Şimdi Ara

## Intel'in X48 Yonga Setli Yeni Anakartı DX48BT2 Hazır ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in X48 Yonga Setli Yeni Anakartı DX48BT2 Hazır ##

Intel, yonga seti üretiminin yanı sıra hazırladığı yonga setlerini kendi markasını taşıyan anakartlarında da kullanıyor. Firmanın yüksek performans segmentinde yer alan ve Nehalem mimarisi kullanıma sunulana kadar en iddialı çipset olarak kalacağı ifade edilen yeni yonga seti X48'i kullanan anakartı DX48BT2 hazır. Kısa süre içerisinde raflardaki yerini alacağı ifade edilen anakart özellikle siyah renkli pcb ve komponentleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerinin yanı sıra geriye dönük olarak firmanın LGA 775 formundaki güncel diğer işlemcileriyle de uyumlu olan anakart 1600MHz FSB desteği ile Core 2 Extreme QX9770 işlemcilerle de sorunsuzca kullanılabiliyor. Bilindiği gibi Intel, her ne kadar pek çok anakart üreticisi DDR2 uyumlu modeller hazırlamış olsa da X48 yonga seti için resmi olarak sadece DDR3 bellek desteği sunuyor. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 8GB'a kadar DDR3 1600MHz bellek desteği sunan anakart XMP sertifikalı bellekler ile çok daha yüksek saat hızlarına da destek sağlayabiliyor. PCIe 2.0 uyumlu olan anakart sahip olduğu çift PCIe X16 slotu üzerinden 16X+16X bant genişliğinde Crossfire desteği sunabiliyor. Pasif soğutma ile donatılan ayrıca 12x USB 2.0 ve 6x SATA-II konnektörüne sahip olan Intel'in BoneTrail 2 kod adlı yeni anakartı DX48BT2 üzerinde gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği de bulunuyor. Yüksek dayanıklılık ve stabilite gibi özellikleri ile tanınan Intel anakart ailesinin son temsilcisi olan X48 yonga setli DX48BT2'nin fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Mart 2008; 20:00:20 >

• Ne göze hitap eden ne de günümüzde intel chipsetli ankartlarda neredeyse standart haline gelmiş olan katı kapasitör ve bakır pasif soğutma özellikleri olan bir kart intel chipseti üretsin anakrtları diğer üreticilere bıraksın
  • Kart guzel ama sogutma sıstemı hep aynı bıraz daha canlı renklı seyler yapsalar hıcte fena olmaz cok ama cok sade gorunuyor haber ıcın saol fx.
  • Overclock menüsü var diymi
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Ne göze hitap eden ne de günümüzde intel chipsetli ankartlarda neredeyse standart haline gelmiş olan katı kapasitör ve bakır pasif soğutma özellikleri olan bir kart intel chipseti üretsin anakrtları diğer üreticilere bıraksın

katılıyorum
  • Kral gibi bi anakart, Alabilsek keske..
  • İntel anakarta katı kapasitörü tam olarak anakarta kullansa intelden vazgeçmem

eskiden en kral anakartı intel çıkarırdı heralde işlemci üzerinde duruyor anakartı önemsemiyorlar

Amerika Türkiye gibi diğer firmaları kullanıyor

2 kilo patatese oy satanlardan değilim neyse siyayaset yapmayalım kapatalım konuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Mart 2008; 20:47:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Overclock menüsü var diymi

zor gibim.
  • Kartın ddr3 olması bir handikap ve ıde olayı yok yada flopy yok ama kartın görünüşü ve kutusu güzel ama sadece görüntü
  • BEN KATI KAPASİTÖR GÖREMİYORUM
  • Güzel bir kart ama sadece DDR3 desteği olması ve soğutması bir handikap..
  • Kutusu Güzelmiş Renkler İyi Olmus Gerisi Fos.
  • çok sıkıştırmışlar işlemci tarafını iyi olmamış
  • uzak durulması gereken bir alet...
    katı kapasitör bile yok
    soğutma desen
    intel işlemcileriyle uğraşsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarhanos

uzak durulması gereken bir alet...
    katı kapasitör bile yok
    soğutma desen
    intel işlemcileriyle uğraşsın...

intel sadece işlemci değil yongasetine de devam etsin de anakart yapmasın bence.

• ben 9 tane katı kapasitör gördüm adamların ellerinde katı kapasitör kalmamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 26 Mart 2008; 22:19:15 >
  • hepinizin yorumlarına baktım isterseniz tekrar bi sizde okuyun.yani demek oluyorki bu kart çok kötü kesinlikle alınmamalı vay be...
  • hehe caponlarla araları pek iyi degil gibime geldi. katı kapasitör alamadıgına göre... ahh ahh... eskiden kraldın şimdi oldun şarlatan. saygılar.
  • O kadar para verildikten sonra artık segmentinde standart olmuş özellikleri sunamayan bir anakartı anca bu konudan anlamayanlar alır.Yakın zamana kadar oc dahi izin vermeyen bir anakart üreticisinden bahsediyoruz. arkdaşıma core duolar ilk çıktığında almıştık 975 chipsetli intel anakart 200 dolara ama oc için voltaj arttırma yoktu ben ne anladım 200 dolar verdiğim o anakarttan, artık en dandik firmanın bile sunduğu özellik olmazsa
  • Bence Bırakın kapasitoru fln x48 almak mantıksız p35 le hiçbi farkı yok bana göre bu anakartın!
    DDR3 müş ya git işine CL 7 den aşşağı inemedi, fiyatlar hayvan gibi baslatmasınlar x48 ine ya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.