- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DSG ŞANZIMAN
169 Cevap71520 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1777 Mesaj
25 Mart 2008; 4:23:35 

DSG ŞANZIMANDAN SORUN YAŞAYAN OLDUMU VEYA VARSA SORUNLARI BENİ AYDINLATIRMISINIZ ACABA? TSİ 122 TRİP JETTA DÜŞÜNÜYORUMDA ARKADAŞLAR

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. BUARADA ŞANZIMAN HAKKINDA BİLGİ VERMENİZE GEREK YOK SADECE SORUN VE SORUN RİSKİ HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.

2014 TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.4d 4d İNCİ BEYAZI

1828 Mesaj
25 Mart 2008; 16:49:03 

Kullananlar çok memnun ve sorunsuz olduğunu söylüyorlar. Ben kullanıcısı değilim ama gözüm kapalı alırdım. DSG şanzımandan çok TSI ların sorunları konuşuluyor şu an forumda. Gerçi bu sorunu yaşayanlar da son olarak hallettiler sanırım. Bir arkadaş da aracı değiştirdi. Ben de alıcıyım. Senin duyduğun kaygının aynısını ben de TSI için duyuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetba -- 25 Mart 2008; 17:57:10 >

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

4635 Mesaj
25 Mart 2008; 17:21:12 

TSI motorlu DSG şanzımanlı bi araba su zamanın en mantıklı seçimi olur diye düşünüyorum...

3323 Mesaj
25 Mart 2008; 22:57:30 

Ben dsg sanzimanli 2.0 tdi passat kullaniyorum ve hicbir sorun yasamadim.Aksine cok guzel bir secenek.Tabi benim sorun yasamamam digerlerininde yasamayacagi anlamina gelmez ama ben hic sorun yasayan gormedim.Butceniz yeterli ise (fazladan 4500-5000 ytl) bence dsg almalisiniz.Hem performans hem rahatlik adina memnun olacaginizi umuyorum.

İnsanlar bir gün sonra unutulacak şeylerin hafifliği ile meşguller...

5614 Mesaj
25 Mart 2008; 23:01:00 

Dizelde kullanan birisi olarak benzinli motorda çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Heleki Turbo motorda dadından yenmez.

8 ms de vites değiştirmesi sebebiyle sanki CVT gibi güzel hızlanıyor.

3323 Mesaj
25 Mart 2008; 23:09:47 

quote:

Orjinalden alıntı: meke

Dizelde kullanan birisi olarak benzinli motorda çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Heleki Turbo motorda dadından yenmez.

Evet ya benzinli+turbo da bence de cok daha guzel bir zevk verir.Yağ gibi akar gider

7507 Mesaj
25 Mart 2008; 23:32:09 

kulübümde DSG şanzıman kullanan 5 kişi adına cevap vereyim.şu ana kadar memnuniyetlerini defalarca dile getirmişlerdir.
dizel araç ve hafif ticari olmasında ragmen performans'ta bir çok binek araca kafa tutabilio.

105 HP 250 NM torkla 1.5 tonluk arabayı bi DSG şanzıman 12 sn'de 0-100 km'ye ulaştırıyo manuel ise 13 saniyede ulaştırıyo

biraz performans ve hıza dayalı bi yorum oldu ama kullananlar memnun.

--v\/\/v- Volkswagen Passat 1.4 TSI 122 HP DSG Comfortline 2010 -v\/\/v--

3323 Mesaj
26 Mart 2008; 0:07:29 

quote:

Orjinalden alıntı: ==>KAPADOKYALI<==

kulübümde DSG şanzıman kullanan 5 kişi adına cevap vereyim.şu ana kadar memnuniyetlerini defalarca dile getirmişlerdir.
dizel araç ve hafif ticari olmasında ragmen performans'ta bir çok binek araca kafa tutabilio.

105 HP 250 NM torkla 1.5 tonluk arabayı bi DSG şanzıman 12 sn'de 0-100 km'ye ulaştırıyo manuel ise 13 saniyede ulaştırıyo

biraz performans ve hıza dayalı bi yorum oldu ama kullananlar memnun.

