. Kimse yapılamıyor demedi zaten.

Ama bazıları benim gibi bilgisayarın "Recovery DVD başarıyla oluşturulmuştur" demesine rağmen çalışmayan DVD lerden, bazıları da Recovery DVD oluşturmadan C: yi formatladığından dolayı yakınıyor.

Sen de C: ye format atsan senin de açılışta F11 tuşu çalışmaz çünkü Recovery Partitionun mbr dosyaları C: de. Benim gibi başarı ile oluşturuldu denilen DVD lerin de su koyverseydi sen de aynen benim durumuma düşecektin. Anlaşılmıştır umarım.

Allah'tan Acronis ile alınmış yedeğim vardı da ben sorunsuzca döndüm Vistaya.

- FUJIFILM FinePix S3280
- HTC Wildfire S

344 Mesaj
30 Mart 2008; 20:03:25 

Bilmiyorum ama belki benim cihaz için bi upgrade özelliğidir emin değilim , ama 3 farklı düşük kaliteli dvd denedim HP recovery system bu cd/dvd lere yedek alamaz lütfen daha farklı formatta veya daha kaliteli bir dvd kullanınız ibaresi ile karşılaştım hatta sıfır aletin dvd-rw sinde bıle sorun olabileceğinden korktum. Ama phlips dvd+r a yazınca tüm sorun çözüldü. Yağ gibi yazıyor ve yağ gibi okuyor.

1229 Mesaj
30 Mart 2008; 20:14:20 

quote:

Orjinalden alıntı: msserin

Bilmiyorum ama belki benim cihaz için bi upgrade özelliğidir emin değilim , ama 3 farklı düşük kaliteli dvd denedim HP recovery system bu cd/dvd lere yedek alamaz lütfen daha farklı formatta veya daha kaliteli bir dvd kullanınız ibaresi ile karşılaştım hatta sıfır aletin dvd-rw sinde bıle sorun olabileceğinden korktum. Ama phlips dvd+r a yazınca tüm sorun çözüldü. Yağ gibi yazıyor ve yağ gibi okuyor.

Ya işte ben de Philips kullanmıştım. Aynı şekilde sorunsuzca yazdı, "başarıyla oluşturulmıştur" dedi ama asla o başarıyla oluşturduğu DVD den boot etmedi.

Ona güvenerek format da atmıştım. Dolayısıyla başlangıçta F11 de çalışmıyordu. Diğer partitionları sildim, bir tek Recovery bölümü kaldı, ordan da boot etmemişti.

Ben de en son ve kesin çözüm olarak, daha öncelerden Acronis ile aldığım yedeği geri yüklemiştim. (iyi ki yedek almışım)

Şu an elimde Recovery DVD yok, Recovery bölümünü sildim, ama istediğim zaman kolayca dönüyorum XP den Vistaya ya da tam tersi.

Sen çok yaşa Acronis

- FUJIFILM FinePix S3280
- HTC Wildfire S

344 Mesaj
31 Mart 2008; 1:57:32 

quote:

Orjinalden alıntı: mrtgkce

Ya işte ben de Philips kullanmıştım. Aynı şekilde sorunsuzca yazdı, "başarıyla oluşturulmıştur" dedi ama asla o başarıyla oluşturduğu DVD den boot etmedi.

Ona güvenerek format da atmıştım. Dolayısıyla başlangıçta F11 de çalışmıyordu. Diğer partitionları sildim, bir tek Recovery bölümü kaldı, ordan da boot etmemişti.

Ben de en son ve kesin çözüm olarak, daha öncelerden Acronis ile aldığım yedeği geri yüklemiştim. (iyi ki yedek almışım)

Şu an elimde Recovery DVD yok, Recovery bölümünü sildim, ama istediğim zaman kolayca dönüyorum XP den Vistaya ya da tam tersi.

Sen çok yaşa Acronis

vallahi varya gece gece içime kurt düşürdün tam yatıyordum, yazını okuyunca kalktım geri cektıgım recovery dvd lerini denedim yaww oh oh ilk cd boot hp recovery manager da cıktı sevindim,

5 Mesaj
21 Nisan 2008; 4:43:50 

benim oncelikle bi sorum sonrada recoveryden format atamais arkadaslar icin bi cozumum olcak

sorunum ilk basta recovery diski dvdye kopyaladi demesine ragmen dvd calismio icinde bisey yok diyor ve sadece bi kopya hakki oldugu icin yenisini alamiom bu recovery baska bi sekilde kopyalamanin yolu var midir acaba ?

recoveryden format atamais arkadaslara da sole bi cozum var en azindan ben denedim oldu

bundan bir ay kadar once bende recoveryden format atmaya calistigimda atamamistim recovery manager dan sistemi fabrika ayarlarina dondur dememe ragmen reset atip sonra da hic bir sey yapmiyordu ayni sekilde f11 de hic bir ise yaramiodu google sag olsun sorunuma care buldum normal olarak bilgisayarin active kismi c ve bilgisayar otamatik olarak orayi goruo f11 kullanabilmek icin recovery kismini da active etmeniz gerekio bilgisarin ustune sag tiklatip yonet dedikten sonra disk yonetimi bolumunde recovery diske sag tiklayip active hale getir dediniz de bi dahaki acilista f11 yaptigizda recovery karsinizda ayrica sistemi fabrika ayarlarina dondurmenin beni en basa alicak dosyalarim koybolucak saniodum ama hard diski daha once bolmustum ve sadece c kismina yani windowsa reset atti buna da 1 hafta falan sevindim herhalde :DDD ama hala icimde bi korku da yok deil bidahaki yapisimda siler mi silmez mi emin diilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aenesias131 -- 21 Nisan 2008; 5:34:17 >

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 21 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
6 Temmuz 2008; 19:53:40 

Neden bu servisler böyle!!!Bi format içn bi "setup tıklaması" içn dünyanın parasını alıyorlar.!!!

