Şimdi Ara

## Kingston Yeni DDR3 Bellekleriyle İddialı Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Kingston Yeni DDR3 Bellekleriyle İddialı Geliyor ##

Bellek sektörünün lider isimlerinden Kingston hazırladığı yeni DDR3 bellekleri ile iddialı olma peşinde. Nvidia'nın nForce 790i serisi yeni yonga seti ailesi için geliştirilen yeni bellek kitleri SLI sertifikası ile birlikte Nvidia'nın Enhanced Performance Profiles (EPP) 2.0 teknolojisini destekliyorlar. HyperX serisi dahilinde hazırlanan yeni bellek kitleri 1600Hz, 1800MHz ve 2000MHz olmak üzere 3 farklı saat hızında hazırlandılar. 1600MHz'lik KHX13000D3K2/2GN kod adlı yeni DDR3 kiti 1GB'lık çift bellek modülünden oluşuyor. 8-7-7-20 zamanlamaları ile 1.8v geriliminde çalışan kitin yurt dışında 398$'dan kullanıma sunulacağı belirtiliyor. 1800MHz'de çalışan kit de benzer şekilde iki adet 1GB'lık bellek modülünden oluşuyor. 1.8v geriliminde 8-8-8-24 zamanlamaları ile çalışan DDR3 kitin yurt dışı satış fiyatının 400$'ın biraz üzerinde olacağı bildiriliyor. 2GHz'lik kit ise 1.9v geriliminde 9-9-9-27 zamanlamaları ile gelirken ürünün fiyatı hakkında henüz çok net bir bilgi bulunmuyor. Her üç bellek kitinin de HyperX serisine özel ısı emici bloklar ile desteklendiğini de hatırlatalım.

• zamanlamalar çok kötü
  • bu ddr3 lerin daha vakti var ya ben yanlış biliyorum yada bu değerler kötü
  • DDR2'lere göre zamanlamaları iyi Değil fiyatıda cabası...
  • ddr3 ler bu gidişle daha gecikir
  • ddr 400 lerde cl2.5 kullanırken ,cl6-7 dd2 ve fiyatı uçuk ramler çıktığında aynı yorumları yapıyoduk. 1 seneye kadar hem cl düşer hemde fiyat şimdilik bana (büyük çoğunluğumuza) izlemek düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi santanio -- 21 Mart 2008; 20:21:07 >
  • Genel kullanıcıya hitap etmediği çok açık. Nedense yeni çıkan DDR3'ler 790i chipsetli mobolar için hazırlanıyor. Intel'in chipsetleri 1333 Mhz'den yukarısını ne zaman görecek aceba?
  • peh DDR3= Boş işlerin Boş lafları
  • Ddr 3 ün en az 6 ayı var zamanlamaların düşmesi lazım ben 800 mhz yi 4-4-4-5 kullanıyorum. Şu an erken bence. Sonbaharı felan bekleyip yeni işlemcilerden birisi artı ddr3 ram almak mantıklı olabilir.
  • ddr3 lerin alınması nehalem ile başlar çünkü o zaman anakartlarda ddr3 ü destek verecek herhaldede ddr2 yi destekleyen cıkmazsa ddr3 mecburen tutulur
  • ZATEN BU RAMLERİ DAHA ÖNCEDEN KINGSTON PİYASAYA SÜRMEMİSMİYDİ YA VATANDA HEPSİ VAR SADECE ZAMANLAMALARI BİRAZCIK SÜSLEMİŞLER
  • DDR2ler en az 2 yıl daha pisayasadaki hakimiyetini korur büyük ihtimalle.
  • Isi emici bloklarin degişmesi güzel olmuş , ayri bir renk katmiş.
  • Tasarım hoş gercekden.. ama cok tuzlular.. biraz daha bu filmi izlicez gibi
  • Bak bak bak şşu duruşundaki asalete bak
  • ARKADASLAR GECIKME SURELERI ILE ALDANMAYIN ARADAKI FARK YUKSEK SAAT HIZLARI YUZUNDEN KAPANIYOR!!! BU YUZDEN FIYATLAR DUSTUGUNDE DDR3 HER ZAMAN DAHA AKILLICA OLACAK VE 1 YILDAN SONRA DDR 2 YANINDA DAHA AVANTAJLI DURUMA DUSECEKTIR TABI GECIKMELERDEDE GELISME OLURSA BUDA EXTRA 1 ARTI OLUCAK .BU YUZDEN KENDINIZI DDR2 LER OLMEZ DIYE AVUTMAYIN YALAN OLUR!!
  • quote:

Genel kullanıcıya hitap etmediği çok açık. Nedense yeni çıkan DDR3'ler 790i chipsetli mobolar için hazırlanıyor. Intel'in chipsetleri 1333 Mhz'den yukarısını ne zaman görecek aceba?
    arkadaşım bu mobo nedir millet almiş başini gidiyor madırbord yaz anakart yaz mobo gibi çingenece bi kısaltma yapmayın lütfen malboro l&m limonata ya valla ya türkçesini yazın yada tam oldugu gibi ingilizcesini yazın yeni bir dil türetmeyin dünyaya donanımhaber lehçesi olarak kitaplara geçmiyelim lütfen..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.