Şimdi Ara

## DisplayPort Sertifikasını Alan İlk Grafik Çözümleri AMD'den ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## DisplayPort Sertifikasını Alan İlk Grafik Çözümleri AMD'den ##

HDMI'a rakip olarak hazırlanan DislayPort yüksek bant genişliği üzerine kurgulanan gelişmiş bir arayüz teknolojisi. AMD, Nvidia, Dell gibi sektör devi firmalar DisplayPort teknolojisine tam destek vermekteler. Nvidia cephesinde bir süre önce ZOTAC tarafından sergilenen DisplayPoprt destekli 8800GT ve ardından DisplayPort destekli GeFoce 9600GT modelleri sahneye çıkarken VESA (Video Electronics Standards Association), PC grafik çözümleri için ilk tam DisplayPort sertifikiasını AMD-ATi'ye verdi. AMD-ATi'nin Radeon HD 3400, 3600 ve 3800 serisi ekran kartları ile dahili grafik işlemciye sahip olan 780G, pc grafik sektöründe DisplayPort sertifikası alan ilk çözümler oldular. AMD-ATi'nin yanı sıra Dell de daha önce DisplayPort desteği sunan UltraSharp 3008WFP ve 2408WFP gbii LCD monitör modellerini kullanıma sunmuştu. Bu sene yavaş yavaş yaygınlaşması beklenen DisplayPort teknolojisinin neler yapabileceğini birlikte göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 19 Mart 2008; 18:53:37 >

• bence çok güzel bişe gelişiyor artık ekran kartları
  • ulen benim lcd daha vga çıkışlı ya bu vgadan sonra 3.çıkış yaa
  • AMD den yine güzel haberler
  • allah allah hd çikişimi bu ? display port nedir açiklayabilirmisiniz
  • hdmi yetmedi galiba yada pahalı geldi.
    şimdide bunun yaygınlaşmaasını bekle
  • Display Port'un HDMI'dan ciddi bir farkı yok bildiğim kadarıyla.

Ama Hdmi sertifikası almak için ciddi bir lisans parası ödemek gerektiğinden Hdmi'lı ürünlerin fiyatları yüksek oluyor.

buda dijital çıkışın yayılmasını yavaşlatıyor.

Bu nedenle lisans ücreti bedava(veya çok ucuz tam bilmiyorum) olan Display Port çok önemli bir çıkış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naga Sadow -- 19 Mart 2008; 21:13:47 >
  • displayport çıktı ben halen daha vga çıkışlı lcd kullanıyom çok geri kalmışım
  • Bunlar tam yaygınlaşmadan bir şey denilemez!!!
  • arkadaşlar konu ile pek alakası yok ama ben vga kullanıyrum bu vga yı dvı a dönüştürücüyle dvi a taksam görüntüde belli bir fark olurmu?
  • Umarım HDMI ve Display port arası rekabet yerine en iyi olan tek bir bağlantı çeşidi olur.

Monitor veya ekran kartı ararken beğendiğiniz modelin kullandığınız standardı desteklememesi tam bir can sıkıntısı oluyor.
    DVI ve d-sub gibi.
  • Vga Ya eLveda
  • HDMI'a rakip olarak hazırlanan DislayPort yüksek bant genişliği üzerine kurgulanan gelişmiş bir arayüz teknolojisi. AMD, Nvidia, Dell gibi sektör devi firmalar DisplayPort teknolojisine tam destek vermekteler. Nvidia cephesinde bir süre önce ZOTAC tarafından sergilenen DisplayPoprt destekli 8800GT ve ardından DisplayPort destekli GeFoce 9600GT modelleri sahneye çıkarken VESA (Video Electronics Standards Association), PC grafik çözümleri için ilk tam DisplayPort sertifikiasını AMD-ATi'ye verdi. AMD-ATi'nin Radeon HD 3400, 3600 ve 3800 serisi ekran kartları ile dahili grafik işlemciye sahip olan 780G, pc grafik sektöründe DisplayPort sertifikası alan ilk çözümler oldular. AMD-ATi'nin yanı sıra Dell de daha önce DisplayPort desteği sunan UltraSharp 3008WFP ve 2408WFP gbii LCD monitör modellerini kullanıma sunmuştu. Bu sene yavaş yavaş yaygınlaşması beklenen DisplayPort teknolojisinin neler yapabileceğini birlikte göreceğiz.

quote:

Orjinalden alıntı: old_glory
    allah allah hd çikişimi bu ? display port nedir açiklayabilirmisiniz

1'den fazla monitör kullanma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ce5uR -- 19 Mart 2008; 22:49:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: pislik345

displayport çıktı ben halen daha vga çıkışlı lcd kullanıyom çok geri kalmışım

hocam ben halen 14'inc vestel monitör kullaniyorum oda allahdan digital
  • Yenilikler ilkler AMD'den
  • DisplayPort, ilk resmi onayı 2006 yılında verilmiş olan, çok yeni bir sayısal bağlantı standartı. Görüntü standartlarını belirleyen VESA (Video Electronics Standards Association) tarafından geliştirilen bu standartın en önemli özelliği, LCD ekranlar gibi sayısal görüntü cihazlarının yapılarının basitleştirilmesine olanak tanıması. "Direct Drive Monitor" adı verilen bu sistemde, grafik işlemcisi direkt olarak LCD monitördeki görüntüyü oluşturabiliyor, arada dönüştürücü ve kontrolcüler gerekmiyor.
    2560x1600 çözünürlük ve komponent (kırmızı, mavi ve yeşil) başına 16-bit renk derinliğini destekleyen DisplayPort, lisans ücreti gerektirmediği için de üreticilerin ilgisini çekiyor. En büyük destekçileri arasında AMD, ATI ve Intel'in bulunduğu DisplayPort şu an için daha ilk örneklerini vermekte ama bu standart önümüzdeki günlerde daha sık karşımıza çıkacak.

Display port ile daha fazla renk derinliği daha fazla çözünürlük ve yüksek hz oranları tek kablodan geçecek . Hdmi ın gelişmiş hali diyebiliriz ...

• dvi bile yaygınlaşamadı ki, display port yaygınlaşsın.
  • amd uçuyor galiba ne dersiniz 2008 amd için büyük bir gelişme yılı olacak amd kullanıcıları sonunda rekabeti kazanma sevincinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk

ulen benim lcd daha vga çıkışlı ya bu vgadan sonra 3.çıkış yaa

• Amd coştu insallah karsılığını alıyordur rekabet bize yarıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.