2 Mesaj
27 Temmuz 2008; 23:09:46 

SLM ARKADAŞLAR BEN RECOVERY CD ULUŞTURMDIM VE O BÖLÜME VİRÜS BULAŞTI FORMAT ATAMIYORUM LÜTFEN BİRİ YARDIMCI OLSUN ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIM.OLUŞTURDUĞUMUZ RECOVERY CD DFE VİRÜSLÜ BİLGİSAYAR KABUL ETMİYORR LÜF FEN YARDIM YOĞUN BİR İŞTE ÇALIŞTIĞIM İÇİN İNTERNETE GİREMİYORUM YARDIM EDECEK ARKADAŞLAR ALLAH RIZASI İÇİN İLETİŞİME GEÇSİN
antikkentli47@hotmail.com 0555 566 4280

aramiss

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
2 gün 21 sa. 9 dk. kadarı kaldı.
30 Temmuz 2008; 11:08:09 

Geri Yüklemeyi kullan?

627 Mesaj
7 Ağustos 2008; 0:28:06 

quote:

Orjinalden alıntı: msserin

vallahi varya gece gece içime kurt düşürdün tam yatıyordum, yazını okuyunca kalktım geri cektıgım recovery dvd lerini denedim yaww oh oh ilk cd boot hp recovery manager da cıktı sevindim,

recovery manager çıkıncada iş bitmiyor. Bendede çıktı ve fabrika ayarlarına dön dedim ama yüzde 51 de takıldı kaldı ve hata verdi. Nedense dvd den boot ettiğim için recovery bölümündeki bazı dsyaları silmiş. silmiş diyorum çünkü boot etmeden önce o dosyaların orda lduğunu bilityorum.

Burdan anladığımı söylüyorum bilgisayarınıza ne yaparsanız yapın Dvdden boot edince bilgisayarı komple formatlıyor.(recovery bölümü dahil.) Ama dvdde hata varsa recovery bölümüde bozulmuş oluyor maaalessef.

Basitçe bir çözüm şu bence dvdlerinizi oluşturduktan sonra onları bilgisyarınıza kopyalamayı deneyin. dosya okunamaz ise dvdlerinizi tekrar yazın. zira daha sonra geç oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdurrahimk -- 7 Ağustos 2008; 0:28:34 >

2 Mesaj
21 Ağustos 2008; 15:53:45 

quote:

Orjinalden alıntı: aenesias131

recoveryden format atamais arkadaslara da sole bi cozum var en azindan ben denedim oldu

bundan bir ay kadar once bende recoveryden format atmaya calistigimda atamamistim recovery manager dan sistemi fabrika ayarlarina dondur dememe ragmen reset atip sonra da hic bir sey yapmiyordu ayni sekilde f11 de hic bir ise yaramiodu google sag olsun sorunuma care buldum normal olarak bilgisayarin active kismi c ve bilgisayar otamatik olarak orayi goruo f11 kullanabilmek icin recovery kismini da active etmeniz gerekio bilgisarin ustune sag tiklatip yonet dedikten sonra disk yonetimi bolumunde recovery diske sag tiklayip active hale getir dediniz de bi dahaki acilista f11 yaptigizda recovery karsinizda ayrica sistemi fabrika ayarlarina dondurmenin beni en basa alicak dosyalarim koybolucak saniodum ama hard diski daha once bolmustum ve sadece c kismina yani windowsa reset atti buna da 1 hafta falan sevindim herhalde :DDD ama hala icimde bi korku da yok deil bidahaki yapisimda siler mi silmez mi emin diilim

yaşa aenesias131 dediğin yöntem ile bilgisayarı kurtardım

3 Mesaj
21 Ağustos 2008; 16:12:11 

bu işlemi yaparken xp mi kullanıyordun yoksa vista mı
birde benim pc nin recovery bölümüne sonradan bazı dosyalar kopyalanmış orjinal haline geri döndürebilmem için orjinal bir recovery bölümündeki klasörlerin ekran görüntüsüne ihtiyacım var lütfen bana yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi har__poon -- 21 Ağustos 2008; 16:25:21 >

7 Mesaj
24 Ağustos 2008; 13:07:59 

Sevgili arkadaşlar bende dün akşama kadar, HP nin Recovery Manager sorunu yaşayanları arasındaydım. Ancak ismini hatırlamadığım bir forumda çok tecrübeli olduğunu düşündüğüm bir arkadaşın önerisyle işlem yaptım ve sonuç 10 puan.

Şimdi bilgisayarım ilk aldığım günki gibi sorunsuzca çalışıyor. Ve sağlam bir şekilde Recovery Yedeğini oluşturdum.
Şunu söylemek gerekirse bazı arkadaşlarımız bu işlemden yararlanamayabilir. Nedeni ise Recovery bölümüne zararvermiş yahut tamamen formatlamış kişiler. Malesef onlara yapacak pek bişey yok. Sadece sabit diskinde Recovery bölümü duran arkadaşlara yardımcı olur bu işlem.

