Şimdi Ara

## ATi ve Nvidia'nın 2. Çeyrek Planları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi ve Nvidia'nın 2. Çeyrek Planları ##

Yılın ikinci çeyreği ile birlikte hem ATi hemde Nvidia cephesinde pek çok yeni ekran kartının duyurulacağına tanık olacağız. AMD-ATi'nin ikinci çeyrekte anons edeceği en önemli silahlarından biri çift grafik işlemcili Radeon HD 3850 X2 olacak. G92 tabanlı GeForce 8800GTS 512MB'ın karşısına konumlandırılması beklenen kart ayrıca Quad-Crossfire desteğine de sahip olacak. Ayrıca bellek veri yolu 256-bit'den 128-bit'e düşürülen ve HD 3690 modelinin global anlamda kullanıma sunulması beklenen özel varyasyonu olacağı belirtilen HD 3830 ve HD 3650 modelinin arttırılmış saat hızlarına sahip olan HD 3650 OC modeli de yine yılın ikinci çeyreğinde AMD-ATi tarafndan anons edilecek. Firmanın yeni model anonsu bakımından ikinci çeyreğin hemen sonunda gündeme gelmesi beklenen RV770 serisi ise firmanın yeni jenerasyon ekran kartlarının başlangıvı olacak. Bilindiği üzere RV770'in RV670'den en az %30 daha hızlı olacağı iddia ediliyor. Nvidia cephesinde ise Şubat ayında GeForce 9600GT ile başlayan ve GeForce 9800GX2 ile devam eden 9.jenerasyon ailesinin diğer temsilcileri olarak 9800, 9600, 9500 ve 9300 serileri dahilinde yeni modeller pazara sunulacak.

• Eski gpu larla devam yani
  • hd 3850x2 çıkacak ditye duymuştum ... ne oldu ona..
  • bu listeye göre 9800GTX ile HD3870X2 mi eşit?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SerkanMutlu

hd 3850x2 çıkacak ditye duymuştum ... ne oldu ona..

Listede ve konu içerisinde HD 3850X2'ye yer verilmiş zaten.
  • 9 serisi fos çıktı
  • ATİ acele etsin.Nvidia nın quad pahalı olsada ii iş görüyo gibi.orta sınıf için 3850x2 gelirse fiyatına göre ii bi seçenek olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: shanghai404

9 serisi fos çıktı

Hemde ne fos. Birde 9800 gtx, 880 gts gibi ayrıca gt,gts ve gs var ne gibi fark olacak anlamak mümkün değil nvidia resmen yoluyor. Sadece isim değiştirip satıyor g 92 yi
  • şuan için en makul fiyatlı ve en iyi performanslı 3850 duruyor gibi...
  • ohoh çok iyi eskiden hırsızlar planlarını gizli yapardı şimdikiler açık açık soyacakları insanlara nasıl ve nekadar soyulacaklarını planlı bir şekilde açıklıyor
  • adamalr haklı aga isme bakılıpta 8 serisinin performansından birazdaha ii perf.veren hatta yeri geldiginde aynı olan ama ismi 9 olan seri alınıyor ne die yeni gpu yapsınlarki olede satıo bolede adamalrda haklı D:SAD:D
  • ATI ekran kartı piyasasını iyice fetedecek gibime geliyor. Artık nVidia "Bunu test edin, sonra güle güle kullanın." politikasına biraz daha devam etmesi gerekecek...
  • şidmi derlerki en iyi kart gtx2 de o akrtı alacak yada alabilecek kaç kişi var onu geçsim kaç kişinin sitemi onu destekler en iyi kart olabilir ama en az tercih edilenlerden biri olacak tır listeye gelince 9800gt ve gs ne zaman çıkar
  • quote:

Orjinalden alıntı: insicam

quote:

9 serisi fos çıktı

Hemde ne fos. Birde 9800 gtx, 880 gts gibi ayrıca gt,gts ve gs var ne gibi fark olacak anlamak mümkün değil nvidia resmen yoluyor. Sadece isim değiştirip satıyor g 92 yi

Haklısınız arkadaşlar. 9 serisi resmen "YENİDEN PAKETLE SAT" çıktı. Umarız Ati benzer hatay düşmez. Çok şey bekliyoruz ondan. X2 serisi bizi çok üzdü. HD3000 serisi kötü değil ama daha iyisini yapabileceklerini biliyoruz. Kendi adıma o nedenle X1950Pro ile idare ediyorum. Nvidia bir taraflarını yırtsa da bana 250 $ + KDV seviyesine 8800GT satamayacak. Üzgünüm.

• quote:

9 serisi fos çıktı

9600'ün hakkını yememek lazım, 3850'ye çok iyi bir alternatif olduğuna inanıyorum, nvidianın oyunları optimize ettirdiğini düşünürsek ve bunun yanında 10-20 usd indirim alırsa, tüm puanlarım 9600'e
  • Eskileri süsleyip pazara sunmak planları ama nvidia zaten iyi konumda ati niye bunu yapıyor onu anlamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Eskileri süsleyip pazara sunmak planları ama nvidia zaten iyi konumda ati niye bunu yapıyor onu anlamıyorum

ekran kartı pazarı yalnızca en iyilerin yer aldığı ve kıyaslandığı yer değil,bunun içinde giriş seviyesi ve orta seviye ekran kartları da var,olmak zorunda. çünkü herkes en pahalısını alabilecek diye birşey yok.rekabet varsa her kullanıcıyla ilgilenilmeli...ki öyle de oluyor.
  • ne 8 serisiymiş bee... gerçi herkes nvidia ya takılıyo ama atinin de yaptığı şey aynı hatta ilk yapan o oldu.. 38xx serisi yeni nesil gpu ile mi yapıldı zannediyorsunuz?? 29xx serisinin revize edilmiş versiyonu idi.. burda atide en az nvidia kadar aynı kulvarda.. ama kimsenin atiye birşey dediği yok... belki ati bu şekilde bir politika izlemeseydi nvidia da böyle yapmayacaktı...
  • 9800GTX'i merakla bekliyorum..
  • quote:

ATİ acele etsin.Nvidia nın quad pahalı olsada ii iş görüyo gibi.orta sınıf için 3850x2 gelirse fiyatına göre ii bi seçenek olur.
    aynen dosstum sana katılıyorum bastır ati...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.