- x
Lcd ve Plazma SERVİS MENÜ'lerine Giriş Kodları
114 Cevap61357 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

83 Mesaj
23 Mart 2008; 18:30:19 

Arkadaşlar sony philips samsunf seg toshiba gibi bu örnekleri çoğaltabilirz. bu lcd tvlerin servis menülerine giriş kodlarını toplu olarak bulunsa iyi olur diye düşünüyorum.

SONY SERVİS MENÜSÜ:Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al.Sırasıyla "i+, 5, ses +, power, menü" tuşuna bas.

samsunglarda : "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" ile girebilirsiniz

Vestel ürünleri için (SEG için de geçerli) : MENU, 4, 7, 2, 5

Panasonic 42PV60 için TV'nin kaç saat kullanıldığını öğrenme (42PV70 veya diğer Panasonic modellerinde de aynı şekilde midir bilgim yok)
Panel de Tv modunu açın. (Uydu veya digitürk kullanıyorsanız AV'desinizdir. TV/AV butonu ile uydudan çıkıp TV'ye geçin)
99. kanalı seçin.Ana Menu altında ses menusune girin.Kalın sesi maximum'a ince sesi minumum'a getirin. Menuden çıkın. (exit)
Kumandadaki index tuşuna basılı tutarken Televizyon üzerinde bulunan (alttaki kapağın içinde) - / V tuşuna basın.Ve girdiğiniz bu menu SERVICE 1 menüsü
Kumanda üzerinde bulunan yeşil butona tam 21 kere basınEkranda Service1 Eq 12 Khz 0 yazdığını görün.Burada iken kumanda üzerinden Hold'a basın.Ve girdiðiniz bu menu de SERVICE 2 menüsüGelelim panelin toplam çalışma saatini görmeye...Service 2 menüsüne girdikten sonra kumandadan 17 kere yeşil butona basın.Sağ üstte Hours gözükür.

TOSHIBA LCD Servis Menü

• Uzaktan kumandadan MENU tuşuna bas.
• Picture (Resim) ikonu üzerindeyken uzaktan kumandadan 9 – 3 – 0 – 1 tuşla
• Servis Menü takip eden bölümlerle görüntülenecek.
• “Options” – “Adjustments” – “Selections”
• OK tuşunu kullanarak giriş yapılıp bölümler içinde gezilebilir.
• Değerleri değiştirmek için {VOL +} {VOL-) {P+} {P-} tuşları kullanılabilir.
• Çıkmak için tekrar {MENU} tuşu kullanılabilir.

LG servis menüsüne giriş

Uzaktan kumandanın ve televizyonun MENÜ tuşlarına aynı anda 5-7sn. basılı tutularak servis menüsüne girilebiliyor
...

phılıps servis menüsüne giriş: 062596i+[/colorV Ser

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mart 2008; 21:47:39 

SAMSUNG "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" ile girebilirsiniz servis menüsünde bazen cidden hazineler yatıyor olabilir, çok güzel ayarlar yapılabiliyor.

Ama ayarlarla oynamadan mutlaka not etmekte fayda var çünkü TVyi resetleseniz bile ayrlar kalıcı oluyor geri döndüremiyorsunuz.

83 Mesaj
23 Mart 2008; 23:15:10 

quote:

Orjinalden alıntı: japonozan11

SAMSUNG "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" ile girebilirsiniz servis menüsünde bazen cidden hazineler yatıyor olabilir, çok güzel ayarlar yapılabiliyor.

Ama ayarlarla oynamadan mutlaka not etmekte fayda var çünkü TVyi resetleseniz bile ayrlar kalıcı oluyor geri döndüremiyorsunuz.

teşekkürler arkadaşım.
yukarıda benim yazdığım sonyle ilgili olan doğru mu?
birde philips seg toshiba gibi lcdleride bilsek iyi olur sanırım.paylaşımcı arkadaşlarımızı bekliyorum

Uzaklaştırılmış
23 Mart 2008; 23:31:19 

quote:

Orjinalden alıntı: pencere77

teşekkürler arkadaşım.
yukarıda benim yazdığım sonyle ilgili olan doğru mu?
birde philips seg toshiba gibi lcdleride bilsek iyi olur sanırım.paylaşımcı arkadaşlarımızı bekliyorum

Valla SONY ile ilgili olanı pek bilmiyorum ama forumda servis menüsüyle oynayan en çok SEG kullanan arkadaşlar.Onlarda yazar belki.

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2008; 11:11:47 

toshibanın servis müdürüne mail attım bakalım cevap gelecekmi

7492 Mesaj
24 Mart 2008; 11:52:25 

Vestel ürünleri için (SEG için de geçerli) :

MENU, 4, 7, 2, 5

quote:

Orjinalden alıntı: uguretes
toshibanın servis müdürüne mail attım bakalım cevap gelecekmi

Benim bildiğim kadarıyla bu kodları tüketiciler ile paylaşmıyorlar, yani kullanım kılavuzunda yazılan bir bilgi değil, çünkü kullanıcının müdahale etmesini istemiyorlar.
Yine de cevap gelirse ne mutlu

@pencere77
Madem konuyu açtınız, artık bildirilen kodları 1.mesajınıza marka bazında ekleyip konuyu güncel tutarsınız. Teşekkürler.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

REHBER » HD Ready - Full HD Tercihi ve Temel Bilgiler

Lütfen özel mesaj ile görüş veya tavsiye istemeyin, cevap veremiyorum.

101 Mesaj
24 Mart 2008; 12:31:52 

SONY SERVİS MENÜSÜ

Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al
Sırasıyla "i+, 5, ses +, power, menü" tuşuna bas.

Tavsiyem, servis ayarlarını hiç kurcalamadan kumandanın power düğmesi ile televizyonu tekrar kapatıp açın.

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2008; 13:06:50 

quote:

Orjinalden alıntı: signore

Vestel ürünleri için (SEG için de geçerli) :

MENU, 4, 7, 2, 5

Benim bildiğim kadarıyla bu kodları tüketiciler ile paylaşmıyorlar, yani kullanım kılavuzunda yazılan bir bilgi değil, çünkü kullanıcının müdahale etmesini istemiyorlar.
Yine de cevap gelirse ne mutlu

@pencere77
Madem konuyu açtınız, artık bildirilen kodları 1.mesajınıza marka bazında ekleyip konuyu güncel tutarsınız. Teşekkürler.