Caddy 1.9 tdi dsg testlerde 13.5 ile 13.7 saniye arasinda degisen degerler aliyor.
Passatin teknik verilerine bakarsak dsg ile manuel vites hizlanma degeri ayni 9.8 saniye olarak belirtilmis.(2.0 tdi icin)
Zaten burda onemli olan dsg nin yani otomatik-tiptronik sanzimanin bir manuel vites kadar hizlanma performansi gostermesidir.Biliyorsunuz diger bir cok firmanin kullandigi tiptronik vitesler manuel e oranla 1.5-2 saniye daha gec surede 0-100 km hizlanmasini tamamliyor.
Fakat dsg her ne kadar kagit uzerinde ara hizlanmalarda manuele gore cok az bir fark yaratsa da gunluk kullanimda bence gozle gorulur derecede daha iyi bir ara hizlanma yapiyor...

4635 Mesaj
26 Mart 2008; 16:57:07 

quote:

quote:

Evet ya benzinli+turbo da bence de cok daha guzel bir zevk verir.Yağ gibi akar gider

ne yazıkki 1.8 TSI larda DSG yok olsaydı alcaktık zaten ...

3428 Mesaj
26 Mart 2008; 17:00:10 

DSG şanzımlanların eskileri ıslak 6 ileri,

yenileri kuru 7 ileri ve eskisinden daha hızlı ve tutumlu

1828 Mesaj
26 Mart 2008; 17:36:51 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

Peki kuru şanzımanda metal yıpranmasını nasıl engelliyorlar. Kuru ise belirli bir ömrü vardır. Bir süre sonra değişir mantıken.

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

7507 Mesaj
26 Mart 2008; 18:52:10 

quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

Caddy 1.9 tdi dsg testlerde 13.5 ile 13.7 saniye arasinda degisen degerler aliyor.
Passatin teknik verilerine bakarsak dsg ile manuel vites hizlanma degeri ayni 9.8 saniye olarak belirtilmis.(2.0 tdi icin)
Zaten burda onemli olan dsg nin yani otomatik-tiptronik sanzimanin bir manuel vites kadar hizlanma performansi gostermesidir.Biliyorsunuz diger bir cok firmanin kullandigi tiptronik vitesler manuel e oranla 1.5-2 saniye daha gec surede 0-100 km hizlanmasini tamamliyor.
Fakat dsg her ne kadar kagit uzerinde ara hizlanmalarda manuele gore cok az bir fark yaratsa da gunluk kullanimda bence gozle gorulur derecede daha iyi bir ara hizlanma yapiyor...

kesinlikle DSG bariz şekilde manuele hızlanmada fark atabiliyo..yalnız caddy 1.9 TDI dsg 13.5 ile 13.7 demişsin biz manuel araçlarımızda 13.sn'de çıkıyoruz ama mustafa abi DSG aldı bakalım denicez inş.onuda

--v\/\/v- Volkswagen Passat 1.4 TSI 122 HP DSG Comfortline 2010 -v\/\/v--

5614 Mesaj
26 Mart 2008; 21:10:57 

quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

eskileri ıslak değil, sadece yağlama yapılan bir baskı balata var.
yenileri ise yağlamasız standart şanzıman gibi çalışıyor.

daha hızlı da değil, vites değiştirme sürati aynı, 8 ms.

hızlı diye tabir edilen olay, 7.ci vitesi sığdırmak için dişlilerin yerleşimi değiştirilmiş, bu sebeple 1-3-5-7 ve 2-4-6 olarak 2 ye bölününce oluşan yerleşimle vites küçültme veya büyütme operasyonu kolaylaşmış. Bu da hızlanmış gibi ifade ediliyor.

4635 Mesaj
26 Mart 2008; 21:14:20 

7ileri DSG golf 1.4 tsi , 1.9 tdi manuelle aynı yakıt sarfiyatına sahip ve 1.4 tsi manuelden daha az yakıyo...

1777 Mesaj
27 Mart 2008; 3:56:59 

Bilgileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yakıt konusunda bakınca TSİ DSG Jetta mantıklı duruyo. ben 122 hp lik almayı düşünüyorum. Hayırlısı bakalım

2014 TOYOTA COROLLA ADVANCE 1.4d 4d İNCİ BEYAZI

18966 Mesaj
27 Mart 2008; 8:08:16 

Sevgili PRND.

