Şimdi Ara

## ATi'nin R700 Serisi Bu Yıl İçerisinde Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## ATi'nin R700 Serisi Bu Yıl İçerisinde Geliyor ##

ATi'nin yeni nesil R700 grafik işlemci ailesinin bazı sitelerde çıkan "2009'a yılına ertelendi" haberlerinin aksine Fudo'nun bildirdiğine göre R700 serisine yönelik herhangi bir değişiklik en azından şu an için söz konusu değil ve AMD-ATi'nin 2008 yılı iş planı çerçevesinde R700 pozisyonunu koruyor. AMD-ATi'nin R700 serisine güç vermesi beklenen RV770 kod adlı grafik işlemcisinin tasarım çalışmalarının bittiği de biliniyor. Muhtemelen firma önümüzdeki Haziran ayında Tayvan'da gerçekleştirilecek olan Computex fuarında RV770'i tanıtacak. Mevcut bilgilere göre RV770'in AMD-ATi'nin an itibariyle en güçlü grafik işlemcisi olan RV670'den en az %30 daha hızlı olacağı iddia ediliyor. Öte yandan rakip Nvidia'nın GT200 kod adını taşıyan yeni nesil grafik işlemcisinin de çalışmaları devam ediyor ve firma en kötü ihtimalle yılın üçüncü çeyreği içerisinde GT200'ü anons etmeyi planlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Mart 2008; 9:50:32 >

• Ati işleri yoluna kayuyor gibi.Hem Atiye hem biz kullanıcılara hayırlısı olsun.Bekleyip görücez.
  • ATI gerçekten toparladı sektöründe lider konuma gelmesi kaçınılmaz ama nvidia oyun üretici destek stratejisi ve driver kalitesi kolay aşılacak işler deil...
  • Eğer R770 Sağlam çıkarsa GT200 %100 Hızlı olsun genede beklemiyicem
  • ATI nvidia ya karşı güçlü bir kart çıkarsın ki nvidia da G92 den vazgeçsin artık.
  • yüzde 30 performanslı olacak şeklinde gelen iddialara pek güvenim kalmadı.
    sözde 9800 gtx de ultra'dan yüzde 30 ve üzeri performanslı olacaktı ama hikayede kaldı...
    bu yüzden böyle bir beklenti içerisine girmemek gerek...
  • Gelsin de üst seviyede rekabet olsun nvidianın üst segmentte yanına yaklaşılmıyor
  • Haziran çok geç Mayısın ilk haftaları gelsin. Bende 3870 alayım :) yada 2 tane 3850
  • rv770ıceq3+rv670ıceq3 karma cf kafama koydum yapcem...
  • umarım hayal kırıklığı olmaz...
  • eger %30 hizli olacaksa ati nvidia ya 1 sene daha gecilecek demektir x2lerin kapismasini hepimiz gorduk orada %30 dan fazla fark yemislerdi
  • Bakalım gerçekten bu performansları verebilecek mi?
  • Ati çok büyük bir atılım yapmadığı sürece başı çok ağrır.AMD ortaklığı yaramadı hep diyorum...
  • şöle uygun fiyatlı olursa ilk alıcısı hazır!
  • Ati kendini toparlıyor gibi.. ama %30 gibi bir fark pek iç açıcı durmuyor.. ama tahminim daha yüksek saat hızı gibi etmenlerle farkı daha da açacaktır.. şahsen 3870 ve 3850 serisinden sonra atinin yeni nesil kartlarıyla hayal kırıklığı yaşatmayacağını düşünüyorum.. umarım özellikle 2x serisinden büyük ders almıştır.. bir daha aynı hatayı yapacağını zannetmiyorum...
  • quote:

yüzde 30 performanslı olacak şeklinde gelen iddialara pek güvenim kalmadı.
    sözde 9800 gtx de ultra'dan yüzde 30 ve üzeri performanslı olacaktı ama hikayede kaldı...
    bu yüzden böyle bir beklenti içerisine girmemek gerek...
    kamiloglu sana aynen katılıyorum yüzde 30 performansı bırak dahada düşük çalışıyor
  • İnşallah mimarisi iyi olur sadece sp ve bit basmakla bu iş olmuyormuş. Nividia bile atiye göre davranıp hala g 92 satıyor. Galiba temmuza gelir.
  • %30 az geldi bana
  • İnşallah güzel performans sunarda , 8800GS ve 8600GT'den kurtuluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugura75

%30 az geldi bana

Allah gözünü doyursun Adam bide onu x2 yapar %50 cepte.

quote:

Orjinalden alıntı: resler

Haziran çok geç Mayısın ilk haftaları gelsin. Bende 3870 alayım :) yada 2 tane 3850

Eğer 38 veya 48 board düşünmüyorsan, madem okadar beklemişsin 1 ay daha bekle derim, Haziranda Computexte sanırım p43 ve 45 ide sunacaklar. Düşündüğün kartların pci-ex2.0 nıda kullanmış olursun (ucuza)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.