- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
cildim çok yağlı:(
78 Cevap16165 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 18:04:28 

selam arkadaşlar.cildim çok yağlı,haliyle buda sivilce yapıyo..bıktım artık..:(kullandığım bi krem var ama oda geçici..yani kalıcı bi şekilde geçirmiyo..yüzümdeki bu yağı nasıl geçiririm..??yardım lütfen.:(

Bisiklet sür, sağlıklı kal !

# Mechanical Engineering #

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Mart 2008; 18:07:25 

tÜRK yEMEĞİ Yemeği Yeme salata faln ye bende 14 yaşındayım doğal olarak var salata yiyorum azlıyo biraz ama kremler varmış ömür boyu kullanıcaksın ergenliği geçtiysen

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 18:10:56 

yaşım 17 fakat hala geçmedi.yakşalık 2 senedir ben bu illetten kurtulamadım.. kullanabileceğim krem vs varsa lütfen arkadaşlar..artık bu gün patlama günüm..Çok kötüyüm..piskolojim bozuldu yaaa..

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 18:15:04 

yağlı olup olmadını nasıl anlıyoruz

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 18:23:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Ertungaa

yağlı olup olmadını nasıl anlıyoruz

elini yüzüne sür ellerin yağlanırsa yağlı oluyo..:)benim sanki yağ fıçısı gibi..:(

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 18:29:20 

upp...

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 18:29:56 

Daha 17 BEN 14 DİYORUM ÇOK YAĞLI ARADA GEÇİYO SONRA YİNE AYNI SALATA YE YAĞSIZ

206 Mesaj
19 Mart 2008; 18:30:22 

cildiyeciye git

3780 Mesaj
19 Mart 2008; 18:43:45 

bende yağlıyım 3 gün yıkanmayayım kaşığı yüzüme sürtsem tereyağı çıkar

Athlon X2 7750BE@1350Mhz / Gigabyte MA780G-UD3H / A-DATA 2X2 GB DDR2-800MHz CL5 / High Power 500-A12S /
Seagate 2X320GB.7200-16MB + 1TB-1.5TB 5900-32MB LP / ALC889A Cambridge Megaworks THX-550 - SHP-805 /
Sapphire HD4830 512MB DDR3 / Samsung 2232BW - Epson EB-X72 / a4Tech X-750F/
Logitech Cordless Rumblepad 2 / Skystar 2.6c / Asus 1814BLT / Windows 7

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 19:04:43 

evet benimkide yağlı o zaman bi kötülüğünü görmedim.sivilcede yok terledikten sonra daha pis anlaşılıyor

1559 Mesaj
19 Mart 2008; 19:17:44 

aynen benimde öyle 3 gün banyo etmeyince saç vıcık vıcık oluo parlıo görenler jöle mi sürdün dio

Varmıdır acaba bunu geçirmenin doğal bir yolu.

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:19:20 

abi yok ya sizin gene 3 gün. ben sabah yıkıyorum okulda bi bakıyorum aynaya yüzüm parlıyo..

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 19:22:35 

quote:

Orjinalden alıntı: esrarengiz08

abi yok ya sizin gene 3 gün. ben sabah yıkıyorum okulda bi bakıyorum aynaya yüzüm parlıyo..

abi o gene iyi.bizim evde yemekleri benim suratımdan akan yağlarla yapıyorlar

5011 Mesaj
19 Mart 2008; 19:23:55 

quote:

yaşım 17 fakat hala geçmedi.yakşalık 2 senedir ben bu illetten kurtulamadım.. kullanabileceğim krem vs varsa lütfen arkadaşlar..artık bu gün patlama günüm..Çok kötüyüm..piskolojim bozuldu yaaa..

daha dur yolun başındasın...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:25:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Lo@ding

daha dur yolun başındasın...

hacı öle deme yaa..ne yolun başı yaw diorum ya 2-3 senedir bu böyle geçmek bilmiyo yaa..

4012 Mesaj
19 Mart 2008; 19:28:00 

Benimde cildim yağlı. Saçımda öyle. Bu gün banyo yapayım yarın yağlanıyor.

Harabelerden dört dünya yaratıldı. Bizim için ve menschler için dünyalar: Gök, Ateş, Taş, Su. Her dünyayı bir diğerine dört Kapı bağlar: Arianus'u Pryan'a, Abarrach'a, Chelestra'ya. Düşmanlarımız için bir ıslahevi yapıldı: Labirent. Labirent diğer dünyalara Beşinci Kapı ile bağlanır: Nexus. Altıncı Kapı ortadadır, giriş sağlar: Vorteks. Ve her şey Yedinci Kapı aracılığı ile yapıldı.
Son, başlangıçtı...

