Şimdi Ara

## HP'nin Eee PC'ye Rakip Olacak Yeni Modeli UMPC 2133'ün Detayları Belli Oldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## HP'nin Eee PC'ye Rakip Olacak Yeni Modeli UMPC 2133'ün Detayları Belli Oldu ##

Asus'un ultra-kompak sınıfta yer alan dizüstü bilgisayarı Eee PC ile ciddi bir başarı yakalamasının ardından pek çok bilgisayar üreticisinin aynı segmentte Eee PC ile yarışacak yeni model hazırlıklarına başladığı biliniyor. Bu konuda çalışma içerisinde olan üreticilerden biri de sektör devlerinden HP. Firmanın Eee PC'ye rakip olarak hazırladığı ve Ultra-Mobile PC sınıfında yer alan 2133 kod adlı yeni dizüstü bilgisayarının temel bazı detayları gün yüzüne çıktı. 8.9" büyüklüğünde olan yeni dizüstü bilgisayar için HP, Intel yerine VIA platformunu kullanmayı tercih etmiş. Ürün üzerinde tercihe göre VIA'nın 1.2GHz veya 1.6GHz'de çalışan C7 işlemcileri ile birlikte yine VIA'nın dahili Chrome 9 grafik yongası bulunuyor. Windows Vista Home Basic ve Business ile birlikte SuSE Linux Enterprise Desktop gibi farklı işletim sistemi alternatiflerine sahip olması beklenen HP UMPC 2133'ün 8.9" büyüklüğündeki ekranı 1280x768 çözünürlüğünü destekliyor. 120GB ve 160GB'lık hard disk alternatifleri ile 1GB ile 2GB'lık DDR bellek opsiyonlarına sahip olacak ultra-taşınabilir dizüstü bilgisayarın 802.11a/b/g kablosuz ağ teknolojilerine destek verdiği belirtilirken 1.6GHz'lik modelin Bluetooth desteği de olacak. HP UMPC 2133'ün fiyatının ise 550$'dan başlaması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Mart 2008; 17:25:04 >

• Asus'un EEPC'si sayesinde dune kadar 3000 dolarlara kakalamaya calistiklari mini notebooklar iyi indirim yapmis! :)
  • hp tek kelimeyle süper pc yapmış
  • Fiyat Türkiye için geçerli değil sanırım. Yinede uygun fiyatlı.
  • fiyat ve özellikleri çok çok iyi
  • yanlız 550$ başlangıç fiyatı.....fiyat anlamında hala asus eee baya iyi bi alternatif..................
  • Fiyat 8.9 inch ekran için çok iyi ama batarya ömrü nekadar acaba?
  • Via AMD'den bile iyi bence. Tabii ki bunu düşük enerji için söyledim. Uzun ömürlü olacaktır pilleri. Açık kaynak işletim sistemi vermeleri iyi olmuş.İllâ işletim sistemine para vermeyelim, kendi lisansımı kullanmak isterim belki sonradan. Benim şu anda kullandığım sistemi 1GB bellekli, o bana yetecektir. Sabit diskim ise 80GB, %40 dolu şu anda. Yeterli ve güzel bir alet.

Ama istemez miydim T9300 işlemcili, full-sized klavyeli, 3GB bellekli, 500GB'lık bir HDD'li bir laptop... Kim istemez ?
  • Özellikleri ve özellikle fiyatı çok güzel..
  • fiyatı gayet iyi olmuş.
  • OOOO bunlar tamam artık mantar gibi çoğalır
  • İyi Oldu Alternatif Demek Rekabet Demek Oda Ucuz Fiyat Demek Gelsinler:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

OOOO bunlar tamam artık mantar gibi çoğalır

• Fiyat iyi, Asus'a göre daha fazla rağbet görecektir. Haber için tşkler...
  • bunları türkiye'ye de bekliyoruz. 12.1" bile büyük geliyor ve daha küçük vaio lar çok pahalı.
  • bence bu alet gereksiz asusun modelleriyle pek rekabet edemez ...fiyat / performans açısından düşük kalır ve fiyatıda yurt dışı fiyatlarına göre pahalı asusun en yüklü modeli 400 dolar eee pc 250 dolara bile var ... eee pc nin çıkış amacı zaten küçük ve bi çok kişinin alabileceği kadar da ucuz olmasıydı ama bu model küçük ve pahalı amacından sapmış ... via platformunu ve işlemcisini fiyat açısından asusu yakalamak için kullandıklarını düşünmüştüm ama yazının sonunda fiyatını görünce şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 28 Mart 2008; 4:20:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: visceroid

Fiyat iyi, Asus'a göre daha fazla rağbet görecektir. Haber için tşkler...

Sonuçta bunlarıda Asus ürettiği için kazanan hep Asus olacaktır.
  • çok pahalı olacaktır ülkemizde.bunu alacağıma daha iyi özelliklerde büyük ekranlı bir laptop alırım daha iyi.
    ama asus eeepc bana göre yine yeni yeniden rakipsiz.ülkemize geldiğinde alacaklardan biride benim.işimi çok rahat göreceğinede eminim.
  • ASUS EEE ninde yanei modeli Mayıs/Haziran gibi çıkacakmış...asus intelin Atom işlemcisini kullanacağını aynı boyutlarda 8.9" ekaranın kullanılacağını da ekleyeyim...
    fiyatını 500$ olması bekleniyor.....ayrıca dokunmatik ekran opsiyonun da olacağından bahs etmişler...
  • quote:

Asus'un EEPC'si sayesinde dune kadar 3000 dolarlara kakalamaya calistiklari mini notebooklar iyi indirim yapmis! :)
    gerçekten asus asusluğunu konuşturmaya başladı özellikle de hd 3850 trinity ile ortaliğı mahvedecek gibi gözüküyor 3 gpu :P
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.