- x
iphone'un pek bilinmeyen özellikleri
96 Cevap51643 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1965 Mesaj
21 Mart 2008; 13:11:39 

iphone da hareket sensörü olduğunu hepimiz biliyoruz ama onun
haricinde 2 sensörü daha varmış,

Kulak sensörü > Arama yaparken kulagınıza götürdüğünüzde ekranı kapatıyor ki
yanlışlıkla birşeyler yanakla basmayalım diye (çok güzel çalışıyor)

Işık sensörü > Ortam ışığına göre ekran parlaklığını açıp kapatıyormuş pil tasarrufu için.

Sony Alpha 7 7     •    s o n y 7 0 - 4 0 0 G    •    t o k i n a 1 1 - 1 6    •     3 0 M a c r o       •    8 5 m m f 1 . 4

684 Mesaj
21 Mart 2008; 13:16:56 

hocam bunları zaten biliyorduk.. ama genede düşünmüşsün sağol

§indi©

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=93070559&p=1#93070766

192 Mesaj
21 Mart 2008; 13:18:05 

quote:

Orjinalden alıntı: mbs02

hocam bunları zaten biliyorduk.. ama genede düşünmüşsün sağol

1965 Mesaj
21 Mart 2008; 13:26:37 

Niye kimse bana söylemedi

Sony Alpha 7 7     •    s o n y 7 0 - 4 0 0 G    •    t o k i n a 1 1 - 1 6    •     3 0 M a c r o       •    8 5 m m f 1 . 4

2179 Mesaj
21 Mart 2008; 13:40:25 

arama yaparken kamerayi iphone un kulagimiza getirdiyimiz kismina cek bak orada infrared sensor var
galiba enranin otomatik kapanmasi icin arama yapdikda calisiyor ancak

PSN : KRML_KNN

76 Mesaj
21 Mart 2008; 14:41:58 

ışık sensörü nsl ayarlanıo bilen war mı

164 Mesaj
21 Mart 2008; 14:49:11 

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet4fb

ışık sensörü nsl ayarlanıo bilen war mı

ayarlardan parlaklık. ordan otomatik parlaklık demelisin.

PSN: fatihdursun

882 Mesaj
21 Mart 2008; 14:51:21 

quote:

Orjinalden alıntı: jamboree

Niye kimse bana söylemedi

Steve Jobs iPhone'u ilk tanıttığı konferansta anlattı bunu, ışık sensörü de kulaklığın biraz üstünde yan yatmış i harfi gibi bir boşluk göreceksin orada :) hatta kılıf alırken burayı kapatmamasına dikkat etmelisin.

SMS'lere gir, isimlerin olduğu pencerede bir ismin üstünde parmağını sağa kaydır, silme seçeneği çıkacak karşına. bu da güzel bir özellik. E-postalarda da oluyor. Benim çok kullandığım bir özellik.

iPhonedo

76 Mesaj
21 Mart 2008; 14:54:06 

eyw NecrODesigN

446 Mesaj
21 Mart 2008; 15:41:29 

5 sene önceki nokia 7650 de bu tür özelliklere sahipti..

The Soul Of BMW.
KaDoM, Acer Aspire 5920 derneği üyesidir.

Acer Aspire 5920G 702G25MN
www.harunyahya.org

192 Mesaj
21 Mart 2008; 15:44:29 

birde mesela evden çıktınız, arabanıza binmek üzere pozisyonu almışken bir bakıyosunuzki arabanın anahtarını evde unuttunuz, hemen iphonunuzu çıkarıp, daha önceden kurmuş olduğunuz programla önce kapıları açıp, sonrada arabayı çalıştırabiliyorsunuz.

birazdan sörcünü de buraya ekleyecem...

820 Mesaj
21 Mart 2008; 15:47:51 

cok gereksiz olmasina ragmen soyle bisi kesfettim masa ustundeki iconlarin ikinci sayfaya tasmasi durumunda ikinci sayfaya slide yapmadan masa ustundeki sayfanin konumunu gosteren noktanin sagina tek tik yaptiginizda sag kisma orda sola tek tik yaptiginizda sol kismina gecis yapilabiliniyor. bilgi olsun

820 Mesaj
21 Mart 2008; 15:50:20 

bana ev icin olani lazim

quote:

Orjinalden alıntı: serdar2222000

birde mesela evden çıktınız, arabanıza binmek üzere pozisyonu almışken bir bakıyosunuzki arabanın anahtarını evde unuttunuz, hemen iphonunuzu çıkarıp, daha önceden kurmuş olduğunuz programla önce kapıları açıp, sonrada arabayı çalıştırabiliyorsunuz.

birazdan sörcünü de buraya ekleyecem...

