Şimdi Ara

## Sapphire'in Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Ultimate Modeli Haftaya TR'de Satışta ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sapphire'in Pasif Soğutmalı Radeon HD 3870 Ultimate Modeli Haftaya TR'de Satışta ##

ATi'nin ekran kartı üretiminde en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'in Ultimate serisi dahilinde pasif soğutmalı yeni sessiz ekran kartları hazırladığını biliyoruz. Firmanın Utimate serisi dahilinde hazırladığı en iddila modeli olan Radeon HD 3870 Ultimate önümüzdeki hafta içerisinde ülkemiz pazarındaki yerini alıyor. Isı iletim teknolojisini esas alan ve ısı aktarım boruları ile desteklenen özel soğutucuya sahip olanHD 3870 Ultimate çift slot tasarıma sahip. 512MB GDDR4 bellek ile desteklenen ekran kartının grafik işlemcisi 775MHz'de bellekleri ise 2250MHz'de çalışıyor. 320 adet paralel işlem birimine sahip olan ve 256-bit bellek veri yolu ile gelen HD 3870 Ultimate, sahip olduğu UVD teknolojisi sayesinde yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donaımsal hızlandırma da sağlayabiliyor. Ayrıca Crossfire X teknolojisi sayesinde çoklu ekran kartı kurulumuna da olanak tanıyan kart 6-pin'lik güçgirişine gereksinim duyuyor. PCIe 2.0 uyumlu olan ve DirectX 10.1 desteği ile gelen Sapphire Radeon HD 3870 Ultimate'in ülkemiz satış fiyatının 239$+KDV olacağı belirtiliyor.

• bence tasarım çok güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSidesOfMe

bence tasarım çok güzel olmuş

üst tarafındaki soutucu panel büyüklüünüde görmek lazım
  • Bence bu fiyattan gelecekse; hiç gelmesin daha iyi
  • Biz oyuncular için gereksiz bir çalışma olmuş
  • bence sessiz bir pc isteyenler için çok iyi bir çözüm
  • benim arkadaşta bunun 3850 utimate olanı var gerçekten ama gerçekten sessiz
  • sessiz fanlı olan modeller varken bunu hemde yüksek fiyatla alıp birde stabilite sorunlaryla uğraşmaya hiç değmez...
  • Sessiz olacak tabi fan yok
  • pasif soğutmalar güvenemiyorum başıma kötü bir olay geldi
  • Pasif soğutma sevmiyorum ya
  • bunu alcak adam üst düzey kullanıcılardandır bunu pasifini alıp dane yapsın sessizlik istiyosa riva tunerdan biraz fanı kıssınodamı yetmiyo müzik açsın
  • Bence normal durumda bu kartın sıcaklığı 65-70 dereceyi, oyun oynarken de 80-90 dereceyi rahat bulur.. Elimdeki 3850'yi baz alarak böyle bir tahminde bulunuyorum. Oyuncular pasif soğutmalılardan uzak durmalı
  • BENCEDE HIS 'in ICQ MODELLERI DURURKEN BU FIYAT
    COK BIRDE GEREKSIZ
  • KART ŞEKİL OLMUŞ
  • çok para değermi acaba
  • biraz geç oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ste_ganos

Sessiz olacak tabi fan yok

• Kart güzel gözüküyor.Ama ekran kartı soğutmasında HIS'ın IceQ'su bir başkadır.
  • bu kart ömrü billah soğumaz...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.