1. Önce bios ayarlarını yapın cd den önyükleme için. Bir xp cd sini takın ve xp yüklüyormuş gibi işleme devam edin.
2. sistemin oluşturulacağı yeri seçme bölüme gelindiğinde Recovery Manager bölümü hariç tüm bölümler siliniyor.
3. tüm bölümlerinin silinmiş olduğundan emin olunduktan sonra xp cd ni çıkarın ve bilgisayarınızı resetleyin yada pover
düğmesine basılı tutarak kapatın ve tekrar açın.
4. Sadece Recovery Manager bölümü kaldığından sistem ona yönelecek veya size soracak.
5. Ve karşınızda recovery Manager

bu sıkıntıyı yaşayıpta uzun zamanını boşa harcayan arkadaşlar şimdiden hayırlı olsun.

Not: İstisnalar da olmaz değil yapacağınız işlemlerden kendiniz mesulsünüz. Ben yaptım oldu insanlık namına aynı sıkıntısı olan arkadaşlarında yararlanmasını istedim sevgiler.....

2007 Toyota Yaris 1.0 Terra Siyah

3 Mesaj
25 Ağustos 2008; 13:16:39 

tarif ettiğin işlemleri yaptım ama dediğin gibi recovery bölümüne zarar vermiş olmalıyım ki açılışta windows root/system32/hal.dll. dosyası bulunamadı diye uyarı veriyor. Acaba bu dosyayı bulup dizine yapıştırsam olurmu?
Sizden rica etsem bir arkadaş bu dosyayı foruma ekleyebilirmi , çok uğraştım ama sonuca yaklaştığımı hissediyorum lütfen yardım edin

55 Mesaj
29 Ağustos 2008; 14:37:44 

arkadaşlar Compaq F500 Recovery Cd'si olan yokmu en azından iso sunu biryere kopyalasında çekelim yaa bir sevaba girmek isteyen yokmu ... en azından benimle irtibata geçerseniz sevinirim juneksi@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juneksi -- 29 Ağustos 2008; 14:35:52 >

Her kilidin bir anahtarı vardır...!

2 Mesaj
12 Eylül 2008; 22:56:28 

Arkadaşlar benim hp 6130 da da f11 system recovery açılmama sorunu var.Bugün recovery manegerden geri yükledim, kuruldu çalışmaya başladı.1 saat sonra filan açılırken f11 e bastım ama çalışmadı.Daha önce Biosu update etmiştim onun etkisi var mıdır.Bi türlü düzeltemedim.Nasıl çözeceğim yardım edin lütfen.

1124 Mesaj
12 Eylül 2008; 23:20:42 

arkadaşlar 15 gün önce bende bir laptop aldım hp . fakat birazda tembellik diyelim hiç kitapçıklara falan bakmadım ve doğal olarak recovery cd si falanda oluşturmadım.

sorum şu ; bu vakitten sonra oluşturabilirmiyim ve nasıl yapabilirim ?

GSMobiLe TEK TAKIM TEK YÜREK TEK HAT[/link]

1 Mesaj
15 Eylül 2008; 17:12:25 

quote:

Orjinalden alıntı: carizmaboy89

arkadaşlar 15 gün önce bende bir laptop aldım hp . fakat birazda tembellik diyelim hiç kitapçıklara falan bakmadım ve doğal olarak recovery cd si falanda oluşturmadım.

sorum şu ; bu vakitten sonra oluşturabilirmiyim ve nasıl yapabilirim ?

BEN DE 1 HAFTA ÖNCE HP PAVİLİON DV5 1020ET NOTEBOOK ALDIM AMA KURTARMA CD'Sİ HAZIRLAMADIM...
TEKNİK İŞLERDEN PEK ANLIYOR SAYILMAM O YÜZDEN NASIL YAPILACAĞINI ANLATABİLİR MİSİNİZ?
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

441 Mesaj
23 Eylül 2008; 21:35:24 

Başlata Basın çıkan kutucuğa recovery yazın
Karşınıza Recovery Manager gelecektir. Oradan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
Ayrıca İstediğiniz Zaman Oluşturabilirsiniz bu dvd yi .Sanırım 2 dvd şeklinde oluşacaktır. Ne kadar Erken yaparsanız o kadar iyi olur çünkü ileride bi sorun oluşursa o disk ile ilgili çekemeyebilirsiniz. O zamanda hp teknik servisten recovery disc i almanız gerekir.
Ayrıca çektikten sonra kontrol edin
Kendinize İyi Bakın

22 Mesaj
5 Ekim 2008; 3:49:14 

Arkadaşlar bende aynı sorunları yaşadım.
CD oluşturmadan vistayı silip format attım. HPDV6640et
Forumu açan arkadaşı tarif ettiği yolları denedim ama bi sonuç çıkmadı.
Ben C,Dve E diye hard diski bölmüştüm. E de Recovery dosyaları mevcu onlara zarar vermedim.
Ama Bütün bölümleri bölümlenmemiş alan yapmış olmama rağmen recovery den boot etmiyordu.
Önceden c de xp kurulu idi. xp yi formatlamama rağmen boot ediyordu ve karşıma windows root/system32/hal.dll. gibi hata mesajı çıkıyordu. Yani XP dosyalarını arıyordu. bende C ve D ye Vista kurdum Ondan sonra E bölümünü aktif sürücü yaptım. Sonra XP CD sini takarak kurmadan C ye format attım. E aktif bölüm olduğu için bilgisayarı resetledikten sonra Recovery den boot etti ve sistemim bütün hatalrıyla düzelmiş oldu. Yani fabrika ayarlarına döndü.

177 Mesaj
19 Ekim 2008; 13:55:40 

arkadaşlar bende vista kurulu yedek almamıştım. f11 de çalışmıyor açılışta, disk yönetimindede recovery bölümü yok. dosyaları karıştırmış olabilirmiyim c deki. yardımınıza ihtiyacım var f780 et modeli. e.kartal85@hotmail.com

Referaslarım - Mesleğim - Aile yapım - Forum geçmişim - 12 yıllık telefon hattım güvenilirliğimin kanıtıdır.