çok gizli bir bilgi olduğunu bende biliyorum.

son kullanıcı ve tüketici sınıfına girmediğim için paylaşırlar....

1525 Mesaj
24 Mart 2008; 13:38:02 

Panasonic 42PV60 için TV'nin kaç saat kullanıldığını öğrenme (42PV70 veya diğer Panasonic modellerinde de aynı şekilde midir bilgim yok)

Panel de Tv modunu açın. (Uydu veya digitürk kullanıyorsanız AV'desinizdir. TV/AV butonu ile uydudan çıkıp TV'ye geçin)
99. kanalı seçin.
Ana Menu altında ses menusune girin.
Kalın sesi maximum'a ince sesi minumum'a getirin. Menuden çıkın. (exit)
Kumandadaki index tuşuna basılı tutarken Televizyon üzerinde bulunan (alttaki kapağın içinde) - / V tuşuna basın.
Ve girdiğiniz bu menu SERVICE 1 menüsü

Kumanda üzerinde bulunan yeşil butona tam 21 kere basın
Ekranda Service1 Eq 12 Khz 0 yazdığını görün.
Burada iken kumanda üzerinden Hold'a basın.
Ve girdiðiniz bu menu de SERVICE 2 menüsü

Gelelim panelin toplam çalışma saatini görmeye...
Service 2 menüsüne girdikten sonra kumandadan 17 kere yeşil butona basın.
Sağ üstte Hours gözükür.

SAMSUNG GALAXY S4 16 GB BEYAZ

14175 Mesaj
24 Mart 2008; 13:49:06 

İyi günler

-Servis menüsü sadece bir teknik servis uygulaması içindir!
-Siz sanırım sadece "panel kullanım süresi" için bakıyorsunuz;buna bakın ve çıkın!
-sakın ayarlarla oynamayın,geriye gelmez!
-oradaki ayarlar cihaz yardımıyla ve her panelin ilgili görüntü parametrik değerlerine(buda cihazın Servisteki
"Service Manual" dediğimiz kitapçıkta yazar ve sadece size "Default" olarak gelir!!!
-"Profesyonel Calibration" işi Türkiye de yoktur(dünyada sadece USA da vardır+Canada+İngiltere de vardır,çok yüksek
rakamlara çıktı bu iş şimdilerde ve ortalama $ 300/500 gibi fiyatı vardır!)
-Tekrar yazıyorum,oraya girince...yaw şunu biraz açayım,şunu biraz kısayım v.s sakın yapmayın!
Orada iki çok hassas ayar vardır
---G65(GreyScale)Siyah-Beyazın en belirleyici ayarı
---Color Calibration>>Red/Blue/Green;renklerin gamutu/şiddeti/keskinlik v.s v.s,sakın dokunmayınız!!

Buradan ayar yapılırken G65 i>>Osiloscope ile görmeniz lazımdır(şimdi bu iş bilgilerin Laptopa aktarılması ile Osilos olmadanda ayarlanıyor,ama dediğim gibi uzman işidir
ve panel tipine/marka/model/seri sine göre+genel G65 skalasına göre ayarlanır,bu asla GÖZ ayarı ile ayarlanmaz!!
Red/Green/Blue da aynen uzmanın sisteme Laptoptan girerek ayarlaması ile olur!!!
Ayrıca bir kaç ayar daha vardır ama en önemlisi yukarıda anlattığım ilk iki ayardır.
-------------
Dışarda satılan "kalibrasyon DVD leri "ile ayarıda herkes yapamaz ve tam olmuyor(bozmakta var işin içinde!!)tavsiye etmem!
Bilginize
Selamlar

Toshiba 46SV685/Toshiba 42WL863
TechniSat DIGIT ISIO S(CI+)/Kathrein-913/Humax ırcı5400z
Panasonic BluRay BDT320EG/Toshiba BluRay BDX5400KE

83 Mesaj
24 Mart 2008; 19:55:38 

1.mesaj güncellenmiştir.philips lcd tvleride yazsak arçelik vede toshiba ları çok iyi olacak.
sevgiler...

326 Mesaj
24 Mart 2008; 21:41:46 

"çalışıyorsa kurcalama"

çin atasözü :)

89 Mesaj
24 Mart 2008; 22:39:27 

Güzel paylaşım sadece plazma ile kısıtlı kalmasa iyi olur mesela projeksiyon, ses sistemi, kamera ne dersiniz

Panasonic projeksiyonlarda option 2 menusunun üzerine geliyuruz enter tuşuna 4-5 saniye basılı tutuyoruz menüye giriyoruz.
Lambayı sıfırlamak için lamba saati yazan yere geliyoruz enter tuşuna basılı tutuyoruz cihazı kapatıp açıyoruz lamba sıfırlanıyor..

Bilgi Paylaştıkça Artar.

355 Mesaj
25 Mart 2008; 0:38:26 

bence oldukça güzel bir paylaşım olmuş panasonic garage dan bi 42pv70f aldım ve cihazın ne kadar süre rafta kullanıldığını görmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

83 Mesaj
9 Nisan 2008; 23:34:51 

güncel.varsa bildiğiniz ekleyelim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pencere77 -- 9 Nisan 2008; 23:34:55 >

606 Mesaj
10 Nisan 2008; 9:58:58 

TOSHIBA LCD Servis Menü

• Uzaktan kumandadan MENU tuşuna bas.
• Picture (Resim) ikonu üzerindeyken uzaktan kumandadan 9 – 3 – 0 – 1 tuşla
• Servis Menü takip eden bölümlerle görüntülenecek.
• “Options” – “Adjustments” – “Selections”
• OK tuşunu kullanarak giriş yapılıp bölümler içinde gezilebilir.
• Değerleri değiştirmek için {VOL +} {VOL-) {P+} {P-} tuşları kullanılabilir.
• Çıkmak için tekrar {MENU} tuşu kullanılabilir.

Bilgiler alttaki siteden alıntıdır.
Deneyen arkadaşlar bilgileri paylaşabilirler mi?

http://www.riddledtv.co...codes-crt-lcd-t297.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lakiska -- 10 Nisan 2008; 9:59:38 >

2475 Mesaj
10 Nisan 2008; 11:26:27 

LG için;
Tüm modelleri için geçerlimi bilmiyorum ama imzamdaki tv için;

Uzaktan kumandanın ve televizyonun MENÜ tuşlarına aynı anda 5-7sn. basılı tutularak servis menüsüne girilebiliyor...