3216 Mesaj
19 Mart 2008; 19:28:12 

sebamed alacaksın ve her gün sabah akşam 1kere yüzünü yıkayacaksın o sabunla..eczaneler ve büyük marketlerde bulabilirsin..

Türkiyede bayağı pahalı satıyor yurtdışından getirtebilirsen daha karlı olur..

7775 Mesaj
19 Mart 2008; 19:29:09 

arkadaşım benimde aynı sorunum vardı yaşım 17 sayılır ama 18 olcam 5 gün sonra
Sivilcelerim vardı aşırı yağlıydı.Şimdi hiç yağ filan yok ve sivilcelerimde geçti.Nasılmı yaptım?
Roaccutane diye bir hap var sivilce hapı onu en az 4 ay kullan hiç sivilce filan kalmıcak.Hiç suratın yağlanmayacak.Benim suratım harita gibiydi şimdi en ufak nokta bile yok

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 19:29:59 

her gün el sabunuyla yıka

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:31:01 

quote:

Orjinalden alıntı: My_CaRizMa

arkadaşım benimde aynı sorunum vardı yaşım 17 sayılır ama 18 olcam 5 gün sonra
Sivilcelerim vardı aşırı yağlıydı.Şimdi hiç yağ filan yok ve sivilcelerimde geçti.Nasılmı yaptım?
Roaccutane diye bir hap var sivilce hapı onu en az 4 ay kullan hiç sivilce filan kalmıcak.Hiç suratın yağlanmayacak.Benim suratım harita gibiydi şimdi en ufak nokta bile yok

aha valla mı?ben bunu bi deniyim.ama kardeş bi yan etkisi filan olabilir.sana doktor mu vermişti?

3216 Mesaj
19 Mart 2008; 19:35:26 

arkadaşım cildiyeciye gitmeden hap felan alma..illa cildiyeye gitmek istemiyorsan dedigim gibi sebamed kullan..

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:38:52 

quote:

Orjinalden alıntı: RccP

arkadaşım cildiyeciye gitmeden hap felan alma..illa cildiyeye gitmek istemiyorsan dedigim gibi sebamed kullan..

dostum cildiyeciye çok gittim.hemde en iyi cildiyecilerden biriydi.ama ilk gittiğimde AKSİL-5 diğer gittiğimde bynzamhicin miydi öle bişiydi bu kremleri verdi.ama ikiside sivilcelerimi kurutmaktan başka bişey yapmadı.bi tanesi kuruyo diğer yerden (yüzüm yağlı olduğu için) yüne çıkıyo..deli oluyorum.2 sene bunu idare ettim ama artık bıktım ya.allaha büyük konuşmak gibi olmasın ama abi artık bu günkü sivilce bardağı taşıran son damla oldu..hayvan gibi bişey yaa..en az 2-3 haftayı alır geçmesi..

162 Mesaj
19 Mart 2008; 19:40:07 

Cildindeki yağ ergenlik bitmesiyle falan geçmeyecektir.
O önerilen hap ağır bir şeydir, yan etkileri de var bildiğim kadarıyla. Sakın ola doktor kontrolünde olmadan kullanma

Eğer hapsız falan, geçici süreli çözümler istiyorsan

1. Yüzünü Sebamed sabun ile yıkayacaksın. Bana göre Sebamed'den daha kurutucu etki yapan Neutrogena cildine daha iyi gelebilir.
Ama ikisini de kullan. Hangisinden memnun kalırsan onunla devam et.
Yüzünü sabunlarken traş fırçası kullan. Traş frçasında sebamed veya neutrogenayı köpürt ve fırçayla dairesel olarak yüzüne sür.
Elini sürme yüzüne. Durularken de yüzünü musluğu altına sok ve durula.

2. Saçlarınız çok yağlanıyorsa , yine Sebamed'in şampuanları var. Onlar saçı kurutuyor ancak şöyle söyleyeyim saçınız normalde 1 günde yağlanıyorsa bu şampuanı
kullanınca 2 günde yağlanır.

Yine de her bünyenin bunlara vereceği tepkiler değişir, kimisinde daha fazla etki yapabilir.
Bu önerdiğim sabun ve şampuanlar normal sabun ve şampuanlara göre pahalıdır.

