Şimdi Ara

HTC TOUCH GPS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilen kullanan varmı htc touchda navigasyon oluyormu ben herşeyi denedim malesef... gps cihazı aldım cihazla eşleştirdim bütün programalrı denedim fakat sinyal bulamadı, varmı yapabilen hadi bir el atın bu konuya

• Program derken?????

Hangi programlari denedin de olmadi?
  • igo.destinator,tomtom bunların birkaç versiyonunu yükledim hepsinde aynı sorun oluyor sinyal alamıyor ama google maps diye bir program yükledim onda sinyali aldı benim gps cihazımın lcd ekranı var orda bağalntı sağlandığında bt simgesi yanıyor bu dediğim programlarda simge yanıp sönüyor acaba wm6 olmasındanmı kaynaklanıyor veya daha değişik bir programmı yüklemeliyim
    garmini deneyiyordum crack işlemini beceremedim şimdiden teşekkür uğur kardeş
  • Arkadaşım problemin gps alıcısından kaynaklanabileceğini düşündürüyor. Bende igo 2006 ve royaltek gps receiverla hiç problemsiz çalışıyor htc touch. Diğer programları kurmaya ihtiyaç duymadım. O yüzden bilmiyorum sorunlu mu değilmi..
    Bence bir başka gps alıcısıyla eşleştirip dene tekrar.
  • bende bu ihtimali düşündüm ama gps cihazım latopda tam çalışıyor ve ayrıca az önce saygic diye bir program denedim dışarda test ettim çok iyi çalıştı tabi haritası kötü o yüzden igo da inat ediyorum ama ondada kesinlikle gps sinyali almıyor ilgin için teşekkür
  • quote:

Orjinalden alıntı: ferfecirko

arkadaşlar bilen kullanan varmı htc touchda navigasyon oluyormu ben herşeyi denedim malesef... gps cihazı aldım cihazla eşleştirdim bütün programalrı denedim fakat sinyal bulamadı, varmı yapabilen hadi bir el atın bu konuya

kullaniyorum.

Herhangi bir sorun yasamiyorum.

GPS viewer, GPS Tuner v5.3, IGO 2006, Garmin xt, TomTom v6.203 kurulu.

BT eslestirmesini yapmis ve ilgili Port u acmissindir umarim.

Program ve Hardware port ayarlarini da buna gore ayarlamak gerekir.

Navigasyon yazilimlari eger kendi kendine portlari bulamaz ise onlari da senin ayarlaman gerekebilir.

NMEA protocolunda calismasi gerekli. Bautrate i de yuksek tut.

• denilen herşeyi yapıyorum malesef olmuyor arkadaşım tomtomun linkini bir verirsen sevinrim biir daha denemek istiyorum
  • quote:

denilen herşeyi yapıyorum malesef olmuyor arkadaşım tomtomun linkini bir verirsen sevinrim biir daha denemek istiyorum

TomTom a gerek yok. onu konfigure etmek daha sorunlu olabilir.

Aslina bakarsan en kolay IGO ile olur.

Belli ki Eslestirmede veya BT yi acma/ kapama konusunda bir ihmal var.

Anlamakda zorluk cekiyorum oldukca kolay bir isi nasil bukadar zora

sokabildin..

kontrol et;

Tabii BT GPS receiveri acmayi unutma ve HTC touch dan 2-3 metre mesafeden daha fazla uzakta olmasin.

GPS alicisini Pencerenin kenarina koy, gokyuzunun yarisina yakinini gorsun.

1- Command Managerden BT yi acmismisin?
    2- Eslestirme yapilmis mi?
    yapilmamis ise onu YAP ONCELIKLE.. (Nasil mi? Onu bildigine eminim. Bilmiyorsan bu linkten ogren)

http://www.tierravision.com/support-faqs-ppc-bt-gps-setup.htm

3- Serial port kutusu secilmis mi?
    4- Comport hangisi ?/ bence comport u 6 yap.

Yine, HTC de Start/settings/system menusunden External GPS i tikla ve
    hardware Tab indan GPS hardware portunu COM6 yap, Bautrate i de en az 38400 de birak.
    Programs tabindan da GPS program portu COM2 yap.

5- Simdi kurulu olan IGO yu ac;

6- ilk gelen sayfada bir kosede canak anten gibi bir kucuk resim olacak onu tikla ve GPS alicisi penceresine gir, ve oradaki "detect' tusuna bas ve bekle.

Normalde 1-2 dakika icinde sayfadaki yuvarlak uzerinde sonucu gormen gerekir.

7- Olmadi ise Config tusuna bas ve;
    protocol u auto,
    Port u 6,
    boutrate i 57600 yap ve geri don.

8- Yine olmadi ise GPS penceresinde ust tarafdaki GPS on/off ve Cold/hot start tuslarini kurcala.

hala sonuc alamadi isen.

Otur agla ve ....... bagla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 27 Mart 2008; 9:49:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sas_sas

quote:

denilen herşeyi yapıyorum malesef olmuyor arkadaşım tomtomun linkini bir verirsen sevinrim biir daha denemek istiyorum

TomTom a gerek yok. onu konfigure etmek daha sorunlu olabilir.

Aslina bakarsan en kolay IGO ile olur.

Belli ki Eslestirmede veya BT yi acma/ kapama konusunda bir ihmal var.

Anlamakda zorluk cekiyorum oldukca kolay bir isi nasil bukadar zora

sokabildin..

kontrol et;

Tabii BT GPS receiveri acmayi unutma ve HTC touch dan 2-3 metre mesafeden daha fazla uzakta olmasin.

