Şimdi Ara

## EVGA'nın GeForce 9800GTX Modeli Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## EVGA'nın GeForce 9800GTX Modeli Ortaya Çıktı ##

Nvidia'nın en önemli partnerlerinden biri olan ve hazırladığı ekran kartı ile anakartları bir süredir ülkemiz pazarında da kullanıma sunulan EVGA'nın hazırladığı GeForce 9800GTX modeli ortaya çıktı. Nvidia tarafından 1 Nisan'da anons edilmesi beklenen GeForce 9800GTX'in 256-bit bellek veri yolu 512MB GDDR3 belleğe ek olarak 128 adet paralel işlem birimiyle gelmesi bekleniyor. Referans tasarımda 675MHz gpu, 1688MHz shader ve 2200MHz bellek saat hızlarına sahip olan GeForce 9800GTX ayrıca PCIe 2.0 uyumluluğuna ve Triple SLI desteğine de sahip. Çift slot kaplayan ve geliştirilmiş soğutucuya sahip olan kartın üzerinde çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışı da yer alıyor. EVGA'nın hazırladığı ilk GeForce 9800GTX modeline yönelik detaylı teknik özelliklere aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz. Ortaya çıkan ilk fiyat bilgilerine göre EVGA'nın GeForce 9800GTX modeli Avrupa piyasasına 280 Avro seviyesinden giriş yapabilir.

## EVGA'nın GeForce 9800GTX Modeli Ortaya Çıktı ##

• tam ben de bu kartın tanıtım mesajını ekliyecektim siteye

MSI 9800 GTX çözümü ise 8 £ daha ucuz olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenova -- 21 Mart 2008; 20:58:53 >
  • 3850 lerin bile 0.1 ns li bellekleri var nvidia donanımsal destekleri dandirik olmuş

sm4.1?dx10.1?GDDR4-5?
  • hemen hemen hepsi aynı gibi...
  • AA Bu Mükemmel Baksanıza Üstü Yeşil Altı Siyah 100 YTL DAHA PAHALI OLMASIDA CABASI Hemen Almalıyım çok zekiym ya
  • evga asusdan beter 400avroya girer 3870x2 fiyatına yaklaşır bu ooof ooooof
  • Tamam 9800GTX ler furyası başlar bakalım iyi takip edip en uygun olanı seçelim
  • acaba kac watt cekiyor ? yani diyeceğim bunca kastılar hadi performans olarak bişey yok bari güç tüketimi az olsa.
  • Fiyatı Türkiye'de çok uçuk olacakmış gibi geliyor..
  • Yeni Kral 9800GTX olucaktir bundan adim gibi eminim , fiyati belki görüntüyü bozar ama performans konusunda en iyisi olucaktir.
  • Palit yine götirecek piyasayı bunlar pahalı olur

Fakirin dostu Palit
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpello

3850 lerin bile 0.1 ns li bellekleri var nvidia donanımsal destekleri dandirik olmuş

sm4.1?dx10.1?GDDR4-5?

Bir kere GDDR4-5 var diye bir kart daha teknolojik değildir.O zaten hız limitini kırmak için üretilmiş daha yüksek timingli yüksek hızlı belleklerdir.

Fakat 2500MHZ GDDR3 performans olarak birebir ve tamamen aynı olarak eşitti0DDR4=GDDR5

bu oyunlara gelmeyin.Teknolojileri doldur gitsin.ATi teknoloji tarlası yaptı kartlarını da o teknolojiye yakışır bir performans hani nerede?

Ayrıca SM4.1,DX10.1 le birlikte gelen bir şey.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

Yeni Kral 9800GTX olucaktir bundan adim gibi eminim , fiyati belki görüntüyü bozar ama performans konusunda en iyisi olucaktir.

kraldan çok kralcı olduk vesselam.
  • bence fiyat pahalı türkiyeye gelene cart curt vergisi derken 150 daha ekleyin öle hesap edin
  • Cacık cacık işler vesselam.....
  • 9600gt-8800gt-9800gt-9800gtx aynı gpu ya o.c çek ramini değiştir bitini yükselt,biz aptalız nidea akıllı bitek.pazardan aldım 1 tane eve geldim 1000 tane misali aynı gpu yu faiş fiyata yedircek aklı sıra..rv770 gelsede atiden devam etsek nvidea 9xxx serisi balon çıktı..
  • kutunun alt tarafının yeşil olması bana yeşil yeşil dolarları anımsattı...
  • evga'nınkini boşverin de..
    nisan sonunda yeni pc toplayacak biri olarak,
    ucuz bi marka 300$ a satsa da alsam diye hayaller kurmuyo değilim şuan
  • quote:

Orjinalden alıntı: skksgk

evga'nınkini boşverin de..

300avrodan girmişti eu ya 8800gt , buraya da 280$ dan

alırsın nisan sonuna zaten oc potansiyeli cok fazla def halde 8800gt gibi olsada cokcok hızlı olucaktır oc. la
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan84

quote:

Orjinalden alıntı: skksgk

evga'nınkini boşverin de..

300avrodan girmişti eu ya 8800gt , buraya da 280$ dan

alırsın nisan sonuna zaten oc potansiyeli cok fazla def halde 8800gt gibi olsada cokcok hızlı olucaktır oc. la

nasıl da moral depolattın sabah sabah
    yalnız benim tahminim; 8800gt'den kesin daha hızlı olur.. (9600 bile 8800gt'ye yakın performanstayken..)
    OC'li veya değil, crysis i en yüksek ayarlarda "adam gibi" oynatabileceğini sanıyorum..
    bakalım.. hayırlısı...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.