52 Mesaj
21 Mart 2008; 15:52:41 

arkadas lar yeni bi ozellikde ben buldum vidyolari itunessiz silme beliki biliyordunuz vidyonun uzeride elinizi saga kaydirin delete secenegi cikacak ama cok yararli bi sey

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

820 Mesaj
21 Mart 2008; 15:54:45 

evet dostum bunu baya once kesfetmistim ozellikle filim izleyenler icin cok guzel, izledigin filmi hemen silip yer acabilmek guzel
quote:

Orjinalden alıntı: kanan05

arkadas lar yeni bi ozellikde ben buldum vidyolari itunessiz silme beliki biliyordunuz vidyonun uzeride elinizi saga kaydirin delete secenegi cikacak ama cok yararli bi sey

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mart 2008; 15:56:19 

ozaman sen 7650 kullan
quote:

Orjinalden alıntı: KADOM

5 sene önceki nokia 7650 de bu tür özelliklere sahipti..

52 Mesaj
21 Mart 2008; 16:02:43 

7650 de yani hemen hemen tum nokia yalarda sensor var oda sadece karanlikda tuslarin isiklarinin yana bilimesi icin ama
iphone da 1)hareket
2)armada ortaya cikan ekranin kapanmasi
3)isik
sensorleri varrrr

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

38 Mesaj
21 Mart 2008; 17:24:42 

5259 Mesaj
21 Mart 2008; 19:53:38 

quote:

Orjinalden alıntı: jamboree

Kulak sensörü > Arama yaparken kulagınıza götürdüğünüzde ekranı kapatıyor ki
yanlışlıkla birşeyler yanakla basmayalım diye (çok güzel çalışıyor)

Işık sensörü > Ortam ışığına göre ekran parlaklığını açıp kapatıyormuş pil tasarrufu için.

kulak sesnörü mü:D:D
arama yaparken eline kulaklığın hemen üzerine kapat ekran söner. ışık sensörü var sadece.. kulak sensörü die bişe yok:D:D:D

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Helios 44K-4 58mm F2
Apple iPhone 5 16Gb iOS 8.1
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

52 Mesaj
21 Mart 2008; 20:00:27 

yahu dikkatle iphone un ust kismina bak orada yada dogru i harfi var i nin noktasi kulak digeri ise isik cunki kameraki veya baska birseyi arama yaparken tutdukda o i harfinin noktasi yaniyor eger1 sensor olsaydi hepsi yanardi
quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

arama yaparken eline kulaklığın hemen üzerine kapat ekran söner. ışık sensörü var sadece.. kulak sensörü die bişe yok:D:D:D

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

155 Mesaj
22 Mart 2008; 0:52:57 

aabi çok güldüm ya kulak sensörü ne ya....

¢ £ ¤ ¥ ¦ § © ª « ¬ ® ° ± ² ´ µ ¶ · Ì Í × Ø Þ ³ ß æ ÷ ÿ Œ ř ˙ ƒ ż ΅ Ξ Ω Σ ώ Љ ж Ш и • ‡ ‼ ∏ ℮ ™ ⅛ ∫ ∞ ∕ ℓ ₧  ●  □ №

446 Mesaj
22 Mart 2008; 1:33:14 

quote:

Orjinalden alıntı: cenkyyy

ozaman sen 7650 kullan

anlayana sivrisinek saz...
anlatmak istedigim bunun yeni birsey olmadigiydi. gerek isik sensörü gerekse ses disa verilirken telefonun üst kismina cok yaklasinca ses disariya cikmiyor kulakliktan devam ediyordu...öyle banla falan olmuyor bu isler eski teknolojilerle sevinmeye sen devam et o zaman....

The Soul Of BMW.
KaDoM, Acer Aspire 5920 derneği üyesidir.

Acer Aspire 5920G 702G25MN
www.harunyahya.org

778 Mesaj
22 Mart 2008; 3:23:31 

quote:

Orjinalden alıntı: barbee

SMS'lere gir, isimlerin olduğu pencerede bir ismin üstünde parmağını sağa kaydır, silme seçeneği çıkacak karşına. bu da güzel bir özellik. E-postalarda da oluyor. Benim çok kullandığım bir özellik.

bunu bilmiyordum teşekkürler

benim çok hoşuma giden bir özellik de ; mesela kimaramışcell mesaj atıyo ..tabi isim yazmıyo numaralar yazıyo..
bu kimmiş diye bakmak istediğinizde sadece numarayı yazmanız yetiyo..yukarda ismi çıkıyo..
arama yapmanıza gerek kalmadan görebiliyosunuz güzel bi özellik..