8305 Mesaj
21 Ekim 2008; 13:49:00 

şimdiye kadar recovery ile işim olmadı bu sistemi alalı 5 ay oldu vista olarak kullanıyorum. bilgisayarımda recovery oluşturulmuş duruyor bilgisayar başlarkende gözüküyor. recovery ile aldığım zamana geri dönünce bu oluşturulmuş recovery silinir mi? yani bu oluşturulmuş recovery 1 kez mi iş görüyor? cd oluşturmak şart birşey mi?
0

1113 Mesaj
21 Ekim 2008; 19:01:23 

quote:

Orjinalden alıntı: master88

şimdiye kadar recovery ile işim olmadı bu sistemi alalı 5 ay oldu vista olarak kullanıyorum. bilgisayarımda recovery oluşturulmuş duruyor bilgisayar başlarkende gözüküyor. recovery ile aldığım zamana geri dönünce bu oluşturulmuş recovery silinir mi? yani bu oluşturulmuş recovery 1 kez mi iş görüyor? cd oluşturmak şart birşey mi?
0

Oluşturulmuş recovery bölümünü silmediğin sürece iş görür. En kısa zamanda da cd lerini oluştur, sadece cd oluşturmana bir kere izin verir o kadar, recorvery bölümünü istediğin kadar kullanabilirsin...

Grand Scenic III Privilège 5 Baz//HP Pavilion dv6000-GeForce Go 7400-2gb DDR2//HP Mini 110//Technics SA-DX950 amfi+5.1 Home Theatre //Samsung PS42A410C Plazma TV//Dreambox DM 800HD//İpad Retina 16gb//Huawei IDEOS X5 cep

8305 Mesaj
21 Ekim 2008; 21:25:06 

quote:

Orjinalden alıntı: akoray

Oluşturulmuş recovery bölümünü silmediğin sürece iş görür. En kısa zamanda da cd lerini oluştur, sadece cd oluşturmana bir kere izin verir o kadar, recorvery bölümünü istediğin kadar kullanabilirsin...

teşekkürler cevap için. 1defa kullanınca silinme olayı varmıdır diye kafama takılmıştı o yüzden sordum sağol.

46 Mesaj
25 Ekim 2008; 5:35:36 

Arkadaşımın Oluşturduğu recovery cd si kayıp olmuş.. Tekrar oluşturamıcamıza göre ne yapmamız gerek acaba ?

2 Mesaj
5 Kasım 2008; 11:18:25 

Merhaba akradaşlar;

Hp noteboklarda yaşanan recovery sorunları canımı sıktı ve buna el atmak istedim.

Gerenkenler :
1.Hp notebook & Pc
2.Vista Cd ( orjinal olmasına gerek yok )
3.Upload ettiğim dosyalar

Konuyu özetleyecegim. Sizlerinde bildigi gibi Xp yüklü makinalarda F11 ile System recovery moduna geçmiyor. Bu yüzden yapmanız gerekenler çok basit sisteminizdeki dosyaların yedeklerini cd veye harici diske kopyalayın çünkü silinecekler. Daha sonra vista cd den kurulum yapyorsunuz ama recovery kısmına dokunmayın o kısım gereklidir. kurulumu lisans anahtarı girmeden tamamlayın. Pc nizi çalıştıktan sonra upload ettiğim dosyayı zip ile açıp Bilgisayarınızda C:/ dizininin içerisine kopyalayıp bilgisayarınızı cd siz yeniden başlatın ve Bios ekranında iken F11 tuşuna basın ve vista değil diğer seçeneği seçin sisteminiz recovery başlayacaktır.

Hayırlı olsunn...

http://www.zevkli.org/h...54139954#post1054139954

9 Mesaj
13 Aralık 2008; 0:34:05 

arkadaşlar merhaba ben hp compac notebooku yeni aldım ben recoveryle kurtarmak istiyorum.şu anda format atmak istemiyorum .format atmadanda kurtarma yapabilirmiyim.birde bilgisayarıma virüs girdiğinde tekrar orjinal vistayı geri yükleyebilirmyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

80 Mesaj
13 Aralık 2008; 17:26:12 

Kopya bir VİSTA ile sistemi kurup bilgisayarın altındaki key'i girdiğinizde VİSTA keyleri kabul etmiyor ve işletim sisteminizi orjinal haline döndüremiyorsunuz. Ben denedim ve olmadı .................

İ5 3570K İŞLEMCİ, MSİ Z77A-G43 ANAKART, AMD 7850 PCS+ 2 GB 256 BİT EKRAN KARTI, CORSAİR 4+4 GB 1600 MHZ RAM, COOLER MASTER 212 EVO SOĞUTUCU, TRANSCED 128 GB SATA 6 SSD (OKUMA-YAZMA 560-530), DVD SÜRÜCÜ, GİGABYT İNF SERİES 550 W POWER KASA, ACER 22" FULL HD MONİTÖR TV LCD EKRAN, KABLOSUZ LOGİTECH KLAVYE/MAUSE

334 Mesaj
13 Aralık 2008; 22:19:07 

Arkadaşlar recovery bölümüm var bilgisayarda 10gblık hardiskte bölüm yapmışlar. Peki kurtarma cdmi nasıl yapıcam ? anlatabilirmisiniz acaba detaylı olarak ?

1113 Mesaj
16 Aralık 2008; 10:31:40 

quote:

Orjinalden alıntı: TurboSK

Arkadaşlar recovery bölümüm var bilgisayarda 10gblık hardiskte bölüm yapmışlar. Peki kurtarma cdmi nasıl yapıcam ? anlatabilirmisiniz acaba detaylı olarak ?