Almayı düşünme, al! Belki sıra vardır, kim bilir. Ben de yıllar önce 5-6 ay sıra bekleyerek otomobil sahibi oldum, talep o kadar çoktu ki, torpile bile gerek duyuluyordu. Stok durumu, Euro/Dolar paritesi, TSI motorun talep patlaması yaratması, şu anda bile tedarik sıkıntısının çekilmesi, ne olur ne olmaz, bence sen şimdiden siparişi ver. Gelene kadar Allah kerim. 2 Ayda benim aracıma gelen zam oranı % 15'e yaklaştı.

Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle kullanmak nasip olsun.

T.G.

354 Mesaj
29 Mart 2008; 23:59:32 

TSI DSG şanzıman benim de almayı düşündüğüm bir araç. Kesinlikle tavsiye ederim. Sağlıcakla kullanın...

ADANALIYIK ALLAHIN ADAMIYIK ...

190 Mesaj
7 Nisan 2008; 1:44:46 

hydaaaaaaaaaaa beyler dsg 7 ilerimi oldu yaa

Her zaman dediğim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....

2081 Mesaj
7 Nisan 2008; 1:50:45 

quote:

Orjinalden alıntı: eeerdinc

hydaaaaaaaaaaa beyler dsg 7 ilerimi oldu yaa

122 ps lik tsi motorlar için evet.

5614 Mesaj
7 Nisan 2008; 10:02:44 

1-2 gündür benim DSG'ye bir haller oldu.

Dur kalk çok yoğunken 2 vitesten 1 e düşüyor ama motor silkeler gibi oluyor.

anlamadım bir arıza mı var yoksa kafası mı karışıyor

782 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:17:15 

DSG BENCE VW NİN YAPTIĞI EN BÜYÜK KEŞİFLERDEN BİRİSİ...
TSI MOTORDAN BİLE DAHA ÖNEMLİ...
ŞU ANDA DİĞER FİRMALAR BUNU TAKLİT ETMEYE ÇALIŞIYOR, FORD VE FİATIN ÇOK CİDDİ YATIRIMLARI VAR....

Doktorrr

494 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:25:19 

Bendede var,
hızlanma değil ama yavaşlama durumunda 2'den 1'e geçerken silkeleme yapıyor,bazen arka arkaya bazen nadiren.
Sanki şanzıman işlemcisi 1-2.vitesler arasında kararsız kalıyor gibi,iki vites arasında gidip geliyor.

Sanırım hızlı vites değişiminin güzelliği yanında bazen böyle defo ile karşılaşıyoruz.

quote:

1-2 gündür benim DSG'ye bir haller oldu.

Dur kalk çok yoğunken 2 vitesten 1 e düşüyor ama motor silkeler gibi oluyor.

anlamadım bir arıza mı var yoksa kafası mı karışıyor

Citroën Grand C4 Picasso

5614 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:29:18 

galiba böyle bir durum var.

kaldı ki sizde dizel değil benzinli araçlarda yapıyorsa kesin DSG.

peki aynı şekilde abandığın anda bir miktar bekliyormu? ben buna turbo boşluğu diyordum ilk başta ama sanırım düşünme süreci var bu aletin.

8 ms ama önce bir düşünecek

494 Mesaj
7 Nisan 2008; 20:38:54 

DSG'de yanlış bilgi vermek istemem ama bulanık mantıkla çalışan bir işlemci var diye biliyorum.
Belli bir kullanımdan sonra sürüş sitilinize adapte oluyor,hızlıysanız geç vites büyütüyor,ekonomik kullanıma dikkat ediyorsanız erken vites büyütüyor.

Hızlı ve seriliğin adresi "S" modu,bu modda sıkıntı var mı?(burda makul tüketim dürtüsünün yerini adrenalin alıyor,hemde bariz)

Citroën Grand C4 Picasso

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Nisan 2008; 2:29:28 

quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

170 hp jetta sürüyorum dsg kusursuz

birde lpg taksan sen ona off tadından yenmez ha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNgİzHaN. -- 22 Nisan 2008; 2:29:20 >

32 Mesaj
22 Nisan 2008; 20:05:00 

Arkadaşlar 122 beygirlik 7 ileri Dsgli golf veya jetta için şu an sıra bekleniyor mu? Sıraya girebilmek için araç değerinin ne kadarının peşin ödenmesi gerekli biliyormusunuz? Bu araçları sıra beklemeden direk yetkili satıcıdan alma şansımız var mı ?

