Şimdi Ara

## Abit'den 770 Yonga Setli ve Crossfire Destekli Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Abit'den 770 Yonga Setli ve Crossfire Destekli Anakart ##

AMD'nin dahili grafik işlemcisi bulunmayan 700 serisi yonga seti ailesinin giriş modeli 770'i esas alan ve Crossfire destekleyen Abit AX78 kullanıma sunuldu. Firmanın yeni anakartının en önemli özelliği Crossfire kurulumuna olanak tanıması olarak gösterilebilir. Zira bilindiği üzere AMD resmi olarak 770 çipseti ile Crossfire desteği sunmuyor. AMD'nin başta soket AM2+ formundaki yeni nesil Phenom işlemcileri olmak üzere geriye dönük olarak soket AM2 formundaki Athlon64 işlemcileriyle de uyumluo olan ananakart pasif soğutma sistemi ile desteklenmiş durumda. 4 adet bellek slotu bulunan ve 8GB'a kadar DDR2 1066MHz bellek desteği sunan Abit AX78 üzerinde Crossfire kurulumu yapılmak istendiğinde slotlar 16X+4X formunda çalışıyorlar. PCIe X16 slotlarına ek olarak 1 adet PCIe X1 3 de tipik PCI slotu bulunan Abit'in yeni anakartı SB600 köprüsü ile geliyor ve 4 adet SATA-II konnektörünü destekliyor. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliği de bulunan anakart CMOS clear özelliğine de sahip. Abit AX78'in yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 80$ civarında.

• Verdiğin ve vereceğin haberler için çooook minnettarız.FX57
    Çok boş görünüyor bu anakart ama fiyatına göte cf olması güzel.
    Ancak kim 2X3870x2 alır ve buna takar ki?
    zaten taksada 16x 4x cf bu kartları yavaşlatır gibime geliyor.
    2 tane 3690 ile cf yapılabilir belki.
    O zamda o soğutucular ne kadar nb-sb yi soğutur tartışılır.
    (Sayın FX57 acaba mesleğiniz nedir merak ettim üzerime vazife olmadan?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellmare -- 20 Mart 2008; 5:57:10 >
  • quote:

(Sayın FX57 acaba mesleğiniz nedir merak ettim üzerime vazife olmadan?
    gerçekten bende merak etmiştim ama saçma olur diye sormadim ünv bitirdiyseniz hangi bölüm mezunusunuz yaşiniz kaç siz ile ilgili bilgilere nasil ve nerden ulaşabiliririz bizi bilgilendirir misin fx57 hocam
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

quote:

gerçekten bende merak etmiştim ama saçma olur diye sormadim ünv bitirdiyseniz hangi bölüm mezunusunuz yaşiniz kaç siz ile ilgili bilgilere nasil ve nerden ulaşabiliririz bizi bilgilendirir misin fx57 hocam

Niye saçma olsun birader.
    Kapasiteli bir arkadaşımız olduğu herhalinden belli FX57'nin.
    Eee bizde naçizane meraklanıyoruz kim bu ilgili ve bilgili arkadaşımız diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

quote:

bi bu eksikti yaw bırak kalsın bence bilmemek daha iyi
    ilkokul mezunu fln çıkmasında bide şaka
    zannetmem
  • Amd tabanlı anakartlarının başı kel mi niye katı kapasitör kulllanılmıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: diciotto

Amd tabanlı anakartlarının başı kel mi niye katı kapasitör kulllanılmıyor

Bunu ben de düşünmüştüm eskiden. Sebebi sanırım işlemci tabanına uzakta olması kondansatörlerin. Bir de AMD'de PGA kullanılırken, Intel'de LGA var. Isı LGA'da daha kolay ulaşıyor ve iletiliyor olsa gerek bu devre elemanlarına. Gigabyte'ın aynı kod adlı anakartlarında, mesela sonu DS3 olsun, Intel'dekilerde katı kondansatör varken, AMD platformu olanlarda bildiğimiz eski tip, ısı korumasız kağıt kondansatörler var.
  • İnteldeki kadar etkisi olmasada yine de katı kapasitör kullanmak hem şekil hemde kullanıcıda güven uyandırma açısından çok faydalı olur oc denemelerinde kapasitörlerin de şişme yapma olasılığı azalır
  • bu fiyat ülkemizde de olsa patlatır piyasayı

Bir de bu anakartı BIOS'u nerede arkadaşlar. Göremedim
  • Anakart bir anda bana yüksek seviyeymiş gibi geldi.abi o fiyat için güzel bir anakart çıkartmış.
  • anakart ne ki bu anakartı alacak insan fiyatına bakar
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare
    Niye saçma olsun birader.
    Kapasiteli bir arkadaşımız olduğu herhalinden belli FX57'nin.

Hakan Şükür'e Torinolu Şaban diyebilecek kadar hemde
  • onboard ekran yok sanirim optik cikis mevcut ve cf secenegi (16x+4x) hakkinda bilgi sahibi olabilseydim 780 g den daha iyi bir yonga olup olmadigina karar verebilirdik cunku 780 ve 770 arasinda 10-15 $ gibi bir fark var
  • fiyatı özelliklerine göre çok iyi.
  • pcb rengi gıcık olmuş
  • halami kati kapsitorsuz anakart uretiyorlar inatla
  • Katıyı sıvıyı bilemiyorum ama crossfire lüks iken rekabet sayesinde çok makul bir seviyeye indi Aynı şey sli için de geçerli tabi. 2x3850, 2x9600 fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyorlar.
  • Bunu alan 3450 ler ile crossfire yapar artık
  • tasarım cok şık walla

cf için deal gibi duruyo ne kadar performanslı olur bilemeyiz tabi.

türkiyede ne kadar olur acaba bu
  • İşte budur board , cift slot , ram desteği ve fiyat gerçekten alinicak bir board.Tek slotlu boardlara son.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.