SEMERKAND TV HD frek:11555 sembol: 27500 Fec:3/4 Vert.

712 Mesaj
10 Nisan 2008; 18:14:10 

phılıps
062596i+
bütün phılıpslerde bu şekildemi bilmiyorum ama,bende 42pf5331 plazma var kod bu....

83 Mesaj
11 Nisan 2008; 1:42:56 

1.mesaj güncellenmiştir.lg philips ve toshibayla

4778 Mesaj
2 Mayıs 2008; 12:24:34 

quote:

Orjinalden alıntı: albani

İyi günler

-Siz sanırım sadece "panel kullanım süresi" için bakıyorsunuz;buna bakın ve çıkın!
-oradaki ayarlar cihaz yardımıyla ve her panelin ilgili görüntü parametrik değerlerine(buda cihazın Servisteki
"Service Manual" dediğimiz kitapçıkta yazar ve sadece size "Default" olarak gelir!!!
-"Profesyonel Calibration" işi Türkiye de yoktur(dünyada sadece USA da vardır+Canada+İngiltere de vardır,çok yüksek
-Tekrar yazıyorum,oraya girince...yaw şunu biraz açayım,şunu biraz kısayım v.s sakın yapmayın!
---Color Calibration>>Red/Blue/Green;renklerin gamutu/şiddeti/keskinlik v.s v.s,sakın dokunmayınız!!

Buradan ayar yapılırken G65 i>>Osiloscope ile görmeniz lazımdır(şimdi bu iş bilgilerin Laptopa aktarılması ile Osilos olmadanda ayarlanıyor,ama dediğim gibi uzman işidir
ve panel tipine/marka/model/seri sine göre+genel G65 skalasına göre ayarlanır,bu asla GÖZ ayarı ile ayarlanmaz!!
Red/Green/Blue da aynen uzmanın sisteme Laptoptan girerek ayarlaması ile olur!!!
Ayrıca bir kaç ayar daha vardır ama en önemlisi yukarıda anlattığım ilk iki ayardır.
-------------
Dışarda satılan "kalibrasyon DVD leri "ile ayarıda herkes yapamaz ve tam olmuyor(bozmakta var işin içinde!!)tavsiye etmem!
Bilginize
Selamlar

Hocam ben bununla ilgili bir başlık açtım.Ama maalesef bunu şimdi gördüm.Ben TV'min kalibrasyonunu aynen senin yapmayın dediğin gibi bozdum.Ayarları not etmedim. Eski ayarları hatırlayabildiğim kadarıyla tutturdum.Ama yine de eskisi gibi değil.Eskisi gibi değil derken bazı kanallarda parlaklk ve kontrastın artması nedeniyle çok iyi sonuç verebiliyor.Ama dinamik kontrast özelliği sebebiyle özellikle sinyali iyi olan kanallarda parlaklıktan dolayı göz kamaştırıyor.Eskiden TV seyrederken gözlerim kamaşmazdı.Şimdi bazen bakamıyorum.

Tek tesellim Playstation 3'ümü komponentten bağlıyorum.Ve komponent girişin W/B kalibrasyonu farklı ve orijinal ayarları ile duruyor olması.

TV Samsung LE32T51B.

XPERIA Z2 WHITE

492 Mesaj
3 Mayıs 2008; 12:01:03 

+1

quote:

Orjinalden alıntı: staroftheskies

"çalışıyorsa kurcalama"

çin atasözü :)

2889 Mesaj
4 Temmuz 2008; 20:52:03 

Arkadaşlar bu vestelin menüsünde kullanım saati yazıyomu acaba? Bayiden tv satın almak istiyorum teşhir malı olmadığını iddaa ediyor bende görmek istiyorum esasen

409 Mesaj
4 Temmuz 2008; 22:42:12 

bakalım kaç kişi cihazı kilitleyip sonra da keşke diyecek ?

bekleyip görelim

Hey gidi Ankara hey, Beni de benzettin ya kendine... Yüzümde bürokrat gülümsemesi, İçimde politik çıkmazlar...

172 Mesaj
5 Temmuz 2008; 8:50:16 

Çok güzel ve yararlı bir açılım olmuş. Emeği geçenlere teşekkürler.

Başkan

294 Mesaj
5 Temmuz 2008; 10:46:03 

arkadaşlar philpsin servis menüsüne girdim. fakat kaç saat kullanıldığını nereye giripte anlayabilirim.kurcalamak istemiyorum.

49 Mesaj
4 Eylül 2008; 12:25:19 

quote:

İyi günler

-------------
Bilginize
Selamlar

Arkadaşa katılıyorum. Çalışıyorsa ellememek lazım çünkü eski durumu arar hale düşmek kuvvetle muhtemel :)

Diğer taraftan 1 hafta önce LG plazma aldım 42PG3000 modeli, Hazır modlar (canlı, standart, oyun, sinema) dışında uzman1 ve uzman2 diye iyi mod daha var. Bu modları kullanarak her renk için Color Calibration yapılabiliyor (ne kadar iyi yaparsınız o göze göre değişir herhalde) ve bozarsanız da sıfırlayabiliyorsunuz. Sonuçta servis menüsü değil, kullanıcı menüsü. :)

83 Mesaj
6 Eylül 2008; 22:57:38 

güncellllll

3593 Mesaj
6 Eylül 2008; 23:16:28 

bunu bilmek güzel oldu ama albeni arkadaşın uyarısını da en başa almak lazım ki oynamadan önce iyi düşünelim..

2 sorum var
1-servis menusune girdiğimizde değiştiridiğimiz ayarlar kendiliğinden aktif mi oluyor yoksa bir yere basıp kaydetmek mi gerekiyor?

2-samsun televizyonda store demo moddan nasıl çıkabiliyoruz, benimki takıldı kaldı

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

12 Mesaj
16 Eylül 2008; 11:53:21 

merhaba arkadaşlar, yeni aldığım philips 42pfl7403 ün panel kullanım süresini öğrenmek için servis menüsüne bakmak istiyorum , bilen arkadaşlar bir zahmet bir daha (belki pek çok kere yazmışlardır) yazabilirlerse sevinirim. Teşekkürlerimle...

