Şimdi Ara

## MSI'dan nForce 790i Ultra SLI Yonga Setli MSI P7N2 Diamond ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## MSI'dan nForce 790i Ultra SLI Yonga Setli MSI P7N2 Diamond ##

Anakart dünyasının önde gelen isimlerinden MSI, Nvidia'nın geçtiğimiz hafta içerisinde anons ettiği nForce 790i Ultra SLI yonga setini baz alan yeni anakartı MSI P7N2 Diamond'u duyurdu. Referans tasarımın aksine farklılaştırılmış detayları ve özel soğutucusu ile dikkat çeken anakart başta çift ve dört çekirdekli Penryn işlemciler olmak üzere Intel'in LGA775 formundaki güncel işlemcileri ile herhangi bir sorun yaşamadan çalışabiliyor. 1600MHz'e kadar FSB desteği sunabilen anakart üzerinde 4 adet DIMM slotu yer alıyor ve 2GHz'e kadar DDR3 bellek desteği (EPP 2.0) sağlanabiliyor. PCIe 2.0 uyumlu olan anakart üzerinde 4 adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve Nvidia'nın Triple SLI teknolojisine tam destek veriliyor. Isı aktarım teknolojisini esas alan bakır tabanlı yeni CircuPipe soğutucusu ile desteklenen anakart başta katı kapasitörleri olmak üzere kullanılan kaliteli komponentleri ile de dikkat çekmeyi başarıyor. MSI'ın nForce 790i Ultra SLI yonga setli yeni anakartı P7N2 Diamond'un kuşkusuz öne çıkan dikkat çekici detaylarından biri de güçlü ses işlemcisi. MSI daha önce kullanıma sunduğu bazı Diamond modellerinde olduğu gibi anakart üzerine dahili bir ses işlemcisi koymak yerine Creative'in X-Fi Xtreme Audio işlemcisini kullanan harici bir ses kartını anakart ile birlikte kullanıcılara veriyor. Çift gigabit ethernet ve e-SATA gibi genişleme olanaklarına da sahip olan anakartın fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

• fx57 bu gün bütün konularıan aktif oldum nedense

Bu anakarttaki PCI-E slotlarını saçma yerleştirilmiş gibi geliyor bana Triple SLI değil SLI bile yapmaya kalksak 2 VGA arasında Ses kartı kalıcak, tam göremiyorum ama 1. PCI-E slotunun hemen önünde takılı ses kartı, altındaki PCI slotuna da taksak 2.VGA'nın dibinde duracak aşırı ısınmasına sebep olmazmı VGA'ların?
    En alttaki PCI-E slotlarına zaten yapıcak yorum bulamıyorum klasik MSI işte
    Bu nForce 790 çipsetleri diğer nForce'lara göre daha fazla FSB yapabiliyormu bari, bu konuda test yapan olurmu yakında acaba?

EDİT: EVGA 132-CK-NF79-A1 kodlu anakartı 600FSB ve üzerini yapıyor demişsin ne güzel, ama DDR3 yaw
    Türkiyede rekor bir fiyat 575YTL bu anakart hadi bi nebze yüksek overclock kapasitesi sayesinde almak isteyenler olucaktır ama DDR3 olması birazdaha kasıyor milleti, DDR2 ve 500+ FSB yapabilen nForce çipsetli anakart yokmuki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaRLooT -- 25 Mart 2008; 6:31:58 >

• güzel kart yalnız ddr2 desteği olmaması kötü
  • 4üncü pci ex 16x ne işi yarıyor?
  • X-Fi ile Vista sürücü sorunları aşıldı mı?
  • x48 ile bu kartın kıyaslaması yapılsada görsek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

Bu anakarttaki PCI-E slotlarını saçma yerleştirilmiş gibi geliyor bana Triple SLI değil SLI bile yapmaya kalksak 2 VGA arasında Ses kartı kalıcak, tam göremiyorum ama 1. PCI-E slotunun hemen önünde takılı ses kartı, altındaki PCI slotuna da taksak 2.VGA'nın dibinde duracak aşırı ısınmasına sebep olmazmı VGA'ların?
    En alttaki PCI-E slotlarına zaten yapıcak yorum bulamıyorum klasik MSI işte
    Bu nForce 790 çipsetleri diğer nForce'lara göre daha fazla FSB yapabiliyormu bari, bu konuda test yapan olurmu yakında acaba?

Sana katılıyorum dostum triple SLI yapacak olan biri ses kartı kullanmayacak olay bu

Bide o 1 ve 2. PCI-E slotlarının arasındaki nedir çözemedim Kuzey köprüsümü SLI yapılan bi sistemde hem o köprü soğumaz hemde VGA ları ısıtır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NorthShield -- 25 Mart 2008; 19:46:59 >

• Galiba 4'lü SLI yapma imkanimiz var ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

Galiba 4'lü SLI yapma imkanimiz var ?

Bildiğim kadarıyla sadece Vista ile bu mümkün. Ayrıca kart fena durmuyor İncelemelerini de bir görmek lazım elbette...
  • Msi son zamanlarda iyi işler yapıyor.

Favorim P35 Platinum'du .. Şimdi bu anakart olucak galiba..
  • Herşey iyi güzelde DDR2 yok
  • önceki diamond serilerinde pcb üzerindeydi x-fi işlemcisi bu yüzden slot işgal etmiyordu...
    şimdikini de öyle yapmalılardı çünkü triple konfigürasyonu sorunlu olacak..
  • Gigabyte EP35 DS3R den %30-40 performans vermiyecekse bu kartı almak mantıksız

DDR3 bellekler çok pahalı 2gb bellek 300-400 usd
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.