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:43:16 

quote:

Orjinalden alıntı: bLack §hadow§

Cildindeki yağ ergenlik bitmesiyle falan geçmeyecektir.
O önerilen hap ağır bir şeydir, yan etkileri de var bildiğim kadarıyla. Sakın ola doktor kontrolünde olmadan kullanma

Eğer hapsız falan, geçici süreli çözümler istiyorsan

1. Yüzünü Sebamed sabun ile yıkayacaksın. Bana göre Sebamed'den daha kurutucu etki yapan Neutrogena cildine daha iyi gelebilir.
Ama ikisini de kullan. Hangisinden memnun kalırsan onunla devam et.
Yüzünü sabunlarken traş fırçası kullan. Traş frçasında sebamed veya neutrogenayı köpürt ve fırçayla dairesel olarak yüzüne sür.
Elini sürme yüzüne. Durularken de yüzünü musluğu altına sok ve durula.

2. Saçlarınız çok yağlanıyorsa , yine Sebamed'in şampuanları var. Onlar saçı kurutuyor ancak şöyle söyleyeyim saçınız normalde 1 günde yağlanıyorsa bu şampuanı
kullanınca 2 günde yağlanır.

Yine de her bünyenin bunlara vereceği tepkiler değişir, kimisinde daha fazla etki yapabilir.
Bu önerdiğim sabun ve şampuanlar normal sabun ve şampuanlara göre pahalıdır.

dostum öncelikle teşekkürler .daha demin baktım fiyatlarına 15 ila 30 ytl arasında değişiyor fiyatları.Bence gayet iyi bir an önce denemek istiyorum.ama hala kalıcı çözümü bulamadım.:S

309 Mesaj
19 Mart 2008; 19:45:04 

öncelikle bu konuya ciddi bakılmasını istiyorum ileride daha kötü sorunlara yol açabilir
benimde böyle problemim vardı okuduğum bi yerde bunun için faydalı olabilecek kendin hazırlayabileceğin bitkisel karşımla yağlı ciltten ve sivilcelerden kurtulabilirsin ben denedim gayet de faydasını gördüm
anlatıyorum kısaca probelemi olan diğer ark. denesin
250 ml. sütü kaynat içine bir tutam kekik atıp 15 dk. bekle demlendikten sonra süz ve içine bir çorba kaşığı alkol ekle bir şişeye koyup buzdolabında muhafaza et bununla hergün cildini sil.

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 19:50:02 

ya benim merak ettiğim bu saçın yağlanması, yüzün yağlanması ileriki yaşlarda geçiyor mu?

Yaşı büyük abilerimiz bilir şöyle 30 falan var mı aranızda
18 deyim geçmedi bende

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:50:59 

quote:

Orjinalden alıntı: abas

ya benim merak ettiğim bu saçın yağlanması, yüzün yağlanması ileriki yaşlarda geçiyor mu?

Yaşı büyük abilerimiz bilir şöyle 30 falan var mı aranızda
18 deyim geçmedi bende

heh helal valla.evet abilerim.

610 Mesaj
19 Mart 2008; 19:51:24 

hocam ne zaman bıraktım sivilcelerimde azalma başladı

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 19:52:58 

quote:

Orjinalden alıntı: punısher17

ya sigara mı bu bırakıyosun
Bırakılır mı ya

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:53:44 

quote:

Orjinalden alıntı: punısher17

yav aslında inanasım gelmiyor ama biri diyor bırakınca geçer biri diyor alakası yok. ama olcağını zannetmiyorum..ayıptır sölemesi haftada 4 kez yapan birisiyim.nese bu konu uzar

610 Mesaj
19 Mart 2008; 19:54:13 

quote:

Orjinalden alıntı: abas

ya sigara mı bu bırakıyosun
Bırakılır mı ya

bırakmaktan kastım fazla düşünmüyorum artık azalttım

12234 Mesaj
19 Mart 2008; 19:54:57 

sakın sadece tonik kullanmayın cildiniz hassaslaşır
tonik üstüne nemlendirici sürün, düzenli olarak kullanılması tek çaresi sakın aksatmayın

"Bize her yer Nişantaşı!"

2679 Mesaj
19 Mart 2008; 19:55:16 

20li yaşların ortalarındayım ancak hala mevcut bu problem benim cildimde de. Ne kremler ne başka kozmetik ürünler kalıcı bir fayda sağlamıyor. Bu karaciğerin fazla yağlanmasından dolayı olan bir rahatsızlıkmış ve tedavide uzun iş. Açıkcası zamanım da yok. Yağlarımla rahatım.