Başlat-tüm programlar-sistem kurtarma-pc kurtarma diski oluşturucu ya tıkla sonra yönergeleri takip et...kolay gelsin...

Grand Scenic III Privilège 5 Baz//HP Pavilion dv6000-GeForce Go 7400-2gb DDR2//HP Mini 110//Technics SA-DX950 amfi+5.1 Home Theatre //Samsung PS42A410C Plazma TV//Dreambox DM 800HD//İpad Retina 16gb//Huawei IDEOS X5 cep

334 Mesaj
18 Aralık 2008; 11:13:26 

@akoray Teşekkürler.

7 Mesaj
28 Aralık 2008; 5:25:26 

ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN...BEN HP PAVİLİON DV 5 1021 KULLANICISIYIM DAHA YENİ ALDIM 15 GÜN OLDU AMA İŞ BU Kİ RECOVERY BÖLÜMÜ BİLGİSAYARDA VARDI TAM BUGÜN DVD YE ATAYIM DİYORDUM Kİ BİRDE BAKTIM RECOVERY BÖLÜMÜNÜN OLDUĞU D DE BİÇİMLENDİRME İSTİYOR.D Yİ AÇAMIYORUM O BÖLÜMDE RECOVERY YAZMIYO ÖNCEDEN RECOVERY YAZIYORDU ŞİMDİ YEREL DİSK D YAZIYOR YANİ DAHA RECOVERY İ DVD YE ATAMADAN KAYBETTİM.BU RECOVERY İ NASI YENİDEN GERİ KAZANABİLİRİM.SİSTEM GERİ YÜKLEME DEMEYİN DENEDİM OLMUYOR.RESMEN SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜ D KENDİNE BİŞEYLER YAPTI VE O BÖLÜMÜ YOK ETTİ.BANA Bİ YARDIM!!!!!!!!!!!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeNnNy -- 28 Aralık 2008; 5:36:42 >

DeNnNy

1113 Mesaj
30 Aralık 2008; 20:18:43 

quote:

Orjinalden alıntı: DeNnNy

ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN...BEN HP PAVİLİON DV 5 1021 KULLANICISIYIM DAHA YENİ ALDIM 15 GÜN OLDU AMA İŞ BU Kİ RECOVERY BÖLÜMÜ BİLGİSAYARDA VARDI TAM BUGÜN DVD YE ATAYIM DİYORDUM Kİ BİRDE BAKTIM RECOVERY BÖLÜMÜNÜN OLDUĞU D DE BİÇİMLENDİRME İSTİYOR.D Yİ AÇAMIYORUM O BÖLÜMDE RECOVERY YAZMIYO ÖNCEDEN RECOVERY YAZIYORDU ŞİMDİ YEREL DİSK D YAZIYOR YANİ DAHA RECOVERY İ DVD YE ATAMADAN KAYBETTİM.BU RECOVERY İ NASI YENİDEN GERİ KAZANABİLİRİM.SİSTEM GERİ YÜKLEME DEMEYİN DENEDİM OLMUYOR.RESMEN SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜ D KENDİNE BİŞEYLER YAPTI VE O BÖLÜMÜ YOK ETTİ.BANA Bİ YARDIM!!!!!!!!!!!!!!

Dostum geçmiş olsun, yapabiliceğin birşey yok,artık o bölümü geri getiremezsin...Hp yardımı arayıp recovery DVD si isteyeceksin...ancak paralı haberin olsun...Recovery DVD lerin geldiği zaman DVD lerden kurulum yap, yapınca recovery bölümün tekrar oluşacak....kolay gelsin....

193 Mesaj
31 Aralık 2008; 3:10:42 

arkadaslar hrkesin yeni yılını kutlarım oncelikle..yazılanların hepsini okudum ama kendi capımda bi fikire ulasamadıgım için soracagım sizlere tekrar,dv5 1041 im var bilgİSAYARIM SUAN SORUNSUZ CALISIYO FORMATLIK Bİ DURUM YOK AMA YANLISLIKLA D DEKİ RECOVERY BOLUMUNUN İÇİNİ SİLDİM.VE DAHA RECOVERY CD LERİNİ YAPMA FIRSATIM OLMAMIŞTI.ŞİMDİİİ SUNLARI SORCAM SİZE EGER OLABİLİYOSA NASIL D YE TEKRAR GETİRCEM RECOYU EGER OLAMIYOSA HERHANGİBİR DV5 1041 İN RECOVERY CD LERİBULUP KENDİ MAKİNAMA KULLANABİLİRMİYİM YOKSA HER MAKİNANIN KENDİ RECOV CDLERİ FARKLIMI??BİDE HALİ HAZIRDA ARKADASIMDA DV5 1020 VAR ONUN RECOV CDLERİNİ KENDİME KULLANA BİLİRMİYİM?????YARDIMLARININ İÇİN ŞİMDİDEN COK SAGOLUN.SAYGILAR......

apple mac tower+2x30"cinema display+iphone 4 32 gb+canon 5d mark 2+sony pmw ex3+ ps technik pro 35 +dof lenss

4 Mesaj
13 Ocak 2009; 11:42:43 

selamlar arkadaslar.
benim su andaki görüntü de master88 in ki gibi ama bi fark var ben üzerinde gelen vista yı kaldırıp üst sürümünü kurdum C: ye. ama D: sürücüsünde praserio RP klasörü duruyor ve ortalama 6 GB yer kaplıyor. şimdi ben buradan orjinal vista yı geriye nasıl yüklerim acaba yardımcı olurmusunuz.

bu arada yukarda yazan bir kaç seyi denedim faydası olmadı. D: sürücüsünü aktive etme ve arkadasın upload ettiği dosyaları C: ye kopyalamak gibi. bunların faydasını görmedim malesef. baska ne yapabilirim bana yardım edim su dandik HP servisine 95 TL ödemek istemiyorum. ki ödemeyeceğim.

quote:

0

[/qu

2971 Mesaj
14 Ocak 2009; 17:19:43 

arkadaşlar bu e deki recovery ıle yenıden kurukum nasıl yapılıyor?
quote:

0

LoL EU West: Platinum III

LoL TR: Silver IV (Smurf)

1113 Mesaj
14 Ocak 2009; 21:34:47 

quote:

Orjinalden alıntı: dexter48

arkadaşlar bu e deki recovery ıle yenıden kurukum nasıl yapılıyor?

