Şimdi Ara

windows xp oturum açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
19.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar normal olarak açılıyor daha sonra tam oturum açıldığında geri kapanıyor Formattan başka ne yapabiliriz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teddybear -- 24 Mart 2008; 12:58:16 >

• acılısda F8 tusu ile gelen ayarlardan en son iyi yapılandırma ayarları ile ac secenegini sec öyle acmayı dene olmazsa sistem geri yüklemeyi deneyebilirsin en son yukledigin driver sürücüleri veya programdanda bunu yapabilir olmazsa F8 ile bilg. güvenli mod a ac ve en son yukledigin program veya driveri kaldır birde böle dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: teddybear

Arkadaşlar bilgisayar normal olarak açılıyor daha sonra tam oturum açıldığında geri kapanıyor Formattan başka ne yapabiliriz ?

Bilgisayarını güvenli kipte başlat. Bunun için pc açılırken f8 tuşuna basıp gelen menüden güvenli kip seçebilirsin. Sistem geri yüklemeyle güncel bir bekabın varsa bununla sorunu çözebilirsin. Eğe yoksa başlat/çalıştıra msconfig yaz ve gelen ekranda tanımlamalı başlangıcı işaretle. Belki ufak bir uygulma başlangıca eklenmiştir.
    Neyse söylediklerimi dene de tekrar yazarsın.......
  • denedim güvenli kite e aynı sorun ayrıca çalışan en son ayarlarınız..... çalışmıyor hiçbiri live cd ile bakmayı düşünüyorum onun için live cd indiriyorum bakalım
  • indir birde öle bak olmazsa tekrardan bakalım duruma
  • usb edition indirdim ama usb den açılmıyor onu deniyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: teddybear

Arkadaşlar bilgisayar normal olarak açılıyor daha sonra tam oturum açıldığında geri kapanıyor Formattan başka ne yapabiliriz ?

Sasser” adlı solucan bulaştığı kanısı geldi Söz konusu açığı kapatmak için Microsoft’un çıkardığı yamayı yüklemek gerekiyor. İlgili yamayahttp://www.microsoft.com/security/incident/sasser.asp adresinden ulaşmak mümkün
    denemekte fayda var sonuca gidersen yaz ki başka seçeneklere bakalım
  • tamam bakıyorum şuanda live cd ile açtım bilgisayarı elle hangi dosyayı silmeliyim ?
  • hayır dinleme yazılanları format atmıcaksın bak aynı sorun bendede oldu güvenli mod filan dediler olmadı şöyle yap

xp cdsini tak powera bas yüklexp yi virüs silinio sonra rahat rahat kullanıon
  • xp tamir mi edeyim ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

hayır dinleme yazılanları format atmıcaksın bak aynı sorun bendede oldu güvenli mod filan dediler olmadı şöyle yap

xp cdsini tak powera bas yüklexp yi virüs silinio sonra rahat rahat kullanıon

sölediklerinden hiç bir sey anlamadım arkadasım xp cd tak powera bas yükle xp siliniyor neyin cabasını veriyorsun? arkadasım sende xp i onarmayı dene birde
  • afedersin onar demek istedim ama vaktim yok diye lap gaçtim. . . yani kısaca cdyi takıp pc yi kapat tekar aç bunu biliosundur onara bas dosyalar tazelendiği için virüs gidiyor ama windows sp2 filan yükselttiysen sp1 e düştü benim ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ChnGT/GTS

afedersin onar demek istedim ama vaktim yok diye lap gaçtim. . . yani kısaca cdyi takıp pc yi kapat tekar aç bunu biliosundur onara bas dosyalar tazelendiği için virüs gidiyor ama windows sp2 filan yükselttiysen sp1 e düştü benim ..

Elinde sp2 cdsi var ise cdden boot et.İlk ekranda R yebas.
    dos ortamına geleceksin.
    chkdsk /p /r YAZ ENTERLA..
    bitince baştan başlat.açılmazsa windows tek çaren üzerine format atmadan xp kurmak yani onarmak olacaktır.
  • tamamdır deneyeceğim
  • yaaw deli olacam yaa aynı sorun bendede war ve bu ikinci. öncekinde format atmıştım şimdi laptop un optik okuyucusu bozuk resmen deli olacam kullandığım makina şimdi manyar oldu yaa. hay seni kaspersky o yaptı bunu yükledikten sonra bi reset ardından problem... diğer makinamda sorun yok bu laptop böyle yapıyo neden ki arkadaşlar ayrıca cd kullanmadan bi çözüm bilen warmı??
  • ben söyleyim o sorunla daha dün karşılaştım

çözümü şu
    HDD başka pc ye tak ve CA antivirüs yada benzeri güçlü bir antivirüsle tarat sorun hallolacaktır.
  • dostum bilgisayar natebook. harici hdd yuvasına takıp tarama yapmamı mı önerdin? o şekilde olabilirmiki sistemi açmadan(zaten açamam).
  • aynen de oyle dostum

bi harici hdd yuvasına takıp iyi bi antivirüs programı ile tarat
  • eywallah dostum inşallah olur. ya bide bişey daha sorayım benim optik okuyucu mantar oldu şalışmıyo yeniden de notebook optik okuyucusu almak istemiyom 2 gün sonra olacağı aynı hem yawaş ondan harici alayım diyom ama onla boot edebilirmiyim ki onu düşünüp duruyom setup da usb boot yok lan, hdd, cdrom be fdd war. bios updatele gelirmi bilmiyorum war mı bu konuda bi bilgin?
    cihaz toshiba l-10 şu öğretmenlere kampanyayla satılanlardan
  • o notebook ta ben usb dvd çok denedim beceremedim dostum forumda bi araştır bi yol mutlaka bulunacaktır arkadaşların yardımları ile
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.