Şimdi Ara

## Intel'den Düşük Güç Tüketimli İki Yeni Xeon İşlemci ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Intel'den Düşük Güç Tüketimli İki Yeni Xeon İşlemci ##

Intel, son kullanıcılardan öte daha çok kurumsal müşteriler ile profesyonel kullanım için hazırlanan ayrıca sunucu ve iş istasyonlarını hedef alan Xeon işlemci ailesine iki yeni üye daha ekliyor. Firmanın dört çekirdekli yeni Xeon işlemcileri L5410 ve L5420 özellikle sahip oldukları düşük güç tüketimleri ile dikkat çekiyorlar. 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan yeni işlemciler 50 watt'lık termal güç tasarımına (TDP) sahipler. 12MB L2 bellek ile donatılan işlemciler 1333MHz FSB destekliler. Saat hızları ise L5410 modeli için 2.33GHz, L5420 modeli için ise 2.5GHz olarak belirlenmiş. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen yeni modellerin fiyatları ise 1000 adetlik alımlarda sırası ile 320$ ve 380$ olarak belirlenmiş durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 25 Mart 2008; 12:36:38 >

• tr de 400-480$ arasında olur herhalde.haber için teşekkürler fx57.
  • su sogutma kartin masrafini arttiracaktir bu nedenle 3x1 kart konfigrasyonundan pahali olmasi beklenebilir. Bu da fiyat performans konusunda eksi demektir. Sogutma ve tripli crossfire icin optimizasyonu makul seviyede tutamazsa olü doganlar dernegine dahil olacak gibi...
  • Kurumsal kullanım amaçlayan kişiler için güzel gelişme. Yalnız fiyatı Türkiye'de daha da çok olur herhalde
  • 50Wat güç tüketimine karşılık özellikleri güzel
  • Yani artık işyerleride mi? bu kampayalara girdi
  • su suğutmaya ihtiyaç olcağını sanmıyorum ( 45mn..)
  • E8500 veya E8600'dan başka bir intel işlemcisi tanimak istemiyorum ve Q9100 dört çekirdekli oluşun benim 3 favorim arasinda , gelsin bakalim pahali ve düşük güç tüketen XEON'lar.
  • gerçekten güzel değer 50w
  • Fiyatlar normal gözüküyor , Her ne kadar TR'ye gelince pahalıda olsa , TDP'de 50w , + 45 nm , + düşük ısı , + performans
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.