Başlat, programlar, sistem kurtarma, ordanda pc kurtarmaya bas yönergeleri takip et...

1413 Mesaj
1 Şubat 2009; 10:50:54 

Ya aynı sorun benim de başıma geldi recovery bölümüne hiç bir şey yapmadım direk d şeklinde gösteriyor nasıl iştir ya anlamadım disk yönetiminden baktığım zaman görünüyor raw şeklinde normal bilgisayarımdan bakınca boyut 0 gösteriyor sistem geri yükleme sonuç vermedi
Allah belanı versin hp senin!!!!

166 Mesaj
7 Şubat 2009; 0:34:39 

Bu konuyu başlattığı için Luncer arkadaşa
ve çözüm önerisinden dolayı aenesias131 arkadaşa çok teşekür ederim.

Recovery' nin bulunduğu partion' ını aktif olarak işaretleyince başlangıçta recovery menager otomatik olarak çalıştı.

Daha öncesinde diski bölümleyerek E:/ partı oluşturmuştum zaten. Buraya taşıdığım verilerim de silinmedi zaten :) siz çok yaşayın. Allah HP den alsın size ömür katsın :D

quote:

Orjinalden alıntı: aenesias131

benim oncelikle bi sorum sonrada recoveryden format atamais arkadaslar icin bi cozumum olcak

sorunum ilk basta recovery diski dvdye kopyaladi demesine ragmen dvd calismio icinde bisey yok diyor ve sadece bi kopya hakki oldugu icin yenisini alamiom bu recovery baska bi sekilde kopyalamanin yolu var midir acaba ?

Rock'Em All..ya da salla gitisn

166 Mesaj
7 Şubat 2009; 0:41:16 

Aynı model olduktan sonra kullanamaman için hiçbir sebep yok.

quote:

Orjinalden alıntı: ny46

arkadaslar hrkesin yeni yılını kutlarım oncelikle..yazılanların hepsini okudum ama kendi capımda bi fikire ulasamadıgım için soracagım sizlere tekrar,dv5 1041 im var bilgİSAYARIM SUAN SORUNSUZ CALISIYO FORMATLIK Bİ DURUM YOK AMA YANLISLIKLA D DEKİ RECOVERY BOLUMUNUN İÇİNİ SİLDİM.VE DAHA RECOVERY CD LERİNİ YAPMA FIRSATIM OLMAMIŞTI.ŞİMDİİİ SUNLARI SORCAM SİZE EGER OLABİLİYOSA NASIL D YE TEKRAR GETİRCEM RECOYU EGER OLAMIYOSA HERHANGİBİR DV5 1041 İN RECOVERY CD LERİBULUP KENDİ MAKİNAMA KULLANABİLİRMİYİM YOKSA HER MAKİNANIN KENDİ RECOV CDLERİ FARKLIMI??BİDE HALİ HAZIRDA ARKADASIMDA DV5 1020 VAR ONUN RECOV CDLERİNİ KENDİME KULLANA BİLİRMİYİM?????YARDIMLARININ İÇİN ŞİMDİDEN COK SAGOLUN.SAYGILAR......

166 Mesaj
7 Şubat 2009; 0:44:23 

Senin recovery in E:/ sürücüsünde kurulu. Onu aktive edip restart yapman gerekiyor.

quote:

Orjinalden alıntı: pygela

selamlar arkadaslar.
benim su andaki görüntü de master88 in ki gibi ama bi fark var ben üzerinde gelen vista yı kaldırıp üst sürümünü kurdum C: ye. ama D: sürücüsünde praserio RP klasörü duruyor ve ortalama 6 GB yer kaplıyor. şimdi ben buradan orjinal vista yı geriye nasıl yüklerim acaba yardımcı olurmusunuz.

bu arada yukarda yazan bir kaç seyi denedim faydası olmadı. D: sürücüsünü aktive etme ve arkadasın upload ettiği dosyaları C: ye kopyalamak gibi. bunların faydasını görmedim malesef. baska ne yapabilirim bana yardım edim su dandik HP servisine 95 TL ödemek istemiyorum. ki ödemeyeceğim.

64 Mesaj
8 Şubat 2009; 15:07:13 

Merhaba,

bende farklı bir sorun var. daha önce de görmedim malesef bunu kimsede.

Yeni aldığım Hp markalı laptopumun kurulumu serviste yapıldı. Eve geldiğimde uyarı yazılarını filan okuyup recovery dvdsi ypamak gerektiğini farkettim. Recovery managerda oldukça basit bu işlem, ama ilk başta bi recovery dvdsi hazılaması biraz uzun sürüyor. Hazırlık sürerken oraya buraya bakıyorum tabi yeni laptop heycan var bekleyemedik.