1828 Mesaj
23 Nisan 2008; 19:56:21 

Sıra konusunda belirli bir bilgi vermek doğru olmaz. Bayilerden stok araştırması yapın. Stokta varsa hiç beklemezsiniz. Yoksa da VW in yaklaşık teslimat süresi 3 aydır. Bunu da göz önüne alın.

Araç bedelinin bir kısmını peşin yatırdıktan sonra kalanını da size teslim edileceği andaki fiyatıyla ödersiniz.

Das Auto.
2011 Jetta 1.6 MPI
Refleks Gümüş

3878 Mesaj
23 Nisan 2008; 20:08:56 

quote:

Orjinalden alıntı: PRND

DSG ŞANZIMANDAN SORUN YAŞAYAN OLDUMU VEYA VARSA SORUNLARI BENİ AYDINLATIRMISINIZ ACABA? TSİ 122 TRİP JETTA DÜŞÜNÜYORUMDA ARKADAŞLAR

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. BUARADA ŞANZIMAN HAKKINDA BİLGİ VERMENİZE GEREK YOK SADECE SORUN VE SORUN RİSKİ HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.

vallahi herkes çok memnun herkez övgüler yağdırıyor bende bayağı merak ediyorum doğrusu şimdiye kdr sorun yaşayan kimseyi görmedim param olsa bende alacam

2004 Toyota Corolla Terra 1.6 16v VV-TI Sedan / GranitGri

13 Mesaj
7 Mayıs 2008; 11:25:22 

quote:

Orjinalden alıntı: admira

Arkadaşlar 122 beygirlik 7 ileri Dsgli golf veya jetta için şu an sıra bekleniyor mu? Sıraya girebilmek için araç değerinin ne kadarının peşin ödenmesi gerekli biliyormusunuz? Bu araçları sıra beklemeden direk yetkili satıcıdan alma şansımız var mı ?

Sıra yok şu an. Jetta mayıs sonunda teslim ediliyor. Minimum 300 YTL kapora vermeniz yeterli...

412 Mesaj
9 Şubat 2010; 20:08:19 

Arkadaşlar 1.4 tsi 160 hp dsg li 2009 sciorocco alacagım bu hafta dsg den dert yananlar var duyan oldu mu ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Şubat 2010; 20:15:23 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetba

Kullananlar çok memnun ve sorunsuz olduğunu söylüyorlar. Ben kullanıcısı değilim ama gözüm kapalı alırdım. DSG şanzımandan çok TSI ların sorunları konuşuluyor şu an forumda. Gerçi bu sorunu yaşayanlar da son olarak hallettiler sanırım. Bir arkadaş da aracı değiştirdi. Ben de alıcıyım. Senin duyduğun kaygının aynısını ben de TSI için duyuyorum.

Ben bu düşünceye katılmıyorum. Ben TSI 122 Kullanıcısıyım. Aracım manuel şanzıman. Ancak forumda TSI motordan şikayeti olan bir kişi bile bulamazsınız. Eğer sorun yaşamak istemiyorsanız DSG almayın. Manuel alın. Çünkü sorunlar TSI den değil DSG den kaynaklanan sorunlar. Eğer illaki DSG alacağım diyorsanız o halde 6 ileri DSG alın. 7 ileri DSG lerde belli başlı kronik sorunlar var. 7 leri DSG ye şaşıran arkadaşlar var, DSG 2010 yılı içerisinde vites sayısını 8 e yükseltecek haberiniz olsun. Bunun problem yaşatıp yaşatmayacağı tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhforumm -- 9 Şubat 2010; 20:18:04 >

