Şimdi Ara

## AMD'den 45 Watt'lık Yeni İşlemci; Athlon LE-1660 ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
3.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'den 45 Watt'lık Yeni İşlemci; Athlon LE-1660 ##

B3 revizyonu ile güncellenen Phenom işlemcilerini çok kısa bir süre içerisinde kullanıma sunmaya hazırlanan AMD cephesinde tek çekirdekli Athlon işlemci ailesine yeni bir üy daha katılıyor. Firmanın yeni modeli olacak Athlon LE-1660 özellikle sahip olduğu 45 watt'lık termal güç tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyor. 2.8GHz'de çalışan tek çekirdekli işlemci soket AM2 formunda hazırlandı. 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan işlemci 1MB'lık seviye 2 belleğe sahip. Muhtemelen LE-1640 modelinin yerini alacak olan Athlon LE-1660 modelinin 53$'lık etiket fiyatı ile kullanıma sunulması bekleniyor.

• Bunu boşwersin AMD'de X2 4850E modelini çıkarsın bir an önce...
  • Hayırlı olsun. AMD biraz daha Phenom'a yönelse. Aslında AM3'ü mü beklesek ki ? Yol haritasına bakacak olursal, AM3'ler yakın zamanda gelecek gibi. Ama B3 bekletti bizi. Umarım AM3 tabanını 9 ya da 12 ay ertelerler. Çünkü AM2 kartlarda, AM2+'nin çalışması geri uyumluluk içindi. Şimdi AM2+'li işlemci alınca AM3 çıkınca mundar olmasın işlemci.
  • 45 watt 200x14 baya iiii

günlük kullanımda 250x12///////300x10 =3GHZ deeri çok güzel
  • cok guzel bır haber. yanlız turkıyede ne zaman satısa cıkacagı hakkında bır bılgı werılmemıs. bu konuda bılgısı olan warmı???
  • ya bunu kim ne yapsın adama soruyolar nasıl olsun pc ille çift çekirdekli olsun adam bilmiyo ekran kartı en az 256 mb olsun iyi fx 5500 ram 1gb hadi güle güle bence yanlış phenoma yönelsin bu forumdaki hiç kimsenin bu işlemciden alacağını zannetmiyorum artık oyunlar bile en aşağı 2.80 istiyo vistada zorlanır bu yanlış ama multimedya pc ve minikk sistemlere uygun en azından alcan bunda 4-5 tane yavaşladıkça değiştir tövbe tövbe ama dowloand pcsi kurup böle bi işlemci uygun olur da günlük kullanımda

• herkes sizler gibi bilgisayara tonlaraca para veremiyor ayrıca bu işlamci oyun ve günlük işlerde yeterli olabilecek bir işlemci
    ayrıca bu p4 2.8 deil ATHLON 2.8 farkı iyi anla
  • Bence de bu süreden sonra gereksiz. Bu zamandan sonra böyle bir işlemciye 53 dolar verilmez. Türkiye'de buna birde KDV eklenir. Heleki günümüzde çift çekirdekli işlemciler çok çok uygun fiyat aralığına inmişken
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemalbyk559

herkes sizler gibi bilgisayara tonlaraca para veremiyor ayrıca bu işlamci oyun ve günlük işlerde yeterli olabilecek bir işlemci
    ayrıca bu p4 2.8 deil ATHLON 2.8 farkı iyi anla

arkadaşım ban diyorsan tonlarca para veriyor diye yanılıyorsun ama ben ce bu saatten sonra tek çekirdekli boş yani eve 24 saat açık kalan bir multimedia pc için uygun olur hem az yakar hemde makul fiyat benim stemim de zaten neyse ayıp ıolur

