Şimdi Ara

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar ) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
183.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

6) Alpine 5.1 Amplifier , Höperlör seti ve Subwoofer
    7) Kapı içi ses izalasyonu

Evet Arkadaşlar,

Gelelim 6. ve 7. maddelere . Bence en önemli maddelerden ikisi.
    Passat'ın mevcut hoperlörleri oldukça kaliteli seçilmesine rağmen yeterli derecede yalıtılmamış ve akustiği sağlanmamış olduğundan yüzeysel bir ses veriyordu.
    İlk önce tüm kapı döşemeler , koltuklar, yan çıtalar söküldü.
    Bu esnada ileride arabaya konabilecek tüm elektronik aletler için ( kamera , DVD, Arka kafalık ekranları , Playstation gibi ) gerekli kablo çekim işlemleri yapıldı.
    Bir daha hiçbir elektronik alet için araba sökülmedi.

Daha sonra tüm kapı içleri izalasyon malzemesi ile kaplandı.
    Hoperlörlerin monte edildiği plastikler çıkarılıp aynı şekilde ve ebatta Mdf kestirildi.
    Diğer tüm plastik parçalar titreşimi önlemek için sünger ile kaplandı.
    Seçilen amplifier'a uygun hoperlör takımı takıldı. ( Not : Bu işlemden sonra arabanın kendi hoperlörlerini koysanız bile ses farkına inanamassınız. )
    Amplifier için uygun bir yer bulundu.

Bu noktada dikkat edilicek husus seçilen hoperlör , amplifier ve subwoofer'ın birbirleri ile uyumlu olması.
    Çok para vermeye gerek yok . Önemli olan dediğim gibi titreşimi önlemek ve ses yalıtımı sağlamak.

Subwoofer gerektiğinde çıkabilmesi için soketli yapıldı.

Bu işlem sabah 9:00'dan akşam 23:00'e kadar sürdü ve 3 kişi devamlı süretle araba üzerinde çalıştı.
    Fakat tüm bunlar bittiğinde arabanın içine oturup gözlerinizi kapayıp muziği açtığınızda....
    İşte diyorsunuz ; tüm bu yorgunluğa değer ... Sanki sesler hoperlörden değilde yanıbaşınıda çalan bir orkestra'dan geliyor.

Ses izolasyonunu nerede yaotırdınız?

Taban halısı altı, arka bagaj altına da yaotırdınız mı?

Ben de kendi aracıma düşünüyorum.

Fiyatı ne kadar?

Merhaba,

Ses izalasyonunu v etüm sistemi Akustik adında kadiköy'de bir yerde yaptırdım.
    taban halısına ve bagaja birşey yapılmadı. Kapıların içersi ve plastik aksam üzerinde işlem yapıldı.
    2008'de yaptırdığım için fiyatını hatırlamıyorum ama forum içersine mutlaka yazmışımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Taner bey İstanbul'a yakında tekrar gelecek misiniz?

Olabilir tabi, önce DH Gaziantep Buluşması, ondan sonra İstanbul'da bir buluşma yapılırsa da ve hava güzelse haftasonunu İstanbul'da geçirebilirim. Ankara'da bir motel bulmam lazım sadede, gece konaklamak için...

Ne güzel bir gündü Sevgili Dostum,
    İlk karşılaşmamız olduğu halde sanki yıllarca birbirimizi tanıyor gibiydik.
    En kısa zamanda tekrarlıyalım bu buluşmayı. hem yapacağımız iş var Istanbul'da
  • merhabalar aux girisini nerde nasil yaptirginizi ogrenebilir miyim ? tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvellous

merhabalar aux girisini nerde nasil yaptirginizi ogrenebilir miyim ? tesekkurler

Arkadaşlar donanım habere artık çok sık bakamıyorum.
    Geç dönersem kusura bakmayın.
    Aux girişi Maltepe'de Ender Elektronikte yapıldı.
    Biraz zahmetli birşey. Kol dayama kısmının sökülmesi gerekiyor.
    Ben orjinal olsun diye orjinaldeki yerine koydurdum. İsterseniz Torpido gözünede yaptırabilirsiniz.
  • Mert bey çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
  • cok güzel olmuş
  • merhaba