343 Mesaj
9 Şubat 2010; 22:55:49 

merhabalar,

yaklaşık 1 yıldır 2,0 dizel dsg 6 ileri kullanıyorum. tadına doyulmuyor. kesinlikle tavsiye ediyorum.
fakat dikkat edilmesi gereken noktalar var.
örneğin buzlu ve karlı yollarda yavaşlamak için fren değil tiptroniğe geçerek vites düşürmeniz gerekir yoksa abs ve esp nin takdirine kalıyorsunuz.
ayrıca seri bir şekilde ileri geri manevra yapmanız gerektiğinde kararsız kalabiliyor ve 3-5 sn beklemeniz gerekebiliyor. yol ortasında manevra yapacaksanız tehlike yaratıyor.

bir kaç bilgide şöyle vereyim;
ileri giderken, hata veya yanlışlıkla geri vitese atarsanız vitese geçmiyor.
aynı şekilde p ye atarsanız ses veriyor ama aracı kilitlemiyor. (fakat 10 km hız civarındaysanız ani bir duruşa hazır olmalısınız)
örneğin 6.viteste 100km hız ile giderken sollama vb nedenlerle gaz pedalını sonuna kadar basarsanız bir iki vites düşürerek roketleme yapıyor.
tiptronikte vitesi 3 te unuttuğunuzu varsayalım, devir 4500 den sonra vitesi kendi büyütüyor. yavaşladığınızda da kendi düşürüyor, dikkat etmezseniz frenleme sonrasında düşük viteste gaza birden yüklenmek sarsıcı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydin.selcuk -- 9 Şubat 2010; 23:08:38 >

412 Mesaj
10 Şubat 2010; 20:53:15 

sciroccodaki bu 7 ileri kuru tip şanzımanla cok sorun yasayan duyan var mı

62 Mesaj
10 Şubat 2010; 22:33:37 

Arkadaşımda scirocco var 2010 model 160 hp dsg şu an 38000 km'de ve çok memnun. Ne tsi motordan ne de dsg den en ufak bir problemi olmadı. Bu km'ye kadar genelde aracı 's' modunda kullanıyor. Launch control diye nitelendirilern hızlı kalkışlarına çok şahit oldum. Sorun olsa inanın onun aracında olması gerekir çünkü hiç acıma yok

228 Mesaj
10 Şubat 2010; 23:04:47 

1.4 TSI ile 7-DSG mükemmel seçim. Ben 1.9 TDI 6-DSG yi de bir yıl boyunca kullandım. Her ikiside süper. Sorun çıkar mı? Elbette çıkabilir. Önemli olan markanın aracına sahip çıkması. Bence trafikte hatalı sollama yapan bir araçla çarpışma ihtimali DSG nin sorun çıkarma ihtimalinden çok daha fazla. Bir an önce alıp tadını çıkarmaya bakın derim ben.

2010 VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI 122 HP 7-DSG TRENDLİNE GÜMÜŞ BEJ

343 Mesaj
10 Şubat 2010; 23:12:38 

sn *karamurat*
size katılıyorum. en ufak bir şikayet ya da serzenişten dolayı bu zevkten mahrum kalınmamalı derim.
quote:

Orijinalden alıntı: *karamurat*

1.4 TSI ile 7-DSG mükemmel seçim. Ben 1.9 TDI 6-DSG yi de bir yıl boyunca kullandım. Her ikiside süper. Sorun çıkar mı? Elbette çıkabilir. Önemli olan markanın aracına sahip çıkması. Bence trafikte hatalı sollama yapan bir araçla çarpışma ihtimali DSG nin sorun çıkarma ihtimalinden çok daha fazla. Bir an önce alıp tadını çıkarmaya bakın derim ben.

412 Mesaj
12 Şubat 2010; 18:59:56 

bende bugun siyah dsg li bir scirocco aldım 160 hp izlenimlerimi yazarım ama ilgi cooook fazla araca :D

343 Mesaj
12 Şubat 2010; 21:57:22 

quote:

Orijinalden alıntı: valerio

bende bugun siyah dsg li bir scirocco aldım 160 hp izlenimlerimi yazarım ama ilgi cooook fazla araca :D

hayırlı olsun. keyifli sürüşler.
nazarlık taktırın...

412 Mesaj
13 Şubat 2010; 13:10:36 

teşekkürler kırmızıyı aldım ama :)

331 Mesaj
19 Şubat 2010; 22:15:25 

quote:

Güle güle kullanın..

