Şimdi Ara

## Aopen ilk Blu Ray Sürücüsünü Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Aopen ilk Blu Ray Sürücüsünü Duyurdu ##

HD DVD ve Blu Ray arasında geçtiğimiz dönemde yaşanan format meydan savaşı, son kullanıcılar kadar üreticileri de sıkıntıya sokuyordu. Zira üretim maliyetleri en azından şu an için çokta ucuz olmayan yüksek tanımlı optik cihaz pazarında kimi donanım üreticileri HD DVD'ye kimileri Blu Ray'e ve bir kısmı ise karma desteğe yönelmişti. Fakat yaşanan mücadele Blu Ray'in galibiyeti ile sonuçlanmasından sonra kararsız kalan üreticiler de pazara giriş yapmaya başladılar. Sektörün önemli oyuncularından biri olan Aopen hazırladığı ilk Blu Ray sürücüsünü duyurdu. Okuyucu olarak tasarlanan yeni optik cihaz BD türü Blu Ray medyalarını 4x hızına okuyabiliyor. SATA arayüzünü kullanan ve Blu Ray dışında farklı medyalara da destek verebilen ayrıca Aopen'e özgü sessizlik odaklı temel bazı teknolojiler ile donatılan BDR0412SA kod adlı optik sürücü çift katman DVD-ROM medyaları 8x, tek katman DVD-ROM medyaları ise 12x hızında okuyabiliyor. Ayrıca CD-ROM'ları da 32x hızında okuyabilen ürünün ön kapağı da Siyah, Beyaz ve Gümüş olmak üzere farklı renk alternatifleri ile değiştirileibliyor. Cyberlink'in PowerDVD 7 yazılımı ile geleceği belirtilen Aopen'in ilk Blu Ray sürücüsü BDR0412SA'nın yaklaşık 150 Avro'luk etiket fiyatı ile pazara sunulması bekleniyor.

• yanlış bölüm

• 220$ a CD Writer aldığımızı bilirim Haber için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpello

yanlış bölüm

fx57 ne yapsın, günde 50 tane ekran kartı haberi çıkınca arada bu tek tük diğer haberler de araya kaynıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: suphion

quote:

Orjinalden alıntı: alpello

yanlış bölüm

fx57 ne yapsın, günde 50 tane ekran kartı haberi çıkınca arada bu tek tük diğer haberler de araya kaynıyor.

gerçekten komik olmul ama oda biraz hız kessin yani

• Güzel fiyatlar düşmeye başlamış firmalar girdikçe ve bd yaygınlaşınca daha da düşer. Sonbahara iyice ucuzlasada bir bd rw çeksek.
  • fiyatların daha düşmesi lazım.
  • Aopen in ülkemizde sürücü satışı varmı ki!!!
  • 150 Avrociddi bi düşüş gecenlerde 600avro denilmişti şimdide medyasının düşmesini beklemek lazım 32-33ytl
  • Way be! Duygulandım şimdi.Yıllar önce (2002-2003) üniversite iken teknolojideki gelişmeleri anlatıyordum sınıfa(ödev konusunun diskler bölümünden).önce dvd yi sonrada blurayi anlamıştım herkes çok şaşırmıştı 50 gb kapasiteye.O zamanlar standart hdd 20-40 gb arası pc lere takılıyordu.Ardından fluoresan disklerden biraz bahsetmiştim.Floresan çok katmanlı diskler (FMD) 10-100 gb civarı kapasite deyince kimse inanmamıştı.(sanki bi yerimden salladım da)işte teknoloji böle bişi.yıllar önce prototipi şimdi seri üretimi.Ha unutmadan oyıllarda dvdwriterler 1x2.4x8 hızında ve 1300 usd civarında idi.hey gidi....
  • 150 avro hala pahalı bence
  • Başlamiş galiba.
    quote:

Orjinalden alıntı: max975
    Aopen in ülkemizde sürücü satışı varmı ki!!!
  • Okuyucu olduğu için ucuz böyle. Ztn daha 1 yılı var hem ilk revizyon hep sıkıntılı olur bu sıkıntılardan arındırılmış olur sürücüler hemde yazıcı ve medya fiyatları makul olur ama gerçekten çok lazım artık dvdler yetmiyor 2048 kullanıcısıyım günlük 15 gb downloadım var emule+torrent dvd yazmak kasıyor artık.
  • 150 avroya blu-ray yazanı cıksın ertesı gun alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 20 Mart 2008; 23:37:10 >
  • evet okuyucuymuş yemin ediyorum yazıcısı 100$ altına düşmeden okuyucusunu 20$ a bile almam
  • 150 avro ne ya, bunda bir yanlışlık olabilir, bu alet sadece okuyucu, BD-Yazıcılar o fiyatlarda zaten, Mavi deki 299 $ lık BD-Yazıcı bunun okumasından hızlı BD yazıyor, AOpen marka sattığını falanmı zannediyor... GGW-H20L Blu-Ray Yazıcı.. http://www.mavibilgisayar.com/ud/7818
    Bu arada Mavi, yazıcının fiyatına bir miktar bindirmiş bile....
    Bu günler için BD-Driver lar çok çok 140$ olur, kaldıki peşi peşine çıkıyorlar, fiyatları ciddi düşüşte. O fiyatlarda bile tutunamayacaklar.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.