Benim oraya buraya bakmamdan mıdır bilmiyorum %50 ye gelince hata mesajı çıktı, tam hatırlamıyorum ama zaten kopyalanmış veriler kopyalanamaz(buna benzer bir mesajdı tam böyle değil) gibi çok da anlamlı olmayan bir mesajla bir dosya için hata verdi. Ok tıklanabiliyodu ok dedim ve devam etti. Ve bitti işlem.

Bundan sonra ileri ileri diyip dvd yazma kısmına geldiğimde lazım olan cd sayısı 10 diyor. Boş bir cd takın. Ben dvdye yazmak istiyorum veya çift katmanlı bir dvd ye. Cd takmayı denemedim(10cdlik bi backup istemiyorum) ama dvd takınca ileri tuşu çıkmıyor dolayısıyla yazdıramıyorum. Bi kaç dvd denedim çift ve tek katmanlı olmak üzere. Aynı sorun devam ediyor.

Bu arada dvd-rom um çalışıyor, başka dvdleri takıp okutmayı denedim. Tekrar recovery hazırlığı da yapmıyor, hani bozuk oldu, hata verdi o yüzden desem. Direkt cd yazdırma menüsü geliyor.

Tek bir kopya alabildiğimizden riske de atmak istemiyorum.

Başka bir soru: Diyelim yaptık recovery dvd si. Bu dvdyi kopyalama imkanımız yok mu? Ve bir de ben herhangi bir imaj kopyalayıcı programla kopyalasam recovery klasörünü aynı şekilde çalışır mı ve tek dvd yapma hakkımı kaybeder miyim bunu yaptığımda, recovery manager izin vermez mi yeni dvd yapmama?

Teşekkürler hepinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanCleef -- 8 Şubat 2009; 15:04:48 >

64 Mesaj
8 Şubat 2009; 15:48:08 

Kendi soruma kendi cevabımı vereyim, şimdi farkettim: bu Hp de cd writer dvd reader var gördüğüm kadarıyla. O yüzden dvd problemini yaşıyorum, akşama deneyeceğim bakalım cd görecek mi...
Vaktinizi aldım ama diğer sorularım halen geçerli.

Ek olarak, f11le yeniden fabrika ayarlarına dönersem şimdi, recovery manager tekrar recovery hazırlığı yapacak mı yoksa o daha önceden aldığı imajı mı yazdırmaya çalışacak? Hazırlarken hata vermişti o bakımdan soruyorum. Eğer tekrar hazırlayacaksa f11le fabrika ayarlarına dönüp her ihtimale karşı o şekilde almak istiyorum yedeğimi.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanCleef -- 8 Şubat 2009; 15:47:38 >

1229 Mesaj
8 Şubat 2009; 18:02:37 

quote:

Orjinalden alıntı: VanCleef

Kendi soruma kendi cevabımı vereyim, şimdi farkettim: bu Hp de cd writer dvd reader var gördüğüm kadarıyla. O yüzden dvd problemini yaşıyorum, akşama deneyeceğim bakalım cd görecek mi...
Vaktinizi aldım ama diğer sorularım halen geçerli.

Ek olarak, f11le yeniden fabrika ayarlarına dönersem şimdi, recovery manager tekrar recovery hazırlığı yapacak mı yoksa o daha önceden aldığı imajı mı yazdırmaya çalışacak? Hazırlarken hata vermişti o bakımdan soruyorum. Eğer tekrar hazırlayacaksa f11le fabrika ayarlarına dönüp her ihtimale karşı o şekilde almak istiyorum yedeğimi.

Teşekkürler...

F11 ile Recovery yapınca Recovery Manager geri dönmez. Ne işlem yaptıysan şimdiye kadar, öradan devam edersin duruma.

Eğer sorun DVD Writer ın olmaması ise, ödünç biryerden harici DVD Writer bulup dene istersen.

Son olarak da, mesela diyelim ki Recovery DVD oluşturdun ve iki adet DVD etti, bunları başka DVDlere kopyalayarak çoğaltabilir, ya da ISO formatında saklayıp (tavsiye ederim bu yöntemi) lazım olduğunda DVD koyalayıp kullanabilirsin.

- FUJIFILM FinePix S3280
- HTC Wildfire S

1655 Mesaj
14 Şubat 2009; 11:52:01 

Merhaba arkadaşlar benimde elimde bimeksten geçen sene aldığım hp-compaq V6410ET (GH904EA) var..ben son 2 aya kadar çok memnundum..Ama sonradan bişeyler yapıp laptobun recovery bölümü iptal oldu....tabiki de kurtarma cdsi yapmamıştım :(
neyse işte bundan 2 ay öncesinde vista orjinal yapma diye bi program yüklemem ile recovery bölümü tamamen iptal oldu..F11 işlemiyorda zaten...
benim bilgisayar c ve d den oluşmakta resimde gördüğünüz gibi... D klasöründe recovery dosyaları var ve hala hafızada yer kaplıyor ama fabrika ayarlarına dön seçenğini tıkladığımda bilgisayarı sadece kapadıp açıyor....
0

garantisi hala 1 yıl devam ediyormuş bimekse sorduğumda öle dediler..sizce garatntiye yollasam sorunu ücret almadan hallederler mi yoksa başka bir yol var mı bildiğiniz ne yapmam gerekiyor acaba_

3 Mesaj
14 Şubat 2009; 18:57:25 

arkadaslar bnde dv5 1021 et aldım.recovery dvdsi olusturmaya basladım tabiki alır almaz.dvd ye yazılıyor fakat daha ikinci dvd ye gecemeden dogrulama yapılırken hata veriyor.bos dvd takıp tekrar deneyin falan diyor.degisik markalarda dvdler denedim olmadı.dvd dl denedim yine olmadı.dvd writer ı denedim sorunsuz calısıor.ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