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
"Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 19:58:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

20li yaşların ortalarındayım ancak hala mevcut bu problem benim cildimde de. Ne kremler ne başka kozmetik ürünler kalıcı bir fayda sağlamıyor. Bu karaciğerin fazla yağlanmasından dolayı olan bir rahatsızlıkmış ve tedavide uzun iş. Açıkcası zamanım da yok. Yağlarımla rahatım.

ama biz rahat değiliz

7775 Mesaj
19 Mart 2008; 20:09:39 

quote:

yav aslında inanasım gelmiyor ama biri diyor bırakınca geçer biri diyor alakası yok. ama olcağını zannetmiyorum..ayıptır sölemesi haftada 4 kez yapan birisiyim.nese bu konu uzar

arkadaşlar ben günde 1 yapıyyorum ama geçti sivilceler

2134 Mesaj
19 Mart 2008; 20:13:59 

esrarengiz08 aynı benim yaşadıklarımı yaşamısın. nötrojen kullanıyorum 2 saat sonra yine cildim yağlanıyo. yüzüme kimse elleyemiyo uffff

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 20:20:04 

quote:

Orjinalden alıntı: cnryldz

esrarengiz08 aynı benim yaşadıklarımı yaşamısın. nötrojen kullanıyorum 2 saat sonra yine cildim yağlanıyo. yüzüme kimse elleyemiyo uffff

dostum napıcaz bilmiyorum yukarıda bi kaç şey var onları bi denicem inş. bi faydası olur bide bitkisel bi yöntem vermiş bi arkadaş onu kesin denicem.inş bi faydası olur.
ya bide doru sölüyosun kimse elleyemiyo o deilde kız arkadaşım ellicek die çok korkuyorum.bi ellese elleri tereyağı gibi olur valla

1072 Mesaj
19 Mart 2008; 20:25:48 

Dostum ben bunu bi dergide okudum:Günde en az 5 bardak su iç,sık sık yüzünü yıka,güneşten uzak dur

Polisiye/Gerilim Kitapları Okuyucuları

1783 Mesaj
19 Mart 2008; 21:33:46 

buarada verilen şeylerin inş.bi faydası olur..:(denicem..ama kalıcı bi çözüm varmıdır acaba?

Uzaklaştırılmış
19 Mart 2008; 21:42:28 

quote:

Orjinalden alıntı: My_CaRizMa

arkadaşlar ben günde 1 yapıyyorum ama geçti sivilceler

Pskolojik...Bir nevi Plasebo Etkisi

3780 Mesaj
20 Mart 2008; 0:44:03 

quote:

Senin yaşında pek yağlı değildim ama 24 yaşındayım yağlanma gittikçe artıyor onu belirteyim. Yağlı cildin artıları ve eksilerini yazayım

+ Cildin geç kırışır çünkü sürekli yağlı
+ Ellerin çatladımı felan neren yağlıysa oradan çatlaklara yedittirebilirsin
+
0

- Sevgilin senden uzaklaşır
- Banyo yapmaktan nefret hale gelirsin

Athlon X2 7750BE@1350Mhz / Gigabyte MA780G-UD3H / A-DATA 2X2 GB DDR2-800MHz CL5 / High Power 500-A12S /
Seagate 2X320GB.7200-16MB + 1TB-1.5TB 5900-32MB LP / ALC889A Cambridge Megaworks THX-550 - SHP-805 /
Sapphire HD4830 512MB DDR3 / Samsung 2232BW - Epson EB-X72 / a4Tech X-750F/
Logitech Cordless Rumblepad 2 / Skystar 2.6c / Asus 1814BLT / Windows 7

6438 Mesaj
20 Mart 2008; 1:00:00 

Yüzünü her gün yıka .. yıkamak bile yağını alıyo ... eğer adam olmazsa bi kozmetikçiye git benim yüzüm çok yağlanıyo bana bişiler ver ama çok pahalı olmasın de o verir... ama dandik bişi de alma... cilt önemli...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

374 Mesaj
20 Mart 2008; 1:02:26 

quote:

Orjinalden alıntı: theph1ch

her gün el sabunuyla yıka

en iyi yöntem günde üç beş defa el sabunu ile yüzünü yıka
ayrıca yağlı cilt kuru ciltden daha iyidir saclar için de hergün kafanı yıka

839 Mesaj
20 Mart 2008; 1:13:23 

quote:

Orjinalden alıntı: maslan7

en iyi yöntem günde üç beş defa el sabunu ile yüzünü yıka
ayrıca yağlı cilt kuru ciltden daha iyidir saclar için de hergün kafanı yıka

hergün saç yıkamaktan gına geldi yaw ben kendimi bildim bileli bu problem var yüzü falan geçtim ama saçlar çok kötü oluyo

Go Long, Go Deep, Go State!

