Şimdi Ara

## Gigabyte'ın X48-DS5 Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın X48-DS5 Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden Tayvanlı Gigabyte, X48 yonga setli yeni anakartlarını kullanıcılar ile buluşturuyor. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre firmanın X48-DS5 modeli yurt dışında rafları süslemeye başladı bile. Intel'in yüksek performans segmentinde yer alan X48 yonga seti üzerine kurgulanan Gigabyte'ın yeni anakartı çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcileri başta olmak üzere Intel'in LGA 775 formundaki güncel tüm işlemcileriyle sorunsuzca çalışabiliyor. 1600MHz FSB desteği ile yine Intel'in Core 2 Extreme QX9770 gibi özel işlemcileriyle uyumlu çalışabilen anakart DDR2 bellek desteği ile de dikkat çekiyor. 4 adet DIMM slotu bulunan X48-DS5 ile 8GB'a kadar DDR2-1200MHz bellek kullanabilmek mümkün. PCIe 2.0 uyumluluğu bulunan Gigabyte'ın yeni anakartı AMD-ATi'nin Crossfire X teknolojisine de tam destek veriyor. Yani kart ile HD 3870 Crossfire vb. çoklu ekran kartı kurulumlarını 16X+16X bant genişliğinde gerçekleştirebilmeniz mümkün. Isı iletim teknolojisini kullanan Bakır tabanlı gelişmiş bir pasif soğutucuya sahip olan anakart başta katı kapasitörleri olmak üzere kullanılan kaliteli komponetnleri ile dikkat çekerken sahip olduğu DES (Dinamik Enerji Tasarrufu) teknolojisi ile %70'e varan oranda güç tasarrufu ve %20'ye varan oranda enerji verimliliği sağlayabiliyor. Çift gigabit ethernet ve yüksek tanımlı videolara tam destek sunan 8 kanal ses desteğine sahip olan anakart üzerinde 8 adet SATA-II ve çok sayıda USB konnektörü yer alıyor. Yurt dışı satış fiyatının 240$ civarında olduğu belirtilen Gigabyte'ın X48 yonga setli yeni modeli GA-X48-DS5'in ülkemiz pazarına da kısa süre içerisinde sunulması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

• her zamanki gigabyte kalitesi

haber için teşekkurler...
  • renkgarenk birşey olmus bu , ben beğenmedim
  • Fiyat iyiymiş, çok da absurt değil. XFX in son çıkan kartına kıyasla hatta ucuz bile denebilir Lakin bu kartların P35le aralarında halen ciddi bir fark göremiyorum Pcie 2.0 dışında.
  • Görüntü olarak güzel değil ama işlevselliği nasıl acaba. Fiatı ise Türkiyede en az 280$ olur herhalde.
    X48 DQ6 nın durumu nedir acaba
  • e çıksın artık aylardır bekliyorum x-48 DQ6
  • bu kartın pcb tasarım ve yerleşim olarka x38 Dq6dan hiç bir farkı yok..
  • gigabyte gökkuşağı temasını benimsedi bikere homo sahibi herhalde
  • GA serisi tüm anakartlarının renk tonları hepsi aynı bence güzel kasanın renkli olması hoş ama biraz fazla hoş olmuş :) yanlış anlayacaklar aslında alınacak bir anakart ama acele etmemek lazım bence yakında x58 ler x68 ler çıkarsa bunlar tarih olur
  • Gigabyte bildiğimiz gibi katı kapasitörden ödün vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diciotto -- 25 Mart 2008; 10:44:11 >
  • gigabyte çok kaliteli anakart üretiyor.
  • kart güzelde yılsonunda soket değişmeyecekmi
  • kartın rengi çok güzel olmuş
  • kişisel zevkler bence güzelde f/p daha önemli kasanın içinde durcak bu nede olsa
  • X48'ler yavaş yavaş geliyor desenize.
  • Gigabyte bu işi iyi biliyor.
  • Çok canlı bi kart olmuş
  • son dönemde gigabyte ın yıldızı çok parladı.. ASUS'a bence en iyi alternatif durumunda hem fiyat hemde kalite olarak...
  • Şu Gigabyte nin kartlarına hayranım

Pcb rengi ile üstündeki komponentlerin renkleri bu kadar mı uyum içerisinde olur
  • Bu gigabyte hasta eder adamı

Ya o ram slotları neden sarı kırmızı

Başka renk mi yok ya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.