- x
işletme okuyanlar bi bakarmısınız..
28 Cevap20630 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Mart 2008; 17:59:50 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

işletme okuyupta mezun olanların iş bulma olasıllığı nasıldır ve ne tür işlerde görev alırlar banka müdürlüğü vs gibimi yoksa ucuz maaşlı memur olarakmı iş yaparlar..işletme okumaya merak saldımda tavsiye edermisiniz?

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2008; 18:08:15 

hiç işletme okuyan yok galiba !!

769 Mesaj
25 Mart 2008; 18:25:00 

İşletme Bölümü mezunları aldıkları eğitim programının çerçevesi gereği, her türlü işletmede iş bulma olanağına sahiptirler.

Mezunlarımız sanayi kuruluşlarının yanı sıra hizmet sektöründe bankacılık, turizm, danışmanlık kuruluşları, denetim şirketleri, sigorta şirketleri, dış ticaret şirketleri, ulaştırma şirketleri vb özel sektör kuruluşlarında işe girebilirler.

Özel söktürün yanı sıra Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Sermaye Piyasası Kurulu, Sanayi ve Ticaret Odaları, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Birimi gibi kamu kuruluşlarında da çalışma olanağı da bulabilirler.

Hafta içi saat 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün,saat 14:00'ten sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir. Perşembe saat 14:00'ten sonra ve Cuma - Cumartesi - Pazar günleri gelen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.

1106 Mesaj
25 Mart 2008; 18:29:52 

Valla ben işletme okuyorum ama Makro Ekonomi ne? diye sor bilemem.. Aman benim gibi olma

Grafikerlik yeter de artar bana, bir de işi öğrensem tam süper olacak

T.C Tarih Kulübü

Aşkımıza nokta koyma,
sana kucak dolusu virgül getirdim...

995 Mesaj
25 Mart 2008; 18:41:29 

Arkadaşım işletme okuyan dan çok İktisadi ve idari bilimler fakültesinde okuyan
bir öğrenci mezun olduğunda

500 ytl de alabilir
2000-3000-4000 ytl de maaş alabilir

yani burda kendini geliştirmen çok önemli

süper bir ingilizce mutlaka olacak + başka bir dil daha öğrenebilirsen kardır
bilgisayardır vs bunlar zaten sayılmaya bile degmez mutlaka olmalı
sonra kişisel gelişimin iyi olması lazım sosyal olman konuşmayı hitap etmeyi iyi bilmen lazım
ce okul sürecince bir çok yerde staj yaparak veya istediğin bankayla bankalarda staj yapar kendini geliştirmek olmalıdır yapacakların

ondan sonra sen firmalara başvurduğunda çok rahat ve istediğin yere girebilirsin birazda çevre edinirsen
zamanla çok yüksek maaşlara çalışabilirsin

yani burdan mezun olunca hiçbirşey olmakta senin elinde herşey olmakta senin elinde

ha memurluk istiyorsan en babaları var

kaymakamlık
mali müşavirlik
müfettişlik
mali denetmen
müfettiş yardımcılıgı
vs... üsten aşagı dogru sayılabilir

bütün işletmelerin yönetim kısımlarında çalışabilirsin beceri ve kabiliyetine göre
bankalar da sana açık
vezneden girsen müdür olup çıkabilirsin herşey senin elinde bu bölümler böyle
bizzat içinde oldugundan biliyorum
son sınıfa geliyorum çok araştırıyorum dedikleriimin hepsini yapmaya çalışıyoruz ki
emek piyasasında kendimize iyi bir yer bulalım
allah kolaylık versin

801 Mesaj
25 Mart 2008; 19:15:43 

Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası'nda çalışıyorum. Müdürlerimizden birisi İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Hayatımda tanıdığım en başarılı insanlardan, örnek aldığım nadir insanlardan. Neden olmasın? Sloganın bu olsun. Ne olursan ol, başarılıysan hakettiğin yere mutlaka gelirsin.