329 Mesaj
20 Mart 2008; 1:25:12 

19 ya$ındayım ciLdim yağLı ve siviLce boLca var ..
psikoLojik oLarakta etkisi var çünkü siviLcem çıktı diyince ertesi gün daha da çoğaLıyor..
$u sıraLar dove kuLLanıyorum hiç bi etkisi yok

Fotoğraf çaLışmaLarım.. http://fildisi.deviantart.com/gallery

222 Mesaj
20 Mart 2008; 1:45:57 

doktora git milletin söylediği kremleri kullanma bi işe yaramıyo doktorun verdiği kremler genelde geçiriyo

2306 Mesaj
20 Mart 2008; 1:52:17 

23 yaşındayım benimde yağlı bir cildim var ergenlik çağından beri böyle.Cildin yağlanması yaş ilerledikçe azalmıyor lisedeyken yanımda mendil taşırdım okulda yüzüm yağlandıkça mendille siliyordum.Cildi yağlı olanın saçıda yağlı oluyor.Saçlarınız yağlandıkça yıkayın saçı yağlı bırakmak saç dökülmesine sebeb oluyor.Çünkü saç yağında dökülmeye yol açan dht hormonu bol miktarda varmış.Benim saçlarım öyle bir yağlanıyor ki şampuan köpürmüyor saça yayılmıyor ancak 2-3. şampuanlamada temizlendiğini anlıyorum.

1783 Mesaj
20 Mart 2008; 18:41:15 

allaha şükür saçlarım pek yağlanmaz ama yüzüm artık yanımda ıslak mendil taşıyorum 2 saatte bir ve ya 3 saatte bir siliyorum..++ tenefüslerde yüzümü yıkıyorum..bu gün pek yağlanmadı..acaip hijenikti bu gün yüzüm.++sivilcelerimde kurumaya başladı ne hikmetse..

6076 Mesaj
20 Mart 2008; 18:45:12 

Cilt doktoruna git. Benim yüzümde çok yağlıydı sivilceler çıkıyordu. Doktor bir hapla krem verdi. Hap ciltteki yağı kurutuyor, kremde sivilceleri yavaşyavaş yokediyor. Yüzüm yavaş yavaş düzelmeye başladı. Bence sende bir doktora git

MONSTER TULPAR T5 V1.1.1 15.6"
Intel Core i7-4810MQ CPU @ 2.8 Ghz / 8GB DDR3L 1600MHz SODIMM / 3GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX870M 192-Bit / Crucial M500 120GB mSATA+750GB Western Digital Scorpio Black 7200RPM HDD
Steam ID: ozgurcankorkmaz
Origin: ozgurcank

2393 Mesaj
20 Mart 2008; 18:50:51 

Benimde yuzum deilde burnum felaket yağlı. Bundan dolayıda burnumda sivilce cıkıo. Yoksa yuzumde bi tane sivilce yok. Banyo yapıorum 2 dakka sora gene yağlanıo dellenecem bunu geçirmenin yolu yok mu? Krem falan deilde baska bi yolu krem suremyı sevmıorum yağlı yağlı vıcık vıcık oluo her tarafın.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

419 Mesaj
20 Mart 2008; 18:53:31 

Avonun erkekler için cilt bakım jeli var onu al sabah akşam kullan cildini kurutur sivilceyi keser ama nivea kullanma sakın

http://mehmetlegeziyorum.blogspot.com.tr/

3693 Mesaj
20 Mart 2008; 18:54:47 

niveanın bir kremi var
sabah sürüyorsun akşama kadar cildin yağlı gözükmesini engelliyor
eczanelere falan sorsanız size söyler

fiyatıda 15-20 YTL arası

ama böyle krem kozmetik türü şeylerden uzak durmak en iyisi

bunun yerine cildiniz devamlı sabunlayın yıkayın
krem türü şeylere fazla bulaşmamaya çalışın

786 Mesaj
20 Mart 2008; 18:56:35 

Takma kafana ergenlik dönemi.Yaşım 16 çok yağlı bir cildim var küçük küçükte sivilceler var ama hiç sorun etmiyorum.

1282 Mesaj
20 Mart 2008; 19:00:03 

22 yaşına kadar da uzayabilir ergenlikle ilgiliyse sadice her sabah el sabunuyla yüzünü yıkaman yeterli olur.zamanı gelince cildin düzelecektir

Tavsiye || Kore dizileri

1269 Mesaj
20 Mart 2008; 19:06:38 

kükürtlü sabun tavsiye edebilirim.

you hit me we hit you
Guest
20 Mart 2008; 19:09:43 

ss isterük...