Şimdi Ara

## Asus Radeon HD 3850 Trinity'nin Detayları ve ilk Testleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
5.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Asus Radeon HD 3850 Trinity'nin Detayları ve ilk Testleri ##

Geçtiğimiz günlerde Asus'un üzerinde çalıştığı ve henüz konsept aşamasında olan yeni ekran kartının ilk detaylarını sizler ile paylaşmıştık. Asus'un HD 3850 Trinity kod adına sahip olan yeni ekran kartı üzerinde MXM modülleri aracılığıyla yerleştirilmiş 3 adet RV670 gpu'su yer alıyordu. Isı aktarım boruları ile desteklenen sıvı soğutmalı ekran kartının ortaya çıkan görsellerinden sonra bazı teknik detayları ve ilk test sonuçları da belirmeye başladı. Kart üzerinde 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve HD 3850 serisine güç veren RV670 gpu'sunun üç tanesi yer alıyor. 668MHz'de çalışan grafik işlemcilerin her biri 512MB GDDR3 belleğe sahip ve bellek saat hızları da 1656MHz olarak belirlenmiş durumda. Toplamda 1,5GB bellek kapasitesi ve 960 adet paralel işlem birimine sahip olan özel konsept en azından kağıt üzerinde hayli güçlü ve iddialı gözüküyor. Özellikle ATi cephesinde son dönemlin yıldız isimlerinden Kinc, Asus'un bu özel kartını test etme şansı yakaladı. Saat hızlarının 769/1053MHz seviyesine çıkarıldığı ekran kartının testleri ASUS Rampage Formula X48 ve Intel Core 2 Extreme QX9770 (4.6GHz) işlemcili platform üzerinde gerçekleştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Mart 2008; 15:09:25 >

• güzel puan almışlar >24000 küsür
    ama anlamadığım birşey neden bunu 3850 de denemişler.
    madem böyle bişi yapıyosunuz neden 3870 değilde 3850 (mantıklı bir açıklamsı varmı acaba )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menem -- 27 Mart 2008; 15:13:02 >
  • Bu ne ya bu kadar puan alacağını beklemiyorum
  • gayet güzel bir puan almış.
  • ürün yelpazesindeki yeri ve rekabet edeceii modellere göre 3850 den yapmışlar
  • 3gpu biraz gereksiz gibi ama asus iyi bişey yapmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: menem

güzel puan almışlar >24000 küsür
    ama anlamadığım birşey neden bunu 3850 de denemişler.
    madem böyle bişi yapıyosunuz neden 3870 değilde 3850 (mantıklı bir açıklamsı varmı acaba )

3870 x2 var zaten neden 3870 le denesinler pahaliya cikar 3870*2 fiyatina 3850*3 yapacaklar valla guzel puan almista fiyati onemli gerci su sogutmayla calismasi tamamen hata bu kartta pek birsey cikmaz kimde su sogutma var ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 27 Mart 2008; 15:47:19 >
  • piyasaya çıkarsa soğutmayı da beraberinde mi vericekler ve fiyatı ne olucak acaba?
  • hö 25 bine yaklaşmış one ya bişe sorcam bunla 9800gtx2 arasında fark ne kadardır
  • fake !!!
  • 3DMark Serisinden aldıkları puan oranı kadar oyunlardada artsa tamam ama oyunlara öle aşırı bişi gözükmez sanırsam yanılmazsam.

quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Bu ne ya bu kadar puan alacağını beklemiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: AM2

3DMark Serisinden aldıkları puan oranı kadar oyunlardada artsa tamam ama oyunlara öle aşırı bişi gözükmez sanırsam yanılmazsam.

quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Bu ne ya bu kadar puan alacağını beklemiyorum

haklısın bazı oyunalrda ole ama bunu nsebebi tabiki para ve sponsorluktan kaynaklıo ati de buna yaklasmadıgı icin nvidia daha ii sonuclar cıkıo yoksa kartı adamalr 3damrk icin uretmio herhalde ama iste ati ın yeri gelio 65 shader birimi calısıo sadece 320 tane den !

ama saglam puan almıs ve bazı oyunlar haricinde cok ii bi performans verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m1Zan -- 27 Mart 2008; 16:11:09 >
  • 3870'in MXM modeli yok bildiğim kadarıyla, o yüzden 3850. Daha önce de söylemiştim gerçi ama, o çipler çıkabiliyor gibi gözüküyor, acaba ileride upgrade edilebilinir mi, olursa ilginç olur.
  • hayret GPU-Z pat diye görmüş önceden tanışmışlığı var galiba
  • 3 GPU'lu kartlar kesinleşti desenize
  • soğutma sistemide asus marka sanırım farklı bir ürün çıkardıkları için ve üst seviyeye hitap ettikleri için soğutma sistemide yanında gelecek. çok kaliteli olmuş kim ne derse desin sistemimde olmasını isterdim.Asus un yaptığı bu atılımı bir kaç yıl daha diğer firmalardan beklemek yanlış olur.

3870x2 3dmark skoru sanırım 23 k civarı olacaktı.
  • neden 3 tane 3870 değil bunu açıklamıyor...
  • Puan filan iyi de bu kartın dünya kadar driver, uyum bilmem ne sorunu olur... Alırsın oyunlarda burnundan gelir... Ha sadece 3d mark oynucam diyorsan o ayrı tabi...
  • bu gpu z bende devamlı sorun çıkarıyor 34534534 tane versiyonunu yükledim bi süre düzgün çalışıyor bazende tıkladıım gibi komple sistemi donduruyor.
  • Gayet guzel sonuçlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.