Tarihte hiç bir zaman son sözü söyleyen olmayacaktır!

412 Mesaj
20 Şubat 2010; 10:27:39 

teşekkürler su an kada dsg harika bayıldım

557 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:01:23 

quote:

teşekkürler su an kada dsg harika bayıldım

hayirli olsun keske almadan bu forumu okusaydiniz
http://forum.donanimhab...315/mpage_1/key_/tm.htm

size sorum var cevap verirseniz sevinirim

arnavut kaldirimi yollarda 30 - 40 km hizla gidince nasil ses yapiyor?

dsg ile ilginc bir video, butun dsg lerde kronik bir sorun oldugu soyleniyor. sizede varmi?
http://www.youtube.com/watch?v=r5F0H8JWu38

693 Mesaj
21 Şubat 2010; 17:25:39 

ewet şangırtı sesi bayağı geliyor. böyle bir sese normal denmesini ben anlayamıyorum. sınuçta az veyahutta çok bir para verip karşılığında bir hizmet satınalıyorsunuz. bu araçlara verilen paralara çoğu insan ev alıyor. veyahutta bir iş kurup evine ekmek götürüyor.
okadar para vereceksiniz böyle bir durumla karşı karşıya kalıyosunuz. bu duruma vw bir çare bulması gerektiği kanaatindeyim. doğuştan pek ümidim yok ama !!!
Bu sorunlarla karşılaşan arkadaşlarım iinşallah bir çözüme ulaşrlar.
quote:

Orijinalden alıntı: online1

hayirli olsun keske almadan bu forumu okusaydiniz
http://forum.donanimhab...315/mpage_1/key_/tm.htm

size sorum var cevap verirseniz sevinirim

arnavut kaldirimi yollarda 30 - 40 km hizla gidince nasil ses yapiyor?

dsg ile ilginc bir video, butun dsg lerde kronik bir sorun oldugu soyleniyor. sizede varmi?
http://www.youtube.com/watch?v=r5F0H8JWu38

557 Mesaj
21 Şubat 2010; 17:35:30 

quote:

Orijinalden alıntı: sadall

ewet şangırtı sesi bayağı geliyor. böyle bir sese normal denmesini ben anlayamıyorum. sınuçta az veyahutta çok bir para verip karşılığında bir hizmet satınalıyorsunuz. bu araçlara verilen paralara çoğu insan ev alıyor. veyahutta bir iş kurup evine ekmek götürüyor.
okadar para vereceksiniz böyle bir durumla karşı karşıya kalıyosunuz. bu duruma vw bir çare bulması gerektiği kanaatindeyim. doğuştan pek ümidim yok ama !!!
Bu sorunlarla karşılaşan arkadaşlarım iinşallah bir çözüme ulaşrlar.

Dogusun yetkisini ve kapasitesini asan bi durum zaten. Ben Golf almaktan sirf bu DSG ses problemi yuzunden vazgectim.
VW hala cikipta olayi sahiplenmiyor, problem yokmus gibi davraniyor... ikinci el alsan sanziman elinde patlasa yeni sanziman 20bin lira. iyi bi 2. el araba parasi...

138 Mesaj
23 Şubat 2010; 2:13:18 

TSI motorla, 7 DSG şanzımanı forumdan izlemeyin, kullanın bence. Kullandıktan sonra ben, sürekli araba kullanmak istedim ve herkese şöyle diyorum şimdi "Bu güne kadar araba kullanmamışım..." Selamlar...

3602 Mesaj
24 Şubat 2010; 0:00:39 

Bence de mükemmele yakın bir şanzıman. Bu forumda ezbere şangırtı yapanlar da bir kere kullansalar hayran kalacaklardır emin olun.

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

1461 Mesaj
24 Şubat 2010; 19:09:52 

hayırlı olsun . güle güle kullanın . bakmayın buradaki şangırtıcılara. çok zevk alacaksınız. hayatında içine oturmadan laga luga yapanları dinlemeyin. 1000 lira daha verip garanti uzatın aslanlar gibi 4 sebe binin. vw işportacı değil sorun büyürse çağırır düzeltirler. benim aracım 33000 km de tık yok her bindiğimde biraz daha seviyorum. gereksiz adamlar cevap yazmasın lütfen dikkate almıyorum. teşekküerler..

