Şimdi Ara

## AMD'nin Çift Çekirdekli Phenom İşlemcileri 'Enerji Verimli' Serisinden Çıkacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Çift Çekirdekli Phenom İşlemcileri 'Enerji Verimli' Serisinden Çıkacak ##

B3 revizyonuna sahip olan üç ve dört çekirdekli Phenom işlemcilerini kısa süre içerisinde kullanıma sunacak olan AMD cephesinde gözler çift çekirdekli modellere çevrilmiş durumda. Firmanın Kuma kod adıyla anılan çift çekirdekli Phenom işlemcilerinin yılın ilk yarısı içerisinde pazara giriş yapabileceği öngörülüyor. Kuma serisi ile ilgili gelen yeni bilgilere göre AMD çift çekirdekli yeni işlemcilerini EE yani Enerji Verimliliğine sahip olan işlemcilerin arasına konumlandıracak. Son dönemde düşük güç tüketimine sahip olan modellere ciddi ağırlık vermeye başlayan firma çift çekirdekli Puma serisinde de buna dikkat edeceği için yeni işlemcilerin çok yüksek saat hızlarına sahip olmayabileceği iddia ediliyor. Bu noktadan hareketli AMD'nin saat hızı anlamında en iddialı çift çekirdekli modellerinin K8 tabanlı Athlon serisinde olmaya devam edeceği bildiriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 20 Mart 2008; 17:57:24 >

• AthlonX2 ile yaptıgın patlamadan bir tane daha istiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennjS -- 20 Mart 2008; 18:06:53 >
  • INTEL TARAFTARI OLARAK AMD İÇİN OLUMLU DÜŞÜNÜYORUM.SON 1-2 YILDIR İİ İŞLER ÇIKARMAYA BAŞLADI.UMARIM INTEL-AMD REKABETİ İİCE ARTAR VE BUDA İNSALLAH ÜRETİCİLERE YARAR.UMARIM B3 REVİZYONUNDA YİNE BİR SIKINTI ÇEKMEZ AMD
  • bakalım athon x2 lerden ne gitirisi olacak amdde biraz intel taktiği yapmaya başladı neyse hayırlısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk

bakalım athon x2 lerden ne gitirisi olacak amdde biraz intel taktiği yapmaya başladı neyse hayırlısı

Tik tak Tik Takk
  • Bütün kalpler AMD için atıyor..
  • revizyon önemli degil en azından bizim gibi ev ve ofis kullanıcıları için artık işlemciler çıksında ne neymiş kendimiz test edip görelim.ama amd gerçekten 2008 e sanılanın aksine hızlı giriyor.gerçe hala hep beklentiden öteye geçemedik ama hadi hayırlısı haziranda iyi bir phenom almayı düşünüyorum.
  • ay lav yu amd
  • AMD K8den sonra ciddi adım atamadı.Millet performans beklerken hala enerji tasarrufu diyolar.Athlonların saat hızının daha yüksek kalacağı tahmin ediliyor. Sanırım athlonlar efsane olmaya devam edicek.Zaten bana göre bir işlemci işimi görüyorsa neden fazladan para veriyim. Phenom x2ler gelmeden önce athlonlarda baya bi indirim olacaktır.İndirimden sonra bitmeden bi x2 5600 black edition gayet hoş olur.
  • İntel çok hızlı ilerliyor Amdnin de hızlanması lazım.
  • AMD f/p güç verimliliği derken bakalım ne olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

İntel çok hızlı ilerliyor Amdnin de hızlanması lazım.

aynen amd bir an önce projelerini piyasaya dökmesi lazumm hem bizim için hemde sağlam bi rekabet için
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

AthlonX2 ile yaptıgın patlamadan bir tane daha istiyoruz

Hngi patlama?
    Hani amd nin elinde patlayanlardan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellmare -- 20 Mart 2008; 21:28:43 >
  • amd
  • quote:

Orjinalden alıntı: srknwrx69

amd

Birebir konuyla alakası yok ama srknwrx69 x2 4200 ün windsor mu brisbane mı sakıncası yoksa söyleyebilir misin? Anakartı değiştirince bende overclock deniycem ondan merak ettim. AMD ye göre iyi overclock çekmişin. Bir de imzada gördüm çift güç kaynağı kullanıyorsun, direk benim aklımda olan şey ama ikisini birden aynı anakarta nasıl bağladın, ben bir yolunu bulamadım. Söylersen hepimiz 40 ytl ye 900watt a çıkarız

• ismide güzel puma puma gibi hızlı olacak galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haşin_ErKeK

ismide güzel puma puma gibi hızlı olacak galiba

PUMA değil Kuma

Bu arada AMD 'nin yeni socketinin adı SOCKET F(1207) miydi yoksa başka birşeymiydi
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

AthlonX2 ile yaptıgın patlamadan bir tane daha istiyoruz

Hngi patlama?
    Hani amd nin elinde patlayanlardan mı?

athlonx2 cıktıgında conroe mimarisi yoktu dolaysıyla cıkana kadar piyasanın hakimiydi cıktı tabi conroe ondan sonrası sölemek bile istemiyorum

• AMD'nin fiyat verimliginden başka çaliştigini ögrendik , AMD işlemcilerini geliştirerekte hamle yapabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hacı_17_17

INTEL TARAFTARI OLARAK AMD İÇİN OLUMLU DÜŞÜNÜYORUM.SON 1-2 YILDIR İİ İŞLER ÇIKARMAYA BAŞLADI.UMARIM INTEL-AMD REKABETİ İİCE ARTAR VE BUDA İNSALLAH ÜRETİCİLERE YARAR.UMARIM B3 REVİZYONUNDA YİNE BİR SIKINTI ÇEKMEZ AMD

bunu ıcınden gelerek mı soyledın yoksa geyık olsun dıye mı cunku amd 1-2 yıldır bırsey yapamıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.