Uzaklaştırılmış
16 Eylül 2008; 12:10:24 

ya şu sony nın bır servıs menusune gıremedım power e basıyorum tv kapanıyor ne yapcaz yoksa ben mı yapamadım

11254 Mesaj
16 Eylül 2008; 12:20:14 

quote:

Orjinalden alıntı: BOXO

ya şu sony nın bır servıs menusune gıremedım power e basıyorum tv kapanıyor ne yapcaz yoksa ben mı yapamadım

Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al
i+ tuşuna bas (en üstte solda)
5 tuşuna bas
ses + tuşuna bas.
Kumandadan tv yi tekrar aç.
menü tuşuna bas
Product version yazan yere gir.
Alta doğru menüyü kaydırdığında working time satırının karşısında çalışma saatini görebilirsin.

Bu tuşlara basma işlemini seri olarak yapmanız lazım. Yoksa 5 tuşuna bastığınızda tv açılıyor bir şey olmamış gibi.

Bu şekilde yaparsan olur. Power tuşuna basıyorum kapanıyor demişsin. Uzaktan kumandada ki power tuşu değil mi? Eğer öyleyse tv tam kapanmıyor bekleme konumuna geçiyor. Sen ondan sonraki adımları biraz da seri olarak yapacaksın. Hepsi bu...

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.

1013 Mesaj
16 Eylül 2008; 12:38:48 

LG için verilen maalesef her model için uygun değil. Teknik serivisi aradığımda bu tarz bir giriş kodunun olmadığını belirttiler. Ben özellikle panel ömrü için bakmak istiyordum.

Bu arada 37LG3000 modelini kullanıyorum. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

HP Pavilion DV6 6115st - Samsung Galaxy S3 Mermer Beyazı 16GB (+32GB Kingston Class 10) - XboX 360 Elite 120GB + Kinect Bundle - Logitech z5500 - Dark HD Minibox

9 Mesaj
25 Ekim 2008; 14:51:19 

sevgili arkadaşlar, selamlar,
2 gün önce samsung 46a551 aldım
Gelen cihaz yanımda açıldı, plug&play aktif değildi ve kuranlara dükkan ayarımı ev ayarımı olduğunu sorduğumda ev ayarı sorun yok dediler. Ben dükkan ayarı ile ev ayarının arasındaki farkı bilmediğimden ve cihazın kutusu yanımda açıldığından kabul ettim ama ilk kez böyle bir cihaz aldığım için tam olarak emin olamadım. ürünün teşhir ürünü olup olmadığı veya daha önce kullanılıp kullanılmadığını anlamak için servis menüsüne mi bakmak gerekiyor? Forumda giriş için info+menu+mute+power yazıyor. çıkış içinde aynı yöntem mi kullanılacak yada başka bir trik varmı? bi de forumda servis menüsünde şifre olabilir deniyor. şifre varsa nedir?
tüm bunları neden yazıyorum. Çünkü TV'de bir ölü piksel çıktı ve pazartesi değiştirecekler. Hem şu an geçici olarak kullandığım bu TV'yi kontrol etmek istiyorum hem de Yeni gelecek TV'yi kontrol edebilmek istiyorum. Saygılar....

Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer

14175 Mesaj
26 Ekim 2008; 0:03:58 

Madem TV değişecek,hiç SM ye girmeye kalkma,başınada iç açma+
LOG ları filan kontrol ederler,aman diyeyim,sakın dokunma!!! Samy ler bu konuda çok sakat panellerdir!

9 Mesaj
28 Ekim 2008; 15:55:10 

albani, teşekkür ederim, soruma cevap verdin, bende dediğin gibi yaptım, dokunmadım. Yeni gelen TV'yi kontrol etmek istiyordum ama senin tavsiyene uydum içimi bozmamaya çalıştım. Ama burada önemli bir sorunum oldu. Yeni gelen 46a551'i de kontrol ettim, hiç ölü piksel yoktu. bende teşkkür ederek DARTY yetkililerini uğurladım. Ama yaklaşık 20 dk. sonra TV birden source'dan çıktı. yani uydu yayınında iken elin yanlışlıkla kanala değerde karlı bir ekran varya öyle oldu. ben anlayamadım, herhalde bir hata oldu dedim, source'a tekrar bastım görüntü geri geldi. bu arada uydu receiverden sesi home theatre'a verdiğim için zaten ses kesilmemişti. yani benim cihazımda bir sorun yoktu. zaten diğer TV'yi 3 gün kullandım sorun yoktu. neyse yaklaşık 45 dk. sonra birdaha, 1 saat 10 dk sonra birdaha yapınca DARTY'i tekrar aradım sorunu ilettim. Ama servis menüsüne hiç girmedim(iyiki senin tavsiyene uymuşum). Bütün ayarları kontrol ettim sorun yoktu. Neyse bu gün az önce üçüncü TV geldi. saolsun DARTY yetkilileri hemen reaksiyon gösteriyorlar. Bunda şimdilik bir sorun yok. bu TV'nin servias menüsünden panel ömrünü kontrol etmek istiyorum. Adımları belirtirsen sadece panel ömrüne bakıp çıkmak istiyorum. Çünkü artık banada mağaza yetkililerine de gına geldi...şimdiden teşekkürler...

Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 2:27:20 

quote:

Orjinalden alıntı: schuberta

albani, teşekkür ederim, soruma cevap verdin, bende dediğin gibi yaptım, dokunmadım. Yeni gelen TV'yi kontrol etmek istiyordum ama senin tavsiyene uydum içimi bozmamaya çalıştım. Ama burada önemli bir sorunum oldu. Yeni gelen 46a551'i de kontrol ettim, hiç ölü piksel yoktu. bende teşkkür ederek DARTY yetkililerini uğurladım. Ama yaklaşık 20 dk. sonra TV birden source'dan çıktı. yani uydu yayınında iken elin yanlışlıkla kanala değerde karlı bir ekran varya öyle oldu. ben anlayamadım, herhalde bir hata oldu dedim, source'a tekrar bastım görüntü geri geldi. bu arada uydu receiverden sesi home theatre'a verdiğim için zaten ses kesilmemişti. yani benim cihazımda bir sorun yoktu. zaten diğer TV'yi 3 gün kullandım sorun yoktu. neyse yaklaşık 45 dk. sonra birdaha, 1 saat 10 dk sonra birdaha yapınca DARTY'i tekrar aradım sorunu ilettim. Ama servis menüsüne hiç girmedim(iyiki senin tavsiyene uymuşum). Bütün ayarları kontrol ettim sorun yoktu. Neyse bu gün az önce üçüncü TV geldi. saolsun DARTY yetkilileri hemen reaksiyon gösteriyorlar. Bunda şimdilik bir sorun yok. bu TV'nin servias menüsünden panel ömrünü kontrol etmek istiyorum. Adımları belirtirsen sadece panel ömrüne bakıp çıkmak istiyorum. Çünkü artık banada mağaza yetkililerine de gına geldi...şimdiden teşekkürler...