Niçin küçülüyor eşya uzakta?
Gözsüz görüyorum rüyada, nasıl?
Zamanın raksı ne, bir yuvarlakta?
Sonum varmış, onu öğrensem asıl?

882 Mesaj
22 Mart 2008; 3:29:14 

quote:

Orjinalden alıntı: kanan05

yahu dikkatle iphone un ust kismina bak orada yada dogru i harfi var i nin noktasi kulak digeri ise isik cunki kameraki veya baska birseyi arama yaparken tutdukda o i harfinin noktasi yaniyor eger1 sensor olsaydi hepsi yanardi

Sanıyorum tam tersi çünkü nokta şeklindeki sensörün aynısı ipod touch'da da var. Diğeri mesafeyi ölçen sensör olmalı.

iPhonedo

52 Mesaj
22 Mart 2008; 7:21:52 

iste nlardan biri

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

749 Mesaj
22 Mart 2008; 10:06:17 

Buradaki çoğu şeyi zaten apple ın sitesindeki videoyu izlerseniz öğreniceğiniz şeyler. Birde o ışık sensörümüdür i harfinde yermidir nedir arama yapılacağı zaman gayet güzel kullanılıyor fakat ışık sensörü olan şey çalışmıyor sabah 6 da kalkıyorum alarmı kapatıyorum ekran kapkara 2 dk. sonra ışık açılıyor.

bude bilgi olsun

52 Mesaj
22 Mart 2008; 10:39:42 

bende isik cillop gibi calisiyor gece kalkdikda iphone u aciyorum aninda isik azaliyor isikli bir odaya girdigimde ise isik 10-15 saniye sonra ayarlanyor

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

882 Mesaj
22 Mart 2008; 16:16:53 

safari'de bir web sayfasinin en altina indiniz diyelim. En yukari cikmak icin ekranin en ustundeki saatin oldugu yere dokunun. :)

iPhonedo

151 Mesaj
22 Mart 2008; 16:20:01 

quote:

Orjinalden alıntı: progressive_style

aabi çok güldüm ya kulak sensörü ne ya....

Çaresiz bir Lamer iseniz; ÇARESİZSİNİZ

52 Mesaj
22 Mart 2008; 16:29:37 

evt onu biliyordum cok ama cok iyi birsey

quote:

Orjinalden alıntı: barbee

safari'de bir web sayfasinin en altina indiniz diyelim. En yukari cikmak icin ekranin en ustundeki saatin oldugu yere dokunun. :)

YA QARABAĞ!! YA ÖLÜM!!!
BAŞQA YOLU YOX ARTIQ!!!!

10 Mesaj
22 Mart 2008; 19:57:21 

quote:

Orjinalden alıntı: marikanwap

Ensiferum!

1390 Mesaj
22 Mart 2008; 19:58:35 

Bi de ben yaziim
Msn de chat yaparken ekrani yan cevirince klavye dev gibi boydan boya oluyor yazim hizi 2 katina cikiyor haliyle

1803 Mesaj
4 Aralık 2009; 23:05:34 

bnım bıldııım o ıkı sensorden bırı wirless içindi ama bılemem yanlışta olabılır tabııı..

Core i5 2500K //Z77A-GD65 (G3) Intel Z68(B3) //HD6850 Cyclone Power Edition/OC //8GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9//NRP-MC SERİSİ 80PLUS 650W //Corsair H80İ//120 Gb corsaır ssd//500 Gb hdd +500 gb harici hdd depo//logıtech x540 5.1//
Biz park etmeyi babamızdan izinsiz aldığımız arabayı aldığımız gibi, park etmeye çalışırken öğrenmedik...
Yedek Subay Acemi Birliği; P.OKL.K.LIĞI/TUZLA/İSTANBUL

1 Mesaj
7 Aralık 2009; 11:13:38 

arkadaşlar yeni farkettim power düğmesi ve menü düğmesine aynı anda bastığınızda ekranın fotoğrafını yakalıyor cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevgieseri -- 7 Aralık 2009; 11:13:47 >

123321

389 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:27:51 

Kulak sensoru diye adrandirilan,proximity yani yakinlik sensorudur.Konusma sirasinda bu sensore belli mesafeden daha yakin bir cisim yaklastigin da ki o cisim bu durumda basimiz oluyor:) ekran deaktif olur ve ekran isigi kapatilir,boylece hem konusma sirasinda ekrana istem disi mudahele onlenmis hem de pil tasarufu saglanmis olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

389 Mesaj
7 Aralık 2009; 15:30:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fefeyx
bnım bıldııım o ıkı sensorden bırı wirless içindi ama bılemem yanlışta olabılır tabııı..