• Bazıları sanki Türkiye'de yaşadığımızı unutuyorlar. Bi Phenom,QuadCore aşkıdır almış başını gitmiş. Olay öyle bir noktaya geldi ki nerdeyse adamlar 50$ lık işlemci üretiyorlar diye bizlerden dayak yiyecekler. Biraz daha Türkiye şartlarına göre yorumlar yapsak diyorum...
  • bencede kısık butceli az da olsa oyun oynarım ama msn winamp film yeter bana dienlere cok ii bi alternatif yani burdan bakmak lazım yoksa zaten sana bana al bak islemci cıkardık yeni tas gibi demio adamlar hemen kim ne yapsınlar baslamıs yine D:

ama yinede yanlıs buluorum bende bilincsiz cift cekirdek olsun dien insan cok ! adama al core2 die pentium dual core verio adam core2 fiyatına hey yavrum hey :D pc nasıl olsun abi ? pentium olsun en assa 256 mb ekran kartı olsun adam 7300gs mi ne bi dayıo al 256 mb :D
  • güzel bi işlemci az tüketiyor cok calışıyor parasıda fena değill
  • quote:

Orjinalden alıntı: xiseyn

Bazıları sanki Türkiye'de yaşadığımızı unutuyorlar. Bi Phenom,QuadCore aşkıdır almış başını gitmiş. Olay öyle bir noktaya geldi ki nerdeyse adamlar 50$ lık işlemci üretiyorlar diye bizlerden dayak yiyecekler. Biraz daha Türkiye şartlarına göre yorumlar yapsak diyorum...

+100000
  • quote:

Bazıları sanki Türkiye'de yaşadığımızı unutuyorlar. Bi Phenom,QuadCore aşkıdır almış başını gitmiş. Olay öyle bir noktaya geldi ki nerdeyse adamlar 50$ lık işlemci üretiyorlar diye bizlerden dayak yiyecekler. Biraz daha Türkiye şartlarına göre yorumlar yapsak diyorum...

Yorumumu okumamışsın sanırım. Celeron'un çift çekirdekli modelleri çok uygun fiyat aralığındalar. Ayrıca Quadcore'dan bahseden kim
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Yorumumu okumamışsın sanırım. Celeron'un çift çekirdekli modelleri çok uygun fiyat aralığındalar. Ayrıca Quadcore'dan bahseden kim

biz türkiyede yaşıyoruzda bazı kendi çıkarını düşünen zihniyetler adam pc istiyo 1500ytl ye her oyunu kaldırsın adam getiriyo yok yazıcı yok kamera zart zurt pc nasıl oluyo pentium d ekrankartı o/b hatta size önümde bir pc listesi var onu yazıym işlemci amd le 1100 anakart 6100 ram 512mb ddr 2 667mhz ekran kartı o/b monitör var 17'' vestel kasa filan gerisi modem var kulaklık var fiyatda 480ytl yani bu pc de uçar nasada filan kullanılıyo hal böyleyken

• zaten bunu alan adam büyük ihtimal bir pcciye toplatır nedense böyle adamlarda hiç taıdığına güvenmez neyse zaten adam oyun oynuyo msn winamp için çok bilede adam sanyoki en az 5-6 sene gider 2 sene sonra oyun alıyo kuruyo olmuyo öyle böyle yok adama götürüyo olmuyo bu yun adam diyo senin pc kaldırmaz bu 2 senede en fazla ama adam satarken öyle böyle veriyo bidaha para kazancak ya ekrankartı takıyo 40ytllelik ekrankartını 50ye sonra 6ay sonra aynı şey
  • çok uygun bir işlemci
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

quote:

Ben Phenom,QuadCore örneğini genelleme yaparak verdim. Senden alıntılama falan da yapmadım. Ama yeri gelmişken söyliyim; şu an 3.1GHz'de stabil kullandığım LE1620'yi o dandik çift çekirdekli celeronla kıyaslamam bile. Haa bazıları diyecektir ki celerona da o/c yapılsa o da şahlanabilir. Kazın ayağı öyle değil işte. Merak edenler özellikle oyunlarda o/c sonuçlarını incelesinler,ne dediğimi daha iyi anlarlar.

• Phenom ve phenomda çıkan sorunlar sorun tespiti, sorunun giderilmesi için çalışmalar ve B3 reviyonun piyasaya sunulması... Bunlar AMD nin işini çok zora soktu bir çoık plan bence bu işler yüzünden askıya alındı yada ötelendi...
  • cok durdu amd.. ama bi anda patlatıcak sanırım.. Hayırlısı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.