İyide senin olayın Kullanım Saati ile ne alakası var onu anlamadım????
Ayrıca bu kadar kısa sürede 2 TV değişipte 3.cüsümü gelir dolayısıyla bunuda anlamadım??

Ayrıca SM ye girmene gerekte yoktur,ayrıca ne işine yarayacakki!
Bir hata yapacaksın,Chipseti kilitleyeceksin!! Samy lerde SM işi bizim Tosh tanda daha sakat!!

Samy ler böyle TV ler,çok fazla arızalı/hatalı v.s panel çıkıyor bunlarda ve en yüksek Dead-pixel oranıda yine Samy panellerde
(S-PVA larda)++

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 3:50:31 

sayın albani;

Yazdığınız diğer bir topicte samsunglar için firware güncellemesi yapın demişsiniz.
O yazınızı okuduktan sonra yaklaşık bir haftadır yeni yazılım varmı diye aradım.
Evet var. bu topictende öğrendiğim kadarı ile sm sine girdim FW kontrol ettim. Buna göre yeni yazılım var ama yazılımı samsung sitesinden bulamadım.
Mutlaka yapın dediğinize göre nerden nasıl bulacağımızı bildirirseniz sevinirim.
Aşağıda bu konu ile ilgili yazdığım samsun topiğinden kendi yazımın alıntısı.
Kolaylıklar
quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

Arkadaşlar bir soru sordum ama kimse cevaplamadı!
Yineliyorum
arkadaşlar
Bir şey soracağım.
46F86BD kullanmaktayım bir yıl kadar zamandır.
Menüleri karıştırırken yazılım güncelleme gördüm
Yapılabiliyormu?
Yapılıyorsa nasıl yapacağız?
Yeni yazılımı nerden bulacağız?

Benim şuan ki Firmware;
T-PONFMPEUMD-1004.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Oct 11 2007
22:56:15

Ancak
yenisi çıkmış
T-PONPEUMD-1007.1
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Jan 08 2008
14:25:23

Bu yeni olanı nasıl yükleyeceğim? Bilen varmı?
Linkte anlatıldığı gibi yaptım ama olmadı.
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/590827-samsung-le-f86-series-thread-100hz-auto-motion-plus-25-000-1-contrast-ratio.html

Aşağıdaki linktede 108.1 verisiyonu ve 120hz olayı anlatılmış.
Bu firmware leri nerden bulacağız.

http://www.avforums.com/forums/5636488-post65.html

T-ROSPEUMD-1008.1
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Nov 9 2007
8:10:33

Service Menu shows the same chipset as in M/N8 - Trident SVP-UX
In reality they use SVP-WX68
It's possible as both chips are pin compatible
Samsung is too lazy to change name of chip in Firmware
The firmware made for F8 and F9 series
Most interesting that in F8 may use 2 different FRC boards:
FRC-S (SAMSUNG FRC IC : SDP73)
FRC-M (MICRONAS FRC IC : FRC9459M)
How to check?
Very simple:
T-PONPEUMD-xxxx - Samsung
T-PONFMPEUMD-xxxx - Micronas

List of possible panels:
Panel Vender:
AMLCD_INT AMLCD_EXT AUO_EXT_P AUO_EXT_N AUO_INT CMO_EXT CMO_INT CPT_INT AMLCD_TN DIGITAL
Panel type:
F8: 40" SC 100 40" AM 100 46" AM 100 46" SC 100 52" SC 100
F9: 52" CM LED 70" LED
Be happy owners of 52F96 - You have high end model of Samsung with panel from CMO
BTW
40" SC 100 - LTA400HH-LH1,10bit/120Hz 92%
46" AM 100 - LTA460HH-L01,10bit/120Hz 72%

Not: AVFORUMDA firmware linki var ama üye olmak gerekli o sayfayı açamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATA@ -- 29 Ekim 2008; 12:18:11 >

Audio&Video:/Onkyo TX-NR5010/[DALI IKON{Cen:Vokal2 -Front:6 -Surr:OnWall -S.Back:OnWall}SW:Velodyne-DD15 -7.1]/ Epson EH-TW9100w
Specta-265x149 Tensioned Screen / Panasonic TX-P55VT50 / Samsung 46F86BDX / Samsung 40ES7000s / Samsung 32ES6710s / Dune HD Base 3D
Toshiba EP-30 / Vu+Duo² / HD-smart / PowerCenter™HTS5100 / Harmony®785 / -+

AV&PC Sist./ •Synology DS2413+ NAS server / •APC-SUA2200RMXLI+AP9619-SNMP / •3com 3CDSG8 Mng.Switch / •Linksys EA6700 -+

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 12:44:02 

Sn.ATA selamlar

Evet Samy ler zırt-pırt F/W çıkarırlar ve hala panelleri adam edemiyorlar,herifler ATI GCard F/W leri gibi
her ay/hafta F/W çıkarırlar!!

Senin seri şimdi F8 dir>>F/W olarakta şuna bakacaksın>>.........PEUMD ile biten yere bakıyorsun
Samy bu seride 2 farklı MBoard kullanıyor
-Samsung
-Micronas

Samsung Board ise şöyle yazacaktır>>T-PONPEUMD
Micronas Board ise şöyle yazacaktır>>T-PONFMPEUMD

şimdi bunlardan hangisi seninki????
------------------------------------------------------------------------
Sen panel ne zaman satın aldın?????
------------------------------------------------------------------------

Bu bilgileri ver önce++

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 12:47:07 

Albani usta.
Service menü de zarar vermeyecek kadar elektronik ile haşır neşirim.

Önerini biliyorum bende sizinle aynı fikirdeyim geri dönülmez zararlar verilebilir. Çok dikkatli olunmalıdır.