557 Mesaj
25 Şubat 2010; 22:42:27 

quote:

Orijinalden alıntı: 512M

TSI motorla, 7 DSG şanzımanı forumdan izlemeyin, kullanın bence. Kullandıktan sonra ben, sürekli araba kullanmak istedim ve herkese şöyle diyorum şimdi "Bu güne kadar araba kullanmamışım..." Selamlar...

Ben Golf alacaktim DSG nin sangir sungur ses yapmasindan dolayi almaktan vazgectim. Deneme surusu yaptim kullanim rahatligini zaten kimse inkar etmiyor. Siz araci yeni aldiysaniz bi arnavut kaldirimi yolda 30-40 km hizla gidip bi aractan ne gibi sesler geliyor diye video yaparmisiniz?

Burdaki DSG cilerede iyi bi cevap olur.

Tesekkurler

3602 Mesaj
26 Şubat 2010; 12:03:46 

quote:

Orijinalden alıntı: online1

Ben Golf alacaktim DSG nin sangir sungur ses yapmasindan dolayi almaktan vazgectim. Deneme surusu yaptim kullanim rahatligini zaten kimse inkar etmiyor. Siz araci yeni aldiysaniz bi arnavut kaldirimi yolda 30-40 km hizla gidip bi aractan ne gibi sesler geliyor diye video yaparmisiniz?

Burdaki DSG cilerede iyi bi cevap olur.

Tesekkurler

Arnavut kaldırımında da kullandım, köy yolunda da. Özellikle de dinledim. Ne ben ne de yanımdakiler hiçbir şangırtı, tıngırtı, patırtı duyamadık . Hepimiz kulak muayenesine gidiyoruz haftaya .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

331 Mesaj
26 Şubat 2010; 16:57:38 

Yahu nedir bu şangırtı şungurtu?
DSG Jetta düşünüyordum kafam bulandı.
Madem kuru sistem DSG problem çıkartıyor neden yağlısına dönüş yapmıyorlar?
Araçların ikinci elini oldukça olumsuz etkileyecektir bu durum.
Ah! VW ah! yaktın bizi!......

Tarihte hiç bir zaman son sözü söyleyen olmayacaktır!

557 Mesaj
1 Mart 2010; 0:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Arnavut kaldırımında da kullandım, köy yolunda da. Özellikle de dinledim. Ne ben ne de yanımdakiler hiçbir şangırtı, tıngırtı, patırtı duyamadık . Hepimiz kulak muayenesine gidiyoruz haftaya .

araciniz kac km de?
marka modeli nedir ve hangi yil aldiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi online1 -- 1 Mart 2010; 0:20:29 >

413 Mesaj
2 Mart 2010; 14:16:52 

2004 model Touranların şanzımanı ne oluyor 1.6 fsi tript.

34 Mesaj
2 Mart 2010; 15:15:36 

İmzamdaki aracı kullanıyorum. DSG ile ilgili en ufak bir sorun yaşamadım.

Passat Variant 1.4 TSI DSG 2010 comfortline metalik gri

6299 Mesaj
3 Nisan 2010; 12:53:40 

km kaç binde?

mk3 1.2 tsi dsg

2 Mesaj
3 Nisan 2010; 14:00:07 

2008 passat 2.0 tdi 170 hp 6 ileri dsg şanzımanlı arac kullanıcısıyım. öncelikle şanzımanın vites geçişleri sarsıntısız ve akıcı şekilde gerçekleşiyor. kesinlikle düz vitesten performanslı ve çok keyifli. sadece tek bir sıkıntısı var 1 ve 2 inci viteslerde düşük devirdeyken gaza yüklenince sarsıntı yapıyor. arac 24000 km de iken şikayetimiz üzerine garantiden mekatronik ünitesini deiştirdiler(fiyatı işçilik dahil 6000 tl imiş). sorun az da olsa çözüldü ama tam olarak gecmiş deil. kullanırken dikkat etmek gerekiyor.dsg şanzımanın sorun çıkarma olasılığı her zaman var. onun için garantiyi 4 yıla uzattırıp binmek daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erayerdem -- 3 Nisan 2010; 14:05:54 >