Yeni aldığım araçta necvox 939 cihazın navigasyon sd kartı gelmedi. Navigasyon kullanamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim.
  • +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkmen38

+1

SD kart neredeyse her yerde satılıyor. Kolaylıkla temin edebilirsiniz.
    daha sonrada igobenzeri bir programı internetten indirip yüklemeniz yeterli.
    Tabii menü içersinden cihazın hangi "exe" dosyasını çalıştıracağını belirtmeniz gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • Passat dokunmatik ekranin altindaki parmagimla gosterdigim bolum nedir? Hafiza karti girisi falan olabilir mi?
     Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar )

• quote:

Orijinalden alıntı: nautica33

Passat dokunmatik ekranin altindaki parmagimla gosterdigim bolum nedir? Hafiza karti girisi falan olabilir mi?

Evet SD kart dediğimiz kart yuvası.
    Önceden kart üzerine kaydettiğiniz müzik dosyalarını ekrandan seçip dinlemenize olanak sağlıyor

• Bu konu 2008 yılında açtığım çok eski ama çok emek verdiğim bir konudur.
    Halen birleri tarafından kullanılıyor ve fayda sağlıyor olduğunu görmek çok güzel.

Şu an satışta olan B7 kasa için güncel konuyu da aşağıdaki linkte görebilir siniz.

http://www.passatturkiye.com/ses-sistemleri-aksesuar/1068-passat-b7-modifikasyonlari-resimli-aciklamalar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertbasaran -- 27 Mart 2014; 10:32:30 >
  • arkadaslar napabılırım aracıma taktırdım bu sekılde yazdı cd side yok anlamadım lütfen acıl yardım beklıyorum :( sadece radyo calısıyor baskada herhangı bır fonksıyonu calısmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicann66 -- 14 Ağustos 2014; 16:23:54 >
  • mertbasaran M kullanıcısına yanıt
    abi aynısından bende aracıma taktırdım ama sadece radyo calıyor ne navıgasyona nede baska bırseye baglanaabılıyorum acıl cevap yazarmısın
  • Selam,

Bu takdırdığınız ürün MFD2 denilen orjinal bir ürün. Malesef ekranda yazan CD'yi temin etseniz bile içersinde Türkiye haritası ve yolları yok.
    Yani bu ürünü Navigasyon cihazı olarak kullanamazsınız.
  • Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 ay önce 2007 model 1.6 FSI otomatik passat aldım. şuan 143000Km'de. Gözlemlediğim kadarıyla ve forumda incelediğim 2 aklıma takılan ve cevap bulamadığım konu var.

1. ilk çalıştırdığımda traktör gibi gelen ses, aynı aşağıdaki video da olduğu gibi bir ses çıkıyor. Bunun normal olduğunu söyleyende var, cam prm motorunun değişmesi gerektiğini söyleyende var fakat tam kesin bir çözüm göremedim.

https://www.youtube.com/watch?v=9d_oP2Yikwc

2. Genelde 2. viteste bir vuruntu oluyor. Baya bildiğin TAK diye bir ses çıkıyor. Bunun içinde şansımzan filtresi ve yağının değişmesi gerektiğini söyleyenler oluyor genelde.

Aracımda herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. Ayrıca aracın 150.000 bakımı için ne gibi değişiklikler yapılması gerekir? Servise götürmeyi düşünmüyorum. Sonradan sürpriz bi arızayla da karşılaşmak istemediğim için önerileriniz varsa duymak isterim.

• berkearas B kullanıcısına yanıt
    İlk çalıştırmada gelen ses volan dişlisinden olabilir. Bu mekanik bir parça olduğundan arıza ışığı yakmaz. Servis gerekli tespiti yapacaktır.

İyi günler dilerim...

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.