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2008; 19:55:38 

ben sayısal öğrencisiyim bu durumda girebilme şansım varmı? ea2 istiyormuş

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2008; 19:59:03 

peki bana başka bir bölüm önerirmisiniz? keşke şunu okusaydım dediğiniz bir bölüm mesela..

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2008; 20:11:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Manoℓya

EA öğrencisi misin?

quote:

Orjinalden alıntı: .:Kutikul@:.

ben sayısal öğrencisiyim bu durumda girebilme şansım varmı? ea2 istiyormuş

1679 Mesaj
25 Mart 2008; 20:12:40 

başlığa bakınca bir anda konunun içeriğinde"Kimi İşletiyorsunuz?" yazacakmış gibime geldi ama...

And the Raven, never flitting, still is sitting, still is sitting
On the pallid bust of Pallas just above my chamber door;
And his eyes have all the seeming of a demon's that is dreaming,
And the lamp-light o'er him streaming throws his shadow on the floor;
And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted—nevermore!

539 Mesaj
25 Mart 2008; 22:16:20 

her yerde çalışabilirsin en geniş meslek bölümü işletmeciliğkte var ben 1. sınıftayım bakalım mezun olalım da bi:D

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2008; 23:22:00 

Özel üniversite de eğer girebilirsen burslu okumanı tavsiye ederim. Ben Doğuş üni. burslu işletme okuyorum arkadaşım istanbul işletme okuyor. Ben devam zorunluluğu ve derslerde hocaların zorlaması sayesinde herşeyi mecbur öğrenmek zorundayım, ama devletteki arkadaşlarım ara sıra gidiyor ve öyle böyle geçiyorlar derslerdenn.

Hiçbir şey bilmeden geçiyorlar ama. Bizim anamız ağlıyor öğrenicez diye.

913 Mesaj
25 Mart 2008; 23:25:25 

İşletme mezunuyum.6 aydır bir bankada çalışıyorum.
Aylık Brüt 1.450 ytl net 945 ytl maas aliyorum.6 ay içinde 450+660+778+778+45+110 ytl gibi ikramiye +prim+ek prim+temettu tarzı ek maaş aldım.

Eğer 9 canlı olsaydın bile..En fazla 8 kez kaçabilirdin ölümden..Bil ki 7 düvele sultan olsan dahi..Yerin 6 mekan olacaktır sana..En fazla 5 metre kumaş götürebileceksin..Kapatacaksın 4 açsanda gözlerini..Bu dünya 3 günlük ..Azrail'in önünde 2 kat olup yalvarsan nafile..Ecel geldiğinde 1 gün öleceksin..İşte o an herşey 0 dan başlayacak.

Uzaklaştırılmış
26 Mart 2008; 16:33:16 

tamam herkese teşekkür ederim.. bilgisayarla olan sevgi bağımız yüzünden bilgisayar mühendisliğini düşüneceğim fakat ortalık bir sürü bilgisayar mühendisi kaynıyor ..
sizin fikriniz nedir geleceğin meslekleri arasında bilgisayar mühendisliği parlak görünüyormu? birde mezun olduğum zaman ne gibi meslekler beni bekler gördüğüm bilgisayar mühendisleri teknik servislerde elemean olarak çalışıyor ve karın tokluğuna yaşıyor..

11 Mesaj
6 Mart 2011; 17:16:29 

quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

İşletme mezunuyum.6 aydır bir bankada çalışıyorum.
Aylık Brüt 1.450 ytl net 945 ytl maas aliyorum.6 ay içinde 450+660+778+778+45+110 ytl gibi ikramiye +prim+ek prim+temettu tarzı ek maaş aldım.

dostum selamlar bende işletme son sınıf öğrencisiyim ortamı olsun oturaklı oluşu bankacılık tercihim olacak mezun olduktan sonra bu yaz hemen askerlik yapıp işe girmek istiyorum. neler yapmam lazım bankaya girebilmem için eğitim gördün mü ? detaylı bilgilendirirsen çok sevinirim.