GPS alicisini Pencerenin kenarina koy, gokyuzunun yarisina yakinini gorsun.

1- Command Managerden BT yi acmismisin?
    2- Eslestirme yapilmis mi?
    yapilmamis ise onu YAP ONCELIKLE.. (Nasil mi? Onu bildigine eminim. Bilmiyorsan bu linkten ogren)

http://www.tierravision.com/support-faqs-ppc-bt-gps-setup.htm

3- Serial port kutusu secilmis mi?
    4- Comport hangisi ?/ bence comport u 6 yap.

Yine, HTC de Start/settings/system menusunden External GPS i tikla ve
    hardware Tab indan GPS hardware portunu COM6 yap, Bautrate i de en az 38400 de birak.
    Programs tabindan da GPS program portu COM2 yap.

5- Simdi kurulu olan IGO yu ac;

6- ilk gelen sayfada bir kosede canak anten gibi bir kucuk resim olacak onu tikla ve GPS alicisi penceresine gir, ve oradaki "detect' tusuna bas ve bekle.

Normalde 1-2 dakika icinde sayfadaki yuvarlak uzerinde sonucu gormen gerekir.

7- Olmadi ise Config tusuna bas ve;
    protocol u auto,
    Port u 6,
    boutrate i 57600 yap ve geri don.

8- Yine olmadi ise GPS penceresinde ust tarafdaki GPS on/off ve Cold/hot start tuslarini kurcala.

hala sonuc alamadi isen.

Otur agla ve ....... bagla.

• Aynen dediklerini yaptım ve son olarak şimdide ağlıyorum
    birkere kesin olan birşey var ben gps portunu falan herşeyi çok iyii ayarlıyorum cihazlar birbiriini görüyor gps sinyali alıyor tabiki sadece sygic programında sorun igo vs programalrda bu kesinlikle olmuyor benim gps cihazımda lcd ekran var bağalntı kurulduğu zaman bt simgesi yanıyor bu programalrda bt simgesi yanıp sönüyor şimdi cihazıma format atıyorum bakalım ne olacak
  • quote:

cihazlar birbiriini görüyor gps sinyali alıyor tabiki sadece sygic programında sorun igo vs programalrda bu kesinlikle olmuyor

Halbuki daha once GoogleMap disinda hicbir program ile GPS alicisini calistiramiyorum demistin.

Demekli sorun hallolmus.

Sygic dedigin bu programi da kurmana sanirim gerek yok. Ne avantaji var ki kurmakda israrlisin.

TR de genel olarak en iyi Harita datasi Garmin ve IGO da var.

Istanbul Ankara sehirleri icin bir de TomTom eklenebilir.

Gerisi Hikaye..

Sorunu cozebildigine sevindim..

iyi gunlerde kullan Navigasyonunu....
  • quote:

arkadaşlar bilen kullanan varmı htc touchda navigasyon oluyormu ben herşeyi denedim malesef... gps cihazı aldım cihazla eşleştirdim bütün programalrı denedim fakat sinyal bulamadı, varmı yapabilen hadi bir el atın bu konuya

Bende de Touch var ve sıradan bir GPS mouse ile Bluetooth üzerinden gayet güzel kullanıyorum. Programım iGO MyWay 2006 Plus.
  • arkadaslar merhaba. uzun zamandır bir navigasyon cihazı almayı düşünüyordum. ama bütçemi zorlayacağı için hep öteledim. buradaki forum çok dikkatimi çekti. çünkü bende htc touch kullanıcısıyım. ancak kötü olan durum ise bir teknoloji cahiliyim. yani bu denli profosyonel üyelerin bulundugu bir siteye girerken 2 - 3 soru sorulup üyelik ona göre aktiflense ben şu anda üye olamazdım. bu bir gerçek.

anladığım kadarıyla external bir gps cihazı alıcam. ( gittigidiyordan royaltec bakıyorum, tavsiyeniz varsa dinlerim).
    akabinde haritalar için cihazım data kablosuyla bilgisayarıma bağlıyken çoğunluğun tavsiyesiyle IGO yu yüklicem. ( bu konuda dehset ötesi yardıma ihtiyacım var) sonrasında sas-sas kardeşin talimatları doğrultusunda işleme devam edicem. olmazsa ferfecirkoyla beraber ağlıcam. herşey ok mi.?

ama bana lütfen aynen sas-sas kardeşin açıklaması benzerliğinde IGO yu yüklemeyi anlatın.

şimdiden teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Trevor James

quote:

Bende de Touch var ve sıradan bir GPS mouse ile Bluetooth üzerinden gayet güzel kullanıyorum. Programım iGO MyWay 2006 Plus.

Arkadaşım ben yeni kullanıcıyım GPS mouse nedemek ve bluetooth üzerinden bağlanmak nasıl oluyor...Bendede touch var ama bir türlü çözemedim gps problemini...Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih356 -- 22 Mayıs 2009; 12:48:55 >

• Ben de HTC thouchvar yeni aldım Navigasyon programı kurup kullanmak istiyorum Bunun için neler yapmam gerekir Başka bir cihaz mı almam gerekiyor ?? içinde Eternal GPS die bir program var bu bi işe yarar mı yardımcı olursanız sevinirim =) Teşekkürler
  • cankat kardeş başka bir cihaz almana gerek yok, sadece programı bulup indirmen yeterli oluyor.
  • İndire bileceğim program için bir isim ve bu programın ayarlarını yapmam için yardım ayrıca yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.