Şimdi Ara

## DFI'ın X48 Yonga Setli LanParty UT X48-T2R Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## DFI'ın X48 Yonga Setli LanParty UT X48-T2R Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Intel'in bir süredir merakla beklenen yeni yonga seti X48 sonunda sahneye çıkmaya başladı. Yüksek performans meraklıları için hazırlanan ve Nehalem öncesi firmanın performans segmentinde yer alan LGA775 destekli son çipseti olacağı ifade edilen X48 için anakart üreticileri de yeni modellerini arka arkaya pazara sunuyorlar. Hız aşırtma dendiğinde akla gelen ilk üreticilerden biri olan DFI'ın X48 yonga setli yeni anakartı da raflardaki yerini almaya başladı. Firmanın LanParty UT serisi dahilinde hazırlanan T2R uzantılı yeni anakart DDR2 bellek desteği ile geliyor. DFI'dan beklendiği üzere dijital PWM, katı kapasitör ve UV duyarlık renkler gibi firma detayları ile dikkat çeken anakart başta çift ve dört çekirdekli Penryn işlemciler olmak üzere Intel'in LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileri ile uyumlu çalışabilmekte ve 1600MHz'e kadar FSB desteği sunabilmekte. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar 1066MHz bellek desteği sunan anakart kullandığı yonga seti itibariyle ATi'nin Crossfire X teknolojisine de 16X+16X bant genişliğinde destek verebiliyor. PCIe 2.0 uyumlu olan anakart üzerinde iki adet PCIe X16 (16X+16X) ve X4 olarak çalışan bir diğer PCIe X16 slotu ile birlikte 1adet PCIe X1 ve 3 adet te geleneksel PCI slotu yer alıyor. Çift gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses gibi detaylara sahip olan anakartın en dikkat çekici olduğu noktalardan biri de kullanılan pasif soğutucu. Kuzey köprüsü çıplak olarak gelen anakart için kutudan çıkan ve özel olarak tasarlanmış pasif soğutucuyu kullanıcılar anakarta kendileri monte ediyorlar. DFI bu noktada sistemini kurcalamayı sevenlere ufak bir güzellik yapmayı düşünmüş. 8 adet SATA-II konnektör ile desteklenen anakartın yurt dışı satış fiyatının 260-270$ civarında dolduğu bildiriliyor.

• işlemci kadar çipset ohaaaaa
  • bu çipsetin üstüne o ufacık soğutucu yetmez hemde pasif buna zerotherm fln lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: djkika

bu çipsetin üstüne o ufacık soğutucu yetmez hemde pasif buna zerotherm fln lazım

Avuçtan büyük soğutucu dikkat ederseniz. Pasif olarak rahatlıkla yetecektir.
  • Newegg'de 279$'dan satışa sunulmuş Türkiye'yede KDV dahil en az 450YTL civarında gelir bence, fiyat biraz yüksek gibi olsada alınası bir anakart
  • işlemci soğutucusu olarak kullanılıyomu
  • vallaha ben siparis ettim
    ama bir turlu 8400 bulamiyorum yaa
  • Kart güzel ve ülkemize hemen gelirde bakarız
  • bu modelde dd2 ve ich9 mu kullanılıyor acaba?????????yoksa bunun dd3 olan ve ich10 kullanan modelide vardı sanırsam.ama bu dd2 lerdede ich 10 varmı??????? ayrıntı yazılmamamış
  • t2r modeli ddr2 ich9r t3r olması lazım ddr3 için öle idi sanırsam dfi a da
  • bir x48 almak farz oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ENIGMA

bir x48 almak farz oldu

Ddr2 li modeller insanı cezbetmiyor değil gerçektende ama 965 serisine 45 nm desteği gelmiş olması ise bu arzuyu biraz baltalıyor
  • fiyatıda çoğu markaya göre uygun.
  • DFI board kullanmak çok istiyorum X48 yonga setli alacam ama fiyatı çokk yüksek olur
  • müthiş anakart. overclock menüsü süper.
  • hehe insan unutsa kuzey köprüsü sogutmasını takmayı gitti demektir nese harbiden cok güzel bi baktım yazıyı okumadan ne bu 2. islemci dedim bi hata fln mı megersem kuzey köprüsü hic aklıma gelmedi tabi yazılılar fln biraz sarsıyor malum lise 1
  • inşallah kullanmak nasip olur bu markayı,herkes çok övüyor
  • Mayis başinda görüşürüz diyebiliriz max.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    Kart güzel ve ülkemize hemen gelirde bakarız
  • renklerin dilinden...
    gigabyte GS,
    dfı FB,
    abit BJK (bu pek denk gelmiyoda neyse..)
  • quote:

renklerin dilinden...
    gigabyte GS,
    dfı FB,
    abit BJK (bu pek denk gelmiyoda neyse..)

gigabyte kullanıyorum şimdi işin yoksa ikinci sat, git dfi al kim uğraşacak yaaaa
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.