Uzaklaştırılmış
6 Mart 2011; 17:21:38 

En önemli şey yabancı dildir bu alanda

Sonra Üniversite gelir, Bilkent işletme mezunlarının en son girdiği yerler.

çeşit çeşit mezun verir bu bölüm. normal olarak. 2009 mezunlarından bazıları şu an ne yapıyor;
- mckinsey de business analyst,
- çeşitli bankalarda (garanti, iş, finans, ak, vb) management trainee ya da müfettiş yardımcılığı,
- çeşitli şirketlerde (pfizer, bat, coca cola, vb) sales & management trainee,
- fmcg şirketlerinde (p&g, unilever) marketing, hr assistant,
- big 4'da (deloitte, pwc, e&y, kpmg) audit ya da tax assistant, (en çok budur)
- büyük holdinglerde çeşitli pozisyonlar

3015 Mesaj
6 Mart 2011; 17:40:24 

İktisadi ve idari bilimlerin hem avantajı hem de dezavantajı olan bir mevzu var. Mezun olunca hem herşey (hemen herşey) olabilirsiniz hem de hiçbirşey olamayabilirsiniz. Tamamen kendinizi geliştirmeye, fırsatları değerlendirmeye bakar. Dezavantajı şudur, bir mühendis ya da öğretmen üniversiteden mezun olunca mühendis ya da öğretmendir, ama bir iktisatçı ya da işletmeci, eh, yalın haliyle pek iş yapmaz. (gerçi öğretmen de olsanız kpss olmadan iş yok memlekette). Ama kpss'ye, kpds'ye, kurum sınavlarına falan çalışarak çok iyi yerlere gelebilirsiniz..

3986 Mesaj
6 Mart 2011; 17:50:31 

Son verilere göre %25 kadarı işsiz

337 Mesaj
6 Mart 2011; 18:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: .:Kutikul@:.

tamam herkese teşekkür ederim.. bilgisayarla olan sevgi bağımız yüzünden bilgisayar mühendisliğini düşüneceğim fakat ortalık bir sürü bilgisayar mühendisi kaynıyor ..
sizin fikriniz nedir geleceğin meslekleri arasında bilgisayar mühendisliği parlak görünüyormu? birde mezun olduğum zaman ne gibi meslekler beni bekler gördüğüm bilgisayar mühendisleri teknik servislerde elemean olarak çalışıyor ve karın tokluğuna yaşıyor..

İlgini çekiyorsa sağlıkla ilgili bölümler olabilir, Tıp, anestezi tekn, hemşirelik, Tıbbi görüntüleme( röntgen)... v.s..

2908 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:24:50 

nereye gittiğini bilmiyorsan hangi yoldan gideceğinin önemi yok

737 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

neden up'ladınn hocam konuyu. Bu sene işletme yazmayı düşünüyorum univ için iyi oldu biraz aslında

796 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:29:57 

Konuyu niye hortlattın acaba?

Neyse, geçenlerde bizim hoca 350bin iibf mezunu işsiz demişti. Sayıyı duyunca bana açıkçası az gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEHET -- 23 Mayıs 2014; 2:32:34 >

2908 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:35:51 

bende işletme okucam seneye ondan upladım hazırlıktayım şuan bilgi alayım dedim

Bu mesajda bahsedilenler: 4Sfenks

87 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:38:00 

Riskli bir bölüm ama sayısalcı olmama rağmen hatta birçok üniversitede mühendislik okuyabilecekken işletme yazdım.Konuyu açana değil aklında soru işareti olup bu konuda bu mesajı görene söylüyorum.Kimseye aldırma
dostum çalışırsan her şey olabilmende mümkün yatarsan hiçbir şeyde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Altın kapılarımız kan oldu Tayfun!

