Şimdi Ara

## VIA, Isaiah İşlemcilerini Örneklendirmeye Başlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## VIA, Isaiah İşlemcilerini Örneklendirmeye Başlıyor ##

Uzunca bir hazırlık döneminin ardından yeni nesil mikroişlemci mimarisi üzerine kurguladığı Isaiah işlemcilerini yaklaşık iki ay önce duyuran VIA sonunda işlemcilerini örneklendirmeye başlıyor. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan işlemci özellikle C7 serisi bir önceki işlemcilerinde performans anlamında çok daha hızlı olması ve güç tüketim noktasında cimriliğe devam etmesi ile dikkat çekecek gibi görünüyor. C7 işlemci ailesi ile pin uyumuna sahip olacağı söylenen yeni 64-bit destekli yeni işlemci ailesi pazara muhtemelen 2GHz'de çalışan tek çekirdekli model ile giriş yapacak gibi görünüyor. Ama firmanın çift çekirdekli modelleri hazırlama konusundaki ısrarı ve planları da biliniyor. Örneklendirmesi başlayan ilk işlemcinin yaz ayları ile birlikte seri üretimine başlanması planlanıyor.

• hayırlısı! inşallah tatmin edici ürünler çıkar ortaya...
  • güzel haber piyasada fazla firmanın bulunması rekabet için iyidir
  • intel'de düşük güç tüketimli işlemci pazarına el attı e tabi AMD'de boş durmuyor bakalım zaman neyi gösterecek
    şu an için Via işlemcilerinin sadece ofis tipi büyük iş yerleri için kullanılacağını tahmin ediyorum.
    Casper 'le Vestel hakkında yorum yapmama gerek yok
  • iyi iyi belki bu sayede dizüstülerinde perrformans artışı olur
  • VIA işlemcilerin fiyatını ucuz yaparsa satış yapabilir.
  • adamın dudaklarındaki ruj cok güzel parlamiş vichy mi acaba :)
  • via c7 den haber okuduuumda mutlu oluorum

düzgün bi çipsetle birlikte notebook piyasasında çok iş yapar hatta çift çekirdekli bi model x2 turion a tercih edilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

adamın dudaklarındaki ruj cok güzel parlamiş vichy mi acaba :)

Ayrıntıyı yakalamışsın

Ve beklenen soruyu ben soriim bari.

overclock potansiyeli nedir acaba bu işlemcilerin.

Hehehehe
  • nvidia alsın bu viayıda adam gibi bir işlemci çıkartsın. via ya pek güvenim yok, gerek cpu gerek gpu larında büyük vaatlerle yola çıkıp hayal kırıklıkları üretiyorlar. nvidia bence daha başarılı olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

adamın dudaklarındaki ruj cok güzel parlamiş vichy mi acaba :)

fark ettim diyosun
  • VIA nın sıkıntısı küçük oynamakta ısrar etmesi, yok casper a, yok AMD ye, yok Intel e falan satacak, dizüstü çıkaran firmalara verecek falan, ya çıkıpta göğüsünü gere gere masaüstü PC lere kancayı atsa, anakart üreticileriyle anlaşsa çok destek görecek bence, 2 firma var AMD-Intel, her şeyimizi sömürüyorlar, çatır çatır kaymak yer VIA. Rekabetin kralı gelir, bir de Toshiba geldim gelecem diyor, o da bir şeyler çıkarsa girse şu pazara da insanlar nefes alsa, 4 firma bile az.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KaraKanarya

VIA nın sıkıntısı küçük oynamakta ısrar etmesi, yok casper a, yok AMD ye, yok Intel e falan satacak, dizüstü çıkaran firmalara verecek falan, ya çıkıpta göğüsünü gere gere masaüstü PC lere kancayı atsa, anakart üreticileriyle anlaşsa çok destek görecek bence, 2 firma var AMD-Intel, her şeyimizi sömürüyorlar, çatır çatır kaymak yer VIA. Rekabetin kralı gelir, bir de Toshiba geldim gelecem diyor, o da bir şeyler çıkarsa girse şu pazara da insanlar nefes alsa, 4 firma bile az.

• son kullanıcı için hayırlı olsun.
  • Çıksın bakalım ne gibi artıları olacak ama önce piyasada tutulması var
  • fiyatların iyice aşağı cekilmesi icin güzel bir gelişme
  • Vayy be VIA şimdi ciddi ciddi 2Ghz de çalişan 64 bit destekli 65nm CPU üretti yakında satmaya başlayacak öylemi...

Nvidia VIA yı satın alabilir dediklerinde pek anlam veremedim çünkü Nvidia'ya bir yarar sağlamazki neden alsın diyordum..VIA' nın doğru dürüst CPU'su yok daha falan..Ama en azından ellerinde ciddi bir Mimari var gibi VIA'nın..Finansal destek ve güçlü partnerler ile dahada geliştirilebilir büyük ihtimal...

Tüm bunları düşündükten sonra Nvidia hakkındaki dedikodular iyice güç kazanıyor...
  • bakalım ne kadar başarılı olacak zaman gösterek.
  • alternatifler çoğalsın da intel-amd çekişmesine muhtaç kalmayalımm...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

VIA işlemcilerin fiyatını ucuz yaparsa satış yapabilir.

via hep ucuzdur zaten , merak etme
    sanırım giriş seviyesi alanında boy gösterecek bu işlemciler, umarım başarılı olur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.