Şimdi Ara

MEGANE II HIZ SABİTLEYİCİ TAKILIYORMU?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
33.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 MeganeII DYNAMİQUE aracıma hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Fakat yetkili servis DİREKSİYON SİMİDİNİN komple değişmesi gerektiğini söyledi. Bu da bayağı külfetli olacak. Acaba başka yolu varmıdır? İlla ki direksiyona takılması şart değil, göğüse takılsa da olur. Acaba böyle bir şey bize kaça malolur?

• Dostum özel servislere ya da bosch car serviceye sor ama direksiyon simidi komple değişmez sadece direksiyon altındaki kapaklar değişir arabanda hız sabitleyici soketi var sigorta kutusunun yanında sadece uygulama lazım
  • forum.donanimhaber.com/m_10558023/tm.htm - 370k
  • Valla bosch car service antep ile urfaya sorduk. adamlar bilmiyorlar bile. Çok alakasızdılar. Valla araştırayım dedim ama kimsenin net birşey bildiği yok. clio symbol bilgilerin için sağol kardeş :)
  • Ben daha önce serviste sormuştum komple direksiyon kutusu ve simidi herşeyin değişmesi lazım dediler.Zannerdersem maliyeti 1000 lirayı buluyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: red_power

Ben daha önce serviste sormuştum komple direksiyon kutusu ve simidi herşeyin değişmesi lazım dediler.Zannerdersem maliyeti 1000 lirayı buluyordu

bende öyle biliyordum.

clio symbol@ eminmisin öyle bir uygulama olduğundan
  • Bir ingiliz sitesinde direksiyonun yanındaki radyo teyp ses düğmelerini kullanıp c.c. yapmışlar bence çıkma bi kol alınıp denenebilir
  • o uygulamayı bende biliyorum ama denemedim direksiyon kumandasının içindeki elekronik devreye bir kaç ekleme yapıyorsunuz okadar ve sistem çalısıyor denilene göre. çıkma bir kol almaya gerek yok aslında direksiyon kumandasını feda ederek yapılabilir ama tercih meselesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

o uygulamayı bende biliyorum ama denemedim direksiyon kumandasının içindeki elekronik devreye bir kaç ekleme yapıyorsunuz okadar ve sistem çalısıyor denilene göre. çıkma bir kol almaya gerek yok aslında direksiyon kumandasını feda ederek yapılabilir ama tercih meselesi

nasıl yapılıyor?

ben teyp kumandasını feda edebilirim hız sabitleyicisi için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Dostum özel servislere ya da bosch car serviceye sor ama direksiyon simidi komple değişmez sadece direksiyon altındaki kapaklar değişir arabanda hız sabitleyici soketi var sigorta kutusunun yanında sadece uygulama lazım

Evet DH'de daha önce yapımı açıklanmıştı...Zaten hazır soketler falan var sadece parça takılması gerekiyor... Oda olmassa otopol'dan falan cruise kontrol sistemleri alabilirsin...
  • "cruise control. çok yakında" diye bir başlık altındaydı ama silinmiş
    bu başlığı acan arkadaş uygulamayı yabancı bir sitedeki forumdan bulmuş
    yani uygulama yurt dışındaki meganelar için yapılmış bir uygulama türkiyede deneyen yok bildiğim kadarıyla
    ama araştımakta fayda var eklenen parçanın maliyeti 1 ytl yi bulmuyor (ben aldım masamda duruyor hala uygulamadım)
    serviste 1000 ytlye yapıldığını düşünürsek yemede yanında yat olur

hatırladığım kadarıyla
    direksiyon kumandasını söküp 3 tane direnç eklenecek
    900-270 ve 100 ohm luk dirençler ekleniyor uygulamadan sonra

ses + --------> hız +
    ses - --------> hız -
    kumandanın üstündeki tuş sistemi açıyor
    kumandanın altındaki tuş sistemi kapatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 7 Nisan 2008; 0:31:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tturnusol

"cruise control. çok yakında" diye bir başlık altındaydı ama silinmiş
    bu başlığı acan arkadaş uygulamayı yabancı bir sitedeki forumdan bulmuş
    yani uygulama yurt dışındaki meganelar için yapılmış bir uygulama türkiyede deneyen yok bildiğim kadarıyla
    ama araştımakta fayda var eklenen parçanın maliyeti 1 ytl yi bulmuyor (ben aldım masamda duruyor hala uygulamadım)
    serviste 1000 ytlye yapıldığını düşünürsek yemede yanında yat olur

hatırladığım kadarıyla
    direksiyon kumandasını söküp 3 tane direnç eklenecek
    900-270 ve 100 ohm luk dirençler ekleniyor uygulamadan sonra

ses + --------> hız +
    ses - --------> hız -
    kumandanın üstündeki tuş sistemi açıyor
    kumandanın altındaki tuş sistemi kapatıyor

hangi direnç nereye?

• googledan aratınca daha önce açılmış konuyu buldum
    okumanızda fayda var
    http://forum.donanimhaber.com/m_10558023/tm.htm
  • arkadaşlar megan 2 aracına hız sabitleyici taktıran var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkon

arkadaşlar megan 2 aracına hız sabitleyici taktıran var mı?

megane 2 bölüm 209 nolu sayfada ayrıntılı olarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz...
  • bu sistemi yapmayı denedin mi. kumandadan çalıştırmayı başardın mı
  • aracım megan 2 dinamik 2005 model ben kendim taktım kablo çekiyorsunuz enjeksiyon beyninden sonra renault clip program cihazı ile ekranda aktif hale getiriliyor enjeksiyon beyninin kablo baglantı şeması var antalyada ikamet etmekteyim
  • arabayı sat baska raba al daha iyi o kadar masraf cıkar yani 3 bin lira civarı , benim araçta hız sabitleyici var uzun yol haricinde hiç kullanmıyorum
    ama şöyle söyliyeyim direksiyon flan değişmesi gereküstünde butonlar var cunki
  • Öyle abartılacak bir şey yok öyle direksiyon üzerinede takılmasına gerek yok bence türkiyede üretilen araçlarda dinamik bile olsa hız sabitleyici hazır soketi malesef yok eneksiyon beynindeki soketten kablo çekilmesi gerekmektedir soket içindeki numaralar mevcut takmak isteyen olursa baglantıların nasıl yapılacagı hakkında bilgi veririm avrupadaki üretilen araçlarda hazır soket mevcut yukarıdaki gibi rdyonun kumandasınıda kullananbilirsiniz enjeksiyon beyninden 4 adet kablo çekilmesi gerekmektedir aslında çok zor degil kablolada dahil 10 lira maliyeti bile bulmaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.