Audio&Video:/Onkyo TX-NR5010/[DALI IKON{Cen:Vokal2 -Front:6 -Surr:OnWall -S.Back:OnWall}SW:Velodyne-DD15 -7.1]/ Epson EH-TW9100w
Specta-265x149 Tensioned Screen / Panasonic TX-P55VT50 / Samsung 46F86BDX / Samsung 40ES7000s / Samsung 32ES6710s / Dune HD Base 3D

AV&PC Sist./ •Synology DS2413+ NAS server / •APC-SUA2200RMXLI+AP9619-SNMP / •3com 3CDSG8 Mng.Switch / •Linksys EA6700 -+

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 12:50:22 

üstad benim ki bu:
Yılbaşında satın aldım

Benim şuan ki Firmware;
T-PONFMPEUMD-1004.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Oct 11 2007
22:56:15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATA@ -- 29 Ekim 2008; 12:46:44 >

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 13:00:38 

Şimdi sizin yazılarınızdan öğrendiğimkadarı ile avforumda benim boarda ilişkin yazılımın yenisi aşağıdaki.
tabi bunu çok zaman önce vermişler illaki yenisi çıkmıştır.
Ama samsungun kendi sitesinden bulamıyorum.

T-PONFMPEUMD-1007.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Dec 03 2007
20:44:49

Şimdide yine avforumdan
T-PONFMPEUMD-1009.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Jun 23 2008
09:32:10

Var olduğunu öğrendim ama nerden nasıl indireceğimi bulamadım malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATA@ -- 29 Ekim 2008; 13:20:25 >

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 13:40:25 

OK+

Bu arada bilgin olsun senin Samy F86 2006/2007 modelidir,2008 de hiç üretilmedi,bildiğim kadarıylada
buna en son F/W Aralık/2007 de çıktı ve bu seri "Discontinued" olmuştur!

Samy zaten paneli adam edemeden,yeni bir seri çıkarır ve eski serilerde öylece kalır+
----------
Sende "Micronas" Board takılı ama son olarak 1007.0 görülüyor!

1008.1 ise F9 serisi için,gerçi aynı Chipset takılı ama Board farklı görüyorum+

-------------------------------------
Şimdi sen ne için F/W yapacaksın,yani sıkıntını ömcelikle biliyormusun??
Bu Samy hastalık bir paneldir!
Sürekli takip etmek gerekiyor,Türkiye de ise bu işler bilinmiyor! Servisler de yardımcı olmuyor,halbuki Avrupada arıyorsun
Servisi gelip evde Memory-Stick ile işi bitiriyor en fazla € 20/30 bir şey verirsin!
------------------------------------

Ben pratikte bu işi yapmadığım ama sistemi bildiğim için bir yere kadar yardım edebilirim,kafan yatmazsa hiç uğraşma yada Servis le
bir görüşmeni tavsiye ediyorum!

------------------------------------------
Ayrıca F8 serisinin F/W atılmasını bilmiyorum ama normalde USB den Memory-Stick ile atılması gerekiyor+

Yeni A4/5/6 serilerinde >>>"Engineers Menu" vardır>>önce TV yi kapat>>USB Memory-Stick i tak
>>Kumanda dan Basıyorsun>>>INFO+MENU+MUTE+POWER ON>>Select Options>>Control>>USB

Veya bir başka Giriş şekli(varsa bu özellik F8 lerde)>>TV yi kapat>
USB Stick i takıyorsun>>"SOURCE" tuşu varsa>>>TV nin yanında veya altında bir yerlerde buna basıyorsun+
aynı anda Kumandadaki POWER-ON a basıyorsun>>bir mesaj gelecek "Upgaring in process" v.s gibi!!!
bastığın tuşları bırakıyorsun>>>işlem devam ediyor 20/30 dak gibi,bitince TV yi kapatıyorsun ve sonra USB Stick i
çıkartıyorsun+++

Kontrol için yeniden SM ye girip ilgili F/W bölümüne bakıyorsun OK dir+
-------------------------------------------

Şöyle uyarılar gelebilir panele Upgrade işlemi sırasında>>>S/W upgrade-upgrading-Do not detach USB equipment! v.s. gibi
sen tamamen bitmesini bekleyeceksin++

Memory Stick ise FAT32 olarak formatlanacaktır!!!! 1/2Gb lık yeter,hatta daha az kapasiteli,ancak "sıfır" olsun kullanacağın Stick!!!

F/W>>> masaüstüne indir>>>RAR lı gelebilir ve içinde ilgili dosyayı çıkart....

Ancak burada o indirdiğin dosyayı taşıyacağın yeni Klasör açıp içine taşıyacaksın F/W olan dosyayı ve
Klasöre bir isim vereceksin>>işte burada hangi isim verileceğini bilmiyorum çünkü Cihpsete ismine göre bu oluyor
örneğin A/5/6 serisinde "MT8226" olarak Klasörü adlandırıyorsun!!!seninkinde nedir bilmiyorum??

Kısaca indirdiğin F/W yi FAT32 formatlamış Stick in içine atıyorsun,gerisini yukarıda anlattım+

Bu dosya isimlendirme v.s işini bir şekilde bulursan beni ara,veya AVF de kesin vardır,araştır oradan
ben üyeyim orada aynı zamanda++

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 14:01:47 

Albani üstad bir rus sitesinde araştırırken gördüm. av foruma link atmışlardı.
oraya geçtim ve 107 F/W ile spor görüntülerinde sd yayınlarda zaman zaman bloklaşmalar oluşuyor ve bunu da büyük bir oranda yeni yazılım ile geliştirildiği yazılımış.
Tabi ingilizce olduğundan tam karşılığını anlayamıyorum ama ben bahsattiğim şekilde algıladım.

Sonra sizin bir başka topicte lcd ler ile ilgili bir yazınızı okudum ve F/W yapmam gerekli diye araştırmaya girdim.

Bir tanede f/w buldum bulduğum fw nin download adı 20080417143227718_T-PEONY
Samsung sitesisinde bu firmware ile ilgili anlatıldığı şekilde yapmama rağmen güncelleyemedim.

Tabi SM ye girip/çıktığınız da bütün görüntü ayarları hiç değişiklik yapmamış olsanız bile bozuluyor.
Bende dedim sizin telkinleriniz ve mademki ayarlar bozuldu F/W güncelleme yapayım.