Wireless baglantisini saglayan entegre iphone nun pcb(baskili devre) si uzeindedir hocam,disaridan sensor vs. gibi degildir.

217 Mesaj
8 Aralık 2009; 9:24:00 

3Gs de ise ekrana 3 parmağınızla 2 kere tıkladığınızda büyüteç devreye girer.Tekrar 3 parmakla tıkladığınızda ekran eski haline döner.Görme sorunu olanlar için düşünülmüş güzel bi özellik.

"erişilebilirlik" ayarlarında büyütme açık yada kapalı olarak değiştirebilirsiniz.

1614 Mesaj
8 Aralık 2009; 9:49:40 

http://www.youtube.com/watch?v=NJzccKLSdhA

iPhone EMF.

Manyetik akiyi ses ve gorsel olarak gosteren bir yazilim. Yakin mesafede metal dedktoru olarak calisabiliyor.

5 Mesaj
3 Haziran 2010; 9:36:00 

Su söylenenlerin hepsini kesfetmistimde dün bir dhciden benc en yararlı şeyi öğrendim. Turkcell saat batarya bin olduğu kısımda parmağınızı kaydirirsaniz ekranda bir sayfa açılıyor. Wifi bluetooth cevrimdisi gibi özellikleri tek hamlede kapatıp açabilmek için. Ben bayıldım buna...

938 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:19:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kopuk_izm

Su söylenenlerin hepsini kesfetmistimde dün bir dhciden benc en yararlı şeyi öğrendim. Turkcell saat batarya bin olduğu kısımda parmağınızı kaydirirsaniz ekranda bir sayfa açılıyor. Wifi bluetooth cevrimdisi gibi özellikleri tek hamlede kapatıp açabilmek için. Ben bayıldım buna...

Jbli cihazlarda sbsettings programı o. Jb'siz cihazlarda yok öyle bir şey

Opel | Corsa CDTI 2011

3886 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:40:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kmerdal

bunu bilmiyordum teşekkürler

benim çok hoşuma giden bir özellik de ; mesela kimaramışcell mesaj atıyo ..tabi isim yazmıyo numaralar yazıyo..
bu kimmiş diye bakmak istediğinizde sadece numarayı yazmanız yetiyo..yukarda ismi çıkıyo..
arama yapmanıza gerek kalmadan görebiliyosunuz güzel bi özellik..

bir güzel özellikte turkcellin ücretsiz yedekleme programını indirip numaralarınızı yedeklerseniz kimaramışcell mesajında telefonda kaydettiğiniz isim çıkıyor

You are not being punished for yor anger, you are being punished by your anger.

3102 Mesaj
3 Haziran 2010; 11:54:43 

Güzel bir başlık olmuş , teşekkürler

683 Mesaj
3 Haziran 2010; 14:44:12 

Mesajlarınızı yazarken noktalama işaretleri ile normal karakterler arasında geçiş yaptığınız butona bastıktan sonra elinizi kaldırmadan yazacağınız karakteri yazarsanız, elinizi kaldırdığınız anda klavye eski moda dönüyor...
sadece 1 hareketten tasarruf edeceksiniz ama tasarruf tasarruftur...

Dünyada 10 tip insan vardır, binary bilenler ve bilmeyenler...

2188 Mesaj
3 Haziran 2010; 15:45:52 

vay be 2 senelik konu hortlamış

iPhone 5 64 GB

160 Mesaj
4 Haziran 2010; 16:10:45 

kulak sensörü, bunu bildiğim iyi oldu, bende saf saf, kapat düğmesine bascam yanlışlıkla diye tedirginlikle tutuyodum teli, ekrana değmemeye çalışarak acı çekiyodum, bi yandan tel düşcek falan.. çok saollllll valla...

reklam kokan bir şeyler seziyorum bazen....

1852 Mesaj
4 Haziran 2010; 16:44:32 

arkadaşım amerikayı yeniden keşfetmişsin

6346 Mesaj
4 Haziran 2010; 17:15:05 

yazı yazarken boşluk tuşuna arda arda iki kere hızlıca dokunursanız nokta koyuyor.
çok güzel bir özellik

yok size imza mimza, şımarıyorsunuz sonra...