2908 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:40:06 

bilgili kardeşlerimiz el atsın bakalım diye hortlattım :D sayıyı bilmem ama gördüğüm işletmeciler çoğu bankacı

Bu mesajda bahsedilenler: TEHET

43 Mesaj
23 Mayıs 2014; 2:50:30 

arkadaşa katılıyorum.. ek olarak bir kaç şey söylemek istiyorum ;

sap ve mba kesinlikle şart işletme mezunu için ..
sap , erp , ufrs , CHA belgesine sahip bir işletme mezunu 2500 - 5000 tl arasında bir geliri olabilir ..
mezun olmadan önce her yaz kesinlikle uluslararası bir şirkette staj yapın paralı yada parasız.. ve mezun sonrası internship yapılması çok önemli 6 aylık 1 yıllık yada..
spk lisanslama sınavından lisansı almanız cv ek olarak size getrisi olacaktır..
. îngilizce c2 seviyesinde olması ve TOEFL yeterlilik sınavına girerek bunu belgelendirmesi aranan adan olursunuz.. unutmayın işletmeyi adam akıllı bitirirseniz bir mühendisin 10 yıl sonra alacağı parayı siz 5 yıl sonra 2 katını kazanırsınız...
işletme mezunu ilk ikdisat yüksekk lisansı ve sonrasında mba yapılması daha doğru olacaktr..
üniverstedeki hocalarınızla aranızı iyi geçirin çünkü onlar size yeni kapılar açabilir ...
üniverste not ortalamanızı yüksek tutun ummadığınız bir yerde işinize yarar..
üniverstede kesinlikle bir kulübe üye olun ... hobiniz kesinlikle olsun...
bunlar iş görüşmesinde sorulan ve aslında kişiliğinizle ilgili bilgileri veren ince ayrıntılardır..
ve kesinlikle başlangıcı PricewaterhouseCoopers (pwc) gibi uluslararası şirketlerde yapın 2 yıl calıştıkdan sonra çok iyi kapılar açarlar
calışma şartları ağırdır ama katlanmak zorundasınız ileride iyiki demek için..
sektörde 4 5 yıl sonra cok iyi yerlerde olunması bariz ortadadır....

ne olursa olsun sektörde ileri derecedeki adamların seminerlerine konferanslarına katılın , bloglarını okuyun ...
sektörle ilgili kitapları ve uluslararası piyasaları araştırın...
iş arama sitelerinde istediğiniz alanla ilgili arama yapın ne sıklıkla ilan veriliyor ve ne gibi nitelikler arayor işvere onlara göre kendinizi planlayın...

iibf gibi hiç bir iş kolunda bukadar çok alan yok ama mağlsef yatarak üni bitirince ben neden işssizim diyorlar eminim bu saydıklarımdan coğunun haberi dhi yoktur
umarım dikkate alırsınız kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreozcan38 -- 23 Mayıs 2014; 2:52:23 >

Bu mesajda bahsedilenler: mackali6116

146 Mesaj
23 Mayıs 2014; 3:33:33 

@emreozcan38
Hocam sizkimsiniz yani işletme mezunu birimisiniz yoksa bu bölümde okuyan bir öğrencimi soruyu sormamdaki amacımı anlamışssınızdır zaten.

Bu mesajda bahsedilenler: @emreozcan38

2005 Mesaj
23 Mayıs 2014; 3:35:49 

başka bi bölüm oku dışardan işletme bitirebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.KADiR -- 23 Mayıs 2014; 3:35:57 >

1724 Mesaj
23 Mayıs 2014; 3:45:59 

konusu açılmışken sorayım, marmara besyo kazanmayı çok istiyorum ama işsiz kalmaktan korkuyorum bir yandan da açıktan işletme okuma şansım var mı ? ingilizce konusunda da kendimi geliştirirsem iş imkanlarım nasıl olur ? hem aöf işletme hem de örgün besyo götürmek zor olur mu ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » işletme okuyanlar bi bakarmısınız..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359