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 14:17:54 

Ata kardeş sen işi sanırım karıştırdın,öylemi anlıyorum??

-SM ye girip-çıkarken neden ayarlar bozuluyor! yani emin değilim ama böyle olmaması lazım!!hiç böyle bir Board duymadım ben!
-Sen şimdi doğruyu söyle,Default ayarları bozdunda,onun içinmi S/W deki bu F/W yükleyeceksin,NEDEN>>>çünkü S/W upgrade+F/W
yapılınca ayarlar(User settings)bozulur ve Default a geçer!!!

-Aksi halde ayarlar değişmez,bunu ya sen değiştirirsin User-settings lerle yada F/W atınca değişir!!

Sendeki durumdan bunu anlıyorum,dolayısıyla hiç uğraşma ve gerekiyorsa Servis çağır!
Şayet panelde yani görüntüde bir problem yoksa ve rahatlıkla izliyorsan bırak elleme hiç,aksi halde şayet
dediğim şekilde bir işlem yapmışsan "Garantin yanabilir" sonrada parasıyla yaparlar!!!

O D/L linkini bana verirsen belki anlarım dosya tam adını++

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 14:29:40 

Hayır kesinlikle hiçbir veri değiştirmedim.

TV izlemeden yaptığımız her giriş kaynağı için görüntü ayarları var.
HDMI /Scart /vga gibi
işte benim krulumdan sonra yaptığım ve uzun uğraşılar sonucu bana en uygun gelen renk ayarları bozuldu.
Sanırım default ayarlarına geldi yine çünki ben standart ve benim değiştirdiğim ayarlarda kullanıyordum.

SM den çıkma yolu kumanda dan off tuşu ile değilmi. aynen öyle çıktım.
ve dinamik modda ve kontrast 100 olarak açıldı

Bu arada samsung F/W güncellemeyi burada anlatmış: http://downloadcenter.s..._Upgrade_Guide_2007.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATA@ -- 29 Ekim 2008; 14:29:32 >

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 14:47:58 

F/W LNT serisi,benim anlattığımdan değişik,çünkü ben A/4/5/6 yı tarif ettim,neyse bu önemli değil,zaten orada
USB Memory yi nasıl yüklenecek v.s anlatılıyor+

Buna göre o zaman bul F/W ve indir en azından,masaüstünde olsun F/W+Gerisini halletmek kolay+

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 15:07:54 

Üstad;
yanlış anlaşılma olabilir.
Ben sm de herhangi bir değişiklik yapmadığım halde renk ayarları default oldu bu nedenle bu ayarları uzun zaman içerisinde yapmıştım ve şimdi tekrar ayarladığımda F/W güncellemesi yapabilirsem tekrar bozulacak ve default olacak düşüncesi ile renk ayarlarını yapmadan fw yapmak istedim.
Görüntüde herhangi bir problem yok. Bahsettiğim uzun uğraşılar sonucu bana göre en iyi dediğim ayarları forumumuzda birilerine fotoğraflı olarak vermiştim o mesajımı arıyorum bulduğumda şimdilik sorun yok sadece yeni FW çıkmış. Bu bilgi ile o ayarları tekrar tekrar yapmak istememiştim.
Yardımlar için sağol.
Av den link bulurduğumda size atarım.

Şimdi aklıma geldi. Av den bulduğum FW yi yüklemeye çalıştım ben belkide ayarları o işlem defult yapmış olabilir.
Tarif edildiği gibi yaptım yeni FW flash bellekte idi ama yüklenecek dosya yok dedi.

Yardımlar için teşekkür ederim.

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 15:20:37 

yaw ATA adamı uğraştırıyorsun kardeşim

Bırak sen Default mefolt ayarlarını,zaten yapacağın ayar senin kumandadan UM ayarları(UserMenu)hepsi budur++

Şimdi sen bana Mode ları ver>>yani Movie/Dynamic/User/Standard v.s nedir F8 de bunlar,tek tek ver yaz bana,bildiğim
kadarıyla senin panelde bu ayarlar independent olarak ayarlanabiliyor ama sen sadece bir tane kendine ait user-settings ayarla
diğerlerine dokunma şimdilik,Samy lerdeki Settings menüsü ezberimde olmadığı için bana önce ayrı ayrı bunları yaz,sonrada sana
nasıl ayar yapılır onu anlatırım OK++

Benim bir başlığım var "Toshiba ZF355/575/ZV55" buraya gir en sonlara doğru,sanırım 7.sayfada olan bir "TEST" dosyam var RS.COM da onu
indir,onunla ayarla,ezbere panel ayarlanmaz!!herkes kafasına göre ayar yapıyor bizde,ben o başlıkta nasıl ayarlanacağınıda net olarak
anlattım++

F/W gelirsek hikaye o F/W,bahsedilen sıkıntılar hala vardır,Samy ler böyledir,takma kafana bunları,zaten basit bir fixing olsaydı herifler
on tane F/W çıkarırlarmıydı işin garibi yeni 2008 lerde bu sıkıntılar daha fazla+daha fazlada F/W çıkıyor nasıl işse+

Samy sadece "Vivid" renklerden hoşlanan insanlar için uygun panellerdir+

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 15:59:39 

Albani üstad.

samsung F8 de um de user modu yok yalnız bütün modlarda kullanıcı istediği ayarı değiştirebiliyor.
"Toshiba ZF355/575/ZV55" buraya gir en sonlara doğru,sanırım 7.sayfada olan bir "TEST" dosyam var "
Print ettim dosyayı indirdim. birazdan dediklerinizi aynen uygulayacağım.

SAMSUNG LE46F86BD
Ayarlarla ilgili menü fotoğrafları.

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATA@ -- 29 Ekim 2008; 16:21:12 >

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 16:03:46 

Üstad açtığınız topicte birde aşağıdakileri vermişsiniz.
Ben bunlarıda yapmalımıyım. ayarla için yoksa başka ürünler içinmi bunlar?

quote:

Beyler bunlar boş programlar ve sadece Monitörlere yöneliktir,kafanızı karıştırmayın bunlarla,zaten Motion olayında siz böyle şeyler
görmezsiniz TV nizde,sadace hafif bozulmalar olurki bu zaten en iyi panelde bile vardır!
Siz dua edin ZF355 gibi bir paneldeki Processor u kullanıyorsunuz,hiç öyle kötü bir durum olsa,bu serinin iki modeli USA da satılıyor
ve kesinlikle böyle bir şikayet yok,"manyak" panel ustalarından!!
Aynı şekilde PS3 performansı Avrupa içinde süper,bakın Samy ve Sony eşdeğerinde de elbette iyi ama bunun kadar iyi değil,kaldıki siz yine
dua edin,Ghosting/Bluring/Smearing hiç yok,bunlar daha önemli sıkıntılardır!!