2340 Mesaj
4 Haziran 2010; 17:15:21 

ooohoo
sen şimdi yanak sensörünü de bilmezsin, burun sensörü, cep sensörü...

quote:

Orijinalden alıntı: ayca1989

kulak sensörü, bunu bildiğim iyi oldu, bende saf saf, kapat düğmesine bascam yanlışlıkla diye tedirginlikle tutuyodum teli, ekrana değmemeye çalışarak acı çekiyodum, bi yandan tel düşcek falan.. çok saollllll valla...

Apple Macbook Pro RETINA 13 i5 2,4 Ghz - 8GB Ram 256SSD - - - Apple iPad 2 Wifi 16GB - - - Apple iPhone 5 16GB + iPhone 4S 16GB - - - Chrysler 300C - 3.0 CRD / MiniCooper 1.6 Cabrio

2 Mesaj
4 Haziran 2010; 20:09:38 

Mesaj yazarken yanlış harf hatası olduğunda düzenlemek istediğiniz kelimenin üzerine gelip parmağınızı basılı tutun. Çıkan büyüteçi elinizi çekmeden harflar arasında kaydırıp, kelimeyi düzeltebilirsiniz..

160 Mesaj
4 Haziran 2010; 22:34:08 

saol aydınlattığın için... engin bilgileriniz için..

quote:

Orijinalden alıntı: abcboy

ooohoo
sen şimdi yanak sensörünü de bilmezsin, burun sensörü, cep sensörü...

reklam kokan bir şeyler seziyorum bazen....

5289 Mesaj
5 Haziran 2010; 0:17:34 

İyikide hortlamis.az once itunesa gerek kalmadan nasil video silinirmis ogrenmis oldum.super bir hareket:)

App storeda iphone secret diye bir program var.ondada bunun gibi bir suru iphonela ilgili ipucu veriyor.ingilizceniz varsa bir go zatin derim.ordan okudugum aklimda kalan bir ozelligi yazayim.mesajda yadainternette her harfi buyuk harfle yazmak istersem buyuk sorun oluyordu.harf buyutme tusuna iki kez tiklarsaniz orasi mavi renk oluyor.tum harfleri buyuk harfle yazabilirsiniz.

135 Mesaj
5 Haziran 2010; 0:48:55 

quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

İyikide hortlamis.az once itunesa gerek kalmadan nasil video silinirmis ogrenmis oldum.super bir hareket:)

App storeda iphone secret diye bir program var.ondada bunun gibi bir suru iphonela ilgili ipucu veriyor.ingilizceniz varsa bir go zatin derim.ordan okudugum aklimda kalan bir ozelligi yazayim.mesajda yadainternette her harfi buyuk harfle yazmak istersem buyuk sorun oluyordu.harf buyutme tusuna iki kez tiklarsaniz orasi mavi renk oluyor.tum harfleri buyuk harfle yazabilirsiniz.

Denedim bu olmadı siz yapabildinizmi acaba :) Gerçekten süper olur

Edit : Tamam oldu Ayarlar genel klavyede büyük harf kilidini aç yapınca oluyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nafiz_33187 -- 5 Haziran 2010; 0:51:37 >

• IPHONE 3GS 16 GB Black

734 Mesaj
5 Haziran 2010; 3:00:07 

paylaşım için teşekkürler

13071 Mesaj
5 Haziran 2010; 3:28:08 

Kulak sensörü hariç hepsini biliyordum

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

3102 Mesaj
5 Haziran 2010; 15:04:16 

Hesap makinesi çalışırken telefonu yatay duruma çevirince scientific calculator'e dönüşüyor

135 Mesaj
5 Haziran 2010; 16:03:27 

Bir program var :D Hesap makinesi gibi :) Ama bir özel numaralar var onu yazınca arkada birşey açılıyor oraya istediğin resim video ses kayıtları felan saklıyabiliyorsun :)

• IPHONE 3GS 16 GB Black

67 Mesaj
6 Haziran 2010; 18:23:08 

valla daha daha bişiler vardır zamanla çıkar ortaya :)

DHGON

3736 Mesaj
6 Haziran 2010; 22:03:59 

O arama yaparken ekranın kararmasını sağlayan sensörü silikon kılıfım kapatıyordu , o kısmını kesmiştim sensör çalışsın diye , çünkü biriyle görüşürken telefon kapanıyor , rehbere falan giriyordu. Sonradan bir silikon kılıf daha aldım onda sensör kısmında özellikle açılmış delikler vardı.