4 Mesaj
24 Mart 2009; 10:36:05 

merhaba arkaslar ben HPden ziyade Toshiba Satellite L300-170 kullaniyorum. Bende zamaninda recovery cd'si yapmadan formatladim ancak D sürücüsünde HDDRecovery diye bi klasör var acaba ise yarar mi? Vista olarak kullanirken sorunlar yasadigimda arkadasin biri saolsun sistemi geri yükle demisti açilista F10'a basarak yapilir demisti yaptim ama olmadi bende C'ye XP formati attim formatta diski 3'e böldüm ve formatladim sora bidaha formatladim ancak XP üzerinden her defasinda D hariç birimleri tamamen silip biçimlendirsem bile her defasinda kaldi sanki sora hem vista hem XP kurdum ama açilista 6 tane isletim sistemi görüyo PC sadece biri var diyerleri bos aslina simdi ne yapabilirimde PC fabrika ayarina geri döner o D birimindeki HDDRecovery ise yararmi yarar ise neler yapmaliyim D üzerinde silinmemesi gerken dosyalarda var onlarinda zarari olurmu Lütfen arkadaslar yardim edin gerekirse polatix_35@hotmail.com adresinden de ulasabilirsiniz acil yardimlarinizi bekliyorum SAYGILAR

1655 Mesaj
24 Mart 2009; 10:56:06 

Arkadaşlar benim yukarıda bahsettiğim sorunu çözdüm.....Vistayı yükledim..Yüklerkende laptobumdaki seri numaramı kullanmam ile laptop ilk aldığım ayarlara geri döndü..bilmiyorum herkeste olurmu? ama çok sevindim..Recovery bölümü bile şuan çok güzel çalışıyor

2 Mesaj
25 Mart 2009; 22:46:27 

arkadaslar; benim explorer exe appcrash hatasi verdi ve de masaustu filan hicbir sey gozukmuyor, simsiyah bir ekran cikiyor, gorev yoneticisinden internet'e baglaniyorum. bu sikintimi recovery ile cozebilir miyim? cozebilirsem nasil? ayrica cd olusturmadm daha. pek anlamiyorum cunku recovery'den. yalniz dosyalarimi kurtarmam gerek, bircok dosya var cunku, giderse cok kotu olur. lutfen bi yardim edin.

Alayina Isyan Olumune Göztepe.

1655 Mesaj
25 Mart 2009; 22:49:53 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmettuncez

Arkadaşlar benim yukarıda bahsettiğim sorunu çözdüm.....Vistayı yükledim..Yüklerkende laptobumdaki seri numaramı kullanmam ile laptop ilk aldığım ayarlara geri döndü..bilmiyorum herkeste olurmu? ama çok sevindim..Recovery bölümü bile şuan çok güzel çalışıyor

birader benimde öyle oldu....Ctrl+alt+delete den yeni görev de ordan gözat diyim ordan dosyalarını alabilirsin ben öyle yapmıştım

2 Mesaj
25 Mart 2009; 23:00:14 

hocam dosyalarini nasil kurtardin ki yeni gorev kismindan?

Alayina Isyan Olumune Göztepe.

1333 Mesaj
28 Mart 2009; 4:30:17 

Bende recovery cd yapmadan Format attım, Xp cdsi ile Recovery bölümü hariç diğer bölümleri silene kadar F11 çalışmıyordu, sildikten sonra çalıştı ama bu seferde şöyle bir sorun çıktı. Recovery bölümüne geliyorum sistem kurtarılsın mı sorusuna evet yanıtı verip ileri diyorum ama "hata0x400110020000100A Bu sorun devam ederse, lütfen HP Destek ile bağlantı kurun." iletisi çıkıyor. Böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm yolu bulabilen var mı?

428 Mesaj
26 Nisan 2009; 0:00:16 

Kac gundur bir arkadasin laptobunun basinda bu sorunla ugrasiyoruz bu gidisle cocuk laptobu balkondan atacak.

Ben VAIO kullaniyorum tikir tikir kuruyor F11 ile, ve ne yaparsaniz yapin recovery partition silinmiyor, ayrica istediginiz kadar Recovery CD si basabiliyorsunuz ki ben hic basmadan 10 kez yeniden kurmusumdur simdiye kadar. Norton Ghost ile Recovery partitionu 3 farkli HDD ye kopyalamis olmamda cabasi. Uc kurus pahali olsun SONY olsun.

Yukaridaki oneriler icin tesekkurler, deneyelim bakalim XP cd si ile diger bolumleri silerek.

335 Mesaj
19 Mayıs 2009; 20:16:47 

1041 et var bende.ancak d de kurulu olan recovery galiba silinmiş.görünmüyor ve tıkladığımda da "D: sürücüsüneki diski kullanmak için önce biçimlendirmeniz gerekiyor.biçimlendirmek istiyor musunuz yazısı çıkıyor.ne yapmalıyım?
bir de recovery i yeniden nasıl yükleyebilirim acaba? ya da var mı bi yolu?

22 Mesaj
23 Mayıs 2009; 16:55:08 

Recovery manager dan sistem kurtarmaya basıyorum yeniden başlatıyor fakat tekrar açılınca da bi tık yok
F11 zaten çalışmıyor .Forumlardan okuduğum kadarıyla diskteki recovery bölümünü de etkinleştirdiim halde malesef F11 de tık yok basınca da bip sesi çıkarıyor.
yeniden kurmak istiyorum sistemi biraz acemiyim lütfen yardımcı olur musunuz.
Teşekkürler

13 Mesaj
24 Mayıs 2009; 14:40:18