Kısaca aldığınız panel LCD dir,PDP değil,elbette bazı sıkıntıları olmaktadır,daha mükemmel Motionhandling yapmasını isteyenler,4ms lik(ama harbi 4ms)
Sharp ın High-End serilerini alacaklardır,kaldıki bunların içindede Avrupada bir tek "HD1" vardır en başarılı olarak ve bizde sanırım EN-KAY satıyor,sorun
bakalım kaç para çekiyorlar!

Size daha güzel LCD ler için Test istiyorsanız(Motion testleri dahil),RS.COM da iki dosyam var bunları indirip DVD ye yazın+

http://.............com...070526/DVDTestbyCAN.rar >>>10,6Mb

http://.............com...85569/DVDTest2byCAN.rar >>>147Mb

Motion olayınada kafanızı takmayın fazla(LCD ler aşağı-yukarı böyledir) esas diğer testleri yapın,daha doğrusu panel ayarlarınızı bunlarla doğru yapın+
Tosh ve Sony nin çoğu modellerinde zaten Game/Film son derece başarılıdır

Selamlar

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 16:44:30 

albani ;
Birde siz üyeyim demiştiniz.
avforum için o forumda aşağıdaki gibi F/W sürüm üzerinde link var ama ben üye olmadığından giremiyorum.
F/W mi var linkte?

http://www.avforums.com.../attac...4&d=1201121605
T-PONFMPEUMD-1007.0
T-PNRPEUS-1001.1
PEONY_ROSE_TR-1006.0
Dec 03 2007
20:44:49

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 16:46:37 

Sen hele ilk verdiğim Basic TEST i yap sonra konuşuruz tekrar+
İlk testi dikkatli oku,kafana takılan yer olursa sorarsın+

Bu arada benim sorduğum şudur;MODE kaç tane var,senin verdiğin resimler ayarlar geneli

Ben MODE ları sormaktayım örneğin Vivid/Cineme/Standard/Dynamic v.s gibi hangi ana MODE lar var TV de???
En azından 3/4 tane olmalıdır??

Birde şu Menüyü İngilizce yaparmısın,Türkçesini tam anlamıyorum ben!sen sonra yeniden Türkçe yaparsın+
++

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 17:25:43 

3 tane ve heribirinde kullanıcı istediği ayarda değişiklik yapabiliyor.
Dinamik / Standart / Sinema

Uzaklaştırılmış
29 Ekim 2008; 18:05:46 

Toshiba LCD de,
menü, 9-3-0-1 olmuyor,
9 dan sonra 3 e basınca 3. kanala gidiyor.

selamlar

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 18:31:30 

Albani;

Bu verdiğin dosyayı CD ye yazdırdım todhıba okumadı.
DVD ye yazdırdım öyle okudu.

Testi yaptım
en ideali verdiğin dosyanın içindeki pdf i de inceledim yazdıklarına göre.
Kontrast 80
Parlaklık 46
Renk 48
olarak. Arka ışık 7 olarak aldım.

Ve ayrıca ayarları yaptıktan sonra
Tekrar SM ye girdim ve girdiğim gibi geri çıktım yine renk ayarları bozuldu.

14175 Mesaj
29 Ekim 2008; 19:17:40 

quote:

Orjinalden alıntı: ATA@

3 tane ve heribirinde kullanıcı istediği ayarda değişiklik yapabiliyor.
Dinamik / Standart / Sinema

İşte ben bunu soruyorum deminden beri! her panelde bunlar vardır 3/4/5 tane kadar+

Sen "Standard" ayarı set edeceksin OK mi?
Dynamic ve Cinema Mode lar aynı kalsın,dokunma bunlara!

Şimdi o verdiğim Test ile orada nasıl anlattıysam,dikkatlice her 3 ayarıda ayarlayacaksın>>Standard Mode konumundayken OK mi??

yaw ayrıca hala neden giriyorsun SM ye bunu anlamadım,ne işin var senin oralarda!
Birde demekki SM girince bazı ayarlar bozuluyor>>zaten Samy deki SM en illet olanı,girme artık oraya,zaten işinde yok senin orada++

Ayarlar bozulduğu için yeniden Testi uygulama ve tam doğru Brightness/Contrast/Colour ayarlarını aynen orada nasıl tarif ettiysem
hiç atlamadan vede tam oradaki anlattığım şekilde yap ayarlarını OK dir+

Bütün Black&White ayrımları net olarak tek-tek belirecektir!Colour da ise bütün renk tonları tek-tek her ton ayrı ayrı net olarak belirecektir+

İşte bu senin normal "User-settings" ayarın olacaktır,bu değerleride bir kağıda not edersin+bu ayarlarla oynama+

Panelin bu dediğim renk ve diğer ayarları net olarak verebiliyorsa OK dir+

-Dynamic Mode "Show/Shop" içindir,bunu sakın kullanma bütün değerler bundan bozulur,ama bizim insanımız zaten Samy yi böyle aşırı Vivid
renkler verdiği için satın alıyor!

-Cinema ise normal Sinema Filmi içerikleri içindir,burada renkler ve diğer tüm ayarlar farklıdır,bunu kullanmak gerekiyor ama genelde insanlar bu ayarda
ışık/contrast v.s durumu düşük bulup değiştirirler,bu yanlıştır,çünkü sinema filmleri,Dizi veya normal TV yayını gibi değildir!

++

AVF de linki tam vermen lazım,"sayfa bulunamadı" uyarısı" veriyor!!!
Bir ara bunada bakarım++

25 Mesaj
29 Ekim 2008; 20:39:08 

panasonic 42 pv 70 plazmada ekran yanmasını düzeltmek için ekranı komple resetleyen (beyaz yapıyormuş) gizli menüye nasıl girebilirim arka planda hayalet 1 görüntü oluştu düzeltmek mümkünmü acil yardım bekliyorum tşk...

7214 Mesaj